Autor Wątek: Wykopanie stawu 20x20 - porady, pomysły  (Przeczytany 956 razy)

Offline Cisc00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Wykopanie stawu 20x20 - porady, pomysły
« dnia: 14.08.2021, 17:29 »
Witam. Zbliża się jesień, a więc chyba najlepszy okres na wykopanie stawu. Dysponuje działką na której aktualnie znajdują się grunty rolne, a tuż obok mam dopływ z rzeczki i w tym miejscu chciałem wykopać swój stawik. Ziemia jaka tutaj występuje to glina/ił, więc chyba jedna z lepszych gleb jakie można mieć pod staw. Wymiary jakie mnie interesują to 20x20 i głębokość od 1,2m do około 2 metrów. W przyszłości chciałbym hodować w tym stawie: karpia, lina, jazia, płoć, leszcza, amura, jesiotra i pewnie z 4-5 szczupaczków też by się tam znalazło. Ziemie z wykopu chciałbym wykorzystać do zrobienia nasypu wokoło stawu. Mam teraz do was forumowiczów kilka pytań. Pewnie jest tutaj niejedna osoba która ma staw o takich wymiarach, albo zwyczajnie po prostu kopała staw i może doradzić.
-Czy wymiary nad jakimi się zastanawiam będą wystarczające? Staw ma mi służyć w celach rekreacyjnych.
-Kopiąc jak proponowalibyście uformować dno? Chciałem w jednym brzegu zacząć od 1,2m, a na drugim żeby stopniowo schodzić na 2m.
-Jaki może być orientacyjny czas wykopu takiego stawu?
-Jak rozwiązać sprawę ewentualnej zasuwy i przepływu wody?
-I generalnie jakie macie porady co do wykopania stawu?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam, Krystian.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wykopanie stawu 20x20 - porady, pomysły
« Odpowiedź #1 dnia: 14.08.2021, 17:38 »
Użyj opcji szukaj, jest tam pełno informacji na temat budowy własnego stawu. Na pewno z tego co pamiętam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadałeś.