Autor Wątek: Market Rolniczy  (Przeczytany 5538 razy)

Online Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 56
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #15 dnia: 02.01.2022, 19:29 »
Skoro uważasz ,że makuch ci się sprawdza nie widzę przeciwskazań żeby go dalej nie stosować ,tylko testy nad wodą pozwolą uzyskać odp.na nurtujące nas pytania ,a jak wiemy w wędkarstwie jest ich wiele ,mnie osobiście w ofercie sklepu uwagę zwróciła mielona dynia :beer:
:beer:
Mi od razu w oko wpadło to
https://market-rolniczy.pl/produkty/668-maczka-z-kryla-5-kg.html
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #16 dnia: 02.01.2022, 19:35 »
Mączka z kryla jak najbardziej ;),warta uwagi jest też hemoglobina ,mączka z robaków generalnie produkty o dużej zawartości białka :beer:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #17 dnia: 02.01.2022, 20:45 »
Makuch czy też normalna konopia to mała część zanęty. Wyciąganie wniosków, że jedno lepiej przyciąga rybę od drugiego jest dziwne. Powiedziałbym raczej, że użycie jednego lub drugiego składnika może wpłynąć na pracę zanęty co w efekcie może przynieść lepsze efekty.

Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz że wyciąganie wniosków na temat większej skuteczności jednego nad drugim jest dziwne a później odpisujesz jak to może działać. Nie można posądzić Cię o brak wiedzy w tym temacie.

Może coś w tym jest że maluch konopny będzie bardziej skuteczny w określonych przypadkach. Temat wymagający testów nad wodą.

Może kogoś zaciekawi
https://www.wedkarz.pl/article/1112/pasza-paszy-nierowna

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #18 dnia: 02.01.2022, 21:19 »
Masz rację, chodziło mi o to, że ten dodatek może wplynąć na inną pracę zanęty co w efekcie może przynieść (lub też nie) lepsze efekty. Ale nie będzie to składnik który zapachowo czy też swoją wartością odżywcza przyciągnie czy też zatrzyma ryby w łowisku.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #19 dnia: 02.01.2022, 21:54 »
Cieszy mnie że podpowiedziałem fajny sklep ... czyli warto u nich kupić parę składników... będę chciał jakiś mix zrobić i tak mi wpadła ta stronka ...
Pozdrawiam Piotr

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #20 dnia: 02.01.2022, 22:01 »
Ciekawe obserwacje.

A może to była kwestia aktywności ryb w danym dniu? Albo nowego miejsca?

Porównywałeś zanęte z makuchem vs zanete z mielonymi konopiami, w tym samym dniu, na tym samym miejscu? Myślę, że tylko taki test mógłby być w miarę rzetelny...

Nie będę teraz wymyślał i pisał czy to było 5 razy czy tylko 3 razy na danym łowisku ale taka refleksja przychodzi w trakcie wędkowania. Być może faktycznie to był akurat lepszy dzień na lina i karasia
Ale sam wiesz jak to jest jak czegoś się dodaje w trakcie wędkowania. Zaraz przykleja się etykietę do danego dodatku ;D
Na jednym łowisku złapałem karasia złocistego a nie miałem pojęcia że one tam są bo nigdy wcześniej ich tam nie łapałem
Co do pracy samego makucha konopnego to testowałem go od razu w domku w szklance wody, bo sam byłem ciekawy czy przypadkiem nie będzie pływał, i nie pływa, od razu idzie na dno i co ciekawe to on nawet nie pracuje.
Ja będę go używał bo według mnie działa tak samo jak makuch z siemienia lnianego, tylko ten makuch bardzo klei zanętę ale za to jest jak by bardziej aromatyczny

Myślę że jest tutaj zgodność teorii  z praktyką, bo rozważając czysto teoretycznie, każda forma konopii (ziarna, mielone, makuch, woda z gotowania) prawidłowo użyta jest wartością dodatnią w wędkowaniu.

W Twoich wyprawach makuch w praktyce potwierdził wszystkie teorie o wpływie konopii na żerowania ryb. Warto iść w tym kierunku bo choć dla Ciebie może być jego zapach zwietrzały, zalegać na dnie zamiast pracować, to jednak dla ryb jest jakimś wabikiem i odpowiadają pozytywnie na jego obecność.

Tak trzymać :bravo: ja się powstrzymam od zakupu, bo u moich lokalnych gołębiarzy dostanę konopie raptem 2 złote droższe niż makuch (mowa różnicy w skali 1 kilograma) więc nie będę tutaj szedł w takie oszczędności.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #21 dnia: 02.01.2022, 22:26 »
Skoro uważasz ,że makuch ci się sprawdza nie widzę przeciwskazań żeby go dalej nie stosować ,tylko testy nad wodą pozwolą uzyskać odp.na nurtujące nas pytania ,a jak wiemy w wędkarstwie jest ich wiele ,mnie osobiście w ofercie sklepu uwagę zwróciła mielona dynia :beer:

Nie chcę Cię martwić, ale ta "mielona dynia" to nic innego jak zmielony makuch (15% tłuszczu) z produkcji oleju dyniowego metodą tradycyjną - czyli na gorąco (stąd informacja, że z pestek prażonych). Pestki dyni zawierają zwykle w granicach 50-55% tłuszczu ;). Ja bym sobie odpuścił, w tej cenie kupisz pełnowartościowe pestki dyni.

Pozdrawiam

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #22 dnia: 14.02.2022, 11:36 »
Myślę że jest tutaj zgodność teorii  z praktyką, bo rozważając czysto teoretycznie, każda forma konopii (ziarna, mielone, makuch, woda z gotowania) prawidłowo użyta jest wartością dodatnią w wędkowaniu.

W Twoich wyprawach makuch w praktyce potwierdził wszystkie teorie o wpływie konopii na żerowania ryb. Warto iść w tym kierunku bo choć dla Ciebie może być jego zapach zwietrzały, zalegać na dnie zamiast pracować, to jednak dla ryb jest jakimś wabikiem i odpowiadają pozytywnie na jego obecność.

Tak trzymać :bravo: ja się powstrzymam od zakupu, bo u moich lokalnych gołębiarzy dostanę konopie raptem 2 złote droższe niż makuch (mowa różnicy w skali 1 kilograma) więc nie będę tutaj szedł w takie oszczędności.


Można zaryzykować stwierdzenie, że tłoczenie oleju pozbawia konopie składników które są mniej istotne dla wabienia ryb i przewaga tych bardziej "interesujących" tłumaczy większą skuteczność.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #23 dnia: 15.02.2022, 11:04 »
Miał ktoś z was przyjemność używać tego produktu?

https://market-rolniczy.pl/produkty/676-liquid-hydrolizat-ochotka-1-kg.html

Jak z zapachem? Klei zanete? Jaki termin przydatności? Czy ma ktoś porównanie z aromixem z Sensasa o zapachu ochotki? :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #24 dnia: 15.02.2022, 11:08 »
Miał ktoś z was przyjemność używać tego produktu?

https://market-rolniczy.pl/produkty/676-liquid-hydrolizat-ochotka-1-kg.html

Jak z zapachem? Klei zanete? Jaki termin przydatności? Czy ma ktoś porównanie z aromixem z Sensasa o zapachu ochotki? :)

Już do mnie jedzie, to dam znać, jak to wygląda.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 223
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #25 dnia: 15.02.2022, 11:12 »
Z towaru jaki zamówiłeś będziesz zadowolony - w kwesti suchego. Towar bardzo dobrej jakości , kupuje kilka lat w tym sklepie zresztą polecił mi go forumowicz , za co po raz kolejny mu dziękuje.

Co do zalewajek - to podstawowy komponent - bez fajerwerków - trudno to porównać do np. CCmore.

Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #26 dnia: 15.02.2022, 19:55 »
Miał ktoś z was przyjemność używać tego produktu?

https://market-rolniczy.pl/produkty/676-liquid-hydrolizat-ochotka-1-kg.html

Jak z zapachem? Klei zanete? Jaki termin przydatności? Czy ma ktoś porównanie z aromixem z Sensasa o zapachu ochotki? :)

Już do mnie jedzie, to dam znać, jak to wygląda.

Będę bardzo wdzięczny :thumbup:
Ciekawe jak z jego data przydatności, bo litr to całkiem sporo, i na sezon może być aż nadto... :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #27 dnia: 16.02.2022, 11:30 »
Przyszło.
Z ochotką nagrałem filmik. Ma to gęstość średniego syropu owocowego do rozrabiania z wodą. Bardzo ale to bardzo barwi na czerwono, myślę, że rozrobienie z wodą 1:4 (albo i mniej) wylanie na pellet i zamieszanie do całkowitego wchłonięcia, pięknie nam zrobi czerwony pellecik. A potem można go już wodą do końca domoczyć.
Są w tym drobne farfocle. Wyglądają chyba jak kawałki ochotki, ale w sumie ciężko stwierdzić.
Prawdopodobnie będę go stosował jako dodatek bezpośrednio na podajnik, z małej buteleczki.

Natomiast syrop kukurydziany to miazga. Gęstość budyniu w zasadzie. Smak takiej zmielonej kukurydzy, tylko trochę mniej słodki.
Melasa to melasa.
Składników sypkich nie otwierałem, bo i po co. Będę ich dodawał do mielonych pelletów. Jeszcze proporcji nie ustaliłem.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #28 dnia: 16.02.2022, 12:08 »
Dzięki Mostek :thumbup:

Po kilku wypadach daj znać jak z efektami nad wodą. :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Market Rolniczy
« Odpowiedź #29 dnia: 16.02.2022, 12:37 »
DDGS i drożdże z tego marketu to moje zanętowe must have od dobrego kawałka czasu 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!