Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70516 razy)

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #180 dnia: 05.09.2021, 12:01 »
Przy okazji, jeśli chcesz, by na DD przybyło miejscówek, zbierz się z kolegami, idźcie do koła i pogadajcie, że chcecie je zrobić. Tak samo możecie to zrobić Wy, jak i Oni. Oni zrobili bardzo dużo. A Wy?

To niech ktoś wyjaśni co się zmieniło na DD prócz wprowadzenia zasady no kill i nie wprowadzenia jej do RAPR? Nie ma tam zapisu żeby wstawiać kreski przed rozpoczęciem wędkowania...
Akcje sprzątania śmieci są organizowane na wielu zbiornikach. Więc to żadna nowość. Czy jeszcze coś zostało usprawnione ? Doposażono SSR. To może faktycznie pora "udrożnić" miejscówki? Wszelkie największe dziury połatać bo myślę, że jednak wędkarze robiąc Wam uprzejmość również oczekują poprawy na łowisku.Dążę do tego, że skoro na tak dużym zbiorniku nie ma potrzeby inwestycji w zarybianie to co to znaczy "Oni zrobili bardzo dużo. A Wy? "

Pytam jak człowiek człowieka bo nie padły żadne argumenty które przekonałyby mnie żebym przeniósł się do Was.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #181 dnia: 05.09.2021, 12:05 »
Ja jestem ze zdewastowanego Mazowsza... ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #182 dnia: 05.09.2021, 12:58 »
Przy okazji, jeśli chcesz, by na DD przybyło miejscówek, zbierz się z kolegami, idźcie do koła i pogadajcie, że chcecie je zrobić. Tak samo możecie to zrobić Wy, jak i Oni. Oni zrobili bardzo dużo. A Wy?

To niech ktoś wyjaśni co się zmieniło na DD prócz wprowadzenia zasady no kill i nie wprowadzenia jej do RAPR? Nie ma tam zapisu żeby wstawiać kreski przed rozpoczęciem wędkowania...
Akcje sprzątania śmieci są organizowane na wielu zbiornikach. Więc to żadna nowość. Czy jeszcze coś zostało usprawnione ? Doposażono SSR. To może faktycznie pora "udrożnić" miejscówki? Wszelkie największe dziury połatać bo myślę, że jednak wędkarze robiąc Wam uprzejmość również oczekują poprawy na łowisku.Dążę do tego, że skoro na tak dużym zbiorniku nie ma potrzeby inwestycji w zarybianie to co to znaczy "Oni zrobili bardzo dużo. A Wy? "

Pytam jak człowiek człowieka bo nie padły żadne argumenty które przekonałyby mnie żebym przeniósł się do Was.
Zmieniło się to że woda jest regularnie kontrolowana . Najczęściej kilka razy dziennie. Jeśli objechales kiedyś Dd do okoła to wiesz jaki to dystans i droga. Samo paliwo i zużycie samochodu to duża kasa nie mówiąc o czasie. W naszym kraju największym wyzwaniem jest wyegzekwowanie no kill żeby nie było martwym przepisem. Koło nie może utwardzać drogi do zbiornika bo to przecież nie ich teren. Jak rozliczył byś zrobienie komuś drogi? Jestem fizycznie kontrolowany średnio co 3 wyjazd poza tym inni wędkujący przyglądają się nieznanym osobom. Często widzę strażnika który obserwuje stanowisko lornetką i po prostu nie podchodzi. Dla mnie to co robią jest w pełni wystarczające.

Offline Moskvicz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 17
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #183 dnia: 05.09.2021, 14:11 »
Przy okazji, jeśli chcesz, by na DD przybyło miejscówek, zbierz się z kolegami, idźcie do koła i pogadajcie, że chcecie je zrobić. Tak samo możecie to zrobić Wy, jak i Oni. Oni zrobili bardzo dużo. A Wy?

To niech ktoś wyjaśni co się zmieniło na DD prócz wprowadzenia zasady no kill i nie wprowadzenia jej do RAPR? Nie ma tam zapisu żeby wstawiać kreski przed rozpoczęciem wędkowania...
Akcje sprzątania śmieci są organizowane na wielu zbiornikach. Więc to żadna nowość. Czy jeszcze coś zostało usprawnione ? Doposażono SSR. To może faktycznie pora "udrożnić" miejscówki? Wszelkie największe dziury połatać bo myślę, że jednak wędkarze robiąc Wam uprzejmość również oczekują poprawy na łowisku.Dążę do tego, że skoro na tak dużym zbiorniku nie ma potrzeby inwestycji w zarybianie to co to znaczy "Oni zrobili bardzo dużo. A Wy? "

Pytam jak człowiek człowieka bo nie padły żadne argumenty które przekonałyby mnie żebym przeniósł się do Was.

Mialem jeszcze jakieś wątpliwości, ale jednak juz nie mam. Stwierdzam skrajny debilizm i pretensjonalizm. Nie przenos sie nigdzie, nie jesteś potrzebny. Na tym forum również.

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #184 dnia: 05.09.2021, 15:56 »

Mialem jeszcze jakieś wątpliwości, ale jednak juz nie mam. Stwierdzam skrajny debilizm i pretensjonalizm. Nie przenos sie nigdzie, nie jesteś potrzebny. Na tym forum również.
Więcej pożytku będzie z nowych miejscówek i poprawienie aktualnych w tzw czynie społecznym a nie gadanie, że to nie należy do koła. Wody też nie należą do koła a jedynie są dzierżawione.
Uu słabo to wygląda. Debilizm ? Łał pewnie dużo wniosłeś skoro tak łatwo przystaje Ci obrażać innych. Chociaż i to niczego nie tłumaczy. Zrobiłeś coś pożytecznego? To dobrze zapewne robiłeś to dobrowolnie więc nie buduj sobie tym "lepszego ja" w stosunku do innych.  Masz jakieś ważne informacje do napisania czy po prostu sobie napisałeś żeby zabłysnąć? Czy to jest odpowiedź na moje spostrzeżenia? Jak nie masz nic ważnego związanego z tematem DD do dodania to nie udzielaj się proszę.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #185 dnia: 05.09.2021, 17:49 »
Ale o co chodzi?

Moim zdaniem zasada "no kill" to jest absolutne remedium dla problemów wędkarzy w Polsce. Wszędzie tam gdzie jest no kill - są ryby i ludzie są wniebowzięci. Przypadek? Nie sądzę.
Ja do DD mam 500km i planuję pojechać tam na 3-4 dni, bo jak widzę jak tam można połowić to mi szczena opada, w porównaniu do moich rejonów. Od razu dopowiem - u mnie na Pomorzu, w okręgu Elbląskim nie słyszałem o ani jednym zbiorniku "no kill". Może mam za słaby słuch, nie wiem.

Dlaczego w rzekach jak multum małych, średnich i dużych kleni? Bo kleni się nie je, bo niesmaczne. Naturalny no kill. Kolejny przypadek? Kolejny raz - nie sądzę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #186 dnia: 05.09.2021, 18:33 »

To niech ktoś wyjaśni co się zmieniło na DD prócz wprowadzenia zasady no kill i nie wprowadzenia jej do RAPR? Nie ma tam zapisu żeby wstawiać kreski przed rozpoczęciem wędkowania...
Akcje sprzątania śmieci są organizowane na wielu zbiornikach. Więc to żadna nowość. Czy jeszcze coś zostało usprawnione ? Doposażono SSR. To może faktycznie pora "udrożnić" miejscówki? Wszelkie największe dziury połatać bo myślę, że jednak wędkarze robiąc Wam uprzejmość również oczekują poprawy na łowisku.Dążę do tego, że skoro na tak dużym zbiorniku nie ma potrzeby inwestycji w zarybianie to co to znaczy "Oni zrobili bardzo dużo. A Wy? "

Pytam jak człowiek człowieka bo nie padły żadne argumenty które przekonałyby mnie żebym przeniósł się do Was.

Rzecz pierwsza. Nie rozumiem dlaczego żądasz, aby koło nr 29 robiło rzeczy pod ciebie. Wytłumacz mi sens takiego myślenia. Skąd mają wziąć kasę? Okręg katowicki siedzi na wielkiej kasie, więc jeżeli coś trzeba tam wykonać, to niech płaci za to okręg, który z Dzierżna ma masę kasy rocznie. Co gorsza ty masz pretensje! Mają oprócz SSR-ki i innych akcji jeszcze robić remonty? Aby inni wędkarze dojechali nad wodę i zajęli im miejsca, co się równa większej ilości skłusowanych ryb i zostawionych śmieci? W tym nie ma logiki. Chcesz socjalizmu, w którym ktoś ma zrobić coś dla ciebie. Wow... ???

Po drugie. Usprawniono wiele rzeczy, podstawową jest ochrona tej wody, która nie odbywa się tylko za pomocą drona czy samych kontroli. A samo kontrolowanie ludzi to ciężki kawałek chleba, bo tu można oberwać. Prawdopodobieństwo, że ktoś ma skłusowaną rybę na Pławniowicach jest małe, bo tam jest kiepsko z rybostanem. Na Dzierżnie co innego.

Po trzecie. Czy koło ma robić niewiadomo ile? Na pewno nie w obecnym układzie. Bo tu kasę bierze okręg, do tego dostęp do wody ma każde koło w okręgu, każdy wędkarz. Ile jest kół co się nie opiekuje  żadnymi wodami? Rozumiesz więc co zarzucasz tutaj? Bo oni robią naprawdę dużo. Pytanie co ty zrobiłeś dla innych? 8) I tu jest właśnie główny problem. Czy możesz w ogóle mieć do nich pretensje? Gdyby koło miało kasę od wędkarza który tam łowi, rzeczy miałyby się inaczej. Ale oni bazują na swoich składkach. Twoje idą na inną wodę.  Ogólnie wiąże się to z punktem pierwszym. Dlatego powinieneś być wdzięczny, że z tego miszmaszu okręgowego wyłoniło się koło, które zrobiło tak wiele. Bez nich Dzierżno Duże byłoby zajechaną wodą, z której wielu by nie tylko zabierało ryby aby je zeżreć, ale i sprzedać, jak to było wcześniej. Nie wspominając o samym okręgu, który lubi robić odłowy na danych wodach aby zarybić inne.

Podsumowując, pretensje należy mieć do masy innych ludzi, a na samym końcu do tych z koła nr 29.
Lucjan

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #187 dnia: 05.09.2021, 19:29 »
Dzięki Panowie za wyjaśnienie.
Faktycznie nie jest tak kolorowo jak mi się wydawało. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #188 dnia: 05.09.2021, 20:06 »
Ja Ci jeszcze naświetlę do końca sprawę. Taka woda jest solą w oku układu PZW-IRŚ. Udowadnia, że planowana gospodarka rybacka nie działa, że to wszystko jest ściema i dewastowanie wód w całym kraju. Już niejeden zbiornik NK zlikwidowano odgórnie, bo za dobry się zrobił.
A dlaczego DD istnieje i dobrze się ma? Bo tutaj NK zarządziło nie PZW, tylko Sanepid. I ten pieprzony komunistyczny układ gówno może zrobić. Gdyby było inaczej, już dawno mielibyśmy pracę naukową, w której udowodnionoby, że DD grozi eutrofizacja i trzeba dno przeorać sieciami, by wodę natlenić, bo ryby tam się duszą i w ogóle zaraz będzie koniec świata.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #189 dnia: 05.09.2021, 20:33 »
A ja zmienię temat : gdybym chciał tam powędkować nie mając nic poza zwykłą kartą wędkarską wyrobioną za 10zł, żadnych opłat PZW to jest na to szansa ? Mogę coś wykupić i powędkować przez weekend z kolegami ?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #190 dnia: 05.09.2021, 20:37 »
Czy może ktoś z was orientuje się czy na dzierżno jest operat...
Czy to woda pod zarządem wód polskich.
Czy to prawda że na dzierżnie sanepid zabronił zabierania ryb.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #191 dnia: 05.09.2021, 20:43 »
Jeśli Sanepid nie wydał tam zakazu zabierania ryb, to przyznać muszę, że stworzyłem sobie w głowie bajeczkę niczym Andersen...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #192 dnia: 05.09.2021, 20:55 »
Z tego co wiem to jest w zarządzie Wód Polskich, więc operat musi być, bo jest to obwód rybacki Rzeki Kłodnica  nr 1.    

Co istotne to termin wygaśnięcia umowy dla użytkownika, czyli PZW mija w dniu 31.12.2024r. Dlatego już teraz radziłbym trzymać rękę na pulsie w zakresie przyszłości tego zbiornika :beer:


Co do Sanepidu to nie wiem czy zakazał zabierania ryb, czy też nie, ale jest to możliwe. Wymagałoby to zmiany treści operatu rybackiego. Jednak nie wiem, czy w tym konkretnym przypadku nie byłby kompetentny WIOŚ oraz Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, a nie właśnie Sanepid. Nie wiem.

Zbawieniem dla Dzierżna jest to że jest to osadnik zanieczyszczonych wód przemysłowych i górniczych. Problemem jest to, że Polacy nic sobie z tego nie robią i potrafią jeść ryby również i z tego typu zbiorników. Brak podstawowej edukacji w PZW wręcz powala.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #193 dnia: 05.09.2021, 21:39 »
Z tego co wiem to jest w zarządzie Wód Polskich, więc operat musi być, bo jest to obwód rybacki Rzeki Kłodnica  nr 1.    

Co istotne to termin wygaśnięcia umowy dla użytkownika, czyli PZW mija w dniu 31.12.2024r. Dlatego już teraz radziłbym trzymać rękę na pulsie w zakresie przyszłości tego zbiornika :beer:


Co do Sanepidu to nie wiem czy zakazał zabierania ryb, czy też nie, ale jest to możliwe. Wymagałoby to zmiany treści operatu rybackiego. Jednak nie wiem, czy w tym konkretnym przypadku nie byłby kompetentny WIOŚ oraz Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, a nie właśnie Sanepid. Nie wiem.

Zbawieniem dla Dzierżna jest to że jest to osadnik zanieczyszczonych wód przemysłowych i górniczych. Problemem jest to, że Polacy nic sobie z tego nie robią i potrafią jeść ryby również i z tego typu zbiorników. Brak podstawowej edukacji w PZW wręcz powala.

Dzięki Arku.
Jeszcze jedno pytanko.
Jeśli jest operat a dzierżawca ma działalność rybacka patrz wędksrską wpisaną w umowe.
To jest ujęty nokill w działaniu dzierżawcy...
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #194 dnia: 05.09.2021, 22:46 »
Nie wiem czy dobrze załapałem o co chodzi, ale to wygląda tak. W operacie rybackim musi się znaleźć przewidywana wielkość połowów amatorskich oraz sposób regulacji wielkości oraz struktury populacji ryb drapieżnych i karpiowatych, czyli np. przez odłowy wędkarskie, regulacyjne czy też limity połowu oraz wymiary ochronne i inne zakazy. No Kill to w praktyce sposób określenia wymiaru ochronnego ryby w operacie. Ustala się No Kill w operacie z uwagi na......Nie wiem jednak co zostało tam wpisane do operatu rybackiego Dzierżna, jaki był powód dla No Kill'a. 

W operacie rybackim muszą być jednak także opisane źródła, jak i rodzaje zanieczyszczeń wód obwodu rybackiego, czyli te czynniki które wpływają na gospodarkę rybacką. Polska gospodarka rybacka opiera się bowiem na połowach i jedzeniu ryb. Jednak nie wiem czemu państwo pozwala zgodnie z prawem zabierać ryby dla celów konsumpcyjnych ze zbiorników, które są zanieczyszczone w stopniu zagrażającym zdrowiu obywateli. Tego nigdy nie pojmę :facepalm: No, ale na chwilę obecną tak jest.

Nie jestem ichtiologiem więc nie chce gdybać, ale wydaje mi się, że można w operacie wykazać, że ryb nie da się jeść z uwagi na zagrożenie dla zdrowia ludzi i w związku z tym wprowadzić No Kill. Jednak nie wiem, czy wówczas taki obwód rybacki powinien w ogóle dalej istnieć, czy też czy nie powinien zostać zniesiony przez wojewodę. I tu widzę ryzyko dla przyszłości Dzierżna, o ile tylko nie zabiera się tam ryb z uwagi m.in. na zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. A obwód nie zostanie jeszcze zniesiony bo..... jest inny powód związany z przyszłością Dzierżna. WP będą mogły w 2024 r. spróbować przejąć tą wodę dla celów rekreacyjno-wędkarskich i samemu nią zarządzać jak zobaczą, że da się na tym zarobić niezłą kasę. Gdybam tylko, ale moje gdybania często stają się rzeczywistością ;)  Ogólnie są to jednak nadal gdybania, bo gdyby okręg PZW w Katowicach wyjaśnił wędkarzom na czym stoją, to nie byłoby gdybania i pytań :beer: