Autor Wątek: Ciekawy filmik odnośnie Sonu  (Przeczytany 2183 razy)

Offline maniek9926

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Graviora manent!
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Ciekawy filmik odnośnie Sonu
« dnia: 05.11.2015, 09:21 »
Witam, znalazłem dzisiaj ciekawy filmik na YT w ktorym, nie typowo rozrabiana jest zaneta Sonubaits oto link

Offline RafałOrłoś

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zarząd G. PZW też posiada "teczki", dlatego rządzi
  • Lokalizacja: Poznań, Eindhoven (NL)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawy filmik odnośnie Sonu
« Odpowiedź #1 dnia: 05.11.2015, 09:53 »
Oglądałem, bardzo ciekawa sprawa, wynika z tego że zanęt tych nie da się przemoczyć (przynajmniej do metody) ale byłbym ostrożny z dodaniem tak dużej ilości wody w przypadku swojego miksu, nawet takiego w której Sonu jest bazą, bo u mnie (przy przemoczeniu) efekt był taki że zanęta pięknie się kleiła sama do siebie ale też w całości odchodziła od dna koszyka (PI) przed zarzutem do wody.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawy filmik odnośnie Sonu
« Odpowiedź #2 dnia: 05.11.2015, 09:57 »
Zanęty Sonu są bardzo podstępne. Na początku piją wodę w ilości 1:1. Potem znowu wyglądają na suche, a wystarczy odrobina i robi się budyń. Parę razy przyjechałem nad wodę z taką "suchą" zanętą i nie chciało mi się wyjmować atomizera. Więc po prostu nabrałem TROCHĘ wody ręką i wrzuciłem do wiaderka. I dupa, po zawodach.
Dlatego zawsze do powtórnego nawilżania (po zmieszaniu z pelletami) używam atomizera. Polecam takie z Jyska za 5 zł. Pojemność ze 300 ml, więc są malutkie i do torby się mieszczą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mateusz Goch

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • FTR
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawy filmik odnośnie Sonu
« Odpowiedź #3 dnia: 05.11.2015, 10:46 »
Spicy Meaty chłonie i puchnie tak jak widać na filmie. Polecam zrobić to samo z Sonu F1... efekt jeszcze lepszy. Nie sprawdzałem dokładnie ale jestem przekonany, że jeszcze bardziej zwiększa objętość :)
Feeder Team Rzeszów

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawy filmik odnośnie Sonu
« Odpowiedź #4 dnia: 05.11.2015, 11:33 »
Ja we wtorek próbowałem zrobić coś takiego z method mix od Dynamite Baits. Skończyło się niezłą ciapą. Zastanawiam się nad dodaniem do miksu, jeśli uda mi się kupić tanio, kaszy kus kus. Puchnie solidnie, pije wodę 1:1,  ma znikomy zapach własny, a bardzo dobrze chłonie aromat. Powinno się sprawdzić.
Marcin

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawy filmik odnośnie Sonu
« Odpowiedź #5 dnia: 05.11.2015, 15:48 »
Ja ostatnio zrobiłem tak z MMM od SB, efekt był taki, że po dolaniu wody w stosunku prawie 1:1 zanęta wchłonęła całą wodę od razu, zanim jeszcze zacząłem mieszać. Od razu dało się ją przetrzeć przez sito i łowić. Nie powiększyła jednak swojej objętości aż tak bardzo, maks dwukrotnie.
Pozdrawiam
Marcin