Autor Wątek: Rekord Polski bolenia - zjedzony!  (Przeczytany 16979 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« dnia: 22.02.2015, 20:33 »
Rekordowy boleń 8,49
WW 3/2015 strona 6
Cytat łowcy rekordowej ryby :
"Ryba mierzyła 89 cm, a dwie wagi sklepowe pokazały 8,49 kg. pobiłem rekord Polski !"

Boleń sam w sobie jest paskudny w smaku, jak smakował ten rekordowy ? Mam nadzieję że gorzko!
 :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

,,Dla łowcy nagrody ufundowane przez firmę ......"
 >:O
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #1 dnia: 22.02.2015, 20:39 »
Hehe jak smakował to sprawa łowcy :) jego wybór.
Krzysztof

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #2 dnia: 22.02.2015, 20:39 »
Też wpadła mi dziś w ręce ta propagandowa tuba PZW.  Widok rekordu na tle sciany domu bezcenny. Dla tego ja nie kupuję tego g.... nie będę dorabiał ludzi propagujących wędkarstwo niegodne z moimi zasadami moralnymi.  dla WW!!!!!
Jožin z bažin

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #3 dnia: 22.02.2015, 20:40 »
  PATOLOGIA,że tak powiem....

 My chyba nigdy nie pozbędziemy się mięsiarzy , może jak wymrą "leśne dziadki z PZW " i zmienią się ( zaostrzą ) przepisy to choć trochę ryb się uratuje ..

 Pozdrawiam

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #4 dnia: 22.02.2015, 20:43 »
Rekord głupoty  >:O :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #5 dnia: 22.02.2015, 20:43 »
Szkoda ze nie ma wszedzie gornych wymiarow bo temat pieknych okazow przeznaczonych do konsumcji by sie skonczyl.

ciekawy jeste waszej opini na ta strone niektore zdjecia sa porazajace
http://www.jestryba.pl/
Maciek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #6 dnia: 22.02.2015, 20:46 »
Smutne ale niestety prawdziwe :(

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #7 dnia: 22.02.2015, 20:51 »
Ta sa tzw. trofea wedkarskie,jest medalowa ryba to trzeba wziac ja do domu i zjesc,tyle w tym dobrego ze po zlowieniu i sfotografowaniu nie laduja jako smiec w kuble.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #8 dnia: 22.02.2015, 20:53 »
Szkoda ze nie ma wszedzie gornych wymiarow bo temat pieknych okazow przeznaczonych do konsumcji by sie skonczyl.

ciekawy jeste waszej opini na ta strone niektore zdjecia sa porazajace
http://www.jestryba.pl/

Nie wiem jak to skomentować nawet. Staram sie mieć zdrowe podejście do innych wędkarzy, ale ta strona, to jakiś wehikuł czasu albo kącik sadystów. Mamy XXI wiek, a na tej nowej, na bieżąco aktualizowanej stronie 70%-80% ryb jest martwe.

Do tej pory byłem fanem Pana Bogdana. Kibicowałem mu, żeby wygrał z rybakami batalię o jeziorko w swojej okolicy Po tym przestałem:

http://www.jestryba.pl/img.php?id=5

Jaka różnica jest kto zabije te ryby. Bogdan Barton, czy rybacy. Ryb i tak nie będzie. Różnica jest tylko taka, że zarobi Pan Bogdan, a nie rybacy. Dla ekosystemu to jest przegrana i tak.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #9 dnia: 22.02.2015, 21:03 »
Póki co to jest normalne,bo prawo tego nie zabrania,a szkoda,a i prawie wszyscy tak robią.Więc nie rozumiem tej fali nienawiści.Co nie oznacza,że popieram takie działanie,ale nie będę zniżał się w komentarzach do pewnego poziomu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #10 dnia: 22.02.2015, 21:03 »
Jak dla mnie Wiadomości Wędkarskie to gazeta która promuje właśnie zabieranie ryb, zwłaszcza tych rekordowych. Nie rozumiem dlaczego ktos nie potrafi traktowac takiego bolenia jak żywy pomnik przyrody? Dlaczego jest to kupa mięsa dla kogoś? Jak pisze Gienek - boleń jest paskudny w smaku, do tego taka mamuśka - to już w ogóle...

Nie wiem czy zauważacie - juz najwyższy czas zmienić mentalność wędkarzy. Do PZW jakoś to nie dociera. Na dodatek WW zaliczyło strate finansową w zeszłym roku. Z pieniędzy wędkarzy jednak opłacono tę dziurę... To jakby dwie wpadki za jednym razem! Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest nie kupowanie tej gazety. Jeżeli zbankrutowaliby, lub zaliczyli przejęcie, musieliby popracować nad nowym wizerunkiem. I juz krok do przodu.

Teraz dzięki postowi Gienka zrozumiałem, że zmiana mentalności musi sie odbywac poprzez właśnie bojkot takich pism jak WW. Tam siedzą stare, niereformowane dziady i tyle... Dawanie im kasy to fundowanie i pochwalanie własnie takich zachowań - jak zabranie tego bolenia. Wrrrr..... >:O
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #11 dnia: 22.02.2015, 21:08 »
Póki co to jest normalne,bo prawo tego nie zabrania,a szkoda,a i prawie wszyscy tak robią.Więc nie rozumiem tej fali nienawiści.Co nie oznacza,że popieram takie działanie,ale nie będę zniżał się w komentarzach do pewnego poziomu.

Nie o nienawiść chyba tu chodzi.
Z tą normalnością i prawem też różnie bywa. Np. po Krakowie, przez Aleje możesz jeździć zgodnie z prawem starym Ikarusem. Efektem czego są przekroczone normy zanieczyszczeń oraz smog. Akcja - reakcja.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #12 dnia: 22.02.2015, 21:12 »
Error Team Poland

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #13 dnia: 22.02.2015, 21:13 »
Ja kupuję tą gazetę - bo żeby zwalczyć wroga trzeba go dobrze znać, od każdej strony !
Często się we mnie gotuje gdy czytam ( nawet to co jest tematem tego postu) i uważam że tylko nagłaśnianie takich spraw może z czasem skruszy ten beton !
Nawet gdy nikt nie kupi - to dziady na tym nic nie stracą , straci tylko przeciętny wędkarz bo jeśli zysku z gazety nie będzie to powetują to sobie w inny sposób - np dodatkowymi odłowami czy podnoszeniem opłat
Pozdrawiam - Gienek

river

  • Gość
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #14 dnia: 22.02.2015, 21:15 »
Szkoda ze nie ma wszedzie gornych wymiarow bo temat pieknych okazow przeznaczonych do konsumcji by sie skonczyl.

ciekawy jeste waszej opini na ta strone niektore zdjecia sa porazajace
http://www.jestryba.pl/

Nie wiem jak to skomentować nawet. Staram sie mieć zdrowe podejście do innych wędkarzy, ale ta strona, to jakiś wehikuł czasu albo kącik sadystów. Mamy XXI wiek, a na tej nowej, na bieżąco aktualizowanej stronie 70%-80% ryb jest martwe.

Do tej pory byłem fanem Pana Bogdana. Kibicowałem mu, żeby wygrał z rybakami batalię o jeziorko w swojej okolicy Po tym przestałem:

http://www.jestryba.pl/img.php?id=5

Jaka różnica jest kto zabije te ryby. Bogdan Barton, czy rybacy. Ryb i tak nie będzie. Różnica jest tylko taka, że zarobi Pan Bogdan, a nie rybacy. Dla ekosystemu to jest przegrana i tak.

Barton od lat zabija ryby dla handlu wędzi je i sprzedaje i wcale się z tym nie kryje
Ja sam nie powiem że zabierałem ryby dla mojego Ś.P Taty bo lubił ale nie robiłem tego np.w okresie tarła itp i nie zabierałem wszystkiego co złowiłem.Barton niech też sobie weźmie ale ta osoba to oprócz zarabiania na zanęcaniu zwie się to "przewodnikiem wędkarskim" zarabia na sprzedaży ryb
Dla mnie ten człowiek nie jest godzien naśladowania
Zresztą wystarczy wejść na jego stronę i pooglądać fotki raczej te ryby nie przypłynęły w łódce i nie były na pomoście tylko dla zrobienia fotki....Takie okazy jak on tam ma i je zabijać to się trzeba nazywać....Dlatego jestem za górnym wymiarem ochronnym..Niech każdy weźmie na swoje potrzeby jak lubi ale jak sami nie zadbamy o okazy to kto PZW ?