Autor Wątek: Nasze podsumowanie roku 2015 - co się udało, co należy poprawić  (Przeczytany 15089 razy)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jako że pogoda za oknem nie napawa optymizmem, przychodzi mała refleksja i chęć podsumowania kolejnego roku z wędka w ręce. Żeby nie zanudzać od razu przejdę do rzeczy i opiszę co w minionym roku udało mi się zrealizować a co nie , jakie zdobyłem nowe doświadczenia .
Zacznę nietypowo bo od tego czego się nie udało. Ano cel na ten rok był prosty – złowić na metodę karpia +15 niestety nie udało się :'( , największy miał tylko 13,700 kg, jednakże nowy rok i wiosna tuż tuż, więc rozpocznę zabawę od nowa :D , na otarcie łez pozostało to, że karpi +10 w tym roku miałem na macie 41 sztuk.
Co się udało ? wiele rzeczy np. dopasować mixy do konkretnych warunków łowienia i to na tyle skutecznie że zawsze dobrze połowiłem. Sprawdziły się zanęty Brytyjskie Sonubaits , Bait Tech, Dynamite Baits , praktycznie zrezygnowałem z zanęt krajowych i Czeskich , to co jeszcze mama wykorzystam w przyszłym roku ale już nowych nie kupię, będę bazował na Brytyjskich. Odwrotnie rzecz ma się z pelletami 2-3 mm , tutaj doskonale zdały egzamin pellety Lorpio , Profess czy Meus i przy nich pozostanę , ciekawe nowości w dalszym ciągu będę testował ale Lorpio i Profess będzie podstawą do robienia mixów.
Po wielu latach użytkowania wymieniłem swoje feederki Shimano Power Loop na Trabucco Sygnum i Selektor i jestem z nich bardziej niż zadowolony.
Wbrew temu co piszą niektórzy za najważniejszy element zestawu do method feeder uważam haczyk, jak tutaj popełnimy błąd to nawet najlepsze i najdroższe wędki nam nie pomogą, ale o tym w wiosennym numerze SIG.


Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
o, ciekawy temacik fish007 ;)

Dla mnie ten ten rok był bardzo fajny. Przede wszystkim dlatego ze miałem sporo czasu i możliwość częstego wędkowania i przebywania nad wodą  (głównie na komercji)  :D
Były to przeważnie szybkie wypady w tygodniu  na pobliskie łowiska (bez tłumów, zgiełku i petard :P), takie kilkugodzinne sesje, do tego starty w zawodach i kilka nocnych zasiadek.
Generalnie nastawiłem się na dużą ilość testów i zbieranie doświadczeń, co po niekąd się udało.
Zająłem III miejsce w całorocznym cyklu zawodów feederowo-spławikowych Doliny Będkowskiej 2015.
Łącznie na method feeder złowilem ok 550 szt ryb wszelkiego rodzaju (karasi, leszczy,jazi, amurów, karpi, ba nawet okonia i tołpygę) w tym ok 375 sztuk karpi w przedziale 1.5 do 5kg (max 7kg).
To co nie udało się zrealizować to niestety brak większych sztuk, ale taka była charakterystyka łowisk na których bywałem.
Brakowało tego przysłowiowego "rodzynka w cieście" aż do ostatniego jesiennego wypadu - w ostatnim zarzucie złowiłem
szczupaka  96cm klasycznie zaciętego za dolną wargę,  na method feeder 8). Chyba nie prędko powtórzę ten wyczyn :D

Zanety ktore uzywalem to głownie miks peletów Lorpio i swimstimmy, na przynety  pelety sonubaits. To sie sprawdzało,
Niestety w  przyszłym roku nie bede mial juz tyle wolnego czasu :'(, ale mysle ze spróbuje czesciej bywac na innych łowiskach - np Nieznanowice,  może cos na Śląsku,  i  parę startów w nieco poważniejszych zawodach.
Główny cel - poprawic ten słaby wagowo rekord karpiowy :(

Jeśli chodzi o sprzęt - bazuje głównie na różnych federkach Daiwy (Procastery i Windcasty), kołowrotkach Okuma  serii Travertine, koszykach i  hakach drenana( plus bezzadziorowe Guru QM1), żyłkach Trabucco,  Cralusso i póki co nic  nie zmieniam :)

Znów jestem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Ciekawy temat
Sam jestę bardzo ciekawy kto na metod feeder złowił najcięższe ryby...... (ja golca 18,5 kg) - osobiście jestem zaskoczony Grzegorz nie pociągłeś 15 kg.... a DGF 7 kg
lepiej nie będę pisał więcej w tym wątku lepiej poczytam może sie czegoś nauczę...
Maciek

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Piekny wynik, Maćku :bravo:
No może sie źle wyraziłem  - max to te 7 pociągłem, ale liczyłem ze granica 10 kg padnie. Niestety nie.
Ale tak to bywa - kolega Andrzej był w Nieznanowicach  raptem kilka razy (raz czy dwa) i to w okresie kiedy  przyszło ochłodzenie, zimna woda, ryba słabo żerowała a i tak wykosił coś ponad 13 kg, a ja tam bywałem częściej, nawet na nocne zasiadki i nic  ponad 7 kg nie wzięło :(
Przynajmniej jest co poprawiać (tak przy okazji)  :P

Raz mialem tam branie  - odjazd jak rakieta, kołowrotek az wył - niestety zaraz po zacieciu spinka.
I w Dolinie Będkowskiej walka z sumem (tam takie sztuki pływają ponad 160 cm po 30 kg) zakończona porażką po kilku minutach walki (przetarty przypon z plecionki) :D
Znów jestem

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Bardzo ciekawy wątek :bravo: Chętnie poczytam o Waszych refleksjach po sezonie.
Dla mnie ten sezon nie był łatwy, aczkolwiek ciekawy. Był to drugi rok zabawy w method feeder i na tym szczeblu był progres ;D
Dopracowałem tak zestawy, zanęty i przynęty, że poprawiły się wyniki i złowiłem sporo ciekawych ryb. Odkryciem sezonu uważam polecane na tym portalu haki QM1, świetne moim zdaniem przy tej metodzie. Udało mi się także dopracować miks do mf w oparciu o mieszanki Baitecha. W przyszłym roku planuję popracować trochę nad własną zanętą, czyli mieleniem różnych składników, tak jak to na filmie robił Lucjan. Bazą będzie dalej droga zanęta baitecha, jednak myślę, że można zniwelować sporo koszta dzięki takim działaniom.
Co do wyników to cieszą nowe życiówki z PZW. Najbardziej chyba trzy PB w karpiu, kolejno 8, 11 i 13.100 kg. ;D Udało mi się poprawić również wynik w leszczu sprzed 5 laty, nowy rekord to 61 cm ;D oraz złowić dwa pierwsze amury w życiu 61 i 68 cm. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego już myślę by obok feedera, w przyszłym sezonie postawić wędkę karpiową z sygnalizatorem, odpowiednio zmodyfikowanym zestawem i mocnym postanowienie pobicia życiówki ;) Obecnie jestem na etapie szukania odpowiedniej wędki oraz dokształcaniu się poprzez produkcje na YT ;)
 W tym sezonie miałem możliwość wielokrotnie być nad wodą i to cieszy, zdarzało się , że mogłem pozwolić sobie nawet dwa razy w tygodniu na wypad. Niestety nie miałem możliwości na dłuższe 2, 3 dniowe łowy, raptem tylko cztery nocki :(
Najgorsze,iż wszystko wskazuje na to, że następny sezon będzie jeszcze uboższy w wyjazdy, dlatego postaram się je wykorzystać w pełni. Pozdrawiam serdecznie i tak na przypomnienie , chyba bardziej sobie ;) dodam kilka fotek z mijającego już niestety sezonu.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Karpie ze żwirowni 8, 11 i 13.100 kg.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek piekne rybki :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
:bravo: :thumbup: i to z Pzw tym bardziej :bravo:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Dzięki chłopy ;) Dwa największe karpie złowione na licencji PZW, woda za dodatkową opłatą. Jednak biorąc pod uwagę, że łowię tam ponad dziesięć lat i z rybami było raczej słabo, to cieszą niesamowicie :D Dość powiedzieć, nigdy nie umiałem tam nawet półmetrowego karpika złapać ;D Metoda ma moc :thumbup:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Niech moc będzie z Tobą w 2016 :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Stachu pozostaje tylko odpowiedzieć - i vice versa :thumbup: :beer: ;)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Ja mam mocne postanowienie co do metody na 2016, ale pewnie znowu nic z tego nie wyjdzie z braku czasu.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Temat konkret Grześ :thumbup: Ciut mały odzew. ;) Ciekawa sprawa z tymi hakami co piszesz. Wiem że sporo testujesz,ciekaw żem twoich doświadczeń ,ale nie tylko z większym rozmiarem. Co do pelletów zgadzam się. Po mimo że moje ryby, jak już na komercji jestem są spoooro mniejsze. Jak ogarniasz namaczanie pelletów Meus i Profess? Dla mnie pracują w miarę prawidłowo namaczane stopniowo i niemal na pół sucho. Inaczej robi mi się beton. Często do rozbicia dodaję micro pellet Lorpio. Dobrze kleją mi mielone(Profess) ,stosowane do zanęty na rzekę. 
Arek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Rok wędkarski 2015 zaliczam do bardzo udanych.

Wyniki za sprawą forum i produkcji Lucjana poszły w górę i zwiększyły się kilkunastokrotnie.

Wymiana wędek na krótsze i bardziej czułe dała bardzo dobre efekty.

Haki polecone przez Fisha007 sprawdziły sie w 100% ale jak to wędkarz próbowałem też innych.

Głównym celem na kolejny sezon będzie dopracowanie zanęty i jeszcze lepsze dostosowanie jej do warunków i pory roku (mam notatki więc będzie łatwiej).

Oczywiście chciałbym też poprawić swoje rekordy, głównie chodzi o karpie na methode czyli 5kg+.

Przy okazji podsumowania gratuluję wszystkim złowionych ryb, pobitych rekordów i dziękuję za tak aktywny i rzetelny wkład w funkcjonowanie forum.

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Kilka slow o moich przyponach
Metoda feeder wskazania na sztychówkach
Haki do przynęt 8 mm daje haki nr 12 qm1 przypon 0,18 , do przynęt 12 mm hak QM1 nr 10 , żyłka 0,22 lub 0,25  oraz w sezonie letnim sporo łowiłem na Drennany z mikrozadziorem wymiary i dobór wielkości jak wyżej
Wielkość koszyka do metody w zależności od łowiska , aktywności ryb , odległości na jakiej łowię.
Powyższe rozwiązanie stosuje do łowienia szybkościowego wielkosc ryb do 4-5 kilo
Metoda feeder wskazania na swingery klasyka karpiowa w wydaniu Metod feeder
Haki które testowalem w tym sezonie TB oraz Korda Kurv Shank w numerach 6,8, -dobor w zależności od przynęty haki wiążę na plecionkach koniecznie pozycjonery z rurki sylikonowe.
Długość w zależności od łowiska , aktywności ryb , przynęty
Dobór wielkości koszyka do metody w zależności od łowiska , odległości na jakiej lowie.

Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Maciek