Autor Wątek: miszanie zanęty z peletem  (Przeczytany 1156 razy)

Offline Lukasz74@

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
miszanie zanęty z peletem
« dnia: 08.08.2022, 21:43 »
Dobry wieczór
 Mam pytanie odnośnie mieszania peletu z zanętą.
pelet i zanęte po przygotowaniu trzymacie w osobnych pojemnikach czy całość wsypujecie do jednego?

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: miszanie zanęty z peletem
« Odpowiedź #1 dnia: 08.08.2022, 22:04 »
Panie Łukasz, myślę że wszystkie swoje wstępne pytania powinieneś albo zebrać w jeden zbiorczy temat, albo zadać w temacie Krótkie Pytanie Krótka odpowiedź, a najlepiej to by było jakbyś najpierw poczytał forum z użyciem wyszukiwarki.

Zanętę i pellet możesz po osobnym namoczeniu ( nigdy nie namaczaj ich razem !) wymieszać razem tworząc mix 50:50 (lub inne dowolne proporcje) albo trzymać osobno i w razie potrzeby mieszać sobie po trochu w kolejnym pojemniku. Trzymanie osobno jest lepszym pomysłem jeśli lubisz kombinować i analizować co działa na danym łowisku a co nie. Mistrzem w tym temacie jest Przemek Solski i polecam obejrzeć go sobie na YouTube : dużo wiedzy w prostej formie . Pomoże Ci ogarnąć podstawy i to bez szukania na forum ;)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: miszanie zanęty z peletem
« Odpowiedź #2 dnia: 08.08.2022, 23:13 »
Generalna zasada to jak napisał Cobi92. Namaczamy pellet i zanętę osobno, zanętę dobrze jest przesiać przez sito. Potem przechowujemy w osobnych pojemnikach i stosujemy je warstwowo w podajniku albo robimy jednolity mix, mieszając je razem. Jest jeszcze opcja dodanie niewielkiej ilości suchej zanęty do domoczonego pelletu, dla lepszego sklejenia, czasem jako ratunek dla przemoczonego pelletu ale na wczesnym etapie. Ja czasem po domoczeniu pelletu zalewam go zalewajką i potem dodaję suchej zanęty. Pięknie to skleja towar na głębsze wody.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: miszanie zanęty z peletem
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2022, 00:20 »
Generalna zasada to jak napisał Cobi92. Namaczamy pellet i zanętę osobno, zanętę dobrze jest przesiać przez sito. Potem przechowujemy w osobnych pojemnikach i stosujemy je warstwowo w podajniku albo robimy jednolity mix, mieszając je razem. Jest jeszcze opcja dodanie niewielkiej ilości suchej zanęty do domoczonego pelletu, dla lepszego sklejenia, czasem jako ratunek dla przemoczonego pelletu ale na wczesnym etapie. Ja czasem po domoczeniu pelletu zalewam go zalewajką i potem dodaję suchej zanęty. Pięknie to skleja towar na głębsze wody.
Dodaj część zalewajki przed moczeniem, a część po. Ja tak się bawiłem kilka lat temu dodając do Skrettinga Ringersa Yellow, a później barwiąc krawędzie Red Agresorem.
Marcin