Autor Wątek: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej  (Przeczytany 4699 razy)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #15 dnia: 05.06.2023, 14:29 »
Tyle różnych wynalazków i podrób już powstało, a klasyczny oryginalny Spomb jak działał, tak działa dalej. Te wszystkie podróby to nieudolne wymyślanie koła na nowo, jedynie Korum Bopper to potrzebna ewolucja spomba na rzekę.
Dzierżno uzależnia

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #16 dnia: 05.06.2023, 14:33 »
Ja tam nie narzekam. Mój Wolf X Spod (dawniej Spider Spod) otwiera się prawie zawsze, no chyba że wykonam mało zdecydowany wymach. Do drobnych partykuł, pelletów i robaków chyba nie ma lepszej rakiety, o podobnej pojemności w stosunku do wielkości.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Zaba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #17 dnia: 05.06.2023, 16:37 »
Ta mniejsza rakieta to jest wersja treningowa, raz napełniasz i rzucasz cały dzień. Nie ma opcji żeby zgubiła towar. Jeśli ktoś chciałby nią zanęcić to jedyne wyjście popłynąć za nią wpław i otworzyć ją ręcznie 😁
Przynajmniej mnie taka się trafiła i na szczęście już jej nie mam.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #18 dnia: 05.06.2023, 17:55 »
Mój zajebisty spider spod M leży na półce. Nie otwiera się i już. Nawet potężne uderzenie o rękę, że aż boli, nie powoduje jego otwarcia. Magnesy za mocno wszystko ściskają i nawet jak kłapnie, to od razu się zamyka. A gdzie tu dopiero otwieranie przy uderzeniu o wodę :facepalm:
Rozmiar M ma 2 wady fabryczne, za dużo magnesów w stosunku do wielkości spomba (po prostu za mały ładunek wagowy jest, by się otworzył).
A po drugie to zakończenie - lotka jest źle zaprojektowana i wchodzi tam plecionka przy zwijaniu.
Dlatego wolf x spod tylko w wersji Perfomance, czyli L.

Obecnie używam foxa M oraz oryginalnego spomba L - ale jest dla mnie za duży, a ten spider spod w wersji L byłby idealny wagowo jak dla mnie.
Chyba, że kupię foxa L, bo naprawdę fajnie i szybko się nakłada ziarno do niego i zawsze mi się otwierał.
Spomb oryginalny troszkę mnie męczy nakładanie no i jest bardzo duży.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #19 dnia: 05.06.2023, 18:52 »
Miałem i był spoko. Na pewno system otwierania bazujący na magnesie jest lepiej przemyślany niż standardowy spomb. Niemniej używam zwykłego spomba ze względu na cenę :P ~10 zł za podróbę (działa identycznie jak oryginał) vs spider chyba pod 70.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #20 dnia: 05.06.2023, 19:19 »
Miałem i był spoko. Na pewno system otwierania bazujący na magnesie jest lepiej przemyślany niż standardowy spomb. Niemniej używam zwykłego spomba ze względu na cenę :P ~10 zł za podróbę (działa identycznie jak oryginał) vs spider chyba pod 70.
Dajcie namiary na te podróby bo kupowałem już u dwóch sprzedawców i zawsze lipa, nie otwierają się, pękają itd. Bez porównania do oryginalnego, no ale cena....

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spider spod - minirecenzja rakiety zanętowej
« Odpowiedź #21 dnia: 05.06.2023, 19:57 »
Brałem z tej aukcji jak było jeszcze po 8 zł (teraz 12) i działają do dzisiaj a ~100 rzutów miały :D https://allegro.pl/oferta/rakieta-zanetowa-typu-spomb-18cm-310192-6059899023
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg