Autor Wątek: Łowienie karpi, linów z łódki  (Przeczytany 3357 razy)

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Łowienie karpi, linów z łódki
« dnia: 01.05.2016, 00:12 »
Mam pytanie. Łowisko nazwijmy prywatne, należy do myśliwych. Czasami udaje mi się wkręcić, łowienie z łódki. Niestety odławiają intensywnie. Dwa lata temu były fajne wyniki, lin, złoty cudny karaś, dużo lina. Teraz sporo odławiali siecią bez sensu na sprzedaż za grosze jak dla mnie, wejście na łowisko 60 zł. Uwielbiam tę wodę jest urokliwa. Ptactwo wodne, bażanty na brzegach. Zarybiają od 3 lat karpiem. po intensywnych odłowach zaczęły się psocić płotki. Wcześniej karasie wszelkiej maści, liny nie były łatwe, ale bawiłem się dobrze, dobra zanęta, strzelanie kolorowymi madami, kukurydzą. Mam pytanie, może sypnąć z łódki pelletem. Macie doświadczenia odnośnie właśnie karpia, lina, karasia z łódki i pelletu? I jeszcze jedno czy róża aromat faktycznie działa na lina?. Na pewno opiszę swoje doświadczenia ze zdjęciami. Poproszę o sugestię, mała pomoc.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #1 dnia: 01.05.2016, 00:21 »
Potwierdzam że aromat różany dobrze działa na lina - ale nie jest wybiórczy i jeśli w tej wodzie jest sporo karpia to on prędzej będzie Twoją zdobyczą . Aromatyzuję różą łubin i cieciorkę i biorą mi rownie dobrze karpie, liny, leszcze, karasie i jazie
Pozdrawiam - Gienek

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #2 dnia: 01.05.2016, 01:03 »
Jesli oprócz lina reagują większe rybki to i taj fajnie, stosujesz różę z Bułgarii czy Stępniaka, albo Bartona? Albo może doradzisz coś innego?

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #3 dnia: 01.05.2016, 17:23 »
Nic nie doradzicie odnośnie pelletu z łódki :( ? Wybieram się we wtorek, tak jak pisałem, zdam relację.....

MrProper

  • Gość
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #4 dnia: 01.05.2016, 18:20 »
Nic nie doradzicie odnośnie pelletu z łódki :( ? Wybieram się we wtorek, tak jak pisałem, zdam relację.....
Z łódki to mogę ci polecić- jedna wędka płotki, druga szczupak, duży okoń  :P
Nie nie łapię z łódki. Dwa razy byłem na Regalicy w Szczecinie -Przednia zabawa
Na pewno się ktoś znajdzie kto Ci pomoże. Spokojnie wszyscy na majówce, sami się wyżywają :)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #5 dnia: 02.05.2016, 11:47 »
Jesli oprócz lina reagują większe rybki to i taj fajnie, stosujesz różę z Bułgarii czy Stępniaka, albo Bartona? Albo może doradzisz coś innego?
Poszedłbym z torbami gdybym stosował te o których piszesz
http://allegro.pl/aromat-rozany-a-1kg-i6116963391.html
Ten jest bardzo mocny i tani a wg mnie to co oferują producenci wędkarscy to to samo tylko że rozcieńczone i podkolorowane no i 10 razy droższe
Pozdrawiam - Gienek

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #6 dnia: 04.05.2016, 23:26 »
Też na niego patrzyłem, ale było napisane, ze nie rozpuszcza się w wodzie... Skoro polecasz to jednak się rozpuszcza, rozumiem? I w jakich proporcjach jeśli możesz zdradzić, na ilość wody czy zanęty?

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #7 dnia: 04.05.2016, 23:37 »
Nie doczekałem się rad odnośnie pelletu. Miałem i Stalomax 2mm morwa i prażona kukurydza, dokupiłem Traper 6mm wanilia i marcepan, lorpio miałem jeszcze trochę halibut. Do tego skomponowana własna zanęta, z truskawką Van den Eynde. Bez szału. Pomogła... karma dla kotów w ramach eksperymentu . Zalana wrzątkiem poprzedniego dnia, takie kolorowe trójkątne. Karpie nabrały wigoru na brania po kilku garstkach. Karma dla psa przygotowana podobnie, pływała niestety. Kolejny raz super zanęty poległy..... Tam gdzie sypane kilogramami może i skutkują , ale na pewno nie na wodach powiedzmy dzikich, choć zagospodarowanych i dorybianych.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #8 dnia: 04.05.2016, 23:43 »
Daję na 5 litrów namoczonego ziarna łyżeczkę herbacianą tego aromatu ( przed gotowaniem). Gotuję w ruskich aluminiowych szybkowarach . Na pewno gotując w otwartym garze bez ciśnienia trzeba dawać trochę więcej
Ten sam producent ma też inne ciekawe - np truskawkę, wanilię - daję tyle samo
Do ciasta zrobionego z manny ( kula wielkości piłki tenisowej) wystarczy dodać 2 krople aromatu
Pozdrawiam - Gienek

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #9 dnia: 05.05.2016, 16:52 »
Dziękuję, wyprzedziłeś moje pytania. zamówiłem różę, jednak jest napisane, że nie co później rozpuszcza się w wodzie:). Ciekaw jestem poziomki, odpuściłem na razie. Ostatnio wszyscy zbierają dla mnie w rodzinie łupinki z orzeszków arachidowych. Dobrze pracują, darmowy dodatek zamiast zmielonych konopi, z którymi przez 40 lat wędkowania jakoś nie mam rewelacyjnych dokonań (płotki tak).Łupiny orzeszków zblendowane na pył, no małe włókna zostają plus do tego wiórki kokosowe, dają b. dobra pracę zanęcie. Sprawdzam w słojach. Zobaczymy różę w praktyce za tydzień. I kocią karmę ponownie:) W zanęcie mam sporo białych martwych (kolorowych) robaków, strzelam też żywymi. z aromatami. To tańsze niż przereklamowane  drogie zanęty. I koniecznie garstka chlebka fluo czerwonego.Napiszę o wynikach za tydzień. Wodom cześc.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie karpi, linów z łódki
« Odpowiedź #10 dnia: 05.05.2016, 17:03 »
Gdy trafię w jakimś markecie promocję z orzeszkami ziemnymi  ( ostatnio trafiłem 1kg za 6,99) wtedy kupuję i mielę je w maszynce do mięsa razem w łupinami a potem dodaję do zanęty . Praca jest bardzo dobra
Pozdrawiam - Gienek

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka