Autor Wątek: Spinningowa plecionka czterosplotowa  (Przeczytany 4632 razy)

Offline kamil

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Spinningowa plecionka czterosplotowa
« dnia: 05.09.2021, 13:39 »
Witam,

jaka polecacie plecionkę 4 splotową na średnie i większe drapieżniki (głownie sandacz, boleń, szczupak)?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2021, 13:42 »
Bo zapewne tematu o plecionkach nie ma...

Dobra, produkujcie się.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2021, 17:19 »
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2752.0

- YGK Egi-Metal
- YGK G-Soul X4
- Sunline Siglon X4
- Dragon Jiggin’ Braid
- Shimano Kairiki X4 (najtańsza).

Jacek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2021, 19:48 »
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2752.0

- YGK Egi-Metal
- YGK G-Soul X4
- Sunline Siglon X4
- Dragon Jiggin’ Braid
- Shimano Kairiki X4 (najtańsza).
egi nima już ten upgrade niby następca to szrot :( A to jedna z fajniejszych plecionek była.

Offline kamil

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #4 dnia: 07.09.2021, 21:26 »
A jak oceniacie plecionki Dragon invisible clear i Varivas high grade PE X4 w porównaniu do tych już tu wymienionych?
Czy kolor plecionki ma jakiekolwiek znaczenie?

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #5 dnia: 07.09.2021, 21:36 »
Varivas to jakość sama w sobie, cena idzie w parze z tą jakością również :)

Offline di-stefano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #6 dnia: 28.11.2021, 21:26 »
Też tak uważam :)

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #7 dnia: 04.12.2021, 22:05 »
A mi się w tym sezonie całkiem fajnie łowiło na YGK X-Braid Cord. Moim zdaniem jest lepsza od Egi Metal, tamta była mniej gładka i lubiła pękać w dziwnych miejscach, a Braid Cord jest śliska i rwie się niemal wyłącznie na węzłach. No i cena- 55 złociszy za 150 metrów to niemal 2x mniej niż płaciłem za Egi Metal.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #8 dnia: 07.12.2021, 08:11 »
Tania plecionka pod dropshot okoniowy na zaczepy ?

ktos używał ?
https://allegro.pl/oferta/shimano-kairiki-4-0-10mm-6-8kg-150m-multicolor-10142164584?

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #9 dnia: 07.12.2021, 08:54 »
Ja zaprzyjaźniłem się z chińczykami w kwestii plecionek i są bardzo dobre, zarówno cieńsze jak i grubsze. Plusem przede wszystkim cena w stosunku do ilości. Teraz przykładowo z Shopee zamówiłem z 300 m plećki do testów. U nas tania, plącząca się wychodzi tyle co u nich plecionka dobrej jakości. Warto się przestawić, chyba że ktoś woli inwestować w YGK na polskim, które nie mało kosztują :)

Jak chcesz tanią dobrą do rwania bierz to:
https://pl.aliexpress.com/item/1005003139751166.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.9.7d593f63LV1WfQ

Masz bodajże 0,12 mm tylko od nich, pół kilometra z 30 złotych kosztuje.
Plum

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #10 dnia: 10.12.2021, 16:35 »
Niestety chińskie plecionki są zbyt miękkie i wiotkie, w związku z czym zbyt często produkują tzw. brody, co jest szczególnie widoczne i dokuczliwe przy najmniejszych grubościach. Trochę pomaga porządne zmoczenie całej plecionki przed łowieniem.  Poza tym z reguły są tasiemkowate i rzadko bywają okrągłe, a za to często są mocno przegrubione, chińska 0,06 na którą łowię z opadu wygląda "na oko" na dużo grubszą niż moja 0.08 od Momoi a przy rzucie i w wodzie zachowuje się co najmniej jak 0.10. No i jest kłopot przy najmniejszych "okoniowo-białorybowych" grubościach, prawdziwe 0.03 czy 0.04 od Chińczyka to marzenie ściętej głowy.

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #11 dnia: 10.12.2021, 16:38 »
Tania plecionka pod dropshot okoniowy na zaczepy ?

ktos używał ?
https://allegro.pl/oferta/shimano-kairiki-4-0-10mm-6-8kg-150m-multicolor-10142164584?
Ja używałem, od biedy może być choć osobiście wolałbym dodać te 16 złociszy i kupić dużo lepszą YGK Cord.

Offline Mariusz1990

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #12 dnia: 15.12.2021, 20:07 »
Witam wszystkich. Nikt nie wspomina o starej i moim zadaniem godnej polecenia Power pro. Ja od 15 lat używam power pro . Posiadam kilka spiningów i czasami jak któraś plecionka była do wymiany to zaryzykowałem i kupiłem inną do testów. W tym roku ponownie postanowiłem postawić na Power pro. Obecnie używam jej do spinigów 5-25g 20-60g i do 100g. Grubośći nie pamiętam dokładnie jakich używałem ale około 0,12 - 0,14 i 0,23. Wielu wędkarzy nie lubi jej przez to że nie jest super okrągła i np. szumi w przelotkach. Końcowy odcinek średnio szybko traci kolor ale nie traci przy tym na wytrzymałości. Mi to tak strasznie nie przeszkadza ponieważ ma za to zalety które są dla mnie istotne. Moim zdaniem producent nie oszukuje na opisie grubości jak to robi np. Berkley. Plecionka ma swoją wytrzymałość faktycznie jak na opisie. Najważniejsze że się nie strzępi co mnie bardzo irytowało w niektórych innych plecionkach. Na koniec najważniejsze. Jeżeli ktoś dba o sprzęt również o plecionkę i nie traci metrów na zaczepach itp to potrafi wytrzymać długie lata. Na spiningu do 60 gram mam tą plecionkę od 7 lat i nadal nią łowię i nie straciła na wytrzymałości. Co prawda kilka lat temu przewinołem ją na drugą stronę tak dla pewności ale nadal daje radę. Zapomniałbym o jeszcze bardzo ważnej kwestii. Jeżeli wędkarz odpowiednio ją użytkuje to bardzo rzadko trafiają się brody.
Pozdrawiam Mariusz.

Offline Mariusz1990

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 1
Odp: Spinningowa plecionka czterosplotowa
« Odpowiedź #13 dnia: 15.12.2021, 20:29 »
Mogę jeszcze dodać plecionki które nie spełniły moich oczekiwań i więcej ich nie kupię:
Mikado Nihonto Octa Braind. Najbardziej denerwowało mnie to że się strzepiła. W sumie to tylko to mogę jej zarzucić albo aż to.
Savage gear Adrenaline V2 czy coś takiego. Potrafiła pękać w różnych miejscach które by na to nie wskazywały. Bardzo często też pękała na węźle. Po kilku wypadach traciła kolor na ostatnich metrach i przy tym bardzo spadała jej wytrzymałość. Użytkowałem ją cały zeszły sezon i połowę tego i jeszcze nigdy nie straciłem tyle przynęt na czasami naprawdę słabych zaczepach.
Berkley Whiplash tylko nie pamiętam dokładnej nazwy. Wisienka na torcie czyli takiego badziewia to się nie spodziewałem. Moim zdaniem tragedia. Co chwilę się przecierała w sumie to moim zdaniem bez przyczyny. Pękała jak nitka. Zdarzały się brody. Traciła kolor. Najgorsze w niej było właśnie to że co chwilę musiałem odciąć sporo metrów bo widziałem przetarcia i w ten sposób bardzo szybko ją zużyłem i już nie mam z nią problemu. W sumie poza tymi to chyba tylko Power pro używałem.