Autor Wątek: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?  (Przeczytany 44217 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 251
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #210 dnia: 25.01.2022, 08:29 »
Lucek dobry post część treści zastanawiam się czy nie wykorzystać na zdjeździe delegatów.

Osobiście czuje sarysfakcje iż przez lata pisania część moich pomysłów ma sens.
Pisałem
O zmianie prawa zarówno ustawy rybackiej jak i krania kłusoli.
Temat zarybień lud chce mięcha dać mu karpia inne rodzime gatunki chronić.
Co do reszty z wami się w pełni zgadzam wymiary dolne i górne.
NK w każdym okręgu. - i na tą chwile to sedno pomysłu by ludzie w pzw pozostali. Taka woda daje możliwości i chęć do pozostania.
Maciek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #211 dnia: 25.01.2022, 09:52 »
Jedyną pozytywną kwestią tych planów i kiełbasy wyborczej Polskich Wód jest zmuszenie do działania PZW.
Jest szansa że w końcu dotrze do działaczy fakt iż pod bokiem PZW wyrasta mu ogólnopolska konkurencja która nie zagrozi mu w pierwszych latach ale po jakimś czasie już tak.
Myślę że działacze zrozumieją że tylko powstrzymanie odejść wędkarzy i napływ nowych może uratować PZW.
Jak przyciągnąć wędkarzy to chyba wiadomo musi być dobra oferta,
PZW za kilka lat będzie się borykało z bardzo dużymi problemami finansowymi z powodu starzenia się statystycznego wędkarza .
Już nie da się luki w finansach zapełnić dodatkowym sieciowaniem bo teraz oprócz fundacji z południa i innych wędkarzy gospodarce PZW będą się przyglądały i Polskie Wody które będą spokojnie czekać na nierozważny krok PZW i odebranie mu wody która wzbogaci ofertę Polskich Wód.

Powiem wam że łowiłem w lato na łowisku Wód Polskich które o rybach nie powiem za dużo bo łowiłem tam tylko 1 tydzień a jezioro dość duże powyżej 200 ha więc mogłem nie namierzyć ryb .
Jedyne co oprócz dziadków którzy łowili na 3 wędki oraz braku jakiejkolwiek infrastruktury wędkarskiej ( jak nie krzaki  to zagrodzony brzeg lub stary pomost pamiętający czasy Gierka ) rzuciło się w oczy brak dojazdu do jeziora zakazy postawione  przez lasy państwowe . Okazało się że wędkarze nie są w stanie zapewnić odłowu białorybu i wprowadzono rybaka. Reasumując Polskie Wody na przykładzie tego jeziora doszły do wniosku iż żeby wypełnić postanowienia operatu łatwiej im  będzie wprowadzić rybaków niż polepszyć warunki wędkarzom.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline cyprinus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 23
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #212 dnia: 25.01.2022, 11:33 »
Jak pytam o przyszły/docelowy/modelowy kształt wędkarstwa w skali całego kraju to na tym forum jest cisza.
Wody Polskie mają narzędzia żeby rozbić obecny system, który jest monopolem. To że ktoś tu chce się bawić w dobre i złe frakcje w PZW (Cześki, Ryśki i Miśki) to znaczy że de facto chce pogłębiać i na kolejne dekady utrwalać patologie ale już pod światłym przewodem swojej oświeconej kliki, sekty, wyznawców.
Przewrócenia stolika, silne turbulencje, daje nadzieję na progres za kilkanaście lat. Tylko ten "progres" ma niejedno imię. Dla jednego to tani dostęp do wód, dla innych komercyjne łowiska z 30 kg karpiami, jeszcze dla innych to bioróżnorodne ekosystemy rodzimych gatunków z reintrodukcjami, naturalnymi tarliskami, swobodnymi migracjami ryb itd.
I problem nr 1 to właśnie brak tych wizji, udziału poszczególnych wód w powyższej strukturze.


Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #213 dnia: 25.01.2022, 11:41 »
Tylko ten "progres" ma niejedno imię. Dla jednego to tani dostęp do wód, dla innych komercyjne łowiska z 30 kg karpiami, jeszcze dla innych to bioróżnorodne ekosystemy rodzimych gatunków z reintrodukcjami, naturalnymi tarliskami, swobodnymi migracjami ryb itd.
I problem nr 1 to właśnie brak tych wizji, udziału poszczególnych wód w powyższej strukturze.

Jesteś dużym optymistą
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #214 dnia: 25.01.2022, 11:52 »
Jak pytam o przyszły/docelowy/modelowy kształt wędkarstwa w skali całego kraju to na tym forum jest cisza.


Dostałeś już niejedną odpowiedź. A jak naprawić stan wód w kraju to debaty się tu toczą od lat. I z każdej można by spokojnie z 5-10 najważniejszych punktów wyłuszczyć. Takich, że zadowoleni byliby i mięsiarze i NK-lowcy, a nawet babcia Grażyny.

Choć jedno muszę przyznać. Cały czas przed oczami miałem wizję, że to jest właśnie zastępowanie PZW przez WP. Natomiast jeśli to jest konkurencja dla PZW, to dobrze się dzieje. Nie podobają mi się plany tej konkurencji, bo puszczają tylko rozkoszne bździny w eter, ale jednak lepsza jakaś konkurencja niż żadna.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cyprinus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 23
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #215 dnia: 25.01.2022, 14:03 »
Jak pytam o przyszły/docelowy/modelowy kształt wędkarstwa w skali całego kraju to na tym forum jest cisza.


Dostałeś już niejedną odpowiedź. A jak naprawić stan wód w kraju to debaty się tu toczą od lat. I z każdej można by spokojnie z 5-10 najważniejszych punktów wyłuszczyć. Takich, że zadowoleni byliby i mięsiarze i NK-lowcy, a nawet babcia Grażyny.

Choć jedno muszę przyznać. Cały czas przed oczami miałem wizję, że to jest właśnie zastępowanie PZW przez WP. Natomiast jeśli to jest konkurencja dla PZW, to dobrze się dzieje. Nie podobają mi się plany tej konkurencji, bo puszczają tylko rozkoszne bździny w eter, ale jednak lepsza jakaś konkurencja niż żadna.

Podlinkuj proszę te 5-10 najważniejszych punktów

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #216 dnia: 25.01.2022, 14:31 »
No mam czasu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #217 dnia: 25.01.2022, 15:24 »
Dostałem odpowiedź od Wody Polskie. Czyli wygląda na początek końca PZW :)

"Dzień dobry. Jednolita krajowa opłata dotyczy tylko obwodów, których rybackim użytkownikiem są Wody Polskie, ale ilość objętych tym rozporządzeniem obwodów będzie się sukcesywnie powiększać. W najbliższym czasie, w oparciu o posiadane dokumenty, kilkanaście dodatkowych obwodów zostanie udostępnionych wędkarzom. Rozpoczęto również negocjacje z innymi użytkownikami rybackimi, a po ich pozytywnym zakończeniu liczba obwodów może zamknąć się trzema cyframi. Wtedy „Nasze Łowiska” staną się autentycznym zezwoleniem krajowym."
C&R

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 647
  • Reputacja: 1128
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #218 dnia: 25.01.2022, 15:30 »
...to na tym forum jest cisza...

To forum już tak ma. Pytam o uzasadnienie poglądu, że Wody Polskie postawią raczej na promocję złap i wypuść niż mięsiarski populizm, a w kwestii rzek będą współmyśleć raczej z Polskim Towarzystwem Hydrobiologicznym niż lobby betoniarsko-kanalizacyjnym. Zero merytorycznej reakcji! Cisza jak w kościele po śmierci organisty, którą przerywają jeno okazjonalne wiwaty z okazji "przewrócenia stolika". Przykre, ale prawdziwe.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 251
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #219 dnia: 25.01.2022, 16:32 »
Dostałem odpowiedź od Wody Polskie. Czyli wygląda na początek końca PZW :)

"Dzień dobry. Jednolita krajowa opłata dotyczy tylko obwodów, których rybackim użytkownikiem są Wody Polskie, ale ilość objętych tym rozporządzeniem obwodów będzie się sukcesywnie powiększać. W najbliższym czasie, w oparciu o posiadane dokumenty, kilkanaście dodatkowych obwodów zostanie udostępnionych wędkarzom. Rozpoczęto również negocjacje z innymi użytkownikami rybackimi, a po ich pozytywnym zakończeniu liczba obwodów może zamknąć się trzema cyframi. Wtedy „Nasze Łowiska” staną się autentycznym zezwoleniem krajowym."

Ha.. ha... ha... - a nie mówiłem.
Skoro ci odpowiedzieli to może napisz jeszcze jednego meila z pytaniem czy gospodarkę rybacką będą prowadzili na podstawie  obecnej ustawy. Oraz czy ta gospodarka będzie oparta o operaty rybackie.
Maciek

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #220 dnia: 25.01.2022, 16:36 »
Nie wiem co w tym śmiesznego??? Trzeba czasu od razu PZW nie wygryzą :) Nie dawno co konferencja była a tu by już wszyscy chcieli rybnych wód i 250zł na rok...
C&R

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 251
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #221 dnia: 25.01.2022, 16:47 »
Nie wiem co w tym śmiesznego??? Trzeba czasu od razu PZW nie wygryzą :) Nie dawno co konferencja była a tu by już wszyscy chcieli rybnych wód i 250zł na rok...

Uspokoje cie rybne wody to już były.... teraz co najwyżej jest woda i jest dno...  - i za te 250 zeta można próbować.
Maciek

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #222 dnia: 25.01.2022, 17:12 »
Nie wiem co w tym śmiesznego??? Trzeba czasu od razu PZW nie wygryzą :) Nie dawno co konferencja była a tu by już wszyscy chcieli rybnych wód i 250zł na rok...

Uspokoje cie rybne wody to już były.... teraz co najwyżej jest woda i jest dno...  - i za te 250 zeta można próbować.

Proszę podziękować pzw to przedewszystkim ich zasluga :)
C&R

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #223 dnia: 25.01.2022, 17:20 »
Ludzie w necie to łykają wszystko jak leci i później tworzą własną historią. Jeżeli ktoś z tego krótkiego wpisu z WP wywodzi coś więcej, niż to że WP mówią o negocjacjach z użytkownikami, to brawo za kreatywne myślenie. Rozumiecie, że nikt nie zmusi użytkownika rybackiego, aby poszedł na układ z WP w sprawie jednej opłaty, bo nie ma jak? Na chwilę obecną mogą jedynie się prosić. Do 2021 r. w całej Polsce była cała masa obwodów nieudostępnionych do wędkowania. Teraz je właśnie udostępniają i już ludzie zaczynają pisać, że PZW upada :facepalm: Mamy w Polsce ponad 1200 obwodów rybackich udostępnionych na podstawie umów użytkowania obwodu rybackiego i ponad 700 udostępnionych użytkownikom rybackim na podstawie umów dzierżawy. A oni liczą na to, że po negocjacjach będą mieć ponad 100, gdy tymczasem ponad 200 nie było w ogóle udostępnionych do użytkowania ;D
Na marginesie, a co zdecydował ZG PZW na ostatnim posiedzeniu w tej sprawie, bo wiem że ustalił stanowisko? Lepiej byście się tym zajęli jak Wam zależy na PZW :beer:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #224 dnia: 25.01.2022, 17:22 »
Nie wiem co w tym śmiesznego??? Trzeba czasu od razu PZW nie wygryzą :) Nie dawno co konferencja była a tu by już wszyscy chcieli rybnych wód i 250zł na rok...

Uspokoje cie rybne wody to już były.... teraz co najwyżej jest woda i jest dno...  - i za te 250 zeta można próbować.

Proszę podziękować pzw to przedewszystkim ich zasluga :)

Przede wszystkim to zasługa IRŚ. Potem to wędkarzy/PZW.
Krwawy Michał

Purple Life Matters