Autor Wątek: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR  (Przeczytany 3160 razy)

Offline Razor88

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 15
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #15 dnia: 25.12.2021, 14:25 »
Yank n Bank wyparł u Ciebie Puddle Chuckera Combo, że ten trafił na sprzedaż? :)

Jakiś Ty czujny. Yank był kijem którego szukałem dość długo, kupiłem 2 inne wędki zanim na niego trafiłem w tym siudemkę która jest mi teraz zbędna. Yank i Supera pokrywają 100% moich wymagań i oczekiwań. Był w grze jeszcze SLR którego bym kupił jakbym nie trafił na YnB, ale szkoda mi było kasy na wędkę której mimo wszystko nie będzie główną wędka. Kiedyś na łowisku zdarzyło mi się używać SLRa i nie widzę znaczącej różnicy między tymi dwoma kijami a na pewno ta różnicą nie jest warta dodatkowych 1600zł.
A jak wygląda porównanie tego Yanka z by Dome fine max którego kiedyś prezentowałeś? Który mocniekszy?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #16 dnia: 25.12.2021, 14:50 »
Moim zdaniem YnB jest mocniejszy. W By Dome mimo jego mocy czuć jakąś delikatność. Na tyle mi się spodobał, że zostawiam go w arsenale jako rezerwę i 3 skład aby wrzucić do bagażnika przy okazji jakiegoś wyjazdu.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #17 dnia: 21.01.2022, 11:29 »
Pany mam wątpliwości co używać do opisanego patyka. Do wyboru jest TDR 3012 i Stradic FL 4000MHG. Drugi kołowrotek pójdzie do Shimano Speedmaster Pellet Waggler. Do Yanka miał być TDR ale coś zaczynam kombinowac i pojawiły się wątpliwości.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #18 dnia: 21.01.2022, 12:42 »
Pany mam wątpliwości co używać do opisanego patyka. Do wyboru jest TDR 3012 i Stradic FL 4000MHG. Drugi kołowrotek pójdzie do Shimano Speedmaster Pellet Waggler. Do Yanka miał być TDR ale coś zaczynam kombinowac i pojawiły się wątpliwości.
Stradic dziadostwo w tym rozmiarze, chyba, że trafiłeś dobrą sztukę. Osobiście brałbym Certate albo nową stellę.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #19 dnia: 21.01.2022, 14:03 »
Pany mam wątpliwości co używać do opisanego patyka. Do wyboru jest TDR 3012 i Stradic FL 4000MHG. Drugi kołowrotek pójdzie do Shimano Speedmaster Pellet Waggler. Do Yanka miał być TDR ale coś zaczynam kombinowac i pojawiły się wątpliwości.
Stradic dziadostwo w tym rozmiarze, chyba, że trafiłeś dobrą sztukę. Osobiście brałbym Certate albo nową stellę.

Mam w domu te młynki, Stradica mam już drugiego i ten działa perfekt.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #20 dnia: 21.01.2022, 14:23 »
No ja mam 4 stradicki te nowe i 2 ok, a 2 czuć mechanizm...
Ale jak wyjdzie nowa stelka to ją biorę z ciekawości. Wygląda przepięknie.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #21 dnia: 21.01.2022, 15:33 »
Pany mam wątpliwości co używać do opisanego patyka. Do wyboru jest TDR 3012 i Stradic FL 4000MHG. Drugi kołowrotek pójdzie do Shimano Speedmaster Pellet Waggler. Do Yanka miał być TDR ale coś zaczynam kombinowac i pojawiły się wątpliwości.

Stradic do PW (bo strzały w ślimak zaklipowanym zestawem to może być problem, szpula też wielka nie jest…), a pod Y&B Ballistic 5000 lub nawet 6000 (wersja D-H), bo przelotki raczej pozwalają (szpula 57mm średnicy). Wersja 6000 jest bardzo mocna, frezowana przekładnia, podniesione przełożenie (nawój), pasują szpule TDR/Tournament 4000, bez problemu QD do zrobienia, niska masa własna, no i kolorystycznie gra ;)
Wersja 5000 Ballistica występuje z bardzo dużym przełożeniem i z body typu compact. Powinno być ok, ale przy dalekich rzutach i trochę cięższych zestawach mam obawy.
Czesiek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Yank'N'Bank Distance Method Feeder 11ft - Poor Man's SLR
« Odpowiedź #22 dnia: 22.01.2022, 08:54 »
Pany mam wątpliwości co używać do opisanego patyka. Do wyboru jest TDR 3012 i Stradic FL 4000MHG. Drugi kołowrotek pójdzie do Shimano Speedmaster Pellet Waggler. Do Yanka miał być TDR ale coś zaczynam kombinowac i pojawiły się wątpliwości.

Stradic do PW (bo strzały w ślimak zaklipowanym zestawem to może być problem, szpula też wielka nie jest…), a pod Y&B Ballistic 5000 lub nawet 6000 (wersja D-H), bo przelotki raczej pozwalają (szpula 57mm średnicy). Wersja 6000 jest bardzo mocna, frezowana przekładnia, podniesione przełożenie (nawój), pasują szpule TDR/Tournament 4000, bez problemu QD do zrobienia, niska masa własna, no i kolorystycznie gra ;)
Wersja 5000 Ballistica występuje z bardzo dużym przełożeniem i z body typu compact. Powinno być ok, ale przy dalekich rzutach i trochę cięższych zestawach mam obawy.

Problem w tym że oba kołowrotki mam, a zakupów nie planuje póki co więc TDR musi iść do YnB.