Autor Wątek: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?  (Przeczytany 4495 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #15 dnia: 07.01.2022, 20:09 »
Zerknij sobie na ten model SAMSUNG QE55Q80A 55" QLED 4K 120Hz Tizen TV Full Array HDMI 2.1 DVB-T2/HEVC/H.265
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-samsung-led-qe55q80a-qled-uhd-hdr10-tv-2021

Mieści się w kwocie i ma wszystko czego oczekujesz, poczytaj komentarze ludzi co go mają. 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #16 dnia: 07.01.2022, 20:32 »
Kolega chyba 4k napisał jako kwotę 4000zl a nie jakość obrazu.

Z pewnością kiedy pisał o "kwocie 4k" miał na myśli cenę. Rzadko widzę tysiąc zapisany w skrócie z greki ale się zdarza :)

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #17 dnia: 07.01.2022, 21:43 »
Tak, miałem na myśli 4000zł. Tak z prędkości skróciłem.
Samsunga raczej nie brałem pod uwagę, miałem dwa modele średniopółkowe i choć telewizory niezłe to serwis beznadziejny, a i trwałość taka sobie więc tym razem myślałem o Sony lub LG.
Kuba

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #18 dnia: 07.01.2022, 21:48 »
Od niedawna posiadam LG OLED 55B13LA, który nieznacznie wykracza ponad Twój budżet.

Matrycę OLED na tle LEDów wyróżnia podobno lepsze odwzorowanie barw, większe kąty widzenia i głębsza czerń. Warto choćby poczytać o technologii. LG jest tu chyba głównym producentem telewizorów z tego typu matrycą.

Ja jestem bardzo zadowolony, bo obraz jest naprawdę konkretny. Jak będzie z trwałością czas pokaże.
Kuba

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #19 dnia: 08.01.2022, 00:00 »
Tak z ciekawości zapytam, bo nie mam TV, w sumie nigdy nie miałem, ale co dzisiaj oglądacie??
Są jakieś fajne kanały czy coś?

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #20 dnia: 08.01.2022, 00:13 »
Netflixa i tym podobne platformy. W "zwykłej" telewizji też czasami można coś obejrzeć. Bardzo ciekawe programy robi BBC

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #22 dnia: 08.01.2022, 08:01 »
Tak z ciekawości zapytam, bo nie mam TV, w sumie nigdy nie miałem, ale co dzisiaj oglądacie??
Są jakieś fajne kanały czy coś?
Raz na kilkanaście dni jak włączę, to Kuchnia.tv lub Food Network :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #23 dnia: 08.01.2022, 08:10 »
W tv naziemnej nie ma nic ciekawego, a jako wielkie hity przedstawiane są produkcje mające po ćwierć wieku :D Jak się nie jest fanem seriali, które w tytułach odmieniają na wszelkie sposoby słowo "miłość", to pozostaje od czwartej do piątej rano obejrzeć program wędkarski, który leci bodajże na kanale METRO ;)
Kuba

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #24 dnia: 08.01.2022, 12:17 »
Samsung i LG to różne technologie matryc. Dobry sprzedawca powinien przede wszystkim zapytać o warunki w jakich tv będzie użytkowany (odległość od tv, widny czy ciemny pokój, oglądasz na wprost czy nieco z boku wreszcie preferencje typu film, sport czy TVP info ;) w przypadku konsoli niski input lag). W sklepach telewizory mają ustawiony tryb obrazu sklepowy z maksymalnym kontrastem i zakup tv na podstawie tego co widzi się w sklepie może być niestety zgubne. Jeżeli nie przywiązujemy wagi do tego co powyżej, po prostu kupujemy tv który akurat jest w promocji :)

Offline ArturM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #25 dnia: 08.01.2022, 13:17 »
Jeśli zależy Ci na najlepszej jakości obrazu to zdecydowanie Oled, najtaniej Lg OLED55B13LA. Różnica miedzy LCD/LED a OLED jest taka ze OLED nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia matrycy dzięki czemu nie występuje efekt „Halo” oraz „Clouding” i największa zaleta tej technologi to idealna czerń co na pewno docenisz podczas nocnych seansów. Maja bardzo niski input lag wiec jeśli grasz na konsoli nowej generacji PS5 lub nowy XBOX to idealny wybór, wszystkie wejścia HDMI to 2.1 czyli obsługuje 4K w 120 klatkach. Zaletą to kąty widzenia i tutaj obraz pod nawet dużym kątem zmienia się delikatnie w porównaniu do technologi LED. Największy minus OLED to mityczne wypalanie które już dawno zostało praktycznie wyeliminowane, naprawdę musiał byś się postarać i ciagle wyświetlać statyczny obraz aby powidoki zostały na ekranie. Obecnie kosztuje 400zl ponad twoj budżet, ale moim zdanie warto dołożyć.

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #26 dnia: 08.01.2022, 16:45 »
Oledy fajne telewizory, weź jednak pod uwagę fakt że telewizja naziemna to słaby jakościowo sygnał, przeskalowany do HD z którego nawet OLED za wiele nie wyciśnie a rozczarowanie będzie większe im większa będzie przekątna ekranu. Natomiast na dostarczonym obrazie jakości 4k + HDR z dobrze ustawionymi parametrami obrazu będzie po prostu miazga :)

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #27 dnia: 08.01.2022, 17:26 »
Może warto rozważyć coś z oferty Philips? Sam kupiłem jakieś 3 lata temu i jestem mega zadowolony. Szczególnie, że w odróżnieniu od koreańskich producentów ma ambilight.
Franki

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #28 dnia: 08.01.2022, 17:45 »
Czytam, i czytam zarówno wypowiedzi tu, jak i inne info w necie, i dalej nie wiem czy Sony czy Philips, czy LG... :( Ale nic to, prześpię się z problemem, i jutro zdecyduję. Dziękuję wszystkim za porady :bravo:
Kuba

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki telewizor 55 cali kupić do 4 tys. zł?
« Odpowiedź #29 dnia: 08.01.2022, 17:49 »
Może warto rozważyć coś z oferty Philips? Sam kupiłem jakieś 3 lata temu i jestem mega zadowolony. Szczególnie, że w odróżnieniu od koreańskich producentów ma ambilight.
A Philips poprawił już oprogramowanie, bo z tego co pamiętam użytkownicy narzekali na fatalnie działający system?