Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2014  (Przeczytany 69502 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #15 dnia: 13.10.2014, 05:26 »
Kulka proteinowa... 15,16 do 20 mm. Brzany mają duże pyski - i kulka powinna selkcjonować dość dobrze... Niestety - krąpie potrafią ogołocić miejsce z zanęty czy nęconego towaru - i trzeba by to zawsze uwzględniać.
Co do brzan to pomyślałbym właśnie o kombinacji kulek jako przynętą z pelletami i rozdrobnionymi kulkami w siatkach PVA. Brzna ma doskonały węch - i miks pelletowy zabrany przez nurt może je naprowadzić na cel. Zwłaszcza teraz ryba ta szuka wysoko białkowego pokarmu. Przy słodkich zanętach - pellety mogą okazać się o wiele lepsze - i ściągnąć brzany. Bo tak się je selekcjonuje - jak ktoś nie chce łowić leszczy - unika zanęty jak ognia - tylko sypie same pellety właśnie...
Lucjan

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #16 dnia: 13.10.2014, 19:55 »
witam,sobotni wypad na starorzecze Odry jedno branie na metode nie zacięte ,i wyrośnięty sumik karłowaty 32 cm w pierwszej chwili myśleliśmy,że to sum europejski.I pseudo wędkarze po paru butelkach (nie młodzi) skutecznie przeszkadzali w wędkowaniu.Co chwile wyciągali siatkę z karpiem którego złapali. Kontrola straży rybackiej z policjantem ,miłe przywitanie z pseudo wędkarzami (dobrzy koledzy) i jak ma się coś zmienić.
Pozdrawiam
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #17 dnia: 13.10.2014, 21:21 »
Polska rzeczywistość...

Jak łowisz Metodą o tej porze roku??? U mnie powoli ryby zaczynają marudzić... W Polsce podobno ciepło było ostatnio, u mnie w sumie też nie jest najgorzej. Jednak ryby się przestawiły - wszyscy łowią znacznie mniej.
Lucjan

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #18 dnia: 13.10.2014, 21:30 »
ostatnie dni w moim rejonie były bardzo ciepłe, i był to chyba ostatni wypad z gruntówkami.Zaczną się wyjazdy ze spinningiem.
Pozdrawiam
Jacek

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #19 dnia: 19.10.2014, 18:38 »
Kolejny wypad nad Odrę,nie przyniósł tych wyników na,które bym czekał ale cóż kolejny raz pogoda na weekend szaleje a mianowicie,ciśnienie do góry do pierwszej połowy nocy,i zaraz potem w dół,całkowita zmiana nieba z zachmurzonego na bezchmurne za dnia,woda raz do góry raz w dół.Trzeba było walczyć i udało się wyskrobać 3 rybki 43,44,49,skusiły się na 2 białe robaki nic innego nie "chodziło".Brania bardzo delikatne,po za leszczami udało się złapać kilka krąpi pow 25 cm.Ogólnie bez szału,z coraz bardziej nie mogę doczekać się ochłodzenia.Aby wyruszyć na sandacza.Po za tym przy brzegu straciłem jedna większą rybkę.




 
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline prabek82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Heanor UK
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #20 dnia: 19.10.2014, 18:50 »
Witam. Ostatnio w piątek wybrałem się na połów szczupaka na żywca nad lokalny kanał. Troszkę był mały problem ze złapaniem żywca nad kanałem na którym chciałem łowić więc udałem się kawałek obok nad mały kanał burzowy. Po drugim wrzuceniu spławika do wody z białym robaczkiem na haku 12 miałem branie, zaciąłem ale opór który poczułem na wędce był trochę większy niż dawałaby rybka z przeznaczeniem na żywca :)

Oto pierwszy żywiec którego złapałem


Kleń 44cm i 1.2kg Bardzo się zdziwiłem że w takich wodach są takie klenie, ale z drugiej strony wiem że ten kanał wpływa do rzeki Trent, może stąd te Klenie. Złapałem 3 małe kleniki takie po 10 cm i poszedłem z powrotem nad docelowy kanał. Znalazłem w pewnym miejscu ławice Wzdręg i tam właśnie udało mi się złapać 6 Wzdręg miedzy 15 a 20 cm wiec kleniki wypuściłem. Po 4 godzinach łapania żywca :D w końcu mogłem rozłożyć zestaw na żywca. po 20 minutach było pierwsze branie, ale pośpieszyłem się z zacięciem i pistolet którego holowałem spiął się. Następne branie poczekałem już dłużej, kanał nie jest głęboki więc widziałem cały czas jeżdżący spławik pod wodą nawet fajnie to wyglądało, tak po 25 sekundach postanowiłem zaciąć, walka była nie długa ale bardzo intensywna szczupak pograł sobie melodię wyciąganej żyłki z kołowrotka :) 3kg wagi, długości na oko 75cm ( zapomniałem zmierzyć )

 
Później miałem jeszcze 3 brania w tym jeden tylko pistolet był holowany ale się spiął. Dodam że to mój pierwszy raz na żywca i pierwsza ryba wyholowana, nie jest żadna bestia ale cieszy :)

Mam jeszcze pytanko, w tym kanale burzowym złowiłem taką rybkę, długości 7-8 cm i nie wiem w sumie co to za rybka. Czy jest to jakiś rodzaj Strzebli? Anglicy na to mówią chyba Minnow.



 


Krzysiek

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #21 dnia: 19.10.2014, 20:58 »
Witam. Ostatnio w piątek wybrałem się na połów szczupaka na żywca nad lokalny kanał. Troszkę był mały problem ze złapaniem żywca nad kanałem na którym chciałem łowić więc udałem się kawałek obok nad mały kanał burzowy. Po drugim wrzuceniu spławika do wody z białym robaczkiem na haku 12 miałem branie, zaciąłem ale opór który poczułem na wędce był trochę większy niż dawałaby rybka z przeznaczeniem na żywca :)

Oto pierwszy żywiec którego złapałem


Kleń 44cm i 1.2kg Bardzo się zdziwiłem że w takich wodach są takie klenie, ale z drugiej strony wiem że ten kanał wpływa do rzeki Trent, może stąd te Klenie. Złapałem 3 małe kleniki takie po 10 cm i poszedłem z powrotem nad docelowy kanał. Znalazłem w pewnym miejscu ławice Wzdręg i tam właśnie udało mi się złapać 6 Wzdręg miedzy 15 a 20 cm wiec kleniki wypuściłem. Po 4 godzinach łapania żywca :D w końcu mogłem rozłożyć zestaw na żywca. po 20 minutach było pierwsze branie, ale pośpieszyłem się z zacięciem i pistolet którego holowałem spiął się. Następne branie poczekałem już dłużej, kanał nie jest głęboki więc widziałem cały czas jeżdżący spławik pod wodą nawet fajnie to wyglądało, tak po 25 sekundach postanowiłem zaciąć, walka była nie długa ale bardzo intensywna szczupak pograł sobie melodię wyciąganej żyłki z kołowrotka :) 3kg wagi, długości na oko 75cm ( zapomniałem zmierzyć )

 
Później miałem jeszcze 3 brania w tym jeden tylko pistolet był holowany ale się spiął. Dodam że to mój pierwszy raz na żywca i pierwsza ryba wyholowana, nie jest żadna bestia ale cieszy :)

Mam jeszcze pytanko, w tym kanale burzowym złowiłem taką rybkę, długości 7-8 cm i nie wiem w sumie co to za rybka. Czy jest to jakiś rodzaj Strzebli? Anglicy na to mówią chyba Minnow.


Nie jestem pewien, rybka podobna jest do strzebli potokowej, a może to strzebla błotna(przekopowa). Pierwsza lubi czyste potoki, druga zamulone cieki i stawy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #22 dnia: 19.10.2014, 21:27 »
Gratulacje! Ładne wyniki! Michał - pogoda jak w sierpniu moznaby wywnioskowac ze zdjęć! Ważki tresowane... ;)

Prabek - ładne wyniki! Klenik cieszy - pięknie walczą te ryby... Szczupak niczego sobie! Graty! A to chyba rzeczywiście minnow. U mnie jakoś ich nie ma wiele. To chyba dobrze... ;)
Lucjan

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #23 dnia: 20.10.2014, 13:08 »
Dokładnie pogoda iście wakacyjna ;)I nie zapowiada się aby szybko miało to się zmienić,ryby chyba do końca nie wiedzą,że powinny ostro żerować przed zimą,chyba że tak jak w tamtym roku znowu jej nie będzie i w grudniu dalej będzie,można podziwiać spławy ryb na środku Odry ;)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #24 dnia: 20.10.2014, 23:19 »
Ja dzisiaj pojechałem na Rybnik za sandaczem.
Jigowałem od 15:15 do 18:30.
Miałem tylko dwa brania z wolnego opadu. Pierwszy sandacz niestety się wypiął. Już wyciągałem rękę po niego :(
Drugie branie nie zostało przycięte.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #25 dnia: 21.10.2014, 00:13 »
To na Rybniku można tak bez problemyu spinningować? To jak to jest z tymi miejscami? ;)

Ja dzisiaj byłem na Bury Hill. Kolejna cięzka sesja - ale konic końców zakończona sukcesem... 9 leszczy i ten oto zed...




Czasami było bardzo ładnie... Piękna, angielska złota jesień... ;)






Lucjan

Offline prabek82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Heanor UK
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #26 dnia: 21.10.2014, 00:24 »
Ale Sandacz ładny, na co go złapałeś?


Krzysiek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #27 dnia: 21.10.2014, 00:44 »
Ogon płotki na włosie. Na Bury Hill mozna używac tylko haków bezzadziorowych. Tak więc ciężarek, łącznik i krętlik - i przypon 'szczupakowy' - ale zamiast kotwiczki hak nr 4 i długi włos.
Przyznam szczerze, że o ile budzi to kontrowersje na początku - to jednak kondycja ryb juz uspokaja człowieka. Bo żadnemu zanderowi krzywda się nie dzieje. Wątpię aby jakiś zdechł na skutek ran...
Bezzadziorowo mozna i z drapieżnikami! ;)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #28 dnia: 21.10.2014, 00:58 »
No proszę!
Nareszcie Luk dorwał się do zanderów :)

Ja nie mam wykupionego zezwolenia na Rybnik na cały rok. W tym roku nie opłacałem. Tylko biorę jednodniowe na kierownicę. Na kierownicy fajnie się jiguje, nie trzeba do wody wchodzić w woderach, bo od razu jest spad. A i też presji nie ma w ogóle w tygodniu.
Pewnie na trupka byłyby tam lepsze efekty. Ale to już muszę się przygotować odpowiednio. Dziś to była jedna wędka i szybki wypad.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #29 dnia: 21.10.2014, 18:39 »
Gratulacje Luk, piękny sandał. :)
Ja coś w tym roku nie mam szczęścia do "normalnych" ;)Sandaczy, wyciągnąłem już kilkanaście, ale same niewymiarowe pistolety - w sumie jeszcze sezon trwa, to kto wie , może się w końcu uwiesi jakieś bydle ;)