Autor Wątek: Rekord Polski bolenia - zjedzony!  (Przeczytany 16980 razy)

Offline Kaczorex

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #45 dnia: 09.03.2015, 17:18 »
Witam serdecznie!

Nie miałem jeszcze potrzeby udzielenia się na forum, gdyż dopiero zaczynam sezon. Przeglądając znany wszystkim portal natrafiłem na taki oto artykuł i nie mogłem się powstrzymać.
http://www.pzw.org.pl/wiadomosciwedkarskie/wiadomosci/109360/60/rekord_polski__bolen_849_kg
Być może ktoś z was jeszcze nie wie ale mamy nowy rekord Rapy. Niestety jak możecie wyczytać w artykule i wywnioskować po samym zdjęciu skończy jako kotlety. :'(
W artykule napisano, że "dwie wagi sklepowe[...]". Z racji tego, że wciąż się uczę nie mam zbyt dużo pieniędzy ale na zwykłą wagę elektroniczną mnie stać. Dlaczego ludzie nie zaczną wozić ze sobą tego prostego taniego urządzenia jeśli tak bardzo chcą się chwalić swoimi wynikami wraz z długością i masą okazu. Nie wskaże ona może pomiaru z dokładnością co do 1 grama ale kto by się kłócił o paczkę zapałek. Nie rozumiem również jak chorym człowiekiem trzeba być żeby mordować ostatnie pokolenia ryb, które mają szansę jako "mamuśki" podtrzymywać jakiś % rybostanu w naszych wodach. Rozumiem, że niektórzy ludzie lubią jeść ryby. Ja też się do nich zaliczam i zdecydowanie wolę świeżą z wody niż faszerowane chemią chińskie coś wyhodowane w ściekach, za które dodatkowo trzeba płacić. Dodatkowo dochodzi do tego idiotyczna polityka i gospodarowanie wód panów z PZW. Osobiście jeśli już miałbym go ważyć i mierzyć to na szybko w podbieraku z uwzględnieniem tary. Nie wiem może za młody jestem jeszcze, żeby politykować ale to trochę żenujące. Tak samo było z rekordem japońca... :thumbup:
Kto nigdy nie doświadczył uroków wędkarstwa ten nie zrozumie, że nasza pasja to coś więcej niż moczenie kija w wodzie.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pozdrawiam
Marcin

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #47 dnia: 09.03.2015, 17:32 »
Zgadzam się z tobą w 100%, a ta fotka to powód to wstydu a nie triumfu a tak niewiele trzeba było żeby ten obrazek wyglądał inaczej czyli fotka, waga, i do wody. Nikomu nie bronie zabierać ryb zgodnie z regulaminem ale pozostaje coś takiego jak zdrowy rozsądek, taka ryba ma pewnie 0 wartość kulinarną   
Krzysztof

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #48 dnia: 09.03.2015, 17:33 »
Widocznie Pan Wedkarz nie chcial zeby ktos inny zlowil tego bolenia gdy ten podrosnie ;D

O rybostan sie nie martw bo "Oni" nie dopuszcza do tego zeby w wodach nie bylo ryb. Zyja porzeciez z naszych skladek -pomysl logicznie ;)

 
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #49 dnia: 09.03.2015, 17:46 »
Polityka WW jest jednym z wielu powodów dla których nie powinno się kupowac tej gazety. Siedzą tam stare dziady, co plotą brednie w stylu ,duże ryby nie oprzeżywają holu', mają też 'zasady'. Nie są sadystami i nie znęcają się nad rybami. Dlatego zabijaja te złowione, bo je jedzą - a nie jak goście spod znaku C&R co pastwią się nad zwierzętami. I wiele inych takich 'kwiatków' tam jest.

Normalna gazeta uznała by rekord, odpuściła by sobie zaś przykry opis...

Niestety - kupując WW wspiera sie rybaków i odłowy sieciowe,  wzmacnia też beton PZW... :o
Lucjan

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #50 dnia: 09.03.2015, 20:51 »
Reklama dżwignią handlu,ja pamiętam jak wmh to były przedruki z zagranicznych gazet,teraz ma Polskich pisarzy i dobrze. Ale to nie oznacza że jest jedynie słuszna.Nie zapominajmy że WW jest to gazeta związkowa pzw do którego prawie wszyscy należymy i komentarz typu nie kupujcie WW jest tu raczej nie na miejscu. A co do bolenia szkoda ale to łowca jest za to odpowiedzialny a nie gazeta.WW to najstarsza gazeta w naszym kraju i wychowała wiele pokoleń wędkarzy i za to należy jej się pokłon i jej twórców przez wiele lat.
Staś
Klasyczny Feeder

grzesiek76

  • Gość
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #51 dnia: 10.03.2015, 08:54 »
Polityka WW jest jednym z wielu powodów dla których nie powinno się kupowac tej gazety. Siedzą tam stare dziady, co plotą brednie w stylu ,duże ryby nie oprzeżywają holu', mają też 'zasady'. Nie są sadystami i nie znęcają się nad rybami. Dlatego zabijaja te złowione, bo je jedzą - a nie jak goście spod znaku C&R co pastwią się nad zwierzętami. I wiele inych takich 'kwiatków' tam jest.

Normalna gazeta uznała by rekord, odpuściła by sobie zaś przykry opis...

Niestety - kupując WW wspiera sie rybaków i odłowy sieciowe,  wzmacnia też beton PZW... :o

Trafnie nazwałeś to polityką. Bo to jest polityka, a nie przekonania...
WW na początki lat 90 tych były inne. Owszem, dużo było artykułów o działalności PZW, ale i wówczas PZW w moim odczuciu było trochę "lepsze".

No a przede wszystkim, na łamach tego miesięcznika zaczynano propagować nowoczesne metody i podejście do wędkowania, w tym zasadę C&R...Choćby w dziale karpiowym, ale nie tylko. Z wyraźną troską mówiono też o szczupaku, którego pogłowie w owym czasie zaczynało już drastycznie spadać...Przez pewien czas współpracownikiem WW był m.in. Jan Eggers,- słynny holenderski łowca szczupaków. Napisał dla WW, kilka bardzo ciekawych artykułów o esoxie, zawsze z wyraźnym wydźwiękiem zasady "no kill". Że wspomnę choćby pamiętny, bardzo obszerny materiał zatytułowany "Moje ulubione szczupaki" (5/94).

Kiedyś WW były inne.
Obecnie jest czasopismem, adresowanym do konserwatywnego odbiorcy. Raczej nie próbuje już zmieniać mentalności wędkarzy, a bardziej stara się przypodobać gustom wędkarzy z nieco archaicznym podejściem do wędkowania. A takich w naszym kraju znajduje wielu...

river

  • Gość
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #52 dnia: 10.03.2015, 09:09 »
ja pamiętam jak wmh to były przedruki z zagranicznych gazet,

I dla mnie wtedy ta gazeta była najciekawsza...

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #53 dnia: 10.03.2015, 09:22 »
Ladny bolen ... byl :(
z 15 lat temu kupilem chyba ostatni raz WW - nigdy wiecej

Szkoda, ze pod artykulem nie mozna dodawac komentarzy

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #54 dnia: 10.03.2015, 09:25 »
Dla mnie WW skończyły się w 1995 roku :(
Stare numery aż się czekało jak się w kiosku pojawią a te nowe to jeden wielki badziew.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #55 dnia: 10.03.2015, 18:45 »
Najlepszą gazetą niestety był Wędkarz Polski i Świat spinningu i muchy o ile dobrze pamiętam,obecne gazety jadą cały czas na przypodobaniu się gustom wędkarzy.Tak robią też i fora wędkarskie niestety,nawet nie jesteśmy tego świadomi jak nami manipulują.Takie lokowanie produktu .Wszystkie są siebie warte grunt to reklama.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rekord Polski bolenia - zjedzony!
« Odpowiedź #56 dnia: 30.03.2015, 13:36 »
Mam dostęp do oprawionych roczników ,,WW" z 60 lat. Często pożyczam je od  kolegi    i czytam po raz kolejny. Kiedyś  to była super gazeta...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.