Autor Wątek: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015  (Przeczytany 17317 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #15 dnia: 06.01.2015, 18:48 »
Ja w tym roku chce spróbować połowic na wisle kolo kazimierza i pulaw. Chociaz nigdy nie lowilem na rzece i nie wiem jak sie za to zabrac to mysle ze pojade kilka razy i zobacze jak inni lowja i bede próbował :) ale uwazam ze sprzet mam troche delikatny  pickera i matchowke ale karpiki 5kg wycholowalem wiec mysle ze dam rade jakies plotki polowic. Moze jakies podpowiedzi jak i gdzie szukac ryby ::)
No to trzymam kciuki, żebyś był zadowolony.
Ja też na rzece łowię sporadycznie.

Marcinie, tu jest poważny wątek o fishing-planach :P więc polecam w sprawie rzeki założyć nowy temat :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #16 dnia: 06.01.2015, 18:50 »
z kolei ja od wiosny ostro biore sie za lowienie metoda,a od sezonu brzanowego,oczywiscie pobicie mojego rekordu 5.60kg :D :D :D

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #17 dnia: 06.01.2015, 19:07 »
ja method  feder liznąłem w  poprzednim roku, poczatki nie byly optymistyczne ale sie nie poddalem i juz wiem co i jak . teraz chce spróbować rzeczki i mysle ze nie bedzie latwo

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #18 dnia: 06.01.2015, 21:52 »
Ja w 2014 trenowałem wagglera. W tym roku będę męczył metodę aż do opanowania już nawet zakupiłem część sprzętu.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #19 dnia: 06.01.2015, 23:49 »
Plany:
Zacząć łowić na metodę.
Łowienie z plaży podczas wyjazdu nad morze (nie znoszę jeździć nad morze!!! i może przez wędkowanie przestanę nie znosić).
Poznać Wisłę powyżej Góry Kalwarii do ujścia Pilicy, a więc poszwędać się trochę.

Jeśli chodzi o ryby, to:
jeden sum powyżej 130
trzy sumy wymiarowe
3 miętusy wymiarowe a nawet jeden (bo to byłby mój pierwszy)
5 sandaczy wymiarowych na trupka (będę siedział do upadłego)
może jakieś sandacze czerwcowe na spinning.
szczupaki wymiarowe na spinning - ile Bóg da (uwielbiam je łowić) - ale biorąc pod uwagę mój tegoroczny dołujący rekord, mam nadzieję na 10 (i specjalnie pojadę nie raz w tym celu na Suwalszczyznę, na upatrzone jezioro)
15 linów powyżej 30
15 karasi pospolitych powyżej 25
może jakieś karpie, ale nie mam parcia na okazy, więc takie "sklepowe".
marzenie ściętej głowy: węgorz

Pewnie to skromne plany, ale nie sądzę, żebym przekroczył to, co napisałem patrząc na miniony sezon.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #20 dnia: 07.01.2015, 00:24 »
Ja też nienawidzę jeździć nad morze.
Kiedyś miałem dziewczynę, która bardzo chciała, żebyśmy razem spędzili urlop nad morzem.
Niestety, moje czarne scenariusze się sprawdziły. Rano po śniadaniu rozłożenie się na plaży, wysmarowanie się jakimiś olejami, do których przylepiały się setki małych muszek. Wokół woń innych wysmarowanych. Na wodzie oleiste plamy wokół ciał wchodzących. Drugiego brzegu nie widać. Nie słychać ptaków i szumu drzew. Powrót na obiad. Po obiedzie znowu na plażę.
W dodatku codziennie telefony od kolegów, którzy siedzieli wtedy na rybach i zdawali mi relację co złowili.
Miałem taki mały kalendarzyk w torbie i codziennie skreślałem dni do końca tego pobytu nad morzem. Był to mój ostatni pobyt nad morzem.

Dziewczyna odeszła niedługo po powrocie.

Na całe szczęście.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #21 dnia: 07.01.2015, 00:30 »
No więc ja się nie smaruję na plaży, bo się nie rozbieram, tylko siedzę w długich spodniach i koszuli z długimi rękawami z kapeluszem na głowie i okularami przeciwsłonecznymi na nosie. A na dodatek chowam się w namiocie przeciwsłoneczno-wiatrowym  ;D Wyglądam jak dziwoląg. Niestety moja skóra nie znosi słońca, a ja plaży w słoneczne dni. Modlę się więc zawsze nad morzem o niepogodę.
Jeżdżę tam ze względu na dzieci, ale już zapaliłem je do górskich wędrówek, mam więc nadzieję...
Miałem taki mały kalendarzyk w torbie i codziennie skreślałem dni do końca tego pobytu nad morzem. Był to mój ostatni pobyt nad morzem.
Jak w wojsku :D
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #22 dnia: 07.01.2015, 01:49 »
Dla mnie wczasy nad morzem to też męczarnia. Nie ma mowy abym posiedział dłużej niż dwa dni.  ;)

Logarytm - musisz podnieśc poprzeczkę sobie i plany zwiekszyć... Ten węgorz na przykład nie jest chyba aż taki trudny do złowienia. Wydaje mi się, że przy sandaczach na trupka szybciej wpadnie węgorz właśnie... ;)
Lucjan

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #23 dnia: 07.01.2015, 10:45 »
HIHI LUK w Naszych wodach to o wegorza trudniej niz o złota rybke:) w wiekszosci wodach tzw najemcy wyczyscili wsjo a narybek podobno strasznie drogi  kg wegorza nad jeziorami 100 zł

ale nadzieja umiera ostatnia :)
co do moich planow to :) miec czas i mozliwosc pojawiania sie czesciej  niż 1 raz na miesiac nad woda. sam pobyt nad woda mi wystarczy :) rybki zawsze się znajda :)

ps. wygrac w zawodach z pewnym Gosciem :) - Pozdro Paweł jak czytasz  :P 
Arek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #24 dnia: 07.01.2015, 12:07 »
[...] w Naszych wodach to o wegorza trudniej niz o złota rybke:)   
Ano właśnie.

 
Logarytm - musisz podnieśc poprzeczkę sobie i plany zwiekszyć...
Luk, ja wiem, że należy mierzyć siły na zamiary, bo jeśli tylko zamiary na siły, to człowiek będzie stał w miejscu. Trzeba przekraczać swoje dotychczasowe umiejętności, ograniczenia (również te dotyczące braku czasu, niewielkiego stanu ryb - choćby poprzez intensywniejsze przemieszczanie się w poszukiwaniu nowych miejsc) -  po prostu rozwijać się.
Plany rzeczywiście powinienem podnieść, ale chyba najbardziej w odniesieniu do linów i karasi. Nawet myślałem, żeby sezon 2015 uczynić sezonem linowo-karasiowym. Zawsze mam potworny niedosyt, jeśli chodzi o te gatunki. Zobaczymy, jak dużo zdołam wyłuskać wolnego czasu, bo wszystko od tego zależy. W razie czego, zrobię poprawkę do planu w trakcie roku :) Rozumiem, że poprawki są dopuszczalne?  ;)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline SNAJPEROO7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nooo wypuszczam aby pan mógł sobie złapać
  • Lokalizacja: Niemcy
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #25 dnia: 07.01.2015, 14:46 »
plany na nowy rok to jak najwięcej pochłonąć wiedzy odnośnie methody oraz wdrążać ją sukcesywnie w życie wędkarskie , pobić swoje dotychczasowe życiówki tj :
sandacz    -    90cm  spining
lin     -  42cm   feeder
płoć   -  43cm   feeder
karp   -  78cm method mega esp
szczupak    -  86cm  spining
kleń    -   48cm
Czas pokarze ,choć ostatnio go  coraz mniej.
Nie kłuć się z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona  doświadczeniem.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #26 dnia: 07.01.2015, 23:24 »
Rozumiem, że poprawki są dopuszczalne?  ;)
Ale tylko poprawki podnoszące poprzeczkę. Obniżanie poprzeczki nie jest dozwolone :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #27 dnia: 09.01.2015, 16:27 »
Mój plan to udowodnic ojcu ,ze na jeziorze o ktorym on twierdzi ,ze nie ma tam ryb plywaja piekne okazy leszczy(kiedys tam takie polapalem  tylko 1 w zyciu). Chcialbym tez tak umiec czytac wode, zebym zawsze polapal i tego bede uczyl w tym sezonie.
Krzychu

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #28 dnia: 09.01.2015, 20:17 »
Mój plan to udowodnic ojcu ,ze na jeziorze o ktorym on twierdzi ,ze nie ma tam ryb plywaja piekne okazy leszczy(kiedys tam takie polapalem  tylko 1 w zyciu). Chcialbym tez tak umiec czytac wode, zebym zawsze polapal i tego bede uczyl w tym sezonie.
To już ambitny plan :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wykonawczy fishing-plan na rok 2015
« Odpowiedź #29 dnia: 28.03.2015, 18:49 »
Dziś przypadkowo trafiłem na ten wątek. Ale bardzo mi się podoba. Napiszę o moich planach na 2015-2016:
1. Podwyższyć umiejętności łowienia na FeederMethod, z 2/10 do 4/10 (10 to poziom Kolegi z reala Wędkarza, zresztą obecnego na tym forum. ;)
2. Zwiększyć skuteczność zacięć na metodę do 70%. ::)
3. Obczaić ze 3 nowe łowiska, które mi się spodobają. :)
4. Jak się da, wrócić do mojej ulubionej ryby z czasów młodości - BRZANY (Dunajec lub San). ;D
5. Złapać jak najwięcej karpi 4+ (ale na metodę a nie tradycyjny zestaw karpiowy), w tym pobić rekord na metodę (12 kg). ::)
6. Dobrać się wreszcie do amurów na metodę i pobić rekord na metodę (10kg). ::)
7. Nauczyć się w lecie łowić na ZigRig (mam już akcesoria, obczajone łowisko i taktykę na połów). ;)
8. Nauczyć się lepiej panować nad stresem nad wodą (czasami się stresuję, a czasami nie - i zupełnie nie rozumiem od czego to zależy, bo nie od moich brań ani wyników innych wędkarzy) >:(
9. Złapać rybę-niespodziankę. :fish: To mi się już udało (tuńczyk). :)
10. Złapać wreszcie jakiegoś przyzwoitego lina, okonia lub przyzwoitą płoć (tych ryb się w życiu nałapałem od groma, ale same maluchy lub średniaki). >:O
;)