Autor Wątek: Preferowana długość filmów wędkarskich  (Przeczytany 18516 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 171
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #60 dnia: 15.01.2022, 18:15 »
@Rebrith
Miałem podobne odczucia.
Nawet produkcje feedersklepu wyglądają lepiej pod tym względem.
Ale i tak mistrzyni marketingu rodem z pokazów garnków jest tylko jedna;)

Dobre :bravo:
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #61 dnia: 15.01.2022, 18:40 »
Historia wędkarskiego YouTube zna produkcje, gdzie zabiegi reklamowe współwystępują z wędkarską niekompetencją:




Widziałeś filmy Pan Ryba ? Facet mówi o rzutach ponad 100m nie mając pojęcia o technice rzutu. W trakcie rzutu puszcza wędkę przy stopce kolowrotka i trzyma tylko za koniec dolnika :facepalm:
A ja czasem lubię obejrzeć tego mądralę. Mam przy tym niezły ubaw. Bawi mnie ton, jakim głosi swoje "mądrości", jak i cała reszta, którą pokazuje.
Wędka 4,2 m na odległości niecałe 20 m, przygotowanie zanęty, próba mieszania jej łyżką zanętową, przecieranie przez sito, przez które przetarcie całej ilości przygotowanej zanęty trwałoby cały dzień. Hol na kołowrotku, bez pompowania, wyślizg ryby na brzeg bez użycia podbieraka, nie mówiąc już o braku maty. Dobrze jeszcze, że brzeg nie był piaszczysty, bo tego ryby mogłyby nie przeżyć. Jednym słowem pokaz, jak nie należy łowić. Aż cud, że coś mu się na haczyku uwiesiło.
Ubawił mnie też, podbierak, którego, co prawda nie używał ale leżał gdzieś w pobliżu, made in wczesna Rosja z czasów Cara Mikołaja I.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #62 dnia: 15.01.2022, 18:57 »
Tomba co mnie przeraża tego typa polecają na FP MFP jako specja od sprzętu :P

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 868
  • Reputacja: 392
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #63 dnia: 15.01.2022, 18:59 »
Pan Marek to zawodowiec, nie wiem co wy od niego chcecie 😎🙂.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 607
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #64 dnia: 15.01.2022, 19:24 »
A ja czasem lubię obejrzeć tego mądralę. Mam przy tym niezły ubaw. Bawi mnie ton, jakim głosi swoje "mądrości", jak i cała reszta, którą pokazuje.

Zastosowanie feedera 4.2 m z cw. 120 g do łowienia niedorostków w płyciutkiej sadzawce 20 m od brzegu niewątpliwie wypada uznać za nowatorskie. Na uwagę zasługuje również sposób przygotowania zanęty: mając do dospozycji wiadro, wsypujemy spożywkę do przyciasnej kuwety, polewamy wodą, po czym ściskamy paluchami lub rozgrzebujemy łyżką zanętową w nadziei, że się równomiernie nawliży (energicznie mieszać nie możemy, bo się rozsypie).

Dochodzi do tego odkrycie "akcji szczytowo-parabolicznej" oraz fachowy instruktaż zarzucania: odchylamy wędzisko do tyłu, a następnie na dłuższą chwilę nieruchomiejemy, intensywnie kombinując, gdzie by tu ciepnąć.

To jednak wszystko pikuś przy fachowym instruktażu w zakresie ustawienia wielkorzecznych feederów, budowy rzecznych zestawów oraz wyciągania haczyka z własnego palca!


Aż dziw bierze, że firma York zakończyła współpracę z sympatycznym weteranem polskiego internetu wędkarskiego ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #65 dnia: 15.01.2022, 19:54 »
Jeśli chodzi o sympatycznego pana Marka, to mnie interesuje, czy on też wyznaje zasadę wyważania wędziska kołowrotkiem, biorąc pod uwagę to, że trzyma całą dłoń za stopką kołowrotka (jak w reklamach i filmach, które mają wędkarzy za idiotów).
Jacek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 607
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #66 dnia: 15.01.2022, 20:08 »
Chwyt w palcowym układzie 0-stopka-5 to radykalny manifest niewiary w możliwość wyważenia zestawu za pomocą kołowrotka - na jego antypodach jest oczywiście chwyt w palcowym układzie 5-stopka-0, który zaświadcza z kolei o wyważeniowej desperacji :)


Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #67 dnia: 15.01.2022, 20:14 »
Czy szydzenie z faceta dlatego, że łowi "po staremu" jest aby na miejscu? Krzywdy chyba nikomu nie robi, a już na pewno nie świadomie. :facepalm:

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 995
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #68 dnia: 15.01.2022, 20:42 »
Czy szydzenie z faceta dlatego, że łowi "po staremu" jest aby na miejscu? Krzywdy chyba nikomu nie robi, a już na pewno nie świadomie. :facepalm:

To nie jest łowienie po staremu, to jest brak wiedzy i umiejętności. Znam wędkarzy którzy wiedzą jak rzucać czy jak trzymać wędkę chociaż nie dysponują najlepszym sprzętem.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 182
  • Reputacja: 139
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #69 dnia: 15.01.2022, 20:49 »
Eee tam. Solski też nie rzuca "książkowo".
Na zawodach często jest Witek, który przy rzucie dystansowym robi wykrok. Pod nogami łowi 3.6 lub 3.9 w zestawie z ultegrą 5500. Nie wiem czy wy wszyscy razem wygracie tyle zawodów co on sam wygrał;)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 607
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #70 dnia: 15.01.2022, 20:49 »
Czy szydzenie z faceta dlatego, że łowi "po staremu" jest aby na miejscu?

Problem nie polega na tym, że sympatyczny pan Marek łowi "po staremu", czyli budżetowym sprzętem i bez rozmaitych nowinek zestawowych czy zanętowych. Chodzi raczej o deficyt elementarnych kompetencji i nawyków wędkarskich - przynajmniej jeżeli chodzi o feeder i spławik.

Nic nie poradzę, że w kontekście występów pana Marka jako firmowego eksperta/testera oraz jutubowego nauczyciela wędkarstwa (filmowe serie "ABC Wędkarstwa", "Szkoła Wędkarska", "Pytania i Odpowiedzi" etc.) daje to efekt mocno humorystyczny :)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 412
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #71 dnia: 15.01.2022, 21:19 »
Jest Harvard i jest WSKSiM.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #72 dnia: 15.01.2022, 21:57 »
Czy szydzenie z faceta dlatego, że łowi "po staremu" jest aby na miejscu? Krzywdy chyba nikomu nie robi, a już na pewno nie świadomie. :facepalm:
Nie łowi "po staremu", nie ma raczej żadnego doświadczenia. Widziałem jego wcześniejsze filmiki, gdzie próbował zacinać każdą obcierkę. Krzywdę robi początkującym wędkarzom, którzy mogą uwierzyć, że taki sposób łowienia jest dobry i  może dać efekty. Poza tym wyślizg ryby po brzegu, bez podbieraka, unoszenie jej na przyponie i brak maty robi wielką szkodę rybom.  Można się tak bawić z uklejami i płotkami do 15 cm. Ale już leszczykom 25 cm urywa się pyski.
Pozdrawiam,
Tomek

Online Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 853
  • Reputacja: 147
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #73 dnia: 15.01.2022, 22:17 »
Marek teraz ma ważniejsze sprawy na głowie, jak wydawanie swoich powieści. Co tam będzie sobie głowę zawracał podstawami wędkarstwa :P

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 036
  • Reputacja: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preferowana długość filmów wędkarskich
« Odpowiedź #74 dnia: 16.01.2022, 02:56 »
Eee tam. Solski też nie rzuca "książkowo".
Na zawodach często jest Witek, który przy rzucie dystansowym robi wykrok. Pod nogami łowi 3.6 lub 3.9 w zestawie z ultegrą 5500. Nie wiem czy wy wszyscy razem wygracie tyle zawodów co on sam wygrał;)

Muszę tu przyznać koledze rację,bo sam widziałem,jak pewien jegomość ,używał feedera przynajmniej 3.6m ,jak nie dłuższego,do spinningu na rzece. I facet tak nim prowadził przynętę,że każdemu "japa opadła" na wyniki.