Autor Wątek: Baitbox - Wrocław  (Przeczytany 11245 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #15 dnia: 14.12.2020, 22:57 »
Rozumie tragedie ale właścicieli jest dwóch do tego kilku pracowników
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #16 dnia: 16.12.2020, 00:15 »
Po wczorajszym mailu dzisiaj pieniążki wróciły na konto. 18 dni od zamówienia no ale są.
Następnym razem proponuję i to szczerze sprzedawać towar który jest na półce. Można tak zaoszczędzić nerwów sobie, klientom nie wspominając o nadszarpniętej  opinii.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #17 dnia: 16.12.2020, 08:01 »
Mam nadzieję, że właściciele wyciągną wnioski :)
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #18 dnia: 16.12.2020, 08:08 »
Po przeczytaniu Waszych "przygód" z tym sklepem stwierdzam jedno - sklep u mnie skreślony, nim jeszcze zrobiłem w nim jakiekolwiek zakupy. Ja rozumiem jednostkowy przypadek, ale nie taką sytuację, którą ma większość osób (o ile nie wszystkie) z Forum, które zrobiły tam zakupy w ostatnim czasie.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #19 dnia: 16.12.2020, 10:50 »
Zachęcony postem KamilaR - sprawdziłem.
U mnie też kasa ze zwrotu się pojawiła.
A więc temat zakończony.
;)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #20 dnia: 10.12.2021, 14:01 »
I Po kłopocie 8) Nikomu źle nie Życze ale byli Mistrzowie Swiata w Karpiowaniu mimo przeniesienia, powiekszenia sklepu nieoficjalnie zamykaja sklep. :-X
Nastepny duży sklep Karpiowy po Duxon który zamyka się. 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #21 dnia: 10.12.2021, 14:08 »
Myśle że to nie koniec.
Jest drama jeszcze nigdy tak sie sklepy internetowe nie wyprzedawały z towaru jak w tym roku - non toper promki.... 8)
Maciek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 961
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #22 dnia: 10.12.2021, 14:46 »
Z takim podejściem do klienta? Mała strata jak dla mnie.
Adam

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #23 dnia: 10.12.2021, 17:00 »
Skąd taka informacje, że zamykają sklep?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #24 dnia: 10.12.2021, 17:03 »
Myśle że to nie koniec.
Jest drama jeszcze nigdy tak sie sklepy internetowe nie wyprzedawały z towaru jak w tym roku - non toper promki.... 8)
Wszystko przez odwołane zawody w 2020 roku i duże problemy z organizacją w 2021 roku. U mnie w tym roku 100% młodzieży zrezygnowało z opłaty karty, ale też nie ma co się dziwić jak oni chodzili tylko na zawody, bo 90% z nich to dzieci aktywnych wędkarzy.
Ceny sprzętu wędkarskiego poszły mega w górę (15-20%) to ludzie po prostu rezygnują z wędkarstwa, jak jeszcze dodamy brak ryb na PZW to już w ogóle.

Co do sklepu to w sumie obserowałem ich podejście od dłuższego czasu i popełnili te same błędy co Duxon Shop - czyli, pracownicy to zwykli koledzy znad wody, a nie wykształceni w biznesie.
W obu sklepach wystarczył dobry project menago i by wyszli na swoje. A tak sklep poza Wrocławem, więc trzeba specjalnie jechać, brak dużego zbiornika blisko sklepu - a to ogromna strata klientów, którzy z marszu wejdą i coś kupią.
Tak samo brak promocji, które by zrobiły medialny szum. Zobaczcie, że w tym roku taki Drapieżnik nie cieszył się jakoś dużą sympatią na BF pomimo rabatu 21%. Też uważam, że zrobili błąd, bo powinni dać 25%, a tak jeszcze próbują ratować sytuację sprzedażową dając kolejną zniżkę 10% na hity cenowe i 15% na resztę. A to świadczy o fatalnej sytuacji na rynku, bo jak ktoś pisał, w tym roku non stop promocje na sklepach 10-15%, ale to i tak nic nie da, bo tyle wyniosła realna inflacja.
Sklep internetowy zatrzymał się w rozwoju od momentu powstania, mało czytelna strona, ciągłe braki produktów, które nie są uzupełniane.
Social media tak samo, prawie nie istnieje, a przecież to byli mistrzowie z ogromną wiedzą i mieli niesamowity potencjał na rozwój w socialach.
A jak widać dzisiaj wędkarstwo idzie w promocję w social media, niemal każdy youtuber wędkarski coś reklamuje. Jest taki kanał Fishing with Ace, tam nawet mleko do picia gość reklamuje...

Jeżeli te informacje o zamknięciu się potwierdzą to główne błędy jakie zrobili opisałem powyżej.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #25 dnia: 10.12.2021, 17:19 »
Myśle że to nie koniec.
Jest drama jeszcze nigdy tak sie sklepy internetowe nie wyprzedawały z towaru jak w tym roku - non toper promki.... 8)
Wszystko przez odwołane zawody w 2020 roku i duże problemy z organizacją w 2021 roku. U mnie w tym roku 100% młodzieży zrezygnowało z opłaty karty, ale też nie ma co się dziwić jak oni chodzili tylko na zawody, bo 90% z nich to dzieci aktywnych wędkarzy.
Ceny sprzętu wędkarskiego poszły mega w górę (15-20%) to ludzie po prostu rezygnują z wędkarstwa, jak jeszcze dodamy brak ryb na PZW to już w ogóle.

Co do sklepu to w sumie obserowałem ich podejście od dłuższego czasu i popełnili te same błędy co Duxon Shop - czyli, pracownicy to zwykli koledzy znad wody, a nie wykształceni w biznesie.
W obu sklepach wystarczył dobry project menago i by wyszli na swoje. A tak sklep poza Wrocławem, więc trzeba specjalnie jechać, brak dużego zbiornika blisko sklepu - a to ogromna strata klientów, którzy z marszu wejdą i coś kupią.
Tak samo brak promocji, które by zrobiły medialny szum. Zobaczcie, że w tym roku taki Drapieżnik nie cieszył się jakoś dużą sympatią na BF pomimo rabatu 21%. Też uważam, że zrobili błąd, bo powinni dać 25%, a tak jeszcze próbują ratować sytuację sprzedażową dając kolejną zniżkę 10% na hity cenowe i 15% na resztę. A to świadczy o fatalnej sytuacji na rynku, bo jak ktoś pisał, w tym roku non stop promocje na sklepach 10-15%, ale to i tak nic nie da, bo tyle wyniosła realna inflacja.
Sklep internetowy zatrzymał się w rozwoju od momentu powstania, mało czytelna strona, ciągłe braki produktów, które nie są uzupełniane.
Social media tak samo, prawie nie istnieje, a przecież to byli mistrzowie z ogromną wiedzą i mieli niesamowity potencjał na rozwój w socialach.
A jak widać dzisiaj wędkarstwo idzie w promocję w social media, niemal każdy youtuber wędkarski coś reklamuje. Jest taki kanał Fishing with Ace, tam nawet mleko do picia gość reklamuje...

Jeżeli te informacje o zamknięciu się potwierdzą to główne błędy jakie zrobili opisałem powyżej.

Piszesz jakieś bajki z górnej półki. Niewiem czy wogóle u nich coś kupiłes. ....
Faktem jest braki w stanach były. Ale topowe rzeczy ściągali non toper nowości. Jeśli to prawda z zamknięciem będzie strata zostanie rokwol.
Bieda sklepy typu pchamy shit na live bo lud kupi. Jest nas pełno i ciśniemy tanioche z biciem 50 %. Jak widać robi robote....

Porządny sprzęt kosztuje ludzie kupują go na lata. Rynek w pl sie zatkał jest zadużo sklepów a podaż siadła. Z tąd kłopot dużych salonów . Mysle że polityka hipermarketów wędkarskich jest błedem. No chyba że sie ma wyłącznośc producencką na rynek i dykktuje sie zasady pozostałym chcącym handlować producentami od ciebie.
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #26 dnia: 10.12.2021, 17:27 »
Piszesz jakieś bajki z górnej półki. Niewiem czy wogóle u nich coś kupiłes. ....
Faktem jest braki w stanach były. Ale topowe rzeczy ściągali non toper nowości. Jeśli to prawda z zamknięciem będzie strata zostanie rokwol.
Bieda sklepy typu pchamy shit na live bo lud kupi. Jest nas pełno i ciśniemy tanioche z biciem 50 %. Jak widać robi robote....

Porządny sprzęt kosztuje ludzie kupują go na lata. Rynek w pl sie zatkał jest zadużo sklepów a podaż siadła. Z tąd kłopot dużych salonów . Mysle że polityka hipermarketów wędkarskich jest błedem. No chyba że sie ma wyłącznośc producencką na rynek i dykktuje sie zasady pozostałym chcącym handlować producentami od ciebie.
Każdy ma inne podejście jak widzisz, dlatego są różne podejścia do biznesu.
Czy u nich coś kupiłem?
Tak, 2x.
Raz normalnie, gdzie okazało się, że połowy towaru nie ma i trzeba czekać 1 miesiąc (kulki proteinowe solara i cc more) - rok 2018.
A drugi raz w 2019 na black friday, gdzie również okazało się, że towar został wcześniej wyprzedany pomimo dostępności.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #27 dnia: 10.12.2021, 17:47 »
Piszesz jakieś bajki z górnej półki. Niewiem czy wogóle u nich coś kupiłes. ....
Faktem jest braki w stanach były. Ale topowe rzeczy ściągali non toper nowości. Jeśli to prawda z zamknięciem będzie strata zostanie rokwol.
Bieda sklepy typu pchamy shit na live bo lud kupi. Jest nas pełno i ciśniemy tanioche z biciem 50 %. Jak widać robi robote....

Porządny sprzęt kosztuje ludzie kupują go na lata. Rynek w pl sie zatkał jest zadużo sklepów a podaż siadła. Z tąd kłopot dużych salonów . Mysle że polityka hipermarketów wędkarskich jest błedem. No chyba że sie ma wyłącznośc producencką na rynek i dykktuje sie zasady pozostałym chcącym handlować producentami od ciebie.
Każdy ma inne podejście jak widzisz, dlatego są różne podejścia do biznesu.
Czy u nich coś kupiłem?
Tak, 2x.
Raz normalnie, gdzie okazało się, że połowy towaru nie ma i trzeba czekać 1 miesiąc (kulki proteinowe solara i cc more) - rok 2018.
A drugi raz w 2019 na black friday, gdzie również okazało się, że towar został wcześniej wyprzedany pomimo dostępności.
Te lata mieli słabe .... ale już od połowy 2019 do tej pory u mnie poślizgu nie mieli....

Bedą jajca jak z tym zamknięciem będzie nie prawda....
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #28 dnia: 10.12.2021, 18:00 »
Mieli swoje 5 minut po zdobyciu MŚ ale moim zdaniem nie wykorzystali tego medialnie do rozwoju sklepu ,za to pełno ich było na zawodach karpiowych :D. Duży sklep wedkarski nie jest łatwo utrzymać tym bardziej przy rozrzutnych właścicielach 8) :-X
Idą raczej cięzkie czasy dla wędkarstwa, zobaczymy jak z tym wszystkim poradza sobie sklepy.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Baitbox - Wrocław
« Odpowiedź #29 dnia: 10.12.2021, 18:23 »

Idą raczej cięzkie czasy dla wędkarstwa, zobaczymy jak z tym wszystkim poradza sobie sklepy.
Dlaczego według Ciebie idą ciężkie czasy dla wędkarstwa?
W UK pieją z zachwytu, że liczba wędkarzy wzrosła przez covid. Dodatkowo wędkarstwo zostało uznane jako hobby pozwalające walczyć z depresją.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk