Autor Wątek: Zmiana koła PZW  (Przeczytany 8479 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #15 dnia: 19.01.2022, 16:29 »
Kolego pochwal sie w jakim to Okręgu maja taki bur....l
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #16 dnia: 19.01.2022, 16:40 »
Kolego pochwal sie w jakim to Okręgu maja taki bur....l
Ale jaki burdel? U mnie też zmieniając koło nie trzeba nic robić, idziesz do koła które interesuje i tam wszystko zakładają.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #17 dnia: 19.01.2022, 16:52 »
Kolego pochwal sie w jakim to Okręgu maja taki bur....l

Kolego Januszu podaj link do "kartoteki" a ja podam Ci swój okręg ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Online Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 49
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #18 dnia: 19.01.2022, 16:55 »
Byłem w Okręgu mazowieckiem, kieleckim, chełmskim, biała podlaska i zastanawiam się o jaką kartotekę chodzi ??? I na jakiej podstawie mieliby robić to i kto? ;D Koło ma dwa czy trzy punkty sprzedaży znaczków i kto ma kartotekę? Wykupując zezwolenie w siedzibie głównej Okręgu przypisywany jestem do dowolnego koła i kto robi kartotekę i gdzie?   

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #19 dnia: 19.01.2022, 16:56 »
Zadam ciekawe pytanie: jeżeli osoba jest wykluczona ze stowarzyszenia lub zostało mu odebranie zezwolenie czy coś innego to w jaki sposób koło wędkarskie ma to sprawdzić?
Skoro piszecie, że koła nie posiadają żadnej ewidencji danej osoby.

U mnie w kole jest taka kartoteka, są tam zapisane dane kontaktowe (potrzebne np. do ubezpieczenia wędkarza), wpisy o opłatach oraz informacje o odznaczeniach.
Jak spotkam kolegę co brał ostatnio kartotekę, bo przenosi się do innego koła to dam wam znać co tam się znajduje, bo nie chce mi się teraz do niego dzwonić.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #20 dnia: 19.01.2022, 16:59 »
Zmieniałem koło z 15 lat temu, w nowym kole Prezes mnie spytał czy mam kartotekę swoją- powiedziałem, że nie, czy dowiozę - nie
- odpowiedź "to założymy nową".
I tyle w temacie kartotek.
Prezes był szczęśliwy z nowego członka ,bo dodatkowa kasa na koło...
A kartoteki przydać się mogą jak chcesz policzyć staż w Związku i działalność - po jakimś czasie chyba ulgi przysługują, odznaki itd.
Np: ja miałem w kartotece Sprzątania, udział w zarybieniach, działalność w SSR, nawet jakieś zawody się trafiły itd. itp.

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #21 dnia: 19.01.2022, 17:00 »
Zmieniałem koło z 15 lat temu, w nowym kole Prezes mnie spytał czy mam kartotekę swoją- powiedziałem, że nie, czy dowiozę - nie
- odpowiedź "to założymy nową".
I tyle w temacie kartotek.
Prezes był szczęśliwy z nowego członka ,bo dodatkowa kasa na koło...
A kartoteki przydać się mogą jak chcesz policzyć staż w Związku i działalność - po jakimś czasie chyba ulgi przysługują, odznaki itd.
Np: ja miałem w kartotece Sprzątania, udział w zarybieniach, działalność w SSR, nawet jakieś zawody się trafiły itd. itp.
A jak ktoś był karany za kłusownictwo to też prezes będzie zadowolony? Co to za głupoty niektórzy wypisują to masakra...

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #22 dnia: 19.01.2022, 17:29 »
Zmieniałem koło z 15 lat temu, w nowym kole Prezes mnie spytał czy mam kartotekę swoją- powiedziałem, że nie, czy dowiozę - nie
- odpowiedź "to założymy nową".
I tyle w temacie kartotek.
Prezes był szczęśliwy z nowego członka ,bo dodatkowa kasa na koło...
A kartoteki przydać się mogą jak chcesz policzyć staż w Związku i działalność - po jakimś czasie chyba ulgi przysługują, odznaki itd.
Np: ja miałem w kartotece Sprzątania, udział w zarybieniach, działalność w SSR, nawet jakieś zawody się trafiły itd. itp.
A jak ktoś był karany za kłusownictwo to też prezes będzie zadowolony? Co to za głupoty niektórzy wypisują to masakra...
tak bo kasy przybędzie ...a kłusownictwo nie ma przynależności do koła.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #23 dnia: 19.01.2022, 17:32 »
Widzę ze co niektóre Okręgi to "patologia kartotekowa"
Kartoteki w PZW były od samego poczatku powstania Stowarzyszenia, z biegiem lat zmieniały sie trochę ale zawsze były tam dane personalne, adres, funkcje pełnione w Kole, Okręgu,nadane  odznaczenia i kary oraz wpłaty za dany rok.
Normalna ewidencja członka Związku , większośc pewnie nawet nie wiedziło bo jedynie przy zakładaniu kartoteki był podpis członka a kiedyś wprowadzjącego bo taki był wymóg :D
Ok kilku lat jest elektroniczna ewidencja wędkarzy ale koła nadal maja te papierowe kartoteki gdyz nie wszystkie zdązyły podażyć za duchem czasu :P oraz to taka ( "księga wieczysta wędkarza" )
Jak będziecie płacić w swoim kole to zapytajcie, ciekaw jestem jaka odpowiedź dostaniecie.

-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #24 dnia: 19.01.2022, 19:43 »
U mnie jeszcze do niedawna też przechodziło się z koła do koła "bez niczego".
Od tego roku już chyba w żadnym z okolicznych kół tak się nie da.
Dlatego każdy kto pisze "u mnie nic nie trzeba" może się zdziwić w tym czy przyszłym roku 😉
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline lragus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #25 dnia: 19.01.2022, 19:57 »
To chociaż to mi odpadnie z załatwianiem, z prawem jazdy to jednak tak nie do końca, bo przy zmianie miejsca zameldowania chyba do urzędu będę musiał zgłosić.
Teraz nic nie musisz zgłaszać, kiedyś było tak że przy zmianie meldunku zmieniałeś dowód, prawo jazdy. Ja jeżdżę na prawku wydanym 16 lat temu w mojej rodzinnej miejscowości.

Offline lechu1989

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 7
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #26 dnia: 04.02.2022, 08:44 »
Panowie zmieniłem koło bez żadnego wyciagania dokumentów z poprzedniego powiedziałem że chce się przenieść, zapłaciłem i tyle w temacie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #27 dnia: 04.02.2022, 09:01 »
Panowie zmieniłem koło bez żadnego wyciagania dokumentów z poprzedniego powiedziałem że chce się przenieść, zapłaciłem i tyle w temacie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
:thumbup:
Co człowieka jakieś kartoteki mają obchodzić, jak należy do PZW. To niech struktury PZW się martwią przenosinami dokumentów, jeżeli tego od nich wymaga prawo lub sami od siebie tego wymagają.


Taki oftop: A jak zmienię meldunek, to muszę przerejestrować auto na inne tablice?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #28 dnia: 04.02.2022, 09:18 »
Teraz rejestrując auto nie musisz zmieniać starych tablic
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana koła PZW
« Odpowiedź #29 dnia: 04.02.2022, 10:03 »
Chyba teraz są elektroniczne kartoteki, 3 lata temu podpisywałem jakąś zgodę na utworzenie przez koło profilu internetowego.