Autor Wątek: Tylne nogi do fotela Matrix  (Przeczytany 2676 razy)

Offline KuBxOnOff

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Tylne nogi do fotela Matrix
« dnia: 23.10.2021, 12:10 »
Witajcie , zastanawiam się czy ktoś wykonał taki patent żeby wydłużyć tylne nogi w fotelu matrix accesory chair ?brakuje mi dodatkowych 10cm żeby dobrze ustawić się z podnóżkiem .

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #1 dnia: 23.10.2021, 12:14 »
Ktoś wykonał. Nie pamiętam tylko kto. Może się zgłosi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2021, 12:50 »
Kupujesz rurkę aluminiową 20x1,5 o długości takiej jak Ci pasuje, wyciągasz nóżkę Matrixa (nie jest łatwo, ale się da), ściągasz stopkę (bez większego problemu), zakładasz stopkę na nową rurkę i walisz jakimś punktakiem, żeby nie spadała (tak jak w oryginalnej). Całość wkładasz do nogi zewnętrznej i finito.

Natomiast, jeśli chcesz mieć "męską" stopkę a nie to kulawe gówienko jakie jest w oryginale, to kupujesz to https://sklep.elektrostatyk.com/produkty/139-stopka-wraz-z-podstawa-.html i wkładasz w miejsce oryginalnej nóżki ze stopką. Po tym zabiegu z tylnych nóg wystaje ta nowa nóżka na ok. 5 cm więcej niż w oryginale, ale w niczym to nie przeszkadza, ponieważ stopki z Elektrostatyka składają się dużo lepiej niż te maleństwa z Matrixa (płasko do osi nogi).

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #3 dnia: 23.10.2021, 12:52 »

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #4 dnia: 23.10.2021, 12:55 »
Lewapiks robiłeś coś takiego albo znasz kogoś, kto robił? Wiesz ile kosztuje taka przyjemność?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #5 dnia: 23.10.2021, 13:27 »
Arkadiusz Orzeszyna robi takie przeróbki profesjonalnie.
https://www.facebook.com/1412129865487245/photos/pcb.4133032026730335/4133031056730432/?type=3&theater

Ale zajebiście zrobione :O Jak tylko przyjdzie mój to lecę do mojego mistrza spawarki i każę mu zrobić taki sam! Wie ktoś czy to zwykł stal czy jakieś amelinium ?

Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #6 dnia: 23.10.2021, 13:34 »
Jeśli rama od fotela jest aluminiowa to tylko aluminium.
- Arek -

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #7 dnia: 23.10.2021, 13:40 »
Lewapiks robiłeś coś takiego albo znasz kogoś, kto robił? Wiesz ile kosztuje taka przyjemność?

Ja osobiście tego nie robiłem, ale Arkadiusz Orzeszyna to solidna firma. Masz wszystkie namiary na FB. Ma też swoją stronę:
https://arkadiusz-orzeszyna-akcesoria-i-osprzet-wedkarski.pl/

Właśnie się przymierzam do tej przeróbki.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #8 dnia: 23.10.2021, 13:48 »
Arkadiusz Orzeszyna robi takie przeróbki profesjonalnie.
https://www.facebook.com/1412129865487245/photos/pcb.4133032026730335/4133031056730432/?type=3&theater

Ale zajebiście zrobione :O Jak tylko przyjdzie mój to lecę do mojego mistrza spawarki i każę mu zrobić taki sam! Wie ktoś czy to zwykł stal czy jakieś amelinium ?

Aluminium

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #9 dnia: 23.10.2021, 13:57 »

Aluminium

Trudniej, ale do zrobienia ;) Dzięki za inspirację - chyba w końcu będę miał dokładnie taki fotel jak chcę
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #10 dnia: 23.10.2021, 15:07 »
Lewapiks robiłeś coś takiego albo znasz kogoś, kto robił? Wiesz ile kosztuje taka przyjemność?

Ja osobiście tego nie robiłem, ale Arkadiusz Orzeszyna to solidna firma. Masz wszystkie namiary na FB. Ma też swoją stronę:
https://arkadiusz-orzeszyna-akcesoria-i-osprzet-wedkarski.pl/

Właśnie się przymierzam do tej przeróbki.
Firma Arkadiusza jest mi znana i mam od niego jakieś drobiazgi. Widły do parasola miały wewnątrz zadzior po wierceniu, który porysował mi sztycę od parasola, ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Zdjęcie tej przeróbki już kiedyś widziałem i pomysł sam w sobie jest zajebisty - odpada problem za krótkich nóg i jest rurka na uchwyt parasola z tyłu. Bardziej chodziło mi o wrażenia z użytkowania.
Ten fotelik jest wąski i krótki i z tego powodu chętnie bym poczytał opinie użytkowników po tej przeróbce. Jednak tylne nogi w oryginale tworzą większą (dłuższą) podstawę niż po przeróbce, choć z tego co widzę po zdjęciach, to rozstaw tylnych nóg jest szerszy niż przednich. Jednak mimo to mam wątpliwości, czy to się nie buja w kierunku przód-tył jak większość foteli na 4 niezależnych nogach. Przy dołożeniu podnóżka ten problem jest minimalizowany, ale ja rzadko będę go używał z podnóżkiem (na większości łowisk mam w miarę płasko i nie chce mi się nosić dodatkowego grata. No i chciałbym zobaczyć ten fotel po przeróbce, złożony do transportu.

Niemniej, gdyby się organizowało kilka osób do jakiegoś zlecenia grupowego, to raczej bym się pisał i testowo dał jedną sztukę do przeróbki.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #11 dnia: 23.10.2021, 16:09 »
Lewapiks robiłeś coś takiego albo znasz kogoś, kto robił? Wiesz ile kosztuje taka przyjemność?

Ja osobiście tego nie robiłem, ale Arkadiusz Orzeszyna to solidna firma. Masz wszystkie namiary na FB. Ma też swoją stronę:
https://arkadiusz-orzeszyna-akcesoria-i-osprzet-wedkarski.pl/

Właśnie się przymierzam do tej przeróbki.
Firma Arkadiusza jest mi znana i mam od niego jakieś drobiazgi. Widły do parasola miały wewnątrz zadzior po wierceniu, który porysował mi sztycę od parasola, ale poza tym nie mam zastrzeżeń. Zdjęcie tej przeróbki już kiedyś widziałem i pomysł sam w sobie jest zajebisty - odpada problem za krótkich nóg i jest rurka na uchwyt parasola z tyłu. Bardziej chodziło mi o wrażenia z użytkowania.
Ten fotelik jest wąski i krótki i z tego powodu chętnie bym poczytał opinie użytkowników po tej przeróbce. Jednak tylne nogi w oryginale tworzą większą (dłuższą) podstawę niż po przeróbce, choć z tego co widzę po zdjęciach, to rozstaw tylnych nóg jest szerszy niż przednich. Jednak mimo to mam wątpliwości, czy to się nie buja w kierunku przód-tył jak większość foteli na 4 niezależnych nogach. Przy dołożeniu podnóżka ten problem jest minimalizowany, ale ja rzadko będę go używał z podnóżkiem (na większości łowisk mam w miarę płasko i nie chce mi się nosić dodatkowego grata. No i chciałbym zobaczyć ten fotel po przeróbce, złożony do transportu.

Niemniej, gdyby się organizowało kilka osób do jakiegoś zlecenia grupowego, to raczej bym się pisał i testowo dał jedną sztukę do przeróbki.

Dzwoniłem do nich. W tym roku brak terminów. Przeróbka z nogami ok. 350 zł, po nowym roku być może drożej. Jeśli chodzi o cenę nie komentuję, dla jednych będzie drogo, dla innych tanio, a jeszcze innych w sam raz. Ale terminy niestety dłuuuugie.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #12 dnia: 23.10.2021, 16:31 »

Dzwoniłem do nich. W tym roku brak terminów. Przeróbka z nogami ok. 350 zł, po nowym roku być może drożej. Jeśli chodzi o cenę nie komentuję, dla jednych będzie drogo, dla innych tanio, a jeszcze innych w sam raz. Ale terminy niestety dłuuuugie.

To cena z nogami na tył, czy tylko za montaż poprzeczki z zaciskami ?

Jak  tylko dotrze do mnie ten foten od razu jadę z nim do majstrów z którymi na co dzień współpracuję - zobaczę co da się zrobić i na ile to wycenią. Zrobienie poprzeczki z otorami pod nogi i zaciskami jest nawet w moim zasięgu, natomiast sam nie pospawam bo szczytem moich umiejętności jest podstawowe łączenie zwykłej stali :D

Czy widziałeś gdzieś więcej fot tego rozwiązania? Tak jak koledzy wyżej napisali też myślę że rozstaw nóg z przodu i z tyłu jest różny tak by mijał się przy złożeniu bez ich demontażu. Myśllę że dałoby się oddalić tylne nogi od przednich tak by rozstaw dawał większą stabilność, pytanie na ile to potrzebne. Na pewno gwinty na tylnych nogach np pod podpórki są bardzo przydatne. Do takich nóg można też zamocować uchwyt do parasola czy uchwyty dolniki na zapasowe wędki. Z pewnością takie nogi dają możliwości których brakuje przy fabrycznym rozwiązaniu
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 81
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #13 dnia: 23.10.2021, 17:30 »
Lewapiks dzięki serdeczne za info :beer: - leci łapka. Tanio nie jest, szczególnie w odniesieniu do dalszej części mojego posta. Ale to trzeba pospawać, pomalować, dołożyć dwa zaciski na rurki (choć tutaj akurat są bardzo tanie). Same nogi, z tego co widzę, to Jaxon https://abcwedkarza.pl/product-pol-14400-ZAPASOWA-TELESKOPOWA-NOGA-DO-SIEDZISKA-PODESTU-CZARNA-JAXON-AK-KZE030A.html. Jeśli w komplecie jest 4, to same nogi kosztują ok. 200 zł i wtedy cała reszta jest moim zdaniem tanio i jeśli można wziąć bez nóg, to biorę.

Arkadiusz Orzeszyna robi takie przeróbki profesjonalnie.
https://www.facebook.com/1412129865487245/photos/pcb.4133032026730335/4133031056730432/?type=3&theater

Ale zajebiście zrobione :O Jak tylko przyjdzie mój to lecę do mojego mistrza spawarki i każę mu zrobić taki sam! Wie ktoś czy to zwykł stal czy jakieś amelinium ?

Aluminium
Chyba nie, bo do moich klei się magnes z lodówki :-) Chyba, że mam jakiś wybrakowany model ;-)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tylne nogi do fotela Matrix
« Odpowiedź #14 dnia: 23.10.2021, 17:42 »
4 nogi to chyba dodawane nie sa: przednie pochodzą raczej z fabrycznego zestawu :) Na stronie Pana Arkadiusza można kupić nogi D25, dwi sztuki to koszt 104 zł: https://arkadiusz-orzeszyna-akcesoria-i-osprzet-wedkarski.pl/nogi-teleskopowe/noga-teleskopowa-d25
Wychodzi na to, że sama modernizacja to 250zł (spawanie, malowanie, zaciski, pokrętła) - drogo czy nie? licząc robotę, malowanie proszkowe no i złodziejski VAT to według mnie do przyjęcia

Jeżeli to jednak stal to spawanie będzie znacznie łatwiejsze i szybciej pójdzie :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)