Autor Wątek: Netflix ekranizuje Wiedźmina!  (Przeczytany 9514 razy)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #75 dnia: 29.12.2021, 18:34 »
Ja jestem bardzo zbulwersowany jako fan Sapkowskiego, co łyknął jego dzieła po kilka razy. Czeka człowiek na takiego Wiedźmina latami i rozczarowanie jest olbrzymie :(

W porównaniu do fanów Gwiezdnych wojen,Star Treka czy nawet takiego Doktora Who dużej tragedii nie ma (chyba). Zresztą mi najbardziej szkoda Canvilla, gość wygląda również na fana książek.

https://marcinzwierzchowski.pl/henry-cavill-jak-najblizej-sapkowskiego/
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #76 dnia: 29.12.2021, 20:24 »
Mirek, to co piszesz jest niby OK, ale problem tkwi w tym, że oni dokonali kiczowatych zmian i film stracił w porównaniu do książki bardzo mocno :) Tak więc do czynienia mamy z kiepskimi niespodziankami.

Ale może rozwinę Twoją myśl. Otóż skoro można dokonać zmian w scenariuszu, aby 'nie nudzić widza' (ale sam wiesz, że mało kto przeczytał  książki, oprócz Polaków), to możńa wprowadzić zmiany sensowne, będące rozwinięciem sagi i poszczególnych wątków. Weźmy Yennefer. Zamiast pokazać jej naukę w Aretuzie i idiotyczne wstawki z próbami samobójczymi etc., można było pokazać inne wątki z jej życia, gdzie była ważną postacią w jednym z królestw. A więc jakiś epizod z walką z Nilfgaardem. Ogólnie zrobiono z niej jakąś dziwną postać, słabą psychicznie, zbłąkaną, podczas gdy była to pewna siebie czarodziejka, która nie uciekała przed wrogami ale to przed nią uciekano. Inny pomysł to pokazanie na przykład Kaer Mohren i jego historii, naukę Ciri, studiowanie potworów i tak dalej. Możńa było zrobić wiele ciekawych rzeczy. Ale goście wszystko spłycili.

Moim zdaniem nie rozumieli Wiedźmina i sagi i spłaszczyli to bardzo mocno. I nie mam pretensji do aktora grającego Geralta, gdyż podobnie jak w polskiej wersji (tu Żebrowski), to najlepsze postaci w filmie, które go mocno ciągną w górę.

Najlepiej byłoby gdyby Polacy mogli kręcić Wiedźmina z budżetem jaki miał Netflix :)

Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #77 dnia: 29.12.2021, 21:02 »
Najlepiej byłoby gdyby Polacy mogli kręcić Wiedźmina z budżetem jaki miał Netflix :)
I byłaby wysokobudżetowa "Klątwa Doliny Węży" :) Polacy są słabi w kinie gatunkowym, może poza wczesnym Machulskim. Chyba, że pojawił się jakiś talent, tylko o nim nie wiemy.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #78 dnia: 29.12.2021, 21:48 »
Tomasz Bagiński jest producentem wykonawczym więc jest tam trochę polskiej myśli filmowej. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,27956869,tomasz-baginski-o-krytyce-wiedzmina-opinie-widzow-czesto.html

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #79 dnia: 31.12.2021, 09:44 »
Tomasz Bagiński jest producentem wykonawczym więc jest tam trochę polskiej myśli filmowej. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,27956869,tomasz-baginski-o-krytyce-wiedzmina-opinie-widzow-czesto.html
Bagiński mnie rozczarował swoją obroną zmian w scenariuszu. Co z tego,  ze wspomaga się oglądalnością, skoro serial ma autopromocję jaką zapewniła mu głównie gra i pierwszy sezon, gdzie były opowiadania, i kilka z nich było bardzo dobrych. Problem tkwi w tym, że serial mógł się sprzedać o wiele lepiej, i tam pokpiono sprawę. I sorry, ale co z tego, ze oglądają odcinek i 40 razy, skoro powstał według ujowego scenariusza?

Starczyło mi wczoraj sił na obejrzenie odcinka siódmego drugiej serii. I opad rąk ponowny. Ciri przenosi się wraz z Yen gdzieś, za pomocą portalu, i okazuje się, że konie, akurat dwa i osiodłane, czekają na dole. To się nazywa magia!Yennefer okazała się zdrajczynią, Yarpen Zigrin i krasnoludy to znów karły, które tylko w takim filmie mogą rozwalać żołnierzy zakutych w pancerze i hełmy, choć nie mają jak włożyć siły w cios. Ciri powtarza słowa zaklęcia w języku elfów i czar jej wychodzi, to się nazywa mieć moc. No i o czym wspominał Robert, akurat jak żołnierze Nilgaardu dorwali Yen i Ciri pod murami Cintry, to właśnie nadchodzi Geralt z odsieczą (z krasnoludami). Po zabiciu żołnierzy sobie odchodzą, i nikt ich nie ściga, choć są w pobliżu murów fortecy. Elfy które są na łasce Nilfgaardczyków i od nich zależą, bo nie mają jedzenia i gdzie mieszkać odmawiają współpracy :facepalm: No i najlepsze. Geralt odbija Jaskra z więzienia, po prostu do niego wchodzi i zabija strażnika. Bo do więzień można zawszy było wejść sobie jak do karczmy. I wszystko pełne źle dogranych scen, gdzie komicznie zachowują się statyści lub aktorzy. I nie jest to wina ich gry ale scenariusza!

Sorry, ale to była mega porażka i pierwsze co widać jak na dłoni to jak autor scenariusza pokpił sprawę. Może to jakiś gość co pisze scenariusze telenoweli i takie 'drobne błędy' są tam niezauważalne? Tutaj jednak wyszła komedia lub w moim przypadku komediodramat. I z całym szacunkiem dla Bagińskiego, kastracja świetnej historii okazuje się kastracją. I nie pomógł mi  bynajmniej fakt, że byłem zaskoczony :)


Lucjan

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #80 dnia: 31.12.2021, 11:22 »
Tomasz Bagiński jest producentem wykonawczym więc jest tam trochę polskiej myśli filmowej. https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,27956869,tomasz-baginski-o-krytyce-wiedzmina-opinie-widzow-czesto.html
Bagiński mnie rozczarował swoją obroną zmian w scenariuszu. Co z tego,  ze wspomaga się oglądalnością, skoro serial ma autopromocję jaką zapewniła mu głównie gra i pierwszy sezon, gdzie były opowiadania, i kilka z nich było bardzo dobrych. Problem tkwi w tym, że serial mógł się sprzedać o wiele lepiej, i tam pokpiono sprawę. I sorry, ale co z tego, ze oglądają odcinek i 40 razy, skoro powstał według ujowego scenariusza?

Spodziewałem się takiej reakcji z Twojej strony. Po przeczytaniu wywiadu z Bagińskim mam takie same odczucia że broni się na siłę bo widzi że dali dupy. Tematyka do mnie nie przemawia ale obejrzałem kilka odcinków i mam pewność że to nie dla mnie.

Gdybym zobaczył osiodłane konie po środku niczego czekające na Ciri i Yen wyłączyłbym telewizor :)

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #81 dnia: 31.12.2021, 19:58 »
Tak zachwalacie tego Wiedźmina że sam z ciekawości odpaliłem Netflixa
Po 5 min stwierdziłem jednak że to nie jest dla mnie kino
Ale wiecie co zobaczyłem ?
Znalazłem dokument pt. "Walka"
Film jest o życiu Stanisława Szukalskiego
Polecam i przepraszam że nie w temacie ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline Jakrzysiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Radomia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #82 dnia: 01.01.2022, 13:36 »
Jeśli już "nie w temacie"- "Synowie anarchii " nie zdążyłem skończyć.  Brakło mi 1 sezon.  Dziś włączam a tu - "ZONK". Zdjęli ponoć z ramy.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 420
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Netflix ekranizuje Wiedźmina!
« Odpowiedź #83 dnia: 01.01.2022, 14:28 »
Jest osobny wątek o serialach ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method