Autor Wątek: Metoda spinningowa w dużym nurcie.  (Przeczytany 4037 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« dnia: 06.03.2022, 14:34 »
Panowie chciałbym byście podpowiedzieli,jak łowić spinningiem w dużym nurcie ? Siła nurtu taka,że koszyk 50g z kolcami z łatwością jest przesuwany,a zwolnień próżno szukać,głębokość 2-2.5m.cel kleń ,jaź,okoń.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2022, 14:50 »
Woblery i obławianie wachlarzem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2022, 16:03 »
Wobler ok,sęk w tym,że ryba przy dnie.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 866
  • Reputacja: 392
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2022, 16:38 »
Wobler ok,sęk w tym,że ryba przy dnie.
A to chyba nie problem, wystarczy dobrać taki wobler który będzie szedł właśnie przy dnie. O tej porze roku gumy imitujące larwy, pędraki i wolne prowadzenie lub zwijanie tylko nadmiaru luźnej linki.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 158
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #4 dnia: 06.03.2022, 16:42 »
Wobler ok,sęk w tym,że ryba przy dnie.

Co to za ryby...
Maciek

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #5 dnia: 06.03.2022, 21:41 »
Wobler ok,sęk w tym,że ryba przy dnie.
A to chyba nie problem, wystarczy dobrać taki wobler który będzie szedł właśnie przy dnie. O tej porze roku gumy imitujące larwy, pędraki i wolne prowadzenie lub zwijanie tylko nadmiaru luźnej linki.
2-3 metry woblery ogarną, w opisach będzie głębokość do jakiej dany wobler schodzi, mogę polecić np., firmę Siek, przystępne ceny.

No i polecam używać feederów, a nie krótkich spinningowych kijów, łatwiej obłowić wzdłuż brzegu długim kijem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #6 dnia: 07.03.2022, 08:57 »
Wobler ok,sęk w tym,że ryba przy dnie.
A to chyba nie problem, wystarczy dobrać taki wobler który będzie szedł właśnie przy dnie. O tej porze roku gumy imitujące larwy, pędraki i wolne prowadzenie lub zwijanie tylko nadmiaru luźnej linki.
2-3 metry woblery ogarną, w opisach będzie głębokość do jakiej dany wobler schodzi, mogę polecić np., firmę Siek, przystępne ceny.

No i polecam używać feederów, a nie krótkich spinningowych kijów, łatwiej obłowić wzdłuż brzegu długim kijem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Jaka gramatura i wielkość woblera ? To nie będzie tak,że wobler w takim nurcie ,będzie znoszony gdzie bądź ?
Feederów jakiej długości ? Będę w ogóle miał jakiekolwiek czucie prowadzenia woblera na feederze ?

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #7 dnia: 07.03.2022, 09:26 »
Wobler ok,sęk w tym,że ryba przy dnie.
A to chyba nie problem, wystarczy dobrać taki wobler który będzie szedł właśnie przy dnie. O tej porze roku gumy imitujące larwy, pędraki i wolne prowadzenie lub zwijanie tylko nadmiaru luźnej linki.
2-3 metry woblery ogarną, w opisach będzie głębokość do jakiej dany wobler schodzi, mogę polecić np., firmę Siek, przystępne ceny.

No i polecam używać feederów, a nie krótkich spinningowych kijów, łatwiej obłowić wzdłuż brzegu długim kijem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Jaka gramatura i wielkość woblera ? To nie będzie tak,że wobler w takim nurcie ,będzie znoszony gdzie bądź ?
Feederów jakiej długości ? Będę w ogóle miał jakiekolwiek czucie prowadzenia woblera na feederze ?
Nurt sam ustawi woblera, czasami nie trzeba nawet zwijać, długa wędka przyda się właśnie do lepszej kontroli i nie spowoduje szybkiego zniesienia w sam brzeg.

Kleń i okoń zaatakują nawet 6 cm woblery, gorzej z Jaziem, dla niego im mniejszy tym lepszy.

Wydaje mi się, że powinieneś szukać woblerów, jak najmniejszych, które zgodnie z opisem zejdą na głębokość 2.5-3m. Fakt, że będą tonące może być pomocny.

W ofercie Sieka jednak trudno o coś takiego z tego co przejrzałem, ale jak w drapiezniku ustawisz filtry na długość do 5cm i głębokość nurkowania 2.5-3m to jest w czym przebierać.

Spodziewasz się ryb tylko przy dnie? Tak bardzo wyprostowany jest nurt?

https://sklepdrapieznik.pl/woblery/39175-dorado-blagier-35cm-p-sinking.html

Ja używam do spinningu feeder 3.6 o akcji progresywnej do 90g najszywniejsza szczytówka, wyczujesz woblera bez problemu, 3.3m też będzie dobry.
Mój to trabucco xs master feeder.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #8 dnia: 07.03.2022, 09:50 »
Rzeka jest uregulowana i wygląda bardziej jak kanał,tyle że z dużo szybszym nurtem i ryba jest przy dnie.

Dzięki za radę,popatrzę na ofertę i coś wybiorę,tylko nie jestem przekonany do pomysłu z feederem.

A,np opcja bocznego troku z woblerem ?

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #9 dnia: 07.03.2022, 10:38 »
Używanie federa do woblera. Lepszego pomysły nie słyszałem. Długi Kij lepsza kontrola przynęty kolejny super pomysł....  3m spining z cw ok 20-30g akcja pół paraboliczna  jeśli pod woblera woblera schodzący na daną głębokość. Spróbuj też obrotówki z ciężkie korpusem lub texas rog albo carolina rig.  Dwa ryby raczej wątpię żeby siedziały na środku nurtu albo będę ustawione wzdłuż  brzegu lub za jakimś przeszlodami spowolnienia itp.  Zapraszam na warte tu ściąga 200g. Łowie spiningiem w nurcie ale przy brzegach. Kolejna sprawa woda płynie Góra nie dołem więc cienkie plecionki
Konrad

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #10 dnia: 07.03.2022, 11:49 »
Na echo widać rybę przy dnie,bliżej środka rzeki niż burty.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 015
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #11 dnia: 07.03.2022, 12:01 »
Warto próbować nawet 0.5m schodzącym, sam tak łowie jazie 2.5cm wobkami i z jednej prostki w zimę potrafi wyjechać dwucyfrowa ilość ryb.

Offline krzysztof4101997

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Reputacja: 12
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #12 dnia: 07.03.2022, 15:17 »
A może drop shot?.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #13 dnia: 07.03.2022, 15:26 »
Używanie federa do woblera. Lepszego pomysły nie słyszałem. Długi Kij lepsza kontrola przynęty kolejny super pomysł....  3m spining z cw ok 20-30g akcja pół paraboliczna  jeśli pod woblera woblera schodzący na daną głębokość. Spróbuj też obrotówki z ciężkie korpusem lub texas rog albo carolina rig.  Dwa ryby raczej wątpię żeby siedziały na środku nurtu albo będę ustawione wzdłuż  brzegu lub za jakimś przeszlodami spowolnienia itp.  Zapraszam na warte tu ściąga 200g. Łowie spiningiem w nurcie ale przy brzegach. Kolejna sprawa woda płynie Góra nie dołem więc cienkie plecionki
Jeżeli tak jak pisze, ryby są na środku kanału, to długą wędką dłużej przytrzyma woblera bliżej środka. Nie widzę problemu w łowieniu odpowiednim feederem na spinning, wychowałem się nad Wisłą, opisaną wędką łowię wiosną Jazie, latem bolenie, a na jesieni sandacze na woblery nocą i nie widzę potrzeby kupowania innego kija za kilka stówek do każdej z tych ryb, bo przecież wszyscy twierdzą, że tak powinno być, byle wydać hajs :)
Zawsze można spróbować, ewentualnie zostać przy wędce spinningowej.

Boczny trok dobry pomysł, z tym że wobler pływający i płytko schodzący, żeby nie ryć po dnie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 031
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda spinningowa w dużym nurcie.
« Odpowiedź #14 dnia: 07.03.2022, 17:36 »
Dropa próbowałem,ale w nurcie prezentacja jest słaba i efektu żadnego nie miałem.

Czyli np. do bocznego troka ,wobler  3-4g 2-3cm schodzący na 0.5m ? Jak długi wtedy przypon ?