Autor Wątek: Nowe ceny zanęt Sonubaits  (Przeczytany 17385 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #180 dnia: 11.11.2021, 19:51 »
Sonu ma bardzo dobre zanęty ale uważam podobnie do Alka i nie zapłacę tyle za zanętę.
DB, Mainline, Maros itp., wybór jest spory i wcale nie gorszy, ale za to w rozsądniejszej cenie

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #181 dnia: 12.11.2021, 08:11 »
Ja przeszedłem ze Swim Stima około 7-8 lat temu na troszkę gorszy MMM, jednak był dużo tańszy w przeliczeniu na kilogram plus zawierał podajnik, który po dodaniu samoprzylepnych ciężarków mógł mieć normalną wagę. Ale po brexicie cena zanęt Sonu poszybowała w kosmos. U mnie to już 8.5 funta w kilku sklepach, gdzie było to 6 funtów. A Swim Stim skoczył w tym czasie do góry o 50 pensów. Dlatego dla mnie wybór jest prosty. Do tego dochodzą zanęty brzanowe o wadze 1.8 kg z DB, które są śmierdzielami na maksa i kosztują 6 fuli.

Niestety, w Polsce wszystko jest dużo droższe przez wyższe podatki czy opłaty jakie płaca sklepy i różnica robi się już spora. Dlatego Sonubaits jest niekorzystny cenowo, prawie jak Feeder Bait :) Stąd dobrze samemu kombinować z zanętami, umieć je robić z pelletów, konopi i innych dodatków lub mieć sposób na skuteczne rozcieńczanie takiego Swim Stima.

Ze swoich doświadczeń mam obiekcje czy mączka rybna dodana do spożywczej zanęty to to samo co miks na mielonych pelletach. Wyniki jednak są słabsze. Dlatego lepiej rozcieńczać śmierdziela na mączkach.
Lucjan

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 927
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #182 dnia: 12.11.2021, 08:25 »
zanęty brzanowe o wadze 1.8 kg z DB, które są śmierdzielami na maksa

A które to?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #183 dnia: 12.11.2021, 08:34 »
Jest ich kilka, np. ta:
https://willyworms.co.uk/products/dynamite-baits-big-fish-river-groundbait-1-8kg?variant=12303213166676&currency=GBP&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gref=125000775722&acid=389&gdev=c&gloc=1006944

To jednak nie są typowo komercyjne mieszanki, można tu jednak fajnie pokombinować. To dobra opcja zwłaszcza dla tych, co szukają czegoś nowego, o innej nucie zapachowej.
Lucjan

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowe ceny zanęt Sonubaits
« Odpowiedź #184 dnia: 12.11.2021, 08:50 »
Jest ich kilka, np. ta:
https://willyworms.co.uk/products/dynamite-baits-big-fish-river-groundbait-1-8kg?variant=12303213166676&currency=GBP&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gref=125000775722&acid=389&gdev=c&gloc=1006944

To jednak nie są typowo komercyjne mieszanki, można tu jednak fajnie pokombinować. To dobra opcja zwłaszcza dla tych, co szukają czegoś nowego, o innej nucie zapachowej.
Już drugi sezon stosuje te mieszanki jako dodatek do MMM i spisują się dosyć dobrze. Jak pokończą mi się zapasy Sonu to te zanęty będą u mnie bazą

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀