Autor Wątek: Market Rolniczy  (Przeczytany 5530 razy)

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Market Rolniczy
« dnia: 02.01.2022, 07:21 »
Witajcie, wszystkiego dobrego w nowym roku :) a teraz do rzeczy :)

https://market-rolniczy.pl/63-zanetyprzynety?p=3 robił ktoś może tu zakupy ? Mają świeży towar ?
Pozdrawiam Piotr

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 483
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2022, 10:10 »
Też jestem ciekaw. Już widzę kilka rzeczy, które na nowy sezon pewnie sobie kupię.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #2 dnia: 02.01.2022, 10:15 »
Uuu fajny sklep ,widzę sporo ciekawego towaru :),podejrzewam że nasz mistrz Katmay coś może wiedzieć w tym temacie :beer:

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #3 dnia: 02.01.2022, 11:11 »
Kupiłem tam przez allegro liquid z kryla i coś tam jeszcze. Wszystko ok.
Rzeczywiście, sprzedawca ma do naszych zastosowań dość dużo produktów.
Poniżej przykładowy linki do aukcji tego sprzedawcy:

https://allegro.pl/oferta/krill-ekstrakt-z-kryla-1-kg-10161960209

https://allegro.pl/oferta/mloto-browarniane-suszone-zanety-5-kg-8341294857
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #4 dnia: 02.01.2022, 11:22 »
Kupowałem wiele razy mączki, krew i różne inne rzeczy. Zawsze wszystko świeże a transakcje bezproblemowe

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #5 dnia: 02.01.2022, 13:02 »
Ma ktoś doświadczenia z makuchem konopnym?

Jaka jest jego data ważności? Czy po otwarciu szybko się psuje? Jak się zachowuje w zanecie po namoczeniu? Pływa czy tonie?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #6 dnia: 02.01.2022, 13:05 »
Ma ktoś doświadczenia z makuchem konopnym?

Jaka jest jego data ważności? Czy po otwarciu szybko się psuje? Jak się zachowuje w zanecie po namoczeniu? Pływa czy tonie?

Nie wiem, ale jak chcesz sprawdzić to podjedź sobie do Sieradza do centrali nasiennej powinni mieć.

http://www.nasionasieradz.pl/

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 522
  • Reputacja: 56
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #7 dnia: 02.01.2022, 13:20 »
Ma ktoś doświadczenia z makuchem konopnym?

Jaka jest jego data ważności? Czy po otwarciu szybko się psuje? Jak się zachowuje w zanecie po namoczeniu? Pływa czy tonie?

Makuch konopny (przynajmniej ten co ja posiadam) ma jak by mniej intensywny zapach od np. konopi mielonych. W zanęcie jest tonący nie pływa, jest to jak by nie patrzeć produkt uboczny przy produkcji oleju z konopi. Gdzieś czytałem że w makuchu jest 0,8% zawartości oleju , czyli tyle co nic
Po otworzeniu u mnie jest cały czas dobry , nie psuje się, pewnie tylko jak wszystko, traci zapach ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #8 dnia: 02.01.2022, 17:07 »
Ma ktoś doświadczenia z makuchem konopnym?

Jaka jest jego data ważności? Czy po otwarciu szybko się psuje? Jak się zachowuje w zanecie po namoczeniu? Pływa czy tonie?

Zasadniczo makuchy z większości surowców oleistych bez problemu "wytrzymują" 12 miesięcy od daty produkcji - pod warunkiem, że są przechowywane w szczelnie zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu, nie narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Makuch konopny może zawierać w granicach 8-15% oleju w zależności od użytej technologii (na zimno / na gorąco) wytłoczenia oleju. W mojej ocenie jest to typowy dodatek pracujący, podobnie jak np. makuch lniany czy kokosowy.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #9 dnia: 02.01.2022, 18:35 »
Dzięki S76 i Cygnus, leci :thumbup:

Myślałem by zastąpić mielone surowe konopie, które dodaje do zanety, na makuch. Lecz skoro z waszych doświadczeń wychodzi, że jest to dużo uboższy produkt, to pozostanę przy mielonych konopiach. Tym bardziej, że różnica finansowa, to 2 zł/kg na korzyść makucha. Przy ilościach które zużywam w trakcie przygotowania zanęty jest to znikoma korzyść finansowa.

Jeszcze raz dzięki :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 522
  • Reputacja: 56
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #10 dnia: 02.01.2022, 18:45 »
Dzięki S76 i Cygnus, leci :thumbup:

Myślałem by zastąpić mielone surowe konopie, które dodaje do zanety, na makuch. Lecz skoro z waszych doświadczeń wychodzi, że jest to dużo uboższy produkt, to pozostanę przy mielonych konopiach. Tym bardziej, że różnica finansowa, to 2 zł/kg na korzyść makucha. Przy ilościach które zużywam w trakcie przygotowania zanęty jest to znikoma korzyść finansowa.

Jeszcze raz dzięki :)

Azymut ja u siebie zaobserwowałem że lin i karaś złocisty ładnie wchodzi w makuch konopny. Nie wiem czym jest to spowodowane bo jeśli chodzi o zapach to konopia mielona jest zdecydowanie aromatyczniejsza nie wspomnę juz o prażonej. Jednak zauważyłem że makuch bardziej przyciąga mi te rybki.
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #11 dnia: 02.01.2022, 18:55 »
Ciekawe obserwacje.

A może to była kwestia aktywności ryb w danym dniu? Albo nowego miejsca?

Porównywałeś zanęte z makuchem vs zanete z mielonymi konopiami, w tym samym dniu, na tym samym miejscu? Myślę, że tylko taki test mógłby być w miarę rzetelny...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 392
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #12 dnia: 02.01.2022, 19:01 »
Makuch czy też normalna konopia to mała część zanęty. Wyciąganie wniosków, że jedno lepiej przyciąga rybę od drugiego jest dziwne. Powiedziałbym raczej, że użycie jednego lub drugiego składnika może wpłynąć na pracę zanęty co w efekcie może przynieść lepsze efekty.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 522
  • Reputacja: 56
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #13 dnia: 02.01.2022, 19:21 »
Ciekawe obserwacje.

A może to była kwestia aktywności ryb w danym dniu? Albo nowego miejsca?

Porównywałeś zanęte z makuchem vs zanete z mielonymi konopiami, w tym samym dniu, na tym samym miejscu? Myślę, że tylko taki test mógłby być w miarę rzetelny...

Nie będę teraz wymyślał i pisał czy to było 5 razy czy tylko 3 razy na danym łowisku ale taka refleksja przychodzi w trakcie wędkowania. Być może faktycznie to był akurat lepszy dzień na lina i karasia
Ale sam wiesz jak to jest jak czegoś się dodaje w trakcie wędkowania. Zaraz przykleja się etykietę do danego dodatku ;D
Na jednym łowisku złapałem karasia złocistego a nie miałem pojęcia że one tam są bo nigdy wcześniej ich tam nie łapałem
Co do pracy samego makucha konopnego to testowałem go od razu w domku w szklance wody, bo sam byłem ciekawy czy przypadkiem nie będzie pływał, i nie pływa, od razu idzie na dno i co ciekawe to on nawet nie pracuje.
Ja będę go używał bo według mnie działa tak samo jak makuch z siemienia lnianego, tylko ten makuch bardzo klei zanętę ale za to jest jak by bardziej aromatyczny
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #14 dnia: 02.01.2022, 19:24 »
Skoro uważasz ,że makuch ci się sprawdza nie widzę przeciwskazań żeby go dalej nie stosować ,tylko testy nad wodą pozwolą uzyskać odp.na nurtujące nas pytania ,a jak wiemy w wędkarstwie jest ich wiele ,mnie osobiście w ofercie sklepu uwagę zwróciła mielona dynia :beer: