Autor Wątek: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait  (Przeczytany 3214 razy)

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« dnia: 23.10.2021, 17:18 »
PANOWIE CO KTO WIE o tej zanęcie podobno gotowa jest do methody, zastanawiam się czy nie spróbować :beg:


Steven
Pozdrawiam Steven

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 198
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #1 dnia: 23.10.2021, 17:34 »
Kupiłem dwie, otworzyłem jedną i nie zużyłem do końca. Zapach miał być halibutowy a był... nijaki, na pewno nie pachniał halibutem ani niczym podobnym. Mocno klejąca, praca dość powolna, mimo sporej ilości frakcji pracujących - jakieś oleiste dodatki. Rozdrobnienie w miarę równe i dość drobne. O maczkach rybnych oczywiście można zapomnieć. Być może w dniu świetnego żerownaia zanęta by się u mnie sprawdziła, nie testowałem jej latem. Wiosną u mnie nie zadziałała, zmiana na własny miks z mielonych pelletów dał lepsze efekty tego samego dnia. Dam szansę w przyszłym roku, ale na ten moment nie polecę. Lepiej jest rozrobić sobie zanętę w domu, albo nawet na łowisku i potem nadmiar zamrozić i trzymać w zamrażarce do następnego wypadu
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 863
  • Reputacja: 391
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #2 dnia: 23.10.2021, 17:54 »
Trzymać się z daleka od tej "firmy" 🙂.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #3 dnia: 23.10.2021, 18:09 »
Trzymać się z daleka od tej "firmy" 🙂.

No cóż... przynajmniej istnieje inne wytłumaczenie mojej krótkiej i bezowocnej przygody z metodą niż wrodzony brak talentu i niełatwego łowiska jakim są Szymanowice. A pomyślałem sobie "Chłopie nie kombinuj jak się nie znasz, zacznij od gotowca" >:(

Swoją drogą ciekawa strategia biznesowa "jedna paczka zanęty na jednego zielonego klienta", bardzo ciekawa :facepalm:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #4 dnia: 23.10.2021, 18:32 »
Miałem i nie polecam. Coś pisałem kiedyś o niej, ale przypomnę: mało przyjemny, chemiczny zapach. Jeden smak po ściśnięciu robił się na beton, inny nie kleił. Wyniki w braniach bardzo słabe.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #5 dnia: 23.10.2021, 21:03 »
podobno gotowa jest do methody


Steven

 :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 809
  • Reputacja: 307
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #6 dnia: 24.10.2021, 08:33 »
Kiedyś próbowałem (z naciskiem na PRÓBOWAŁEM) łowić na gotowe do użycia zanęty Meus-a. Bezskutecznie. Dlatego trzymam się z dala od ich zanęt, z przynęt jedynie wykorzystuję pellet haczykowy o smaku ochotki.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 406
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #7 dnia: 24.10.2021, 09:02 »
Nie rozumiem, po kiego kupować gotowe zanęty. W sumie rozumiem - wyjmujesz z paczki i gotowe. Ale cena, jaką trzeba za to zapłacić, powala. Przecież wagowo blisko połowa to jest woda. Pomnóżcie sobie cenę paczki przez dwa i zobaczcie, jaką dobrą zanętę możecie za to kupić.

Jeśli już chcecie gotowca, to może spróbujcie coś od Haldorado. Oni mają towar dobry i też widziałem jakieś gotowce u nich.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 809
  • Reputacja: 307
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #8 dnia: 24.10.2021, 09:08 »
Właśnie Krwawy, wystarczy kupić dobry pellet i samemu namoczyć. Wychodzi o wiele taniej. Czy to Coppens, czy Skretting. W mojej opinii nie dość że taniej, to skuteczność bez porównania lepsza.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #9 dnia: 24.10.2021, 09:24 »
Panowie WIELKIE dzięki ,tym g.... em nie ma się co interesować, szkoda forsy :bravo:
Macie racje, trzeba się samemu wziąść do roboty :thumbup:


Steven


Pozdrawiam Steven

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 809
  • Reputacja: 307
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #10 dnia: 24.10.2021, 10:09 »
Chcesz łowić na metodę, to polecam pellet 2mm.
Mam u siebie na łowisku wypracowaną mieszankę pelletów, sprawdza się bardzo dobrze. Próbowałem też tego na komercji i powiem Ci, że całkiem przyzwoicie pracuje.
Przepis:
0,5 części Coppens Green Betaine
1 część Coppens Black Halibut
1 część Coppens Red Halibut
1 część Skretting Ultra Carp
2 części Coppens Premium Coarse.

Mieszasz wszystko razem, odmierzasz jakąś część tej mieszaniny i zalewasz wodą. Wody może być maks. 50% mieszaniny. Czyli jeśli masz przygotowane 0,5l mieszanki dodajesz 0,2 - 0,25 l wody. Przemieszać od czasu-do-czasu i po 15 minutach gotowe do użycia. Możesz też dzień wcześniej przygotować pellet, żeby nad wodą nie tracić czasu na namaczanie. Przed samym wędkowaniem ewentualnie lekko spryskaj wodą z atomizera.

Podsumowując - może i na początku (jednorazowo) wydasz trochę pieniędzy na zakup pelletu, ale to jest dobry gatunkowo towar. I myślę, że robiąc jakąś-tam mieszaninę suchej zanęty (tutaj pellet) to później wypad nad wodę będzie kosztował Cię przysłowiowe grosze.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 406
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #11 dnia: 24.10.2021, 10:30 »
Chcesz łowić na metodę, to polecam pellet 2mm.
Mam u siebie na łowisku wypracowaną mieszankę pelletów, sprawdza się bardzo dobrze. Próbowałem też tego na komercji i powiem Ci, że całkiem przyzwoicie pracuje.
Przepis:
0,5 części Coppens Green Betaine
1 część Coppens Black Halibut
1 część Coppens Red Halibut
1 część Skretting Ultra Carp
2 części Coppens Premium Coarse.

Mieszasz wszystko razem, odmierzasz jakąś część tej mieszaniny i zalewasz wodą. Wody może być maks. 50% mieszaniny. Czyli jeśli masz przygotowane 0,5l mieszanki dodajesz 0,2 - 0,25 l wody. Przemieszać od czasu-do-czasu i po 15 minutach gotowe do użycia. Możesz też dzień wcześniej przygotować pellet, żeby nad wodą nie tracić czasu na namaczanie. Przed samym wędkowaniem ewentualnie lekko spryskaj wodą z atomizera.

Podsumowując - może i na początku (jednorazowo) wydasz trochę pieniędzy na zakup pelletu, ale to jest dobry gatunkowo towar. I myślę, że robiąc jakąś-tam mieszaninę suchej zanęty (tutaj pellet) to później wypad nad wodę będzie kosztował Cię przysłowiowe grosze.

Otóż. Na BF kupiłem w zeszłym roku 10 kg Skrettinga, 10 kg AA i cały sezon na tym przejechałem i jeszcze mi trochę zostało.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #12 dnia: 24.10.2021, 14:04 »
Martinez łowię tylko na komercji i używam podobnej mieszanki pelletów ,wyniki mam praktycznie jedne z lepszych wśród wędkujących w tym samym czasie co ja,a często najlepsze
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #13 dnia: 24.10.2021, 14:24 »
Próbowałem kiedyś gotowców z MEUSA i co mam powiedzieć? Bardzo delikatnie mówiąc to jest to shit nie warty nawet połowy swojej ceny. Jak jeszcze parę lat temu na ich pelety (przynętowe) szło całkiem fajnie połowić, tak z każdym rokiem robią coraz gorszy towar.

Jakbym miał opisać ich gotowce, to z tego co pamiętam było to niedomoczone, pachniało sztucznie, a po dodaniu odrobiny wody robił się beton.
Pelet zanętowy to już nawet ciężko peletem nazwać - w najlepszym przypadku to granulat który ciężko doprowadzić do odpowiedniej konsystencji.

Niestety firma poszła na masówkę i agresywną promocję, a w cenie ich produktów zanętowych (a nawet taniej) idzie kupić polecane wyżej pelety AA, Skreting czy Coppens.

Ja wiem że moja opinia może urazić ludzi zadowolonych z ich produktów, ale ja się na nich sparzyłem i są to moje subiektywne spostrzeżenia

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 809
  • Reputacja: 307
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty MEUS Method Feeder Instant Groundbait
« Odpowiedź #14 dnia: 24.10.2021, 14:40 »
Patryk, ale to co napisałeś to twoje subiektywne odczucie. Z którym osobiście się zgadzam.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.