Autor Wątek: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015  (Przeczytany 16416 razy)

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #15 dnia: 19.01.2015, 16:16 »
cyt"Jak dla mnie podstawową rzeczą która 'razi' wręcz - jest formuła odnośnie używania danych technik. Nie rozumiem dlaczego nie można łowić i tyczka i Metodą? "

Jest to rozgraniczone z dwóch względów, możliwości łowiska i na reakcję(podejście) zawodników.Jest spora grupa osób która opanowała obydwie techniki i sprzętowo są do tego przygotowani.Są jednak wędkarze którzy nie posiadają jeszcze tyle sprzętu lub "przyrośli do tyczki".Są i tacy którzy zrozumieli że zakup 2 feederów i kilku koszyczków nie nadwyręży budżetu domowego .Stwierdzone na bazie zaw. z poprzedniego sezonu ,finał dowolne techniki.
Druga sprawa określenie methoda - autor miał na myśli wszystkie techniki gruntowe .Tak jest określone bo tak 99,99% łowi ,nie spotkałem się z tradycyjnymi helikopterami itp.
Co do zanęty , dzięki takim kopalnią wiedzy jaką jest np. to forum już nikt nie biega z wiadrami po grobli .
Co do ilości zawodników to 50 byłby problem posadzić wszędzie.Np. Pacyfik jest przyjęte że 24 osoby aby nie było zbyt ciasno.

Z tego co wiem osoby organizujące ten cykl, postawiły sobie ambitny cel ,a mianowicie przekonać jak największą grupę osób do w/w zawodów(łowienia ,łowienie po komercjach u nas raczkuje) .Dla tego sposób nagradzania jest taki nie inny.
Jak wspomniałem wcześniej jest  kilku zawodników co prezentują bardzo wysoki poziom i taki początkujący widzi na liście startowej te nazwiska i stwierdza "co ja mam być tylko dawcom składki nie mam z nimi szans", tu oprócz nagrody głównej i pucharów mają być losowane nagrody (naprawdę atrakcyjne) dla pozostałych uczestników.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #16 dnia: 19.01.2015, 16:30 »
Ja nie kumam tego wątku, sorry. Organizowane są komercyjne zawody i super. Przecież to jest oczywiste, że chodzi o kasę. Nikt nie robi czegoś takiego dla przyjemności. Tu trzeba zarobić. Jak zarobić, to już nie nasza w tym głowa. Nie mówcie organizatorom jak mają prowadzić swój biznes.
Organizator już wcześniej zamieścił reklamę tych zawodów, ale Mateo, po m.in. moim niezadowoleniu dość szybko ją usunął. Teraz napisali do Luka, właściciela serwisu i super. Chcą się reklamować, proszę bardzo. Mam nadzieję, że Luk też nie robi tego za darmo, bo prowadzenie strony i forum też go kosztuje pewną pracę, a ZA PRACĘ SIĘ PŁACI!
Panowie, za darmo umarło.
Inna sprawa, jak zawody organizuje np. PZW, tu, jako że jesteśmy "udziałowcami" Związku możemy wyrazić swoje niezadowolenie. Przy zupełnie komercyjnych event'ach, nie. Jedyne, co możemy powiedzieć/napisać, to, że nie jara mnie taka impreza i nie mam zamiaru w niej brać udziału. Co zresztą teraz czynię :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #17 dnia: 19.01.2015, 16:44 »
bigdom , policz sobie zyski np. z Pacyfiku 24 x 100 .
Teraz: wynajęcie łowiska 20-30 zł(za stanowisko) + poczęstunek 15-25 ,+1000 nagroda główna ,+ 3 puchary(ok.350zł)+dzika karta 100 zł +nagrody do losowania (atrakcyjne)
Ja wiem że są jeszcze prawdziwi zapaleńcy i  fascynaci .

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #18 dnia: 19.01.2015, 16:47 »
bigdom , policz sobie zyski np. z Pacyfiku 24 x 100 .
Teraz wynajęcie łowiska 20-30 zł(za stanowisko) + poczęstunek 15-25 ,+1000 nagroda główna ,+ 3 puchary +nagrody do losowania ??????
Ja wiem że są jeszcze prawdziwi zapaleńcy i  fascynaci .

Ale jak się ma to do mojego wpisu?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #19 dnia: 19.01.2015, 16:51 »
Chodziło o to przeświadczenie że ktoś robi na tym kasę.
cyt."Przecież to jest oczywiste, że chodzi o kasę. Nikt nie robi czegoś takiego dla przyjemności. "

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #20 dnia: 19.01.2015, 16:54 »
Chodziło o to przeświadczenie że ktoś robi na tym kasę.
cyt."Przecież to jest oczywiste, że chodzi o kasę. Nikt nie robi czegoś takiego dla przyjemności. "

A co mnie interesuje ile oni na tym zarobią? Nie zaglądam im w portfel. Nawet, jak stracą na tym, to ich sprawa. Nie zmienia to faktu, że jest to impreza komercyjna mająca na celu zarobienie pieniędzy. W jakiej formie to zrobią (czy poprzez wpisowe, czy sponsorów) nie interesuje mnie to w ogóle.

I nie widzę nic złego w tym, żeby mieli na tej imprezie zarobić!
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #21 dnia: 19.01.2015, 17:41 »
Myślę, że powoli pojawia się pewien zarys... ;)

Panowie - co do pieniędzy, to czesto jest to problem - i trudno każdego zadowolić. W UK za zawody rangi Fishomania płaci sie 25 funtów za eliminacje, nie ma żadnych ekstrasów, posiłków itd. Za zajęcie pierwszych miejsc w sektorach jest kasa, za pierwsze miejsca większa kasa, a zwycięzca wchodzi do finału. Ale zawody (eliminacje) są na kilku wodach jednego łowiska jednocześnie (kilkaset osób nawet).  Szanse na wygrana sa bardzo małe, trzeba miec też szczęście i spore umiejętności. Tutaj nie są to zawody wielkiej rangi oczywiście...

Co do formuły - to dla mnie niesprawiedliwe są te ograniczenia - ale teraz rozumiem, że ich nie ma praktycznie...

Na komercjach z dużą ilością ryb Metoda nie sprawdza się latem tak jak pellet waggler na przykład lub tyczka przy brzegu, w toni. O ile nie ma problemu z użyciem innych technik - to jest spoko. Zazwyczaj na łowiskach z karpiem i leszczem łowi się z dna te drugie - karp zaś jest wyżej w wodzie, więcej waży i na nim lepiej budować wagę oczywiście. Myślałem, że ktoś z eliminacji 'Metodowych' nie może używac innych technik. trochę byłoby to niesprawiedliwe. Aczkolwiek finały są we wrześniu - wtedy kiedy Metoda powinna być najskuteczniejsza akurat ;)



 
Lucjan

Offline Baranowski Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #22 dnia: 19.01.2015, 17:56 »
Widzę już sporą dyskusję na temat zawodów i jakoś muszę siędo tego odnieść.

Po pierwsze ,w zeszłym roku przeprowadziliśmy 4 razy zawody testowe ,obserwując potrzeby i możliwości przeprowadzenia cyklu w 2015 roku.Okazało sie, że sporej grupie wędkarzy ,którzy łowili tyczką przeszkadzało to, że stanowisko obok ,zawodnik łowił feederem i nie zachowywał się cicho na brzegu(bo nie musiał). Wiadomą ,rzeczą jest  że jak sie łowi blisko brzegu (tyczką) trzeba zachowywać się bardzo cicho ,wręcz chodzić na palcach tak żeby nie spłoszyć ryb stanowiskowych i nie czekać na nie 2 godziny. Natomiast ten kto wybrał sobie łowienie feederem nie musi sie zachowywać cicho ,bo łowi daleko .Stąd  właśnie wynika że te dwie techniki nie idą ze sobą w parze i dlatego zdecydowaliśmy przyjąć taka formę a nie inną.

Kolejna sprawa to nagrody , kolega Luk w pierwszym poście napisał cyt,,Sprawa kolejna to stosunek ilości zawodników do 'startowego'. Ile osób będzie łowić w eliminacjach? Czy jeżeli 100 - to nagrody nie są zbyt skromne?"
Z badań rynku ,przeprowadzonych zawodów tego typu ,nie tylko Milo ale i innych firm wynikło że niestety zawodnicy w Polsce jeszcze ,,boją się" łowić na łowiskach komercyjnych i frekwencja nie przekracza 30 osób .oczywiście wszystko trzeba robić żeby zachęcić zawodników ,ale musi to być w granicach rozsądku. Oczywiście nagrody przewidziane są adekwatnie do ilości startujących . Jak zapisze się powyżej 30 zawodników (na niektórych łowiska jest możliwość usytuowanie więcej stanowisk)  to oczywiście nagrody będą bogatsze i będzie ich więcej, ale na możliwości Polskiego rynku przyjęliśmy w regulaminie taką podstawę nagrodzanych zawodników . na pewno nikt nie chce na tym zarobić ,a wręcz dokłada się do tego - jak wiadomo reklama kosztuje i my liczymy sie z tym .tak na marginesie o rozliczeniach pisał kolega Żwir 73 ,są one miarodajne.Myślę że tę kwestię wyjaśniłem.


Kolejna kwestia to to dlaczego nie może być pieniążków w kopercie,bo niestety nikt tu nie chce mieć do czynienia ze skarbówką ( że inne firmy tak robią to nie znaczy że my chcemy ryzykować) lub bawić się w papierologię. Nadmienię ,że nagrody w naszych zawodach przeliczane są z dochodu imprezy bez marży

Co do zakazu     11.Wszelkie reklamy ustawione przez osoby postronne lub zawodników będą usuwane.
Koledzy ,chodzi tylko i wyłącznie o ustawianie bilbordów, banerów koło zawodnika i na terenie rozgrywanych zawodów

Myślę że trochę rozjaśniłem temat formuły tych zawodów

Tutaj kilka linków do galerii zdjęć z zawodów testowych i mini relacje z 2014 roku
http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,11335,11401,343.html
http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,0,11376,343.html
http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,11335,11333,343.html
http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,11335,11420,343.html
http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,11335,11429,343.html
http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,11335,11446,343.html

Na wasza uwagę zmieniłem również ilość  zanęt  itp. żeby nie było że nie jesteśmy elastyczni  ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #23 dnia: 19.01.2015, 18:18 »

Okazało sie, że sporej grupie wędkarzy ,którzy łowili tyczką przeszkadzało to, że stanowisko obok ,zawodnik łowił feederem i nie zachowywał się cicho na brzegu(bo nie musiał). Wiadomą ,rzeczą jest  że jak sie łowi blisko brzegu (tyczką) trzeba zachowywać się bardzo cicho ,wręcz chodzić na palcach tak żeby nie spłoszyć ryb stanowiskowych i nie czekać na nie 2 godziny. Natomiast ten kto wybrał sobie łowienie feederem nie musi sie zachowywać cicho ,bo łowi daleko .Stąd  właśnie wynika że te dwie techniki nie idą ze sobą w parze i dlatego zdecydowaliśmy przyjąć taka formę a nie inną.



Hm, trochę to dziwne... W finale i tak spotkają się i tyczkarze i feederowcy- więc problem nie zniknie. Z drugiej strony pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Na zawodach jak najbardziej łowi się tez Metodą przy brzegu. Może tego tak 'nie widać' - bo tyczka jest lepsza z racji innego systemu nęcenia i możliwości podnoszenia przynęty. Mi wyglądało to bardziej na złośliwość. Teoretycznie można by robić duzo hałasu- i celowo lowić daleko - tak aby popsuć 'miejscówki' sąsiadom. Ale to juz podlega pod łamanie regulaminu.
Ze swojej strony dodam, że karp nie boi się zbytnio siedzących osób, bardziej można go spłoszyć nisko umiejscowionym topem tyczki. Jednak jeżeli grunciarz siedzi na fotelu, zarzuca na stojąco, przy podbieraniu ryby zaś wstaje - to rzeczywiście - siedziec koło kogoś takiego to jakby mieć punkty karne ;) 

Widzę, że na zdjęciach (Grodzisko) stanowiska są około 20-30 metrów od siebie. W UK są co 10! Jako, że tyczką przy brzegu łowi się na 5-8 metrach - problemu być nie powinno.
Lucjan

Offline Baranowski Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #24 dnia: 19.01.2015, 18:27 »
Nie chcemy też robić z tego cyrku i stosować regulaminu na miarę CIPS-u ,chcemy żeby to była w pewnym sensie zabawa ,a więc nikt tu nie bedzie chodził za plecami z batem i karcił zawodnika punktami karnymi .Nie o to w naszej imprezie chodzi,to od postawy samego zawodnika zależy jak sie będzie zachowywał . Po prostu wolimy dmuchać na zimne oddzielając te dwie  metody połowu , bo dochodziły mnie głosy ,że jeżeli tego nie zmienię to sporo osób zrezygnuje z uczestnictwa.
Co do finału to po prostu nie ma wyjścia , ale sami wtajemniczeni  wiedzą ,że na tym zbiorniku łowi się daleko.


Akurat na Grodzisku wtedy było mało (zresztą jak zawsze) zawodników i zdecydowaliśmy rozstawić bardzo szeroko stanowiska

ON i ONA

  • Gość
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #25 dnia: 19.01.2015, 21:52 »
Mam wrażenie ,że brakło tematów skoro kolega LUK wchodzi w tematy zawodów komercyjnych ,gdzie żaden z was(całym szacunkiem dla was )nie brał udziału w tych imprezach,a wypowiedzi jak i sam temat rodzi polemike zdań,czyżby poto żeby na wzajem  (obrarowywać )się minusami,nie rozumiem co ta dyskusja ma wnieść do życia forum,w zeszłym roku było 27 takich imprez ,(byłem na wszyskich) a wtym roku 5 firm zorganizuje ok.30 imprez,zapraszam

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #26 dnia: 19.01.2015, 22:02 »
Jak mam ochotę pojechać na zawody i zapłacić za start to jadę ,np.feederliga dolnośląska i nie interesuje mnie to czy ktoś na tym zarabia czy nie,Gość zaprasza na imprezę czy ktoś skorzysta to indywidualna sprawa każdego ,a za zaproszenie tylko podziękować wypada.Jadąc na zawody nagrody nie są istotną rzeczą, ma być miło i sympatycznie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #27 dnia: 19.01.2015, 22:22 »
gdzie żaden z was(całym szacunkiem dla was )nie brał udziału w tych imprezach,a wypowiedzi jak i sam temat rodzi polemike zdań,czyżby poto żeby na wzajem  (obrarowywać )się minusami,nie rozumiem co ta dyskusja ma wnieść do życia forum,w zeszłym roku było 27 takich imprez ,(byłem na wszyskich) a wtym roku 5 firm zorganizuje ok.30 imprez,zapraszam
Na pewno coś w tym jest! Może trzeba by faktycznie ciut docenić inicjatywy prywatne! Ten rynek u nas rodzi się z niczego! I zawsze będzie jakieś ale!i Ale też dzięki takim dyskusją jak na naszym forum ktoś wyciągnie jakieś wnioski które pozwolą uatrakcyjnić takie imprezy??
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #28 dnia: 19.01.2015, 22:45 »
Ta dyskusja nie jest po to wcale bo zabrakło tematów, nie jest też po to aby sobie wrzucać.

Zawody na komercyjnych zbiornikach w Polsce sa nowością - i wiele osób nie wszystko wie, nie do końca ma rozeznanie co i jak. Zawody są ogólnie robione dla wędkarzy - i warto znać ich opinie. Cześć rzeczy sie wyjaśniła - co jest dowodem na to, że warto dyskutować.

Co do tego czy ktoś brał udział w zawodach czy tez nie - nie jest to istotne według mnie. Ja  i tak twierdzę, że wielu tyczkarzy da się 'objechać' z łatwością (jeszcze...) - bo lata wyczynu robią swoje - i niełatwo zmienia się nawyki. Wiele osób tu na forum ma bardzo duże umiejętności, to czego im brakuje  - to może maszynowego wyciągania ryb na czas, co jest w takim łowieniu ważne. Ale da się tego nauczyć szybko.  Co niektórym trochę 'psuje' to urok wędkarstwa (ja tak mam na przykład). Może właśnie ktoś zdecyduje sie na start w takiej imprezie?

Na pewno warto dyskutować - prędzej czy później temat by 'wypłynął'...
Lucjan

anonim

  • Gość
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #29 dnia: 19.01.2015, 23:17 »
Nic za darmo nie ma, nawet Woda Święcona kosztuje.
Zawsze ktoś za coś płaci, jak nie pieniądzem, pracą, towarem, czymkolwiek bezpośrednio lub pośrednio. W tych zawodach, ala komercyjnych, jest firma która na samych zawodach nie zarabia..., ale stosuje szyld komercyjny. Jak ktoś dobrze policzy to się sam zdziwi ile takie zawody kosztują. Proste,  startuje średnio 20 osób.
100 zł wpis x 20 = 2000 zł ( ogromna kwota za sześc godzin), Minus koszt łowiska, średnio 20 zł x 20 = 400 zł, już nam zostaje 1600 zł, posiłek średnio 20 zł x 20 = 400 zł, już nam zostaje 1200 zł, nagrody, banalne typu puchar , nie wspomnę, a gdzie kasa za zajęcie pierwszego , drugiego i trzeciego miejsca.... od i zostanie najlepszym wypadku na końcu dla organizatora 100 zł, by miał na paliwo i za swój czas.
I tyle w tym komercji.
Życzę by każdy takie zawody choć raz z organizował i na nich zarobił!