Autor Wątek: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015  (Przeczytany 16415 razy)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #45 dnia: 30.01.2015, 23:26 »
Zgadzam się z Tobą Paweł.
Gdybym ja chcial cos zareklamowac/promowac to zrobilbym to zupelnie za free na zasadzie ZAPRASZAM NA ZAWODY. [...] To jest POLSKA wlasnie!  :bravo:

Za reklamę się płaci, a nie pobiera pieniądze. No, ale jak widać można inaczej...w Polsce.
Ale z drugiej strony, skoro są ludzie, którzy chcą płacić, za czyjąś reklamę, to trudno się dziwić, że wykorzystuje się takie sytuacje.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #46 dnia: 30.01.2015, 23:33 »
Dokladnie, to jest wlasnie polska mentalnosc. Ja cos zorganizuje a wy za to zaplacicie a przy okazji poznacie moje produkty.

Smutne to troche niestety  :(
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

umi

  • Gość
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #47 dnia: 30.01.2015, 23:45 »
Obejrzyjcie katalog milo i będziecie wiedzieć kim jest kolega Tomasz a potem zapytajcie jak często zmienia barwy klubowe i ciekawe kiedy odejdzie z milo Polska i dlaczego. 

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #48 dnia: 30.01.2015, 23:50 »
Panowie moim zdaniem niema co rozdzierac szat skoro zawody sie odbywaja to i sa chetni
kolega wspomnial gdzies w pisie ze wspołzawodniczenie sprawia mu przyjemnosc
to i pewnie pozostalym startujacym sprawia przyjemjosc a jak mysle ze oplaty im nie przeszkadzaja oraz cale przedsiewziecie im pasuje to coz tylko sukcesow zyczyc
Jest popyt jest podaż i tyle
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #49 dnia: 31.01.2015, 01:49 »
Ja się tylko nie mogę doczekać Twojej aktywności w innych tematach, innych od zawodów i sprzedawania rzeczy różnych :)
To jest chyba to, o czym pisałem wczoraj. Trochę szkoda, że mając na forum dobrych zawodników, możemy liczyć jedynie na ich wpisy w działach Zawody i Giełda.
Być może zawodnicy wolą dyskutować (pytać, pomagać) na temat technik łowienia na innym forum dla wyczynowców. A na naszym...?
Ale można też widzieć w tym pewien pozytyw. Działy Giełda i Zawody są najskromniejszymi działami naszego forum, więc może koledzy po prostu chcą nam pomóc jakoś je zapełnić :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #50 dnia: 31.01.2015, 07:36 »
Może ja dodam coś od siebie...

Nagonka jeżeli jest to na sztywne zasady zawodów w PZW, z mojej strony takowej nie ma jeżeli chodzi o łowienie na komercjach. Chciałbym aby tego typu imprez było więcej, bo nie dość, że jest to fajna zabawa, to można się czegoś nauczyć.

Jednak jest coś takiego, co sprawia, że osoby z wyczynu zachowują się w specyficzny sposób. Jeżeli kolega Tomek czuje nagonkę na sport, to ja czuję ze strony 'zawodowców' lekką pogardę dla 'zwykłych' łowiących. Z jednej strony bierze się to stąd, że nie ma chęci do udzielenia się - pojawia się zazwyczaj reklama jakiegoś produktu. Tu jest zresztą paradoks - bo odbiorcami sprzedawanego 'towaru' są właśnie wędkarze tacy jak tutaj na forum. Każdy  z nas jest wyczulony na nachalną reklamę, i wielu z nas włącza się 'czerwone światełko' kiedy coś takiego widzą. Być może przepisy na zawodach są później tylko przykrywką, chodzi bowiem o coś innego.

To co napisałem to wypadowa tego co zaobserwowałem tu na forum. Byłoby fajnie gdybyśmy wypracowali coś w rodzaju wzajemnego 'zrozumienia'. Bo jakby nie było zawody w większości przypadków są przedsięwzięciem 'komercyjnym'. W UK często wygląda to inaczej, bo Anglicy są już na tyle zorganizowani, że na zawodach każdy wpłaca kasę, losuje stanowisko, zaś na koniec waży się ryby i zwycięzcy dostaja odpowiednią do zajętego miejsca kwotę z puli. Czyli można porównać to do parti pokera gdzie każdy wpłaca tyle samo. Na większych zaś imprezach też jest wpisowe, nie będę ściemniał, że łowi się za darmo. Jedna z przyczyn jest chociażby to, że w cyklu imprez z kwalifikacjami, półfinałami i tak dalej - niektóre osoby nie stawiają się, co budzi niezadowolenie startujących. Bo na każdym łowisku - jeżeli wszyscy siedzą ciasno a jest 'przerwa' i dwóch zawodników ma więcej miejsca - oznacza to zazwyczaj lepsze łowienie przy brzegu i więcej ryb.

Zawody na polskich komercjach dopiero się rozwijają, stąd może tyle jeszcze dziwnych przepisów. Co ważne - w Polsce jest urząd skarbowy który jest niczym wściekły rottweiler - lepiej go  nie drażnić. Różnie może być z samą kasą, jej rozliczeniem. Może dlatego jeszcze figurują tego typu nagrody rzeczowe. Być może zmieni się to wkrótce, nie znam dokładnie polskich przepisów - i wtedy będzie łatwiej? Jak na razie jest jak jest...

Tak więc myślę, że można by spróbować zrozumieć się wzajemnie  ;D  Przykład sklepu Gozdawa i zachowania niektórych osób związanych z tym miejscem (też startują w tych zawodach) sprawił, że firma ta za darmo zrobiła sobie wielką antyreklamę. Dlatego warto uważać - nie jest to jakiś szantaż z mojej strony - oni sami, i związani z nimi 'sportowcy' strzelili sobie gola. Z drugiej strony, dla wielu z nas wyczynowcy właśnie są wielką kopalnią wiedzy - i ich obecność mogłaby sprawić, że się czegoś dowiemy, o danym łowisku czy technice. Im więcej zawodów - tym lepiej! Mnie na przykład bardzo interesuje jak wyglądać będzie rozgrywka na takim Pacyfiku...

Jeżeli zaś udział takich osób (wyczynowcy) będzie ograniczał się do działu Zawody i Giełda lub krytykowania wpisów innych osób - to będzie rodzić to takie a nie inne odpowiedzi. 


Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że każdy z nas łowi inaczej i każdego interesuje coś innego w wędkarstwie. Są osoby, które lubią na przykład dawkę adrenaliny i łowienie na czas i na ilość, są takie które ponad wszystko cenią sobie spokój i ciszę. Każdy może preferować inny styl łowienia, i powinniśmy to tolerować. Warto patrzeć na wszystko poprzez pryzmat tego co łączy a nie co dzieli. Myślę, że organizatorom imprezy Milo Carp Masters zależy na rozwoju własnych interesów i nie robią tego 'za darmo' (jakikolwiek byłby bilans jest mocna reklama której wycenić nie można...) - i nie ma się co wstydzić albo bronić przed tym faktem. Nie jest to WOŚP. Osoby, które zaś mają zastrzeżenia - powinny zrozumieć, że za darmo nic raczej nie da się zrobić, przynajmniej 'dobrego'. Nie musi się to podobać, ale raczej trzeba to zaakceptować. Taki Maver, którego festiwal to pula nagród w wysokości 60 000 funtów, nie daje wcale tak za darmo jak by się temu przypatrzeć ;)  Fox - robiący w UK zawody spinningowe wręcz na nich zarabiał  ;D

Ale czy naprawdę chodziło o same zawody???  ;)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #51 dnia: 31.01.2015, 07:51 »
Panowie - usunąłem kilka postów, ponieważ sprawy zaszły za daleko.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do przyjęcia jest obrzucanie się błockiem. Kultura dyskusji przede wszystkim. Nie róbmy tutaj ringu. wszystko można tak wyrazić aby nie urazić drugiej osoby, przynjmniej o to wnoszę.
Lucjan

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #52 dnia: 31.01.2015, 10:46 »
Oj, chyba coś mi umknęło z dyskusji  ;D.
Pozdrawiam Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #53 dnia: 31.01.2015, 11:05 »
Panowie
Nie macie wrazenia ze brak aktywnosci w forum nie zwiazanej z biznesem to przemyslana strategia
moim zdaniem trzeba pobudzic wpierw do dzialania czyli jak tomw biznesie pierwszy krok wzbudzic zainteresowanie najlepiej sciagniety pomysl ktory odniosl juz sukces czy patrz w tym wypadku zawody wedkarskie
nastepnie jak jest zainteresowanie zaczac wprowadzac produkty za ktory ewentualnie trzsba zaplacic
w tym wypadku placimy niedosc za produkty ktore sa tam reklamowane ktore niby gwarantuja sukces a do tego trzeba zaplacic za wstep
i biznes sie kreci goscie chca miec sprzet przynety zanety
normalna praktyka biznesowa a wiec zaciekaw zachec sprzedaj zarob
tajk jak pisalem wczesniej kto chce bierze udzial placi i sie bawi tak sa skontruowane sciezki w nowiczesnym handlu
a czy z was ktos sie kiedys zastanawial czy faktycznie zawodowcy lowia na to co reklamuja .........?
co do dzielenia ie wiedza to panowie ktorzy zawodowo zajmuje sie lojeniem wody non stop
hm zastanowcie sie poco ma dzielic sie wiedza przeciez moze ktos z konkurencji potpatrzec noz nauczyc i konkurencja gotowa i po kasie noz go ktos lepszy wysadzi z siodla swiat nie lubi prozni
mam kolege ktory zawodowo sie zajmuje zawodami startuje osiaga wyniki oj jak opwiada jak to funkcjonuje no coz sport gdzie jest kasa nie ma sentymentow
Maciek

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #54 dnia: 31.01.2015, 11:18 »
Tak jak czytam ten wątek to wyraźnie widzę, że spór idzie o jedną z najbardziej podstawowych zasad biznesu: "nie odgaduj potrzeb klientów, tylko sam je twórz", czy jakoś tak  ;). Tylko czy to źle, w końcu to my odpowiadamy za nasze decyzje i nikt nas nie zmusza do udziału w zawodach czy też kupna danego produktu:). To ciągła gra  pomiędzy producentami a ich klientami  ;).
Pozdrawiam Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #55 dnia: 31.01.2015, 11:23 »
I w pelni sie z toba zgadzam to swiadome wybory i tyle ktos chce bieze udzial kto nie chce nie bieze
i tak samo z kupowaniem che kupuje niechce nie kupuje
ja to szanuje i tak jak pisalem wczesniej niema sie o co spierac
szkoda ze zawodowcy tak zadko dziela sie wiedza
 
Maciek