Autor Wątek: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)  (Przeczytany 28368 razy)

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #30 dnia: 24.01.2015, 16:18 »
Mój rekord życiowy lina, a takie leszcze to brały co chwilę. Wszystko wyciągnięte na metodę.
Krzychu

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #31 dnia: 24.01.2015, 17:04 »
Piękny lin. Wygląda na ok. 50 cm.
Gratuluję!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #32 dnia: 24.01.2015, 19:43 »
Moje małe rekordy to sandacz-4.8kg  leszcz 3.30kg  płoć 1.2kg ale największym rekordem był 28 cm krąp złapany na pusty haczyk podczas gruntowania legalnie zapięty za pyszczek
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #33 dnia: 24.01.2015, 23:28 »
Dzięki Mateo ten lin to moja duma ubiegłego sezonu, a  leszczy złowiłem naprawdę sporo pomimo błędów jakie popełniłem . Już nie mogę się doczekać wypraw w tym sezonie ,postanowiliśmy z kolegami zrobić konkurs na najładniejsze ryby złowione w tym roku mam ambicje wygrać 8). Na jeziorze gdzie wędkuję 90%  wędkarzy to moi znajomi , nowi którzy przyjadą to będą nowi znajomi :), naprawdę fajni ludzie .
Krzychu

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #34 dnia: 25.01.2015, 00:23 »
Mój rekord życiowy lina, a takie leszcze to brały co chwilę. Wszystko wyciągnięte na metodę.

gratki :thumbup: piękny lin, marzenie  :P
Pozdrawiam
Jacek

Offline dario0023

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #35 dnia: 08.03.2015, 07:22 »
Moje PB wagowo i wymiarowo to ten "szkielecik"  miał 165cm i około 20kg ( skala wagi się skończyła sędziemu )
Dodam, że złapałem go na zawodach karpiowych, na których mnie i kolegę zapisano wyjątkowo, dopuszczając metodę feeder - taki gest ze strony "prawdziwych karpiarzy", którzy jak się okazało na końcu dostali takie lanie, że wagowo przeskoczyliśmy ich o prawie 60kg.
Rybka złapana na feedera ( c.w do 80gr ) i najlepsze na końcu kołowrotek Drennan FD 4000 ( niby kiepski, ale dał rade takiej rybce i nadal dobrze się sprawuje :P ).
Haczyk GURU LWG rozmiar 16. Przynęta - ukiśnięta kukurydza z Biedronki.
shark piękny jesiotr przypuszczam że złapany na zawodach w Kleczewie
też udało mi się złapać dużego jesiotra mój jak waga dobrze podała to 20,5 kg mój był ciemnejszy jak będę miał dostęp do kompa wstawie zdjęcie

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #36 dnia: 08.03.2015, 08:27 »
'93 - dwa karpie 12kg i 10.40kg (nie musze mowic, ze to nie byla komercja :) na kulki proteinowe wlasnej produkcji i na wlos (kto wtedy w Polsce tak lowil?:) na nietypowa metode bo na wagglera.  Z racji nie wielkosci tych karpii (bo przeciez ludzie lowia wieksze) ale innowacyjnosci i metody na jakie je zlowilem to moj najwiekszy sukces.
Brzana - ponad 4kg
Klen - Ponad 2kg
Jaz - kolo 2kg
Ploc - kolo 1kg

Najsmieszniejsze jest to, ze na spinnig lowie niepomiernie czesciej a nie moge sie pochwalic niczym szczegolnym (no moze tym, ze w jeden dzien na opad zlapalem ponad 40 sandaczy ale bez rekordow wielkosci)


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #37 dnia: 08.03.2015, 08:44 »
Koks - czyżbyś łowił  sandacze na Rutland? :)  Te karpie są imponujące jak na taka metodę wtedy, nie powiem. W 93 roku karp 10 kilogramów to było monstrum!
Lucjan

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #38 dnia: 08.03.2015, 09:07 »
Luk - sandacze to w Finlandii.
Odnosnie Karpii to wtedy zanim siadlem z wedka (jedna) necilem przez 2 tygodnie. Zlowilem 2 ale mialem jeszcze 5 potworow na wedce ktore z racji sprzetu (ruski teleskop i zylka 0.2mm) pooooszlyyyyy. Pozniej zmienilem na 0.25mm. W tym jeziorze byly jeszcze amury i z tego co mi ludzie mowili roznica w walce jest taka, ze amury ida w srodek jeziora a karpie uciekaja w trawe - wnioskujac po tym (chociaz nie wiem czy to prawda) przynajmniej 2 to byly amury.
Niestety, jak to na tamte czasy wzialem oba te karpie (czego po dzis dzien zaluje) bo taki byl wymogl zeby otrzymac medal z WW (luski , zdjecia , swiadek itp)
Moja ''przygoda'' (zredagowana przez ww) ze zdjeciami ukazala sie w WW w '94 roku.
Moze ma ktos te wiadomosc wedkarskie (to bodajze bylo kwietniowe wydanie '94 o ile sie nie myle) to bym odkupil na pamiatke bo moja mi ojciec gdzies zapodzial :)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #39 dnia: 08.03.2015, 09:34 »
To moja życióweczka. 202cm. Na rękę moją i kolegi około 55-60kg. PL.

Sorry za tę fotkę, ale większe mi nie przechodziły...Aparat był kolegi. Miał chyba miliard pikseli. ..
Domalowałem sobie brodę i wąsy, aby być  nierozpoznawalnym...Ale na tej miniaturce i tak nic nie widać :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #40 dnia: 08.03.2015, 09:36 »
Kupowałem te gazety wtedy ale nic nie pamiętam :)

Fajnie musiało być, mając amura i taki sprzęt to trzeba by mieć sporo szczęścia aby go złowić, bo faktycznie amur to torpeda. Ponad 20 lat temu i wciąż sesja której nie można zapomnieć, co? :D :thumbup:
Lucjan

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #41 dnia: 08.03.2015, 10:19 »
Ruski teleskop o akcji trudnej do opisania - cos pomiedzy kijem od szczotki a trzepaczka do dywanow ;)
zylke 0.20mm dalem bo moim marzeniem byl karp taki 3-4kg a tu mi smoki weszly w koryto:)
Jak ryby odjezdzaly to hamulec gral jak przy polowie merlinow:)

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #42 dnia: 08.03.2015, 12:02 »
Witam.Łowię tylko na odległościówkę na wodach stojących,nie mam więc takich wyników jak niektórzy koledzy łowiący sumy,jesiotry,klenie itd.Zwykle łowię małe ryby ale za to staram się łowić dużo sztuk,ponieważ dla mnie w wędkarstwie najważniejszy jest widok znikającego pod wodą spławika.Pokażę kilka fotek,które dla mnie zasługują na uwagę.Dodam jeszcze że nie ważę ryb.Uważam że o wielkości ryby decyduje jej długość.

Jaż 43cm. złowiony 28.maja.2010r.

Leszc 58cm. złowiony 7.czerwca 2011r.

Płotki 25 do 35cm. złowione 14.maja 2013r.

Linek 42cm. złowiony 30.kwietnia 2014r.
Swoje ryby fotografuję od 2007r.,a notatki z wypraw zapisuję od 1981r.W tych notatkach ma udokumentowane 9735szt ryb.Mam nadzieję że w tym roku przekroczę liczbę 10000szt.Dodam jeszcze że mój rekord ilościowy to 131szt płotek ustanowiony 21.lipca 1986r.Te dane podaję jako ciekawostkę a nie żeby się chwalić.

Pozdrawiam  Jurek.




 

river

  • Gość
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #43 dnia: 08.03.2015, 12:11 »
O zdjęciach ryb na tle szafy czy pokazywania martwych z wyciekającą krwią napisano już tony widocznie wciąż mało...

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasze największe zdobycze - rekordy! :)
« Odpowiedź #44 dnia: 08.03.2015, 14:53 »
Bardzo Cię przepraszam river że uraziłem twoją wrażliwość.Wyciąłem to zdjęcie.Myślę że teraz jest okey.