Autor Wątek: Podsumowanie sezonu 2014  (Przeczytany 26952 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #15 dnia: 29.12.2014, 18:45 »
Ja wogole na komerach nie łowiłem w tym roku :)
Krzysztof

Ryba1987

  • Gość
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #16 dnia: 29.12.2014, 19:38 »
Z racji tego że łowię w centrum polski gdzie elektryków można spotkać więcej nad rzeką niżeli w elektrycznym to wiadomo że połowy skromne.. ratowałem sie komercją i zamkniętymi kołami do których się wkręciłem.
Z wiosny wiadomo, rzeczka i próby płotki na ochotke, na ciężko dendrobena z rosówką :)
Z czasem z płotek przestawiam się na lekki spinning i tak do kwietnia. W kwietniu zaczynam na feederki połapywać ogólny białoryb :)
1 Maj - wiadomo - szablozębny :) i tak do połowy maja, później znów feederki, w czerwcu kilka nocek za sandaczem, później długoterminowe nęcenie kulkami i karpiówki w ruch :) Z czasem jak mi sie znudzi patrzenie na pikaczu wracam do feederków :)
Jesień - odkurzam spinning :)
Ogólnie to troche połowiłem ale jedynie na komercji, sporo karpi... któregoś razu jak miałem świadomość tego że potrafię zrobić dobrą zanętę, zrobiłem sobie mini zawody.. ja jedna wędka vs 15 wędkarzy po dwa kije + jako ostatni na łowisko wszedłem :) Po 5 godzinach z tego co naliczyliśmy z synem właściciela to 15tu wędkarzy na 2 kije każdy, - złowili 26 karpi.. a ja sam 58 na jednego feederka  :D
To było coś nieprawdopodobnego że ludzie do mnie podchodzili i nie dowierzali że tak muce, pytali co i jak gdzei kupić itp :D W sumie gdyby nie filmiki luk'a to na metode do tej pory bym nie wiedział jak łowić. W chwili obecnej pierdyliardy kulek, pelletów, koszyki itp :D Pozostałe metody wędkowania poszły w odstawke :) Teraz tylko czekać wiosny, ogarnąć jakiś dobry i w miare tani pellet i nad wode :)
Muszę spróbować na te gwiadki z makaronu oraz krążki z chleba tostowego + korda goo (swoją drogą to nakupiłem wszystkie 12 rodzaji goo :D)
Większość ryb jakie w tym roku łowiłem to karpie, liny, karasie, trochę płoci, okonie na spinning, kilka szczupaków :)
Fajnie było :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #17 dnia: 29.12.2014, 19:55 »
widze kolega nie przebiera w towarach, górna póła idzie w ruch :D Goo tanie nie jest
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #18 dnia: 29.12.2014, 20:06 »
U mnie Goo niestety kariery nie zrobiło! A jak u kolegi??
Arek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #19 dnia: 29.12.2014, 20:45 »
hi
Ja też w tym roku trochę testowałem jeden z rodzajów Kiana Goo, ale nie widziałem specjalnej różnicy w ilości brań średnich karpi. U mnie decydowała: zanęta najczęściej 50/50 pellet rybny 2mm/ zanęta sucha + dodatki (np. konopie, betaina, oleje rybne) a przede wszystkim przynęta (rybne i inne śmierdzące pellety, zaczynałem od 16 mm, żeby nie brały mniejsze karpie i karasie - a jak były słabe brania zjeżdżałem do 8 mm). Po zimowej lekturze min. Waszych postów, będę testował  w przyszłym roku więcej dodatków (też sól) i częściej zmieniał miejsce połowu (do tej pory miałem raczej zasadę, że nie zmieniałem miejscówki danego dnia)
eMB
;)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #20 dnia: 29.12.2014, 21:07 »
Nie ma co się czaić, jedno goo coś czuje na kilka lat mi starczy :)
Jeszcze trzeba będzie z tego rodzaju dopalaczy Discharge kupić - podobny efekt jak goo tyle tylko że tym lepiej jest moczyć kilka godzin przed łowieniem (pelleciki nasączę przed łowieniem) :P

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #21 dnia: 29.12.2014, 22:21 »
Bardzo krótkie podsumowanie tego sezonu ;)
Sezon otworzyłem 3 stycznia na jednej z górski rzek przez styczeń i luty udało mi się złowić trochę pstrągów lecz nie za wielkich największy mierzył 38 cm :P

I inne kropki




Podczas jednego z wypadów pstrągowych wraz  z kolegą natrafiliśmy na polu myszołowa,zatrzymaliśmy się i chcieliśmy mu zrobić zdjęcia,ptak próbował odlecieć ale nie  mógł się wzbić w powietrze bez chwili zastanowienia ruszyliśmy w jego stronę,postanowiłem ściągnąć swój ocieplacz i w niego złapać ptaka,jak się okazało u weterynarza ptak miał jedną martwą nogę,i złamane skrzydło był bardzo wychudzony,Myszołowem opiekuje się jeden z ośrodków na terenie województwa ;)


W lutym miałem przyjemność gościć na targach w Poznaniu Rybomania

W tym roku wiosna zawitała u nas bardzo szybko więc na początku marca wraz z kolegą Mariuszem otworzyliśmy sezon feederowy!
Pojawiły się płocie,rozpióry,leszcze,jazie,klenie !
Pierwsze marcowe nocki były zimne lecz płocią jak i leszczom to nie przeszkadzało





Również pojawiły się karasie :D





W maju nadszedł czas na bolki niestety w tym roku poświęciłem im tylko kilka wypadów czego efektem były dwa bolenie największy 67 cm!





Lada moment i już gościło u nas lato a wraz z nim jakiś sandaczyk jakiś leszczyk i inne :P
W tym roku niestety tylko 2 razy udało mi się zawitac na opasce z powodu stanu wody na Odrze;( mam nadzieje jeszcze tam wrócić i dobrać się do Brzan ! jazi oraz kleni








Na jednym z nocnych wypadów udało mi się złowić pierwszą w życiu brzanę,żaden to kolos ale mam nadzieje,że w przyszłości będzie mi dane zmierzyć się z wąsatą damą jeszcze raz!

Cała jesień poświęciłem drapieżnikowi lecz niestety bez jakiś większych efektów udało mi się złapać kilka szczupaczków,żaden nie miał nawet 70 cm,oraz 2 sandacze żaden nie przekroczył 60 cm



Nad wodą w tym roku byłem 86 razy,chciał bym częściej ale chyba nie dam rady(obowiązki) >:(
Cały czas staram się uczyć i wyciągać wnioski z każdego wypadu,mam nadzieje że w przyszłości to zaowocuje.
W przyszłym sezonie chciał bym dobrać się do lina i karpia przy pomocy metody,również więcej czasu przydało by się poświęcić opasce mam nadzieje że woda w sezonie 2015 mi na to pozwoli i powalczę z brzanami,kleniami,jaziami.
Aaaa no i poprawić się w spinie sandacze ciągle łoją mi tyłek,z resztą bolki też :D

Pozdrawiam
Michał ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #22 dnia: 29.12.2014, 22:25 »
Michał piękny wpis
gratki
ps.powiedz mi jak normalny rozmiar djęcia wkleić tak jak ty to zrobiłeś
piekne zdjecia
Maciek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #23 dnia: 29.12.2014, 22:30 »
Michał piękny wpis
gratki
ps.powiedz mi jak normalny rozmiar djęcia wkleić tak jak ty to zrobiłeś
piekne zdjecia
Dzięki,nie jest to zbyt piekny wpis mało tekstu lecz,pisać za dobrze nie potrafię ;) z resztą moja wiedza jest zbyt mała,żeby się wypowiadać głośno.
Ja aby wkleić zdjęcie w pełnym rozmiarze używam stronki internetowej (fotosik.pl) tam po dodaniu zdjęcia na dole wyświetlają się linki,które wkleja się w poście i zdj otwiera się w pełnym rozmiarze na forum,stronka jest prosta a więc na pewno szybko w niej się połapiesz ;)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #24 dnia: 29.12.2014, 22:37 »
swietna relacja na podsumowanie sezonu Michal!
widac,ze w domu przed TV rzadko przesiadujesz ;)
ten myszolow bedzie pamietal o Tobie do konca swoich dni, szacun!
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #25 dnia: 29.12.2014, 22:39 »
Dzieki
jak sie mi troszke poluzuje też coś wstawie
Maciek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #26 dnia: 29.12.2014, 22:44 »
Aaa w domu przed tv praktycznie nie siedzę wgl ;) staram się każdą wolną chwile spędzić nad wodą a i tak jest mało,kurczę nie mogę doczekać się wiosny i polowania na liny ;D
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #27 dnia: 29.12.2014, 22:55 »
Super relacja i fotki  :)i do tego różnorodność złowionych ryb , gratulacje.
Pozdrawiam
Jacek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #28 dnia: 29.12.2014, 23:16 »
Super relacja i fotki  :)i do tego różnorodność złowionych ryb , gratulacje.
Dzięki ;) Może do zobaczenia nad wodą w sezonie 2015 ? :D
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2014
« Odpowiedź #29 dnia: 29.12.2014, 23:52 »
Super relacja i fotki  :)i do tego różnorodność złowionych ryb , gratulacje.
Dzięki ;) Może do zobaczenia nad wodą w sezonie 2015 ? :D
Miałem to samo napisać, w przyszłym roku chcę przyłożyć się do metody ty chyba też, więc będzie o czym pogadać no to do zobaczenia.
Pozdrawiam
Jacek