Autor Wątek: Zanęty Harison  (Przeczytany 98810 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #45 dnia: 31.03.2016, 15:47 »
Skoro wyprodukowanie produktu w mniejszym opakowaniu jest tańsze to wyjaśnijcie mi dlaczego absolutnie każdy produkt który istnieje na świecie jest tym droższy czym mniejsze są opakowania. Jak będziecie coś brali w sklepie zwróćcie uwagę nie na cenę jednostkową tylko na cenę za, np. kilogram produktu.
Wyprodukowanie czegoś co wymaga 140 paczek zamiast 30 nie może opłacać się bardziej. Razem z liczbą opakowań rośnie nakład pracy, amortyzacja, czas, zużycie energii, innym słowem wszystko. To później odbija się na cenie końcowej.
A przewiezienie 100 kg w 33 czy 140 paczkach nie robi w transporcie zupełnie żadnej różnicy, bo masa i objętość jest taka sama.
Jedyny powód dla którego producent wypuszcza produkt w mniejszych opakowaniach jest taki, że może na tym więcej zarobić.

To przez 3 lata tłukli mi do głowy na studiach. Na każdym przedmiocie, w każdej możliwej kombinacji.
Pozdrawiam
Marcin

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #46 dnia: 31.03.2016, 16:00 »
Może na tym zarobić więcej bo Kowalski bardziej chce tamtego produktu, co innego są koszta produkcji a co innego sprzedaży ale to nie ten temat.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #47 dnia: 31.03.2016, 16:01 »
Dokładnie Marcinie, to taka sztuczka niby opakowanie tańsze ale zamiast 1 kg mamy np.750 g . A firma Harison sprzedaję 1 kg zanęty :D ( w końcu to temat o zanętach firmy Harison ) :P
A jak Wy załapujecie się na takie testy ? Sprzedajecie te zanęty czy poprzez jakieś koneksje ?
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #48 dnia: 31.03.2016, 16:05 »
Może na tym zarobić więcej bo Kowalski bardziej chce tamtego produktu, co innego są koszta produkcji a co innego sprzedaży ale to nie ten temat.
Nie, Kowalski chcąc kupić 3 kilogramy zanęty jest zmuszony przez producenta do wzięcia kilku opakowań pakowanych po 700 gram, na czym finalnie więcej zarabia producent. Nie oszukujmy się, guzik ich obchodzi czego my chcemy, liczą się tylko pieniądze.
Pozdrawiam
Marcin

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 827
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #49 dnia: 31.03.2016, 16:37 »
Skoro wyprodukowanie produktu w mniejszym opakowaniu jest tańsze to wyjaśnijcie mi dlaczego absolutnie każdy produkt który istnieje na świecie jest tym droższy czym mniejsze są opakowania.

Czy mówisz o telewizorach? :D


Wyprodukowanie czegoś co wymaga 140 paczek zamiast 30 nie może opłacać się bardziej.

No ale zapominasz tutaj o pewnej sprawie. Cena Lorpio 750 gram równa się 3 kilogramom z Niwy. Mówimy więc o tej samej cenie a o innych wagach - i o to mi chodzi.


A przewiezienie 100 kg w 33 czy 140 paczkach nie robi w transporcie zupełnie żadnej różnicy, bo masa i objętość jest taka sama.


Marcin, ale ile zapłacisz koncowo - za 100 kilo Lorpio a za 100 kilo Niwy? Za transport zgodzę się - tyle samo. Jednak na fakturze będą całkiem inne ceny, nieprawdaż? Z punktu widzenia producenta - 30 kilogramów zanęty 750 gram jest warte tyle co 100 kilogramów zanęty 3 kilo (w przybliżeniu). 

 Lorpio to inny produkt niż Niwa. Sklep zamówi 100 paczek zanęty X (750 gram)i zapłaci tyle co za ponad 300 paczek zanęty Y (3 kilo). Marża - ta sama. Co więc się bardziej opłaca sprzedawać? Co lepiej trzymać na sklepie, co zajmuje mniej miejsca, co łatwiej jest rozładować, załadować? Na paczce zanęty 750 gram  sklep zarabia tyle samo co na sprzedaży zanęty 3 kilogramowej.

O to mi cały czas chodzi. Tobie zapewne biega zaś o ten sam produkt pakowany w mniejsze paczki.

Sonubaits zastosował zaś inny patent. W przeciwieństwie do konkurencji  mającej 1 kilogram zanęty za 3.75 funta, zaproponował taką samą jakość w paczkach dwukilogramowych, w cenie 6 funtów. Dodatkowo do dwóch najpopularniejszych zanęt dodał podajnik 15 gram jako gratis. W ten sposób wbił się mocno w rynek, i spowodował, że paczki 2 kilo są teraz popularne.

Lorpio dopasowało się do możliwości kieszeni polskiego klienta. Cena jest taka aby nie raziła w oczy. Wiele osób nie wyda 35 PLN za 2 kilo ich zanęty, ale 12 za małą paczkę - już tak. Dla środowiska to o tyle dobrze, że wielu zacznie oszczędzać, nie będzie tak marnotrawić zanęty jak to ma miejsce teraz. W skali kraju to są spore ilości zanęt (tony), które nie użyźnią polskich wód - i to miałem na uwadze.
Lucjan

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #50 dnia: 31.03.2016, 16:47 »
Tak, ja cały czas mówię o tym samym produkcie :)

Strzelam, że nawet z telewizorami tak jest. Kupując telewizor 60 cali zapłacisz mniej jak za dwa takie same telewizory w rozmiarze 30 cali :)

Inny producent = inny produkt = inna bajka :)

Dobra, na tym kończę rozmowy :) w sumie do nikąd one nie prowadzą. Tylko się offtop szerzy :)

Jak już wcześniej pisałem idą do mnie 3 produkty Silver Line, później będę testował Gold Line a później, na co wpadłem dzisiaj, przetestuję zanęty uniwersalne z serii Silver Line :)

Wynikami testów podzielę się na forum lub blogu :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #51 dnia: 31.03.2016, 21:10 »
A stosował ktoś Harisony do methody?
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #52 dnia: 31.03.2016, 22:27 »
Czarku, pewnie nie, bo z tego, co się dowiedziałem, to nowość na 2016 r, po 10.04. ja będę wiedział co i jak.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline skocznaryby

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkuje w sprawdzonych miejscach
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #53 dnia: 31.03.2016, 22:33 »
Czarku, pewnie nie bo z tego co się dowiedziałem to nowość na 2016r., po 10.04. ja będę wiedział co i jak
Mają linie produktów do feederka, bo widziałem, ale testować nie testowałem, więc w praktyce się nie wypowiadam.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Rafał

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #54 dnia: 31.03.2016, 22:45 »
A stosował ktoś Harisony do methody?
Nie stosowałem - ale oglądałem, macałem i wąchałem je na Rybomanii, i zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Mają też dobre grube opakowania z zamknięciem strunowym.
Pozdrawiam - Gienek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #55 dnia: 01.04.2016, 19:30 »
Już się na nie jaram ;D
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #56 dnia: 01.04.2016, 20:09 »
Dziś dostałem w gratisie w sklepie dwie paczki przynęt Harisona - jakiś halibut i coś tam zadipowanego. Jutro sprawdzę, co to za cudo. Hali śmierdzi profesjonalnie  :)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #57 dnia: 01.04.2016, 20:42 »
Dziś dostałem w gratisie w sklepie dwie paczki przynęt Harisona - jakiś halibut i coś tam zadipowanego. Jutro sprawdzę, co to za cudo. Hali śmierdzi profesjonalnie  :)
Halibut to chyba do Methody, a to dipowane to co niby, bo nie kojarzę z targów nic takiego? Chyba że tej czeskiej firmy, którą wprowadzają na Polski rynek.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #58 dnia: 01.04.2016, 20:50 »
Cytuj
Halibut to chyba do Methody a to dipowane to co niby, bo nie kojarzę z targów nic takiego ? Chyba że tej Czeskiej firmy którą wprowadzają na Polski rynek

Faktycznie. Na tych zadipowanych są jakieś pogańskie znaki diakrytyczne: Ovocny narez napisali, tylko dodali jakieś daszki i ogonki  ;) Nieważne. I tak czuję, że jutro killerem będzie gięta dla kota  :P

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęty Harison
« Odpowiedź #59 dnia: 01.04.2016, 21:00 »
-"Ovocny narez napisali " co to jest jakiś Prima Aprilis ;D :P
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać