Autor Wątek: Mistrzostwa Świata w Orzyszu  (Przeczytany 6028 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mistrzostwa Świata w Orzyszu
« Odpowiedź #15 dnia: 18.02.2022, 23:46 »
Na jeziorze Orzysz ,ostatnio łowiłem w 2020.
Byłem około 8-10 razy w porze letnio- wczesnojesiennej z tego względu,że jest tam duży ruch wody i w połączeniu z dużą głębokością,zjawisko termokliny nie jest tak uporczywe. Ryby w upał ,pływają na całej wysokości słupa wody i pobierają pokarm z dna,co dla grunciarzy jest zbawienne,gdy woda jest nagrzana.
Można połowić białej ryby w opór,ale bez okazów,raczej drobnica i troche średniaków.
Nie nastawiałem się na drapieżniki,ale od kolegów wiem,że jest słabo. Może sobie nie radzili na tym wielkim zbiorniku,ale wątpię w to.
Fakt woda jest trudna,przez wzgląd na bardzo nieregularne dno,dużo wypłyceń i podwodnych rowów,w których ryba bunkruje się.

Adam może miałeś lepsze informacje o miejscach żerowania. Ciekawostka jest taka,że nawet okoliczni wędkarze,codzienni bywalcy,mają opinie o jeziorze,jako wyłowionym ,co by potwierdzało zjawisko ogromnej ilości drobnicy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mistrzostwa Świata w Orzyszu
« Odpowiedź #16 dnia: 19.02.2022, 08:41 »
Panowie, Orzysz to jezioro z którego ściągnięto sieci kilka lat temu, i dzięki fajnej organizacji i poświęceniu wędkarzy z lokalnego SSR-u woda się szybko odbudowuje, pojawiła się ryba a wraz z nią olbrzymia ilość imprez, akwen stał się bardzo popularny, gdyż  jest tam co łowić. Tak się dzieje na tego typu łowiskach, wystarczy pogonić rybaków i obronić się przed pobieraniem materiału zarybieniowego i jest dobrze :)

Polecam tez pomyśleć, że nasz piękny baron Heliniak z jakiegoś powodu nie chciał aby impreza ta odbyła się na Zalewie Zegrzyńskim, choć wcześniej zapewniano iż to dobry wybór :) Oni zarybili Zegrze 4 tonami wymiarowego szczupaka, ale to nie gwarantuje dobrych wyników na zawodach, które są za rok (z powodu pandemii). Tak działa PZW, tam są sami geniusze - Dyzma Heliniak, Dyzma Miś, Dyzma Dziemianowicz, długopis Rudnik ;D ;D ;D

Powinniśmy robić kawały powoli np. ilu ludzi z ZG PZW potrzebnych jest do wkręcenia żarówki :)
Lucjan

Offline Lelak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
Odp: Mistrzostwa Świata w Orzyszu
« Odpowiedź #17 dnia: 23.03.2022, 03:35 »
Nie wspominając już o stronie marketingowej. Gdzie większość wędkarzy w okolicy nie ma pojęcia ,że taka impreza się tu odbędzie.Dowiedziałem się dziś,z tego forum, a mieszkam 20km od Orzysza.W sklepach wędkarskich w moim mieście brak choćby jednego plakatu. Nawet prostej strony na facebooku nie utworzyli.Trzeba wspomnieć o tym ,że spinning dominuje na mazurach i myślę troche osób chciałoby obejrzeć sprzęt elity ,cyknąć pare zdjęć. Ciekawe czy w ogóle myslą o takiej stronie tej imprezy? Może za dużo oczekuję porównując te mistrzostwa do Rajdu WRC których pare edycji odbyło się na Mazurach. To chyba jednak nie ten kaliber organizacyjny niestety.Jak robota pozwoli to się jednak wybiorę poszwędać ;)