Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1164193 razy)

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6960 dnia: 30.12.2015, 13:27 »
Ostry, jaki to Penn?

Penn Battle 4000 pierwsza wersja, nie do zajechania młynek.
Marcin

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6961 dnia: 30.12.2015, 14:48 »
Ostry, a wędka to Shimano Diaflash ST A, mam taki 270 ML 7-21g, super kijki.

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6962 dnia: 30.12.2015, 15:00 »
Ostry, a wędka to Shimano Diaflash ST A, mam taki 270 ML 7-21g, super kijki.

Tak  :) tylko ja mam M czyli 10-30g, dla mnie to najlepszy spinning uniwersalny a trochę ich przerzuciłem, nie zamienił bym go na żaden inny nawet z pracowni  :P
Marcin

Offline perforek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • iledefrance.pl
  • Lokalizacja: Francja
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6963 dnia: 30.12.2015, 19:05 »
W dzisiejszy słoneczny dzień tem. ok 10 C postanowiłem skorzystać z pogody i wyskoczyłem na podparyskie łowisko. Zbiornik ok 2 h . Zaneta Sensas Big Bag Ground Pellet Method
a pelletem PELLETS DYNAMITE BAITS XL CARP PELLETS 2 mm

Łowiłem na koszyczki Guru rozm. L 23 g. Przez pierwsze dwie godz nie było brań, niestety z przynęta nie mogłem pokombinować ponieważ miałem tylko białe robaki.  Widać było ze ww miejscu gdzie lądowały koszyczki ryby ostro żerowały oraz się spławiały. Dopiero dodanie  Sensas Stimulatix spowodowało ze karpie zaczęły ostro brać.



Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6964 dnia: 30.12.2015, 20:25 »
Gratuluje połowu wszystkim. Kolega widze jakieś nowości z Sensasa ma... We Francji się jest, to prosto z fabryki do sklepu leci wsio i można kupować nowości hehe ;)
Krzysztof

Offline kroszo

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6965 dnia: 30.12.2015, 21:20 »
to i ja się pochwalę, ostatnie wyjście w tym roku, 5 pistoletów, większość pod wymiar. niby nieduże ale zabawa przednia. po raz pierwszy w życiu miałem 3 ryby w dwa rzuty :) pierwszy rzut i szczupły na brzegu, następny i kolejne uderzenie niestety spinka ale jak ściągałem to walnął kolejny przy brzegu :)

ogólnie dobry weekend, dwie spinki w tym szczupły 70+ na Effzeta...szkoda
Dziki Wschód

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6966 dnia: 30.12.2015, 21:24 »
Witam
Gratulacje dla kolegów, którzy byli na rybach :) :bravo:

Ja tak jak powiedziałem, ostatni raz wybrałem się na ryby w tym roku. Wybrałem sobie za łowisko - nieznaną przez siebie rzekę, nieopodal Kielc - raz albo dwa razy byłem na tej rzeczce, ale to było ponad 25 lat temu, nawet nie pamiętam co wtedy złowiłem. A wybrałem się w celu szukania nowych miejsc do wędkowania na przyszły sezon, zapoznania się z tym łowiskiem i zbadania terenu. A więc...
Wsiadłem w busa 630. O 7 już byłem na miejscu.


Doszedłem do młyna, najszerszy punkt na rzece, brzegi lekko skłute lodem, temperatura -6o C. Wyglądałem pewnie jak wariat, z punktu widzenia nie wędkującego... Ale to moje hobby.

Też ładnie zapowiadające miejsce, jak widzicie po zdjęciu, na przyszły sezon. Głębokie dołki, niektóre do 2 metrów. Tylko jest pytanie, czy ryba dzisiaj będzie brała? W co wątpie... ale jak już jestem nad wodą, to chociaż poznam niektóre miejsca. W cale bym się nie zdziwił jakbym dziś nic nie złowił. Pierwszy raz w tym roku zszedłbym o kiju - jak to się mówi - wszystko na to chyba wskazywało. Powód - pierwszy raz na tym miejscu - nie znam miejscówek - nie wiadomo co tu pływa, no i najważniejsze - szybka zmiana temperatury... 3 dni temu jak zamieszczałem post (1 strona w tył) było + 7 o C i przez 3 dni zeszło do - 6 o C, tak jak dziś widzicie po zdjęciach, więc w ciągu krótkiego czasu 13 o C różnicy, więc ryba tak jak i człowiek nie jest przyzwyczajona i po 1 rzutach było widać, że dzisiaj chyba nic nie złowię. Musi się temperatura przez kilka dni ustabilizować , żeby ryba zaczęła brać. Ale cóż idziemy dalej łowić.




Zestaw na który dzisiaj łowiłem. Zmieniłem wędkę na krótszą 3,5 metra. Nie wielki kołowrotek, na nim nawinięta żyłka 0,16 mm.


Tradycyjnie mój ulubiony stick 1.5 g, przypon 0.8 mm, ciut cieniej no i mniejsze haczyki nr 12 z cieńszego drutu, tradycyjnie oliwka 1 g, śrucina dociążająca, stoper gumowy, przynęta jak zwykle - czerwony robak.




Zobaczcie jakie ładne widoczki! I odcinek rzeki. A w ogóle tutaj nie jeździłem, od przyszłego sezonu musi się to zmienić.


Zobaczcie jak brzeg jest delikatnie oblodzony lodem. Przez kilka dni przyłapie więcej.




W niektórych miejscach żałowałem, że nie wziąłem bolonki, dłuższej wędki. Ale cóż tą 3.5 m musiałem dać sobie radę. Na końcu wędki widzicie spławik, tuż na końcu lodu. Inne lata tak ciągnąłem okonie, stały tuż pod lodem. Dużo kombinowałem, co inna miejscówka zaczynałem łowić na małym gruncie, kilka przepuszczeń sticka, 0 brania, podnosiłem grunt, szukałem okonia w dołku. Znów kilka przepuszczeń sticka i tak w koło.


Myślałem dzisiaj, że będę zerowy... Ale w końcu w sumie złowiłem 6 nie wielkich okoni, takie wymęczone, wykombinowane. Największy z nich jak na zdjęciu miał około 18 cm. Ale liczy się, że na nowym łowisku i w taką pogodę nie byłem zerowy. Kilka zerwanych przyponów, jak się nie zna wody, ręce przemarznięte, nie wytrzymałem długo... 1130 postanowiłem wybrać się w drogę powrotną na busa do domu.


Jak zwykle odpocząłem, poobserwowałem nowe miejsce i na bank tutaj w przyszłym roku zawitam częściej.


Takim oto akcentem (zdjęcie) nie z szampanem markowym, ale tak jakoś pasuje do atmosfery sylwestrowej, zakończę tak swój dzisiejszy post - relację z dzisiejszego wędkowania i zakończę swój sezon wędkarski 2015. 


Życzę kolegom udanego Sylwestra, szampańskiej zabawy z rodziną i przyjaciółmi i na przyszły rok wód wypełnionych rybami oraz zaskakujących wyników nad wodą! Spełnienia marzeń, zdrowia i zadowolenia z naszego wędkarskiego hobby!

Pozdrawiam Sylwek ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6967 dnia: 30.12.2015, 21:36 »
Sylwek poraz kolejny namawiam cię na blok robisz kupe dobrej roboty a foto relacje sa najlepsze na forum :bravo: :beer:

Sorki Sylwek =Sławek
Maciek

Offline Greg

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: 27
  • Lokalizacja: London
  • Ulubione metody: mucha
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6968 dnia: 30.12.2015, 21:48 »
Gratuluję wszystkim połowów :bravo: Pyza, Twoje fotki są po prostu obłędne :thumbup: :bravo:
Nic wystarczająco głupiego nie przychodzi mi do głowy

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6969 dnia: 30.12.2015, 21:51 »
Sławek poraz kolejny namawiam cię na blok robisz kupe dobrej roboty a foto relacje sa najlepsze na forum :bravo: :beer:

Chyba Sylwek? :D
Ale masz rację. Sławek, to znaczy Sylwek robi świetne fotorelacje :thumbup:

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6970 dnia: 30.12.2015, 21:53 »
Wspaniała relacja i śliczne zdjęcia. Czytając człowiek czuje się jakby tam był super :bravo:
Tomek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6971 dnia: 04.01.2016, 12:36 »
Pyza jak zwykle się przyłożył :thumbup:

Ja też rano byłem na rybkach i wcale nie jest tak zimno jak mówią w telewizji ;) :D :D :D
Wpadło kilka leszczy a to jeden z nich -



Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6972 dnia: 04.01.2016, 12:38 »
Bo w telewizji kłamią!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6973 dnia: 04.01.2016, 14:52 »
Ja na rybkach bylem 27 grudnia, niestety z gruntu nic kompletnie, kilka uklei na spławik dla zabawy i sezon 2015 zamknięty, w 2016r plany na poznanie Francuskich rybek, zobaczymy co z tego wyjdzie, pozdrawiam i życiówek życzę w nowym sezonie ;)
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6974 dnia: 05.01.2016, 08:40 »
No ja też śledzę strone koła ,do tego nad wodą (na tablicach) nie widziałem nawet informacji o zebraniu ,a tu takie wieści ???

Witam Maćku, wrzuciłem post na forum koła ale czy ktoś odpisze?

Wywołałem  kolegów do tablicy!

Steven
Pozdrawiam Steven