Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 319517 razy)

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1635 dnia: 01.09.2021, 18:45 »
Pellet na 100% zakupię na dalsze testy (sprawdził się) natomiast rozumiem żeby sobie odpuścić  epidemie, zwłaszcza za tą cenę? A co polecacie zamiast tego, w miarę dobrej jakości ? Przerabiałem parę różnych zanęt ale te tańsze to wszystko w dużym procencie odpad cukierniczy. Średnio mi się widzi. Potrzebowałbym czegoś raczej w miarę neutralnego. Pierwsza zanęta jaka kupiłem po powrocie do wędkarstwa była tania lorpio megamix jak dobrze pamiętam. Tutaj zapach był dosyć intensywny. Na tyle intensywny, ze mnie żona wygonila z nią na dwór :) Wolałbym chyba coś takiego...bardziej pod słodką kukurydzę. Znacie ?
Jarek

Offline operator

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 6
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1636 dnia: 01.09.2021, 19:21 »
Nie lepiej doprawić samemu ? :)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1637 dnia: 01.09.2021, 21:13 »
Pellet na 100% zakupię na dalsze testy (sprawdził się) natomiast rozumiem żeby sobie odpuścić  epidemie, zwłaszcza za tą cenę? A co polecacie zamiast tego, w miarę dobrej jakości ? Przerabiałem parę różnych zanęt ale te tańsze to wszystko w dużym procencie odpad cukierniczy. Średnio mi się widzi. Potrzebowałbym czegoś raczej w miarę neutralnego. Pierwsza zanęta jaka kupiłem po powrocie do wędkarstwa była tania lorpio megamix jak dobrze pamiętam. Tutaj zapach był dosyć intensywny. Na tyle intensywny, ze mnie żona wygonila z nią na dwór :) Wolałbym chyba coś takiego...bardziej pod słodką kukurydzę. Znacie ?


Jeśli potrzebna zanęta pod metodę to polecam z FB Prestige Spice, jeśli tańszego coś to MCKarp polecają ale trzeba uważać z wodą. Różnica w komponentach jest. w tej 2. więcej spożywki i aller aqua pokruszony, w FB skretting spożywki też coś jest ale 3/1 domacza się. Ostatnio testowałem Method manią o'fish sweet, która 2/1 się namacza i super tak jak MMM ale kosztuje 26.99/900g - jednak puchnie x 2 więc paczka na 3 sesje starcza w zupełności. ewentualnie Marosa crush seria dark albo monster g. Marosa i Method Manię praktycznie nie da się zespuć, przy FB jest to możliwe.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1638 dnia: 03.09.2021, 08:14 »
Odnośnie puchnięcia zanęty, coś dodam. Przesiewacie dwa razy przez sito zanętę? Powinna zwiększyć objętość wtedy :)
Lucjan

Online Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1639 dnia: 03.09.2021, 11:47 »
Używałem wczoraj FB zielonej z Betainą, wcześniej też już ją testowałem i szczerze mówiąc bez szału. Zapach paskudny, ale nie mam porównania, może to tak ma pachnieć. Konsystencja niby ok, kleistość słaba, trzeba było sporo domoczyć. Nie było na to jakiś super wyników, ale nie zawsze jest to kwestia zanęty. Mam jeszcze półtora opakowania to potestuję :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1640 dnia: 03.09.2021, 11:57 »
Odnośnie puchnięcia zanęty, coś dodam. Przesiewacie dwa razy przez sito zanętę? Powinna zwiększyć objętość wtedy :)

Luk 2 razy FB nie próbowałem ale FB nie przybędzie jak SB, MM czy Maros. Pewnie Bartek pracuje nad tym, ale póki co jest wzrost mniej więcej o objętość dolanej wody. Choć 1 paczka Spice z początku jak się pojawiło to puchła jak SB ale inne już nie. Skład nawet zawiera składniki spożywcze i cukiernicze a one nie chłoną tak wody jak mielony pelet czy mączki rybne.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1641 dnia: 03.09.2021, 12:00 »
Mielony zwykły Skret czy Copp też mi nie puchną tak bardzo, a mączka to już w ogóle.
W MMM są pewnie mielone expandery. Próbował ktoś, by to potwierdzić?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1642 dnia: 03.09.2021, 12:02 »
Mielony zwykły Skret czy Copp też ni nie puchną tak bardzo, a mączka to już w ogóle.
W MMM są pewnie mielone expandery. Próbował ktoś, by to potwierdzić?

Są tam na bank ale mam info, że FB też je mieli i dodaje. Mimo wszystko nie daje rady 2/1 mieć. Natomiast Method manii się udało to i spoko towar jest.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 195
  • Reputacja: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1643 dnia: 03.09.2021, 13:51 »
Mielony zwykły Skret czy Copp też mi nie puchną tak bardzo, a mączka to już w ogóle.
W MMM są pewnie mielone expandery. Próbował ktoś, by to potwierdzić?

Muszę zrobić swój mix z mielonymi expanderami dla sprawdzenia czy faktycznie to od nich występuje puchnięcie :D Tylko, że to będzie raczej pracująca mieszanka bo expandery będą podbijać pracę ?
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1644 dnia: 03.09.2021, 14:25 »
Mielony zwykły Skret czy Copp też mi nie puchną tak bardzo, a mączka to już w ogóle.
W MMM są pewnie mielone expandery. Próbował ktoś, by to potwierdzić?

Muszę zrobić swój mix z mielonymi expanderami dla sprawdzenia czy faktycznie to od nich występuje puchnięcie :D Tylko, że to będzie raczej pracująca mieszanka bo expandery będą podbijać pracę ?

Puchną puchną. Ja robię zanętę ze zmielonej psiej karmy, która jest czymś w rodzaju ekspandera. Pije mnóstwo wody i ciężko ją przemoczyć. Jak masz psią karmę pod ręką to wrzuć jedną kulkę na próbę do wody a zobaczysz o ile zwiększy swoją objętość.

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1645 dnia: 06.09.2021, 14:03 »
Obiecałem, że napiszę jak poszły kolejne testy. Wyszły okej, lecz tym razem mieszałem pellet prestige sweet z zanętą matchpro method mix (kwas masłowy) około 60/40. Brań równie dużo jednak żadnej rybki powyżej 4kg. Złowiłem same karpie i karasie. Tym razem nie zrobiłem już betonu z pelletu (odsączyłem go po minucie w wodzie). Prócz tego w sklepie kupiłem pellet na wagę 14zł/kg. Zastrzelcie mnie ale nie pamiętam firmy. Umieszałem też trochę tego i wyszło równie dobrze. Pierwsze 3 rzuty i 3 ryby. Może to kwestia ilości ryb w zbiorniku. Została mi połowa FB to przetestuje jak się uda wyskoczyć w inne miejsce pod koniec tygodnia gdzie wcześniej wyniki były tylko na kuku i zanęty spożywcze a rzucanie podajnikiem z pelletem kończyły się tylko i wyłącznie szarpnięciami bez zacięcia.
Czy warto wydawać więc tyle kasy na te pellety? Nie wiem.
P.s. Chciałem też popróbować z droższych specyfików Sonubaits ale widziałem na forum, że tutaj to już cena całkiem zaporowa się robi
Jarek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1646 dnia: 06.09.2021, 14:14 »
Pellet Sonu just trochę droższy, ale równie dobry jest Ringers czy Dynamite w podobnej cenie jak FB. Większość osób tutaj używa Copens czy Aller i te są najlepsze jakościowo przy bardzo atrakcyjnej cenie.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1647 dnia: 06.09.2021, 14:57 »
@Jareek
Zrezygnuj z zanęty i nęć pelletem. Na Pucharze Daiwy
"otworkowi" zrobili po 100kg na Allerze.

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1648 dnia: 06.09.2021, 15:33 »
@Jareek
Zrezygnuj z zanęty i nęć pelletem. Na Pucharze Daiwy
"otworkowi" zrobili po 100kg na Allerze.
No właśnie testuje różne pellety jak wcześniej pisałem. Miałem takie po parę zł kg i te jak FB po 20+ za kg. To jednak trochę przesada więc raczej przerzucę się na coś do 15zł/kg. To chyba takie optimum między jakością a ceną.
Co do pucharu Daiwa to właśnie dlatego wybrałem się na ryby w piątek bo w sobotę na łowisku, na którym byłem organizowane były finały Daiwa i Feeder Sklepu. Jeden wędkarz obok robił sobie własnie trening przed sobotnio-niedzielnymi zawodami pytał na co łowie bo jak przyszedł to zanim rozłożył sprzęt wyciągnąłem trzy rybki. Sam nie wiem co miał w podajniku ale na haku kuku i strzelał kuku z procy. Wyniki z tego co widziałem bardzo zadowalające. Dlatego też stwierdziłem, że ocena tego pelletu na tym łowisku raczej nie ma żadnego sensu i potestuje jeszcze na innych.
Jarek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1649 dnia: 06.09.2021, 16:14 »
Pellet na jakimkolwiek łowisku ma niewielki procent udziału w sukcesie, pod warunkiem, że jest to uczciwy pellet, a nie śmierdzący chemią granulat.
Jeśli potrafisz łowić to dasz sobie radę Allerem, Coppensem, Skrettingiem, Sonu, Mainline...