Autor Wątek: Przypony guru do metody z igłą - pytanie  (Przeczytany 3561 razy)

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: 25.01.2022, 10:36 »
A to moje samoróbki łączone z plecionką.

Jak łączysz plecionkę z żyłką/hakiem?
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: 25.01.2022, 10:55 »
To miałem na myśli pisząc wcześniej, że świeże przypony są poprawione, a starsze... cóż do przewiązania raczej :P
Bez przesady, nie gloryfikujmy tak pętelki ;D jest to jeden z tych drobniejszych czynników, dużo istotniejszym jest co na tym bagnecie czy wafters to prawdziwy wafters itd. Na stawach wszelakich jak ryba żeruje i trafiłeś z wabikiem w podajniku i kolorem kulki to łowisz na żyłkowy przypon, plecionkowy, hak 14 hak 10 itd...a jak nie trafisz to możesz mieć regulowane włosy na przyponie, bajeranckie pętelki a zejdziesz o kiju :)

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: 25.01.2022, 12:38 »
Jak łączysz plecionkę z żyłką/hakiem?

Wiążę najpierw bagnety na plecionce, a później owijam plecionką haczyk i wiążę standardowo żyłką przyponową węzłem bez węzła. Staram się by żyłka zeszła dość blisko kolanka, wtedy nie trzeba stosować pozycjonera. Wiesz co gdzieś to widziałem na filmie. Pan Stanisław Karwacki pokazywał krok po kroku jak to robi. I po wielu próbach ten sposób wydaje mi się dobry :thumbup:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #18 dnia: 25.01.2022, 12:42 »
Bez przesady, nie gloryfikujmy tak pętelki ;D jest to jeden z tych drobniejszych czynników, dużo istotniejszym jest co na tym bagnecie czy wafters to prawdziwy wafters itd. Na stawach wszelakich jak ryba żeruje i trafiłeś z wabikiem w podajniku i kolorem kulki to łowisz na żyłkowy przypon, plecionkowy, hak 14 hak 10 itd...a jak nie trafisz to możesz mieć regulowane włosy na przyponie, bajeranckie pętelki a zejdziesz o kiju :)

Oczywiście, co nie zmienia faktu, że dalej uważam, iż to jak ten wafters się uwalnia i pozycjonuje robi różnicę. Dlatego często przy zmianie przynęty wrzucam ją na chwilę do pojemniczka z wodą i patrzę na pracę. A co do przyponów starszych z guru... czasami wafters nie miał siły się podnieść i stanąć pionowo... jakkolwiek to brzmi :P
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #19 dnia: 25.01.2022, 13:17 »
Oczywiście, co nie zmienia faktu, że dalej uważam, iż to jak ten wafters się uwalnia i pozycjonuje robi różnicę. Dlatego często przy zmianie przynęty wrzucam ją na chwilę do pojemniczka z wodą i patrzę na pracę. A co do przyponów starszych z guru... czasami wafters nie miał siły się podnieść i stanąć pionowo... jakkolwiek to brzmi :P

Po obserwacjach "wiaderkowych" i filmowych na dnie się robi taki burdel jak podpływa ryba, że osobiście mam mieszane uczucia czy sposób uwalniania waftersa ma jakikolwiek wpływ na branie, potem jego zachowanie jak najbardziej, ale czy to w jaki sposób uwalnia się spod zanęty/pelletu-dla mnie mocno wątpliwe.

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #20 dnia: 25.01.2022, 13:21 »
Jak łączysz plecionkę z żyłką/hakiem?

Wiążę najpierw bagnety na plecionce, a później owijam plecionką haczyk i wiążę standardowo żyłką przyponową węzłem bez węzła. Staram się by żyłka zeszła dość blisko kolanka, wtedy nie trzeba stosować pozycjonera. Wiesz co gdzieś to widziałem na filmie. Pan Stanisław Karwacki pokazywał krok po kroku jak to robi. I po wielu próbach ten sposób wydaje mi się dobry :thumbup:

Mam znalazłem :-) dzięki za info. Dla wszystkich co się tym interesują podpowiem film:
Dokładne omówienie wiązania przyponu zaczyna się 42:55 min.
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #21 dnia: 25.01.2022, 13:47 »
o to to... i zdaje egzamin :thumbup:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przypony guru do metody z igłą - pytanie
« Odpowiedź #22 dnia: 28.01.2022, 22:34 »
Najlepszy, według mnie, sposób wiązania przyponów z bagnetem do waftersów na przedstawionym poniżej zdjęciu. Nie wymaga pozycjonera. Do żyłek i plecionek z pętelką pozycjoner jest konieczny, chyba, że plecionkę zawiążemy daleko poniżej grota, blisko łuku kolankowego.
Nie znaczy to, że mam rację i inne sposoby wiązania przyponów z bagnetem będą  mniej skuteczne.
Pozdrawiam,
Tomek