Autor Wątek: Nasze podsumowanie roku 2015 - co się udało, co należy poprawić  (Przeczytany 15090 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Dla mnie rok 2015 to rok wędkarskich sukcesów.
Zaczynając od powrotu do wędkarstwa na 100% porzucenie innych czasopochłaniaczy gry, alkohol etc.
Porządne inwestycje w sprzęt.
Niezapomniane sesję w czerwcu w Polsce. Wiele rekordów zaliczyłem z nocy z pierwszego na drugiego czerwca. Tak wiem dzień dziecka :-[
Dwa karpie pełnołuskie największy 8,604 kg sum 114 cm, kleň w jeziorze ;) ponad 40 cm, do jeziorka wpadają dwie rzeki i 42 cm japoniec (skończył na patelni 8) )
Ten rok jest również rokiem w którym w 100% stosuje C&R poza japońcami wpływ na to miały filmy głównie karpiowe z kanałów "Supertopnik" i "Warmuz baits".

2015 to także rok w którym wyprowadziłem się do dziewczyny do UK.
Gdzie miałem okazję poznać Luka ,forumowego Mańka-brzańka, Grega, Jumperradoma i kilku członków PAA.

Co udało się w UK
... hmmm zdoublować sprzęt by w razie wyskoku do PL z okazji takich jak zlot SiG nie ciągnąć wszystkiego.
Pobic rekord leszcza z 54 cm do 59 cm

Co jest do poprawy w 2016'?
Z pewnością muszę kupić samochód bo moje wyprawy nad wodę w UK są dość komiczne :P
I w końcu złowić brzane, pierwsza nockę zaczynam 2 stycznia :P

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Brawa za leszcza, rekord to rekord
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Wędkuję dopiero drugi sezon. Nie ukrywam, że coraz większe rybki i lepsze wyniki tylko dzięki Waszym poradom i oczywiście filmom licznych wędkarzy z  YT. Każdą lekcję przyjmuję z pokorą. Wielkich rekordów nie mam na koncie, choć leszcze 47cm na wodzie PZW to był szok :-) Największym zaskoczeniem roku był węgorz.
Mam coraz większe chęci na używanie pelletów (dzięki Lorpio i SB).
Zwiedziłem wiele nowych łowisk, na większości moczyłem kijek. W 2015 roku tylko 3 (z 78 wypraw) było bez rybki.
Poznałem fajnych kolesi z MFT, powędkowaliśmy wspólnie - ogólnie baaardzo pozytywnie. Za to dziękuję !!

Metody uczę się cały czas, a w Nowym Roku będzie jeszcze lepiej !!
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Mój sezon 2015 r.to 22 wyprawy na rybki.Ogółem złowiłem 664 szt., głównie płotki i leszcze, ale było też 40 szt. karpi,16 szt. karasi, 2 szt. okonia,1 szt. amura,1 szt. jazia.
Karpie,karasie i amur zostały złowione na komercji,gdzie jeżdżę złowić rybę na patelnię.Pozostałe ryby złowiłem na ogólnodostępnych wodach PZW.
Jak już kiedyś pisałem od 1981 r. prowadzę sobie notatki z moich wypraw wędkarskich.
Notuję :co,jak, gdzie,kiedy,na co,w jakich warunkach.Tegoroczny sezon zamknąłem ogólną liczbą złowionych ryb różnych gatunków 10399 szt.W tej liczbie są ujęte wszystkie ryby spokojnego żeru występujące w naszych wodach oraz drapieżniki:szczupak,sandacz,okoń,miętus,węgorz,trafił się też jeden pstrąg na zbiorniku zaporowym.Kiedyś w swoim życiorysie wędkarskim napisałem że ryby łowię od 1954r. Myślę że od tej daty aż do 1981 r. złowiłem chyba podobną ilość ryb ale w tym okresie łowiłem tylko na rzekach,najpierw na mojej "przydomowej rzeczce",a póżniej kiedy wstąpiłem do PZW w 1971 r. łowiłem już na większych rzekach.
Niestety notatek w tamtych latach nie robiłem,nie miałem też sprzętu do robienia zdjęć.Dzisiaj młodzi wędkarze mają duże możliwości w tym zakresie.
Przyjemnie jest popatrzeć w zimę jak się latem łowiło rybki.

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Dla mnie sezon 2015 to wielki powrót do metody splawikowej, której jako dzieciak uczył mnie mój dziadek, piękne wspomnienia. Kolejnym sukcesem było to forum i wspaniali ludzie, z którymi udało mi się wybrać na ostatnia zasiadke w tym roku, bez sukcesu ale z jaka atmosfera, za co serdecznie dziękuje. A plany na 2016, to udoskonalanie metody splawikowej, oraz więcej czasu spędzonego nad woda, mam nadzieje ze w gronie tych wspaniałych ludzi co ostatnim razem
Tomek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A mi się w zasadzie w 2015 roku wszystko udało :) Cel miałem jeden - złowić cokolwiek na Method Feeder... Efekty na Methode miałem niesamowite, w ciągu tego sezonu złowiłem więcej ryb niż w ciągu ostatnich kilku lat. Większość wypadów była "na plus".
Cel na nowy sezon jest jeden, złowić cokolwiek na Waggler Method :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
A mi się w zasadzie w 2015 roku wszystko udało :) Cel miałem jeden - złowić cokolwiek na Method Feeder... Efekty na Methode miałem niesamowite, w ciągu tego sezonu złowiłem więcej ryb niż w ciągu ostatnich kilku lat. Większość wypadów była "na plus".
Cel na nowy sezon jest jeden, złowić cokolwiek na Waggler Method :)

Filip, podnieś sobie poprzeczkę wyżej. Im wyższa poprzeczka tym wyżej skaczesz. Bo połowisz na pewno! ;)
Lucjan

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A mi się w zasadzie w 2015 roku wszystko udało :) Cel miałem jeden - złowić cokolwiek na Method Feeder... Efekty na Methode miałem niesamowite, w ciągu tego sezonu złowiłem więcej ryb niż w ciągu ostatnich kilku lat. Większość wypadów była "na plus".
Cel na nowy sezon jest jeden, złowić cokolwiek na Waggler Method :)

Filip, podnieś sobie poprzeczkę wyżej. Im wyższa poprzeczka tym wyżej skaczesz. Bo połowisz na pewno! ;)
Jak na tą chwilę, to mam pewne obawy, czy sobie poradzę z Waggler Method :)
A tak po za tym "cokolwiek", to marzy mi się złowienie lina (40+cm) Karasia złocistego (40+cm), leszcza (40+cm) i płoci (30+cm) :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Toś poleciał z ťym karasiem 8)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Toś poleciał z ťym karasiem 8)
Ja nie dam rady? JA?! :D :D O:)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Masz 12 miesięcy zobaczymy :P
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Tego ci wszyscyzyczymy :thumbup:
Tomek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Wspominałem niedawno w innym wątku, że zgodnie z coroczną tradycją, będziemy niebawem chcieli założyć wątek dotyczący podsumowań roku 2015. Na wzór wątku z roku 2014 -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=373.0

Kolega fish007 założył jednak ten wątek. Wielu kolegów zmieściło w tym temacie swoje podsumowania dotyczące nie tylko tego "co się udało, co należy poprawić", ale podając również dokładne zestawienia swoich połowów. Myślę zatem, że nie ma sensu, żebyśmy zakładali kolejny wątek z samymi podsumowaniami.
W planach mieliśmy też utworzenie tematu, w którym podawalibyśmy swoje plany na rok 2016. Coś na wzór tego wątku. Tutaj też kolega fish007 nas ubiegł i zawarł w swoim temacie plany na nowy rok.
W takim razie możemy przyjąć, że w tym roku wszystko będzie w jednym temacie.

Ja swoje podsumowanie niebawem zamieszczę.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Ubiegły rok był dla mnie uboższy wędkarsko niż 2014.
Poznałem (za dużo powiedziane :)) 2 nowe łowiska, zacząłem kompletować sprzęt i experymentować z metodą.
Póki co bez rewelacji. Kilka leszczyków, największy zaledwie kilogram, 3 niewielkie linki ok 0,6-0,7 kg.
Łowię na wodach Pzw, na wodach gdzie brak karpi, czy karasi srebrzystych ( o ile mi wiadomo).
Mój ulubiony bacik dał mi kilkanaście linów, nieznacznie poprawiając swój PB 1,35 KG.
Plan na ten sezon to osiągnąć granicę 1,5 kg jeśli chodzi o lina.

Początek sezonu( tak do połowy kwietnia) poświęcę Warcie z myślą o jaziu i kleniu.
Dotychczas te gatunki omijały moje feederki, więc będę próbował znaleźć na nie sposób.
Później płotka na jeziorach i oczywiście moje ulubione liny.
Muszę popracować dalej nad metodą, stosowałem pellety Lorpio 2 mm do podajnika, teraz spróbuję z zanętami i miksami ich z mikropeletem. Druga część sezonu to w dużym stopniu będą nocki z myślą o leszczu.
Dużo pracy mnie czeka, ale "pracy" :fish: przyjemnej.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
A mi się w zasadzie w 2015 roku wszystko udało :) Cel miałem jeden - złowić cokolwiek na Method Feeder... Efekty na Methode miałem niesamowite, w ciągu tego sezonu złowiłem więcej ryb niż w ciągu ostatnich kilku lat. Większość wypadów była "na plus".
Cel na nowy sezon jest jeden, złowić cokolwiek na Waggler Method :)

Filip, podnieś sobie poprzeczkę wyżej. Im wyższa poprzeczka tym wyżej skaczesz. Bo połowisz na pewno! ;)
Jak na tą chwilę, to mam pewne obawy, czy sobie poradzę z Waggler Method :)
A tak po za tym "cokolwiek", to marzy mi się złowienie lina (40+cm) Karasia złocistego (40+cm), leszcza (40+cm) i płoci (30+cm) :)

Filip przyjedz do mnie jak trochę mróz odpuścić a płoć 31 cm masz gwarantowaną
Krzysztof