Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70043 razy)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 832
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #210 dnia: 08.10.2021, 09:35 »
I wpierw sprawdzę mapę zbiornika gdzie można pas trzcin trafić a następnie czy dojadę tam nie urywając miski olejowej w aucie :D
Od Yach Clubu niczym co ma mniej niż 20cm prześwitu i bez 4x4 się nie wybieraj, Outlanderem II spokojnie ogarniam te miejscówki, ale zwykłą osobówką nie dojedziesz. Lewy brzeg i przeciwległy przynajmniej cyple bez problemu dla plaskatych aut.
Dzierżno uzależnia

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #211 dnia: 08.10.2021, 13:45 »
I wpierw sprawdzę mapę zbiornika gdzie można pas trzcin trafić a następnie czy dojadę tam nie urywając miski olejowej w aucie :D
Od Yach Clubu niczym co ma mniej niż 20cm prześwitu i bez 4x4 się nie wybieraj, Outlanderem II spokojnie ogarniam te miejscówki, ale zwykłą osobówką nie dojedziesz. Lewy brzeg i przeciwległy przynajmniej cyple bez problemu dla plaskatych aut.

Dzięki za info! :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #212 dnia: 09.10.2021, 09:51 »
I wpierw sprawdzę mapę zbiornika gdzie można pas trzcin trafić a następnie czy dojadę tam nie urywając miski olejowej w aucie :D
Lewy brzeg i przeciwległy
Masz na myśli brzeg północny i zachodni??
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #213 dnia: 08.01.2022, 10:14 »
No i mamy nowy RAPR na 2022r.
Nastąpiły i zmiany dla Dzierżna Dużego. Zakaz spiningu do końca kwietnia. Obowiązkowy podbierak, obowiązkowa mata dla łowiących "z gruntu" , wyłączona linia brzegowa od strony wpływu Kłodnicy tzw muły.

W sumie najbardziej mnie zastanawia to ostatnie ? Wiem, że tam ryba regularnie wpływa i na wiosnę widać jak większość w sumie tam nie tyle co wędkuje a koczuje tygodniami... Ale jakie realne przesłanki były żeby wyłączyć to miejsce z wędkowania ? Ktoś coś więcej jest w tym temacie ?

Co do spiningu niech wszyscy poczytają bo jak dobrze zrozumiałem nie wolno używać kotwiczek a max 2 haki.


Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 832
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #214 dnia: 08.01.2022, 11:02 »
wyłączona linia brzegowa od strony wpływu Kłodnicy tzw muły.

 ...jakie realne przesłanki były żeby wyłączyć to miejsce z wędkowania ? Ktoś coś więcej jest w tym temacie ?

Wyszło odgórnie od Wód Polskich, tam jest 15-30cm twardego gruntu a pod spodem ruchomy muł kopalniany, erozja denna kłodnicy powoduje wypłukiwanie tego mułu co tworzy niebezpieczne nawisy a w konsekwencji obrywanie się brzegu. Jednym słowem można się władować po jajca, stracić sprzęt albo życie.
Dzierżno uzależnia

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #215 dnia: 08.01.2022, 11:26 »
wyłączona linia brzegowa od strony wpływu Kłodnicy tzw muły.

 ...jakie realne przesłanki były żeby wyłączyć to miejsce z wędkowania ? Ktoś coś więcej jest w tym temacie ?

Wyszło odgórnie od Wód Polskich, tam jest 15-30cm twardego gruntu a pod spodem ruchomy muł kopalniany, erozja denna kłodnicy powoduje wypłukiwanie tego mułu co tworzy niebezpieczne nawisy a w konsekwencji obrywanie się brzegu. Jednym słowem można się władować po jajca, stracić sprzęt albo życie.

A to chodzi...Nie wiedziałem. Ale nie raz tam widziałem jak jeden z drugim szli nęcić właśnie w spodniobutach dobre 30m odbrzegu jak nie więcej... Ja sam mam obawy, że trafię gdzieś na muł i niespodziewanie się zapadnę już nie wspomnę , że można w ten sposób zostać na środku wody bez pomocy i ...nawet nie chce myśleć co dalej... Jak zacznie wciągać delikwenta...

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #216 dnia: 08.01.2022, 11:30 »
Z mułamiu to oficjalna wersja. Nieoficjalna mówi że jest to ukłon w stronę grupki ludzi, którzy postawią swoje przyczepy kempingowe na rogowym stanowisku od kanału i będą mogli swobodnie wywozić swoje zestawy bezpośrednio na wlot Kłodnicy. Prawda jak zwykle wyplynie jak gówno na powierzchnię :)

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #217 dnia: 09.01.2022, 07:15 »
Z mułamiu to oficjalna wersja. Nieoficjalna mówi że jest to ukłon w stronę grupki ludzi, którzy postawią swoje przyczepy kempingowe na rogowym stanowisku od kanału i będą mogli swobodnie wywozić swoje zestawy bezpośrednio na wlot Kłodnicy. Prawda jak zwykle wyplynie jak gówno na powierzchnię :)
Z tego rogowego stanowiska też nie lepsi. Wywożą  zestawy tak, że trafiają na wprost stanowiska obok.

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #218 dnia: 10.01.2022, 10:32 »
Swoją drogą zostały już naniesione na mapie zmiany? Tzn która dokładnie część jest wyłączona z wędkowania ? Nie każdy musi wiedzieć co to są muły. Dobrze jakby to było na tej interaktywnej mapie PZW Katowice.

Jakie były przesłanki, aby wprowadzić zakaz spiningu do końca kwietnia?

Czym jest mata wg RAPR? Żeby zaraz mi strażnicy nie wmówili, że nie mam maty wędkarskiej :D Może się czepiam ale czy kawałek ortalionu wystarczy jako mata wędkarska? Jakie muszą być jej wymiary aby zaliczała się do maty wędkarskiej ? Wbrew pozorom jak ktoś się wkurzy to weźmie kawałek ortalionu i nikt mu nie wmówi, że to nie jest mata wędkarska.
Rozumiem dobro ryb ale niech ktoś to doprecyzuje.

Komu się auto spaliło od strony kanału ? Ktoś coś więcej wie na ten temat ?

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #219 dnia: 10.01.2022, 12:55 »
https://www.facebook.com/groups/zlow.i.wypusc.rzeczyce/

Zakaz spiningu jest po to wprowadzony żeby drapieżniki odpoczęły sobie trochę i odbyły w spokoju tarło. Przynajmniej częściowo.

Dużo rzeczy nie określa RAPR m.in jak ma wyglądać pomiar ryb, jak należy lokować swoje zestawy, by robić to zgodnie z przepisami, co to jest wypychacz itd, itd. Mata to w słowniku PZW nowy twór więc raczej nikt ci nic nie zrobi gdy zastosujesz ceratę w zastępstwie o ile nie stać cię na fabryczną.

No kill nie polega tylko na wypuszczeniu ryb. Chodzi o to by ryba trafiła z powrotem do swojego środowiska w doskonałym stanie. Dlatego uważam że również spiningiści również  powinni stosować matę jak również odpowiedni długi pean i rozwieracz. I tu się kłania kolejny raz forma obrazkowa w regulaminie. Żeby nie było niedomówień i różnej interpretacji przepisów.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #220 dnia: 10.01.2022, 13:05 »
Myślę, że jest to trochę szukanie dziury w całym. Najtańsza mata z Jaxona to koszt paczki porządnych przynęt, do tego dwa śledzie by przycumować mate do ziemi (z reguły po bokach są uszka) i temat  z głowy.

Czy regulamin łowiska ma też mówić o tym by latem mate/kołyskę trzymać w cieniu by się nie nagrzała na słońcu? Albo, że dobrze jest ją polewać wodą (nawet jak nie łapiemy ryb) by w momencie położenia ryby była wilgotna i chłodna?

Potrzeba regulaminu wielkości Biblii by opisać każdy detal. Wydaje mi się, że pewne rzeczy są oczywiste i sam wymóg maty to wystarczający zapis. Jak z niej korzystać nie trzeba moim zdaniem nikomu tłumaczyć.

Wpis o ceracie i szukaniu obejścia tak błachego przepisu który nie obciąża w żaden sposób kieszeni wędkarza a jest czymś dobrym dla kondycji ryb, jest moim zdaniem słabe.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #221 dnia: 10.01.2022, 13:52 »
Cytat: Azymut
Potrzeba regulaminu wielkości Biblii by opisać każdy detal. Wydaje mi się, że pewne rzeczy są oczywiste i sam wymóg maty to wystarczający zapis. Jak z niej korzystać nie trzeba moim zdaniem nikomu tłumaczyć.

Wpis o ceracie i szukaniu obejścia tak błachego przepisu który nie obciąża w żaden sposób kieszeni wędkarza a jest czymś dobrym dla kondycji ryb, jest moim zdaniem słabe.

Niestety taka mentalność, żeby czasami nie wydać 2zl więcej.

Offline michal75

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 2
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #222 dnia: 10.01.2022, 14:33 »
Zgadza się to szukanie dziury w calym. Trochę źle zostałem odebrany. Ja z tym nie mam problemu ale na bank ktoś się znajdzie co w razie czego użyje ceraty( bo po co wydawać 50zl na matę jak można rozłożyć ceratę, która będzie pełnić tę samą funkcję, prawda ?)  Wydaje się to absurdem ale skoro część rzeczy jest opisana należycie w RAPR to mogli już dodać krótki zapis dotyczący maty. Jak zmieniać regulamin to tak aby nie miał nikt wątpliwości czym jest mata. Właśnie żeby nikt nie kombinował.



Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #223 dnia: 23.01.2022, 09:03 »
Szwagier karpiarz mówił mi wczoraj, że pzw znów próbuje podnieść łapę na ryby z DD...

Z zasłyszanych przez niego scenariuszy rozważane są dwie opcje:
1) podzielić Dzierżno pod dwa okręgi, gdzie brzeg Katowickie będzie no-kill, a brzeg Opolski będzie Kill...
2) wyłączyć na całym zbiorniku leszcza z zasad no kill przy jednoczesnym utrzymaniu tego statusu dla innych gatunków.


Może ktoś potwierdzić te informacje? Dotarły do kogoś takie słuchy?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #224 dnia: 23.01.2022, 09:29 »
>:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters