Autor Wątek: Opolska Liga Feeder  (Przeczytany 6037 razy)

Offline Wonski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • WMMF
  • Lokalizacja: Opolszczyzna, obecnie bliżej Czech
Opolska Liga Feeder
« dnia: 06.03.2015, 11:58 »
Czy ktoś z kolegów się wybiera przynajmniej na jedną turę?
Podaję link do strony oraz do regulaminu który jest opracowany na podstawie międzynarodowego regulaminu wędkarstwa gruntowego (feeder fishing), według którego odbywają się zawody międzynarodowe rangi Mistrzostw Świata organizowane przez FIPSed.
W związku z tym regulaminem a konkretnie z zakazem połowu na pellety, kulki proteinowe i pasty ciekawi mnie sprawa zmielonych pelletów w miksie czy to jest dopuszczalne?
Oczywiście method feeder jest zabroniony tak jak i przypony z włosem, i tu nasuwa mi się drugie pytanie czy w takim razie będzie dopuszczone wędkowanie z "tea bags", czy może ten punkt regulaminu to reguluje:
"W trakcie czasu na nęcenie oraz podczas czasu łowienia nęcenie jest dozwolone wyłącznie za pomocą koszyka feederowego. Używanie do nęcenia rąk lub procy i innych urządzeń jest zabronione".

linki
http://www.pzw.org.pl/kgz/wiadomosci/109218/61/opolska_liga_feeder
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/257/wiadomosci/109218/pliki/opoleska_feederliga__regulamin.pdf
WMMF= waggler method method feeder = wędkarskie MMA

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 07.03.2015, 00:34 »
Jedynie standardowy koszyk, jakiekolwiek worki PVA sa zabrobione.
Na tych wodach jest duza populacja leszcza i krapia wiec jokers w zaniecie i ochotka lub biale na haku powinny byc kluczem do dobrego wyniku.

Nad Jezioro Otmuchowskie czesto jezdze. Podstawa to dobre wysondowanie dna i dalekie rzuty ~60-80m.

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 07.03.2015, 06:51 »
Niestety, przepisy feederowe są jakby z 20 lat do tyłu. Anglicy strasznie na nie narzekają, ponieważ otwarcie twierdzą, że nie łowią tak jak można najskuteczniej, tylko budują zestawy w oparciu o przepisy. Trochę to chore. Ja nie uważam wcale aby taki dżokers lub ochotka był dobry, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego źródło, na imprezie organizowanej latem. Branie czegoś z Ukrainy na przykład to ryzyko przenoszenia chorób. Pellety są na pewno bezpieczne.

W wielu dyscyplinach sportowych są dziwne ograniczenia, ale w wędkarstwie wyczynowym chyba najgorsze. Do składu zanet nikt się nie doczepi, ale pellety są niedozwolone. Na ostatnich mistrzostwach by się nie sprawdzały, ale w tym roku w Holandii... Nie wiem czy nie wypadałoby tych przepisów zmienić. Idiotyzm przyponu 50 cm mnie powala, nie znajduję żadnego uzasadnienia aby coś takiego musiało obowiązywać. Podobnie jak zakaz używania haków z włosem. Kto to ustalał? :D

Ten FIPSed to chyba też niezłe betony, co?

Nie używaj niczego na bazie pelletów. Zapytają cię co ma zanęta w sobie, powąchają i mogą stwierdzić, że używasz rzeczy niedozwolonych i bedzie dyskwalifikacja. Najlepeij dowiedzieć się dokładnie o co chodzi z tym nęceniem. Bo jak na razie nie wymieniono tam zanęt. A te mogą być różne. Kup sobie takiego Sonubaitsa  lub Dynamite Baitsa na przykład - przecież to zmielone niedozwolone rzeczy... W takim przypadku najlepiej byłoby aby każdy zawodnik mógł łowić na przykład na zanetę jednej firmy, powiedzmy Gut-Mix :D

Regulamin jest niedopracowany i może powodować, że różnie się go bedzie interpretować. Nie wiem po co komu żwir :D  Lepiej się dowiedz. Hehehe, należałem kiedys do tego koła (garnizonowego w Opolu) :)



Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 07.03.2015, 09:31 »
W szeregach takich federacji siedza jeszcze ludzie na wzor naszych dziadkow z Panstwowej Komisji Wyborczej, ktorzy mocno wierza w to,ze 'nic sie nie stalo' 8)
Jesli sami tego nie zmienimy to nikt tego nie zrobi!

 
 
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Wonski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • WMMF
  • Lokalizacja: Opolszczyzna, obecnie bliżej Czech
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 07.03.2015, 20:46 »
Zgadzam się z wami w 100%. Uwarzam że regulamin był pisany na kolanie i do końca nie jest to wina koła garnizonowe Opole ponieważ ten cykl imprez jest pod patronatem Okręgowego Kapitanatu Sportowego PZW i pewnie to oni naciskali żeby było tak światowo. Zadzwonię tam w poniedziałek i dopytam o te zanęty, ale z drugiej strony nie wiem czy nie narobie tym szumu.

Otmuchowski zbiornik znam bo studiowałem w Nysie i zawsze dziwnym trafem jak była sesja to brał leszczyński :P
W Turawie też łapałem kilkanaście razy z tym że nie mam pojęcia z której strony robią zawody.
Kluczbork to młody zbiornik i wędkować tam może na co dzień tylko kilka kół, fajnie jakby ktoś mógł cokolwiek na temat tej wody napisać.
Luk mam do ciebie pytanie bo ty oblatany w świecie jesteś, co daje ten przepis dotyczący rozstawu haka od ostrza do trzonka 7 mm i czy siatka musi mieć minimum 3 metry bo tego nie napisali?.
WMMF= waggler method method feeder = wędkarskie MMA

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 07.03.2015, 21:02 »
Najlepiej jak sam zapytasz...

Z tym hakiem ie wiem tak naprawdę o co chodzi. I tak nie uzywasz dużych, na łowiskach z leszczem nie są potrzebne. Jako, że korzysta się z ochotki, hak jest i tak cienki. Gdyby był dopuszczony włos byłoby inaczej...
 Siatka ma być długa, aby ryby skutecznie trzymać, nie uszkadzając ich. W UK na zawodach ma się nawet po trzy siatki, 3 metry to minimum.

Jedynym plusem takich przepisów jest to, że łowicie tak jak trzeba później na zawodach międzynarodowych.


Na pewno polecam spróbowanie plecionki. Anglicy w zeszłym roku zrezygnowali z żyłek i kompletnie zdelkasowali rywali. Zobacz ten artykul jakby co:
http://splawikigrunt.pl/jak-lowic-i-inne-szczegoly-237.html
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 07.03.2015, 21:10 »
Zawody na J.Otmuchowskim organizowane sa dzien przed moim urlopem wiec jak zdrowie nie pokrzyzuje planow to zjawie sie tam jako kibic i zdam relacje z zawodow ;)
Ciekawi mnie jaka bedzie skutecznosc zawodnikow i stopien zaawansowania -bede mogl porownac ze swoimi zasiadkami ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Wonski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • WMMF
  • Lokalizacja: Opolszczyzna, obecnie bliżej Czech
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 07.03.2015, 21:23 »
Dzięki Luk artykuł już wcześniej czytałem. Swoją drogą to smutne że tego typu imprezy nie służą poszerzaniu horyzontów i nie pozwalają się rozwijać i tu bym się dopatrywał przewagi imprez komercyjnych które generalnie organizowane przez producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego nastawione są na nowości.
WMMF= waggler method method feeder = wędkarskie MMA

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 08.03.2015, 01:38 »
Troche poszerzają horyzonty takie imprezy :) Trzeba sie nagimnastykowac jak cholera! W 2013 roku MŚ były rozgrywane w RPA, na łowisku karpiowym. Angole komentowali, że łowili dokładnie tak jak normalnie nigdy by nie łowili karpi... :D Nie wiem czemu ma słuzyć robienie takich przepisów. Skrócenie tyczki do 13 metrów też było dziwne. Nie wiem dlaczego ktoś nie miałby łowić na 16tu metrach? Dziwne to wszystko, cholera wie co za dziady siedzą w tym FIPSedzie...

Lucjan

Offline Wonski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • WMMF
  • Lokalizacja: Opolszczyzna, obecnie bliżej Czech
Odp: Opolska Liga Feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 09.03.2015, 14:28 »
Wszystko już wiem. Zadzwoniłem i Pan mi udzielił szczegółowych informacji.
W zanęcie może być zmielony pellet jak i kulki nikt nie będzie badał składu zanęt, zanęta może być z mączką rybną.
Pierwsze dwie tury mają być na tak zwane dotarcie się i szczegółowo będzie sprawdzane mocowanie koszyka, długość wędki i długość przyponu.
Co do długości siatki to 3 metry ale jak ktoś będzie miał 2,2 metra to dyskwalifikacji za to nie będzie przynajmniej na początku. Oczywiście jak ktoś przyjdzie z sadzykiem czy siateczką 60cm to nie dopuszczą ale to chyba oczywiste.
Miejsca i godziny zbiórek poszczególnych tur podawane będą na około 2 tygodnie przed zawodami na stronie: http://www.pzw.org.pl/kgz/wiadomosci/lista/61/komunikaty
Wpisowe płatne na miejscu nie powinno być wyższe niż 25 30 pln, szacowana ilość uczestników 70-100 osób, sektory po 20 startujących.
W przypadku gdy na którymś ze zbiorników były by prowadzone jakieś prace mające znaczący wpływ na poziom wody to zawody zostaną przełożone taka informacja też pojawi się na stronie z linku powyżej.
Ja już postanowiłem - Startuje :P
WMMF= waggler method method feeder = wędkarskie MMA