Autor Wątek: Jaki BUS??  (Przeczytany 1843 razy)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Jaki BUS??
« dnia: 02.01.2022, 09:07 »
Witam i pytam ..... Są osoby na tym forum które śmigają busami ?
Mam już dosyć upychania wszystkiego co się da, rozpakowywania samochodu po rybach i ponowne jego pakowanie przed nową wyprawa.

Najbliższy jest mi Opel Vivaro 1.6 CDTi i jego pochodne. Jednak gdzie się nie zajrzy (internet) same negatywne opinie.

Może ktoś może pomóc i coś napisać o busach wartych uwagi ?

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2022, 09:29 »
Mam już dosyć upychania wszystkiego co się da, rozpakowywania samochodu po rybach i ponowne jego pakowanie przed nową wyprawa.

Bus jest wygodny, fakt (szczególnie tylko do wypraw wędkarskich) ale pali "trochę" więcej niż osobówka.

Jeżeli to Ci nie przeszkadza za bardzo zwróć uwagę na silnik a szczególnie ile jest tam elektroniki. Im mniej tym lepiej.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #2 dnia: 02.01.2022, 09:48 »
Renault Trafic ,mimo że francuz warty zerknięcia ;)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #3 dnia: 02.01.2022, 09:54 »
Panowie bez obrazy, ale interesują mnie rzeczowe odpowiedzi.
Kogoś kto miał/ma użytkował. Może u kogoś w firmie są busy i może kilka słów napisać na podstawie przejechanych kilometrów.

Takie luźne opinie są nic nie warte.

Online Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #4 dnia: 02.01.2022, 09:55 »
Sławetny Szmelcwagen Transporter też do takich zadań się nada.
Z trochę mniejszych to Opel Combo, Citroën Berlingo, bądź Szmelcwagen Caddy 😉

Każde z tych aut to dzielne woły robocze 😉
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #5 dnia: 02.01.2022, 09:56 »
Panowie bez obrazy, ale interesują mnie rzeczowe odpowiedzi.
Kogoś kto miał/ma użytkował. Może u kogoś w firmie są busy i może kilka słów napisać na podstawie przejechanych kilometrów.

Takie luźne opinie są nic nie warte.

Zasadnicze pytanie-jaki budżet, bo od tego trzeba zacząć by cokolwiek móc rzeczowo podpowiedzieć. Druga sprawa-rozmiar busa, przecież te są od zwykłych furgonów z niskim dachem po jamniki na bliźniakach z 15m sześciennymi załadunku i wysokim dachem. Czemu ma służyć ten bus oprócz wypraw wędkarskich? No i kolejna sprawa osobowy czy 3 os +paka czy jeszcze inna konfiguracja?

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #6 dnia: 02.01.2022, 10:04 »
Wysokość mnie nie interesuje w zasadzie, bo o ile latem i tak zawsze jestem z namiotem, to wiosną i jesienią będę tylko w busie spał.

Budżet 60-70tys.
Najbardziej interesuje mnie buda Vivaro/Trafic oczywiście skrzynia jak najbardziej ok. Auto ma służyć do normalnej jazdy + wypady na ryby.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #7 dnia: 02.01.2022, 10:04 »
Takie luźne opinie są nic nie warte.

Ok. Mam już "pełnoletniego" Renault Mastera (2.8 dTi). Jedyna rzecz która się w nim notorycznie psuje to napinacz paska klinowego - reszta to standardowe naprawy wynikające ze zużycia elementów. A jest eksploatowany raczej intensywnie.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #8 dnia: 02.01.2022, 10:13 »
Wysokość mnie nie interesuje w zasadzie, bo o ile latem i tak zawsze jestem z namiotem, to wiosną i jesienią będę tylko w busie spał.

Budżet 60-70tys.
Najbardziej interesuje mnie buda Vivaro/Trafic oczywiście skrzynia jak najbardziej ok. Auto ma służyć do normalnej jazdy + wypady na ryby.
Opel to przede wszystkim dolewka oleju choć ja mam Mastery w pracy i też się dolewa co jakiś czas ,poza tym spalanie spore,dobre opinie ma trafic o dziwo ,ale i tak zależy jak trafisz Piotr to mankament każdego modelu auta teraz :)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #9 dnia: 02.01.2022, 10:21 »
Wysokość mnie nie interesuje w zasadzie, bo o ile latem i tak zawsze jestem z namiotem, to wiosną i jesienią będę tylko w busie spał.

Budżet 60-70tys.
Najbardziej interesuje mnie buda Vivaro/Trafic oczywiście skrzynia jak najbardziej ok. Auto ma służyć do normalnej jazdy + wypady na ryby.
Opel to przede wszystkim dolewka oleju choć ja mam Mastery w pracy i też się dolewa co jakiś czas ,poza tym spalanie spore,dobre opinie ma trafic o dziwo ,ale i tak zależy jak trafisz Piotr to mankament każdego modelu auta teraz :)


O to właśnie chodzi, że kiedyś busy śmigały pół miliona i nic. Tera co nie poczytasz to 3-4lata i pół silnika/osprzętu trzeba wymieniać.

Trafic/Vivaro są dla mnie idealne pod względem wymiarów. Niby bus a jeździ się jak autem osobowym. Jednak co nie poczytam to ludzie narzekają. Z drugiej też strony na drogach tych aut widać na prawdę bardzo dużo i te kilka opinii w internecie stanowi pewnie promil prawdy. Zazwyczaj narzekają ludzie niezadowoleni ....a tym którym auto służy śmigają nie chwaląc się czy pisząc opinię w internecie.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #10 dnia: 02.01.2022, 10:24 »
Wysokość mnie nie interesuje w zasadzie, bo o ile latem i tak zawsze jestem z namiotem, to wiosną i jesienią będę tylko w busie spał.

Budżet 60-70tys.
Najbardziej interesuje mnie buda Vivaro/Trafic oczywiście skrzynia jak najbardziej ok. Auto ma służyć do normalnej jazdy + wypady na ryby.

Czyli w zasadzie krótki blaszak. Vivaro/Trafic będzie dobrym wyborem, jak na busa mają ponadprzecietnie dobre blachy, co jest dosyć istotne bo 4 letnie blaszaki potrafią wyglądać opłakanie. Silniki nie powinny stwarzać problemów, w tej budzie 1.6 115KM jakbyś trafił to miałbyś w miarę spokój z obsługą, szczególnie na krótszych odcinkach bo tam najmniej udziwnień. To euro5 pozbawiona jeszcze adblue i "zielonych" gadżetów kosztownych w naprawach, ale ostatnie wersje są z 2016r potem już euro6 i 120KM z adblue dla tej wersji, bo były jeszcze 140->145KM, 120->125KM i 90->95KM to tak najłatwiej rozpoznać z czym masz do czynienia, bez oglądania, bo na miejscu, to otwierasz wlew paliwa i widzisz czy jest korek do AdBlue czy nie.
 Ja mam 4 letniego już Vivaro 1.6 biTurbo 145KM wersja 9os w Longu i w zasadzie też nic tam się specjalnie nie dzieje, ale nafaszerwoany już jest. Dodatkowo wygłuszony cały matami, ciemna szyba, więc w lecie na wypady ze znajomymi mamy fajny karawan, bo zawsze to więcej kierowców i wesoły autobus. Spalanie w moim to od 7.5 po PL bez szaleństw do 10/100 jadąc autostradami po Eu 130-140km/h szybsza jazda od powyższej to mocno skokowe zużycie paliwa-fizyki się nie oszuka.
Mniejszą mocą się w tych autach nie przejmuj, bo tam skrzynia jest tak zestawiona, że mimo niskiej mocy na papierze auto całkiem dobrze sobie radzi. Z bolączek tych aut, to w czasie jazdy osłuchaj skrzynię czy nic nie wyje, tam jakieś plastikowe (sic!) tulejki w skrzyni wydumali i jak to padnie to na 2-3 biegach będzie hałasowało, ale nie jest to jakiś problem dotyczący wszystkich egz więc jak jest OK to nie ma co brać do głowy.
Z busów wartych jeszcze przyjrzenia to mastery w różnych konfiguracjach, typowe woły robocze, u moich klientów przebiegi w autach 3-6 letnich dochodzące do miliona km nie są rzadkością.
I właśnie...najtrudniejszym w tym poszukiwaniu wg mnie będzie znalezienie dobrego egz, ja szukałem 2-3 latka i tam większość już miała przebiegi 350tys plus, to musisz wziąć pod rozwagę, że auta stworzone do pracy jeżdżą dużo więcej i nie ma co patrzeć przez pryzmat przebiegów dla osobówek. Z kolei bardzo mały przebieg (oryginalny) wcale nie musi świadczyć o dobrej kondycji auta, bo mogła nim jeździć ekipa budowlańców na miejscu i będzie zniszczony na maxa. W 3-4 letnim busie niech Cię nie dziwi obdarty fotel przy przebiegu 80-100 tys, albo już naprawiany, bo ten przebieg będzie nakręcony na miejscu i kierownica i fotel będą mocno zużyte, tak samo jak nie powinien Cię zadziwiać nad wyraz dobry stan aut z przebiegami +300 tys :)
Generalnie pojeździj, pooglądaj, bo wbrew pozorom sam zakup może nie być taki prosty. Plus taki, że nie szukasz brygadówki czyli 6os+paka bo tam to dopiero ciężko znaleźć.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #11 dnia: 02.01.2022, 10:25 »
To fakt Piotr ,wszystko zależy jak trafisz ,opinii tyle ile ludzi jeździ, a transporter Volkswagena nie będzie najlepszym wyborem :beer:

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #12 dnia: 02.01.2022, 10:28 »
Opel to przede wszystkim dolewka oleju choć ja mam Mastery w pracy i też się dolewa co jakiś czas ,poza tym spalanie spore,dobre opinie ma trafic o dziwo ,ale i tak zależy jak trafisz Piotr to mankament każdego modelu auta teraz :)

Olej to się wlewa do tych co jeżdżą na miejscu i codziennie inny kierowca, któremu nie zależy żeby deptać do końca na zimnym, bo to przecież służbowy...W transporcie osobowym jak viv/trafic ganiają po 35-40 tys/mc pogadaj z właścicielami, że zużycie oleju przez silnik nie występuje między wymianami tzn wystarcza go od max na miarce do min do wymiany), albo minimalne. Należy pamiętać, że wiele "igieł z zachodu" z przebiegami 120 tys realnie może mieć 700-1mln.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #13 dnia: 02.01.2022, 10:30 »
Opel to przede wszystkim dolewka oleju choć ja mam Mastery w pracy i też się dolewa co jakiś czas ,poza tym spalanie spore,dobre opinie ma trafic o dziwo ,ale i tak zależy jak trafisz Piotr to mankament każdego modelu auta teraz :)

Taniej dolać litrę oleju co jakiś czas niż wymienić uszczelkę pod głowicą ;) Ale takie samochody zwykle są "orane" bez żadnego miłosierdzia sześć dni w tygodniu i jakoś jeżdżą - bus wędkarski to trochę inna sprawa. Jak silnik jest dobry to przez lata może nie być większego problemu :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Jaki BUS??
« Odpowiedź #14 dnia: 02.01.2022, 10:33 »
Trafic/Vivaro są dla mnie idealne pod względem wymiarów. Niby bus a jeździ się jak autem osobowym. Jednak co nie poczytam to ludzie narzekają. Z drugiej też strony na drogach tych aut widać na prawdę bardzo dużo i te kilka opinii w internecie stanowi pewnie promil prawdy. Zazwyczaj narzekają ludzie niezadowoleni ....a tym którym auto służy śmigają nie chwaląc się czy pisząc opinię w internecie.

Na forach praktycznie nie trafisz opinii przedsiębiorców, którzy użytkują takie auta, Ci ludzie pochłonięci są biznesem a auto, to kolejny samochód w firmie do pracy, więc psuje się-naprawia się i jazda dalej. Na forach siedzą prywatni co kupili albo "po taniości" i zakombinowany, albo podszykowanego trupa i potem larum. Skup się na autach krajowych, wykupionych z leasingów, nie bój się handlarzy ukierunkowanych na zakup takich aut, tam nie uświadczysz raczej kombinatorstwa, nie mają na to czasu-wykupują flotę, dorzucają marże i sprzedają jak stoi, często masz do wyboru kilka takich samych aut z różnymi przebiegami.