Autor Wątek: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)  (Przeczytany 28369 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #15 dnia: 30.12.2014, 23:17 »
Zasugerowałem się ceną jak byłem w wędkarskim, zresztą miałem do wyboru Ownera, Jaxona albo Kamatsu więc postanowiłem trochę dołożyć żeby mieć lepsze haki. W sezonie 2015 przesiadam się na Guru.

Dobra koniec offtopa ;)
Pozdrawiam
Marcin

Offline shark22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #16 dnia: 30.12.2014, 23:29 »
Hak się rozgiął ale dopiero gdy rybka była na brzegu ( rybcia zassała cały 10cm przypon i amortyzator tak do polowy - stosuję koszyki do methody tylko z amortyzatorem są super jeżeli chodzi o ewentualne błędy podczas holu jak i podczas zmiany przynęty )
Haki GURU używam od 2 lat i naprawdę są super wytrzymałe, nie powiem rybki czasem też schodzą, ale chyba nie ma ideału.
 

elvis77

  • Gość
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #17 dnia: 30.12.2014, 23:31 »
To może jeszcze tylko tyle,że Owner nie jest zły,ale nie do wszystkiego się nadaję,dobre są raczej te delikatne zawodnicze haczyki i kotwiczki z tymi grubszymi nie mam dobrych doświadczeń.Mocne i dobre haki są Drennana,Guru,Prestona,Kamasan i inne,ale o tym gdzie indziej  ;)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #18 dnia: 30.12.2014, 23:41 »
Może niech każdy sam wg. siebie oceni swoje rekordy.Bo ja np. za swój rekord uważam lina 54cm (Król ryb)
no to mnie kolega wyreczyl :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #19 dnia: 30.12.2014, 23:42 »
No to i ja coś naskrobię o ładnych rybkach :)

U mnie to jest trochę bardziej skomplikowane, bo nie każdą rybę mój wędkarski honor pozwala uznać za rekordową.
Swój rekord uznaję wtedy, kiedy:
- rybę złowiłem w dzikiej wodzie zwanej też wodą PZW :) Można by powiedzieć, że jaki związek taka woda :)
- nastawiałem się na tę rybę i nie było to np. złowienie okonia na kukurydzę :)

Płoć - 42 cm. Piękna ryba, aczkolwiek ciężko mi ją uznać za rekord, bowiem złowiłem ją z gruntu na dwa ziarna grochu na wielkim haku, oczekując na karpia.
Kolejna w szeregu jest płoć 35 cm, którą już złowiłem na spławik na pęczak :)

Karp - 20,300 kg, choć też z bólem serca nie mogę go zaliczyć do rekordów, bowiem złowiłem go na Zalewie Rybnickim.
Kolejnym w szeregu (pomijając szereg rybnicki) jest kap 14 kg z naprawdę pięknej, starej i dzikiej wody złowiony z klasycznej 200-metrowej wywózki o 2 w nocy na kulkę własnej roboty.

Lin - 52 cm zaliczony, złowiony z własnoręcznie zbudowanego stanowiska pośród trzcin, na spławik, na ziarno kukurydzy.

Sandacz - 91 cm złowiony na trupka (duża płoć) pośród korzeni. Byłby mnie pieron utopił, bo musiałem wchodzić po niego o oplątał mnie żyłką i uderzył od tyłu w staw kolanowy. Piękna ryba.

Sum - 35 kg na dużego okonia - nie ma się czym chwalić, bo po pierwsze na Rybniku, a po drugie taki sum to raczej uważany jest tam za maleństwo.

Leszcz - 68 cm, z gruntu na sprężynę i białe robaki. Złowiłem jeszcze później większego - z pewnością miał ponad 70 cm, ale polowałem wtedy na karpia. W nocy na 2 kule 24 mm wziął ten właśnie jegomość. Byłem na niego wściekły, bo musiałem w środku nocy wywozić zestaw jeszcze raz, a akurat na tym łowisku trzeba było precyzyjnie kłaść zestaw z echosondą.

Amur - 20,5 kg - mogę zaliczyć. Dzika woda - kulka proteinowa. Ale nie przepadam za tą rybą. Sam nie wiem czemu, ale jakoś nie lubię amurów. Miałem jeszcze kilka w przedziale 14-18 kg.

Okoń - 43 cm. Ale pochwalę się, że był też 42, 40 i kilka po 38 cm. Oczywiście wszystkie spod lodu.

Arku, gratuluję pięknej płoci.
Płoć i lin to moje ulubione gatunki. Ja w zeszłym sezonie miałem największą 34 cm. Ale chuda była jak diabli, bo niedługo po tarle. Szkoda. A w tym roku tylko dwie po 31 cm. Kiepski rok jeśli o płoć chodzi u mnie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline shark22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #20 dnia: 30.12.2014, 23:55 »
Ok to moja rybka się nie liczy bo z komercji  :'(

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #21 dnia: 31.12.2014, 00:09 »
Oooo Ukleja 19 cm!! ;) ;) ;)
Złapałem ukleję 22cm na feederka na Mietkowie :D Podchodziłem z nią do 3 karpiarzy na dwóch stanowiskach aby potwierdzili czy to na pewno ukleja - wszyscy trzej nie mieli wątpliwości(mi się wierzyć nie chciało i dalej nie chce).
Z ryb z których jestem dumny to:
Karp 16kg złapany za młodych lat na 4 białe robaki i wędkę teleskopową z targu. Pozdrawiam mojego kolegę Piotrka, który specjalnie wstał i przybył nad Kanał Gliwicki aby tą rybę podebrać. Jeśli jesteś/będziesz tu użytkownikiem to mam nadzieję, że jeszcze los pozwoli nam skrzyżować kiedyś wędki :)
Karaś srebrzysty 1,75kg i chyba 46cm - złowiony na bieda-kulkę proteinową (kulka z dodatkiem karmy dla psów) własnej produkcji :)

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #22 dnia: 31.12.2014, 00:23 »
Mój rekord jezeli chodzi o długość to nic nadzwyczajnego, sum 120 cm - przyłów z tego roku. Jednakże dla mnie mój prawdziwy PB - to miałem szczęście namierzyć i wyciągnąć kiedyś głowacicę  97 cm. Nie zważona, nie zgłoszona, wypuszczona :)
Michał

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #23 dnia: 31.12.2014, 00:36 »
Ok to moja rybka się nie liczy bo z komercji  :'(
Ale, gdzie tam!
To tylko moje dziwactwa - moja spaczona psyche :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #24 dnia: 01.01.2015, 18:24 »
Calkowicie zapomnialem dodac zdj. mojego moze nie rekordu, ale ryby z ktorej jestem najbardziej dumny :)

A wiec jest to Lin, 42 cm, nie posiadam wagi, wiec tez jej nie podam. Wiem jedno, byl grubiutki :D Zlapany na 1 ziarenko kukurydzy (i teraz uwaga) na Bata 4m, zylka glowna 0.12, przypon 0.08, haczyk 20 ;) Walka byla niesamowita, bat sie wygial na caleeej dlugosci :D Zlapana w 2013r, bodajze w maju.



Moj rekord jesli chodzi o dlugosc do sum 74cm, a wagowo to karp 4.200(lecz niestety zlapany na komercji :/)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #25 dnia: 02.01.2015, 00:43 »
Przepiękny lin - przepiękna zdobycz Filip. Każdy wędkarz byłby dumny!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #26 dnia: 02.01.2015, 00:54 »
Przepiękny lin - przepiękna zdobycz Filip. Każdy wędkarz byłby dumny!


Zapomnialem dodac ze ryba po zrobieniu jednego zdjecia, wrocila do wody. Widok jak odplywa mam do dzis w pamieci ::)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #27 dnia: 02.01.2015, 00:56 »
Zapomnialem dodac ze ryba po zrobieniu jednego zdjecia, wrocila do wody. Widok jak odplywa mam do dzis w pamieci ::)
Takie ryby trzeba uwieczniać na zdjęciach, bo nie wiadomo kiedy znowu się taki trafi!
Ja, mając 15-17 lat, złowiłem wiele pięknych ryb i nie mam ich na zdjęciach. Nie było wtedy telefonów komórkowych, a i na rybach człowiek nie myślał, żeby brać aparat. Wydawało się wtedy, że ryb zawsze będzie tyle samo :o
Pozdrawiam
Mateusz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #28 dnia: 02.01.2015, 01:02 »
Zapomnialem dodac ze ryba po zrobieniu jednego zdjecia, wrocila do wody. Widok jak odplywa mam do dzis w pamieci ::)
Takie ryby trzeba uwieczniać na zdjęciach, bo nie wiadomo kiedy znowu się taki trafi!
Ja, mając 15-17 lat, złowiłem wiele pięknych ryb i nie mam ich na zdjęciach. Nie było wtedy telefonów komórkowych, a i na rybach człowiek nie myślał, żeby brać aparat. Wydawało się wtedy, że ryb zawsze będzie tyle samo :o

Dla mnie zdjecia nie sa najwazniejsze, wazniejsze jest to co zapamietalem, emocje towarzyszace zlowieniu danej ryby, to sie dla mnie liczy! ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #29 dnia: 02.01.2015, 09:27 »
Piękny lin Filipo, na takim zestawie była to wlaka niczym z marlinem ;)

Zdjęcia trzeba robić, bo po jakimś czasie ich oglądanie właśnie powoduje, że te emocje wracają... ;)
Lucjan