Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893070 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4455 dnia: 21.03.2017, 11:31 »
W jaki sposób wysłać wędkę (ok. 150 cm) kurierem nie mając z nim zawartej umowy? Nie chcę zabulić 40 zł :-\ Powinienem skorzystać z jakiegoś pośrednika?
Marcin

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4456 dnia: 21.03.2017, 11:38 »
Ja korzystam z Furgonetka.pl

Ale uważaj aby przesyłka była odpowiednio zapakowana i spełniała wymogi usługodawcy bo mogą naliczyć kary za błędne podane wymiary czy wagę. Gabaryty niestandardowe czy dziwne kształty, błędnie wskazany rodzaj opakowania zewnętrznego itp. Lepiej do nich zadzwoń przed i Ci wyjaśnią wszystko zanim nadasz paczkę.

Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 45
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4457 dnia: 21.03.2017, 12:04 »
W jaki sposób wysłać wędkę (ok. 150 cm) kurierem nie mając z nim zawartej umowy? Nie chcę zabulić 40 zł :-\ Powinienem skorzystać z jakiegoś pośrednika?

Najszybciej i chyba najtaniej wyślesz pocztexem, kuriera możesz zamówić na pack4yu.pl, ale najtańsza wysyłka 26 zł.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4458 dnia: 21.03.2017, 12:06 »
Mam tuby tekturowe po zakupionych wędkach, więc z zapakowaniem raczej nie będzie problemu :) Dzięki
Marcin

Offline deST

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 45
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4459 dnia: 21.03.2017, 12:10 »

Mam feedery 3 częściowe.  To chyba 140 cm wystarczyloby , tak myślę.  Budzet do 150zl. Kolowrotki to mam minimum 4 tys. Ale chce zakupić jeden 5 tys. Glownie pokrowiec na komercje, jak jadę to biore max 2 wedki tam.

Tu masz link do recenzji i zdjęć Trapera http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4975.0




Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4460 dnia: 23.03.2017, 07:33 »
Hej :D Miał już ktoś do czynienia z przypadkiem, że nie może wysłać wiadomości na private ? :beg:
Już   n i e a k t u a l n e,  pardon :facepalm:

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4461 dnia: 23.03.2017, 07:40 »
Potrzebuje porady,
Wiem ze kazdy producent to inna gumka. Jaki rozmiar z drennana byłby odpowiedni gumek (micro,mini,small) do białych robaków ? Ogladalem filmiki Luka i pokazal fajny patent z robakami na gumce na wlosie tylko zastanawiam sie czy w gotowcach niektórych producentow gumki mogą byc za duze np. Na 3-4 biale robale.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4462 dnia: 23.03.2017, 07:46 »

Mam feedery 3 częściowe.  To chyba 140 cm wystarczyloby , tak myślę.  Budzet do 150zl. Kolowrotki to mam minimum 4 tys. Ale chce zakupić jeden 5 tys. Glownie pokrowiec na komercje, jak jadę to biore max 2 wedki tam.

Tu masz link do recenzji i zdjęć Trapera http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4975.0

Dzięki 
Krzysztof

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 071
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4463 dnia: 23.03.2017, 09:11 »
Potrzebuje porady,
Wiem ze kazdy producent to inna gumka. Jaki rozmiar z drennana byłby odpowiedni gumek (micro,mini,small) do białych robaków ? Ogladalem filmiki Luka i pokazal fajny patent z robakami na gumce na wlosie tylko zastanawiam sie czy w gotowcach niektórych producentow gumki mogą byc za duze np. Na 3-4 biale robale.
Kolego, ja mam Drennana micro i świetnie trzymają się tej gumki trzy robaszki.
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4464 dnia: 23.03.2017, 09:56 »
Do białych micro. Mini też dadzą radę na większy pęczek, ale z takim samym pęczkiem poradzą sobie również micro, więc nie ma co kombinować.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4465 dnia: 23.03.2017, 10:22 »
Dzięki! Wiec wezmę micro. A może są jakieś gotowce z taka małą gumką?

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4466 dnia: 24.03.2017, 20:27 »
W okręgu X na zbiorniku wodnym którym się opiekuje koło do którego należę będą organizowane zawody. Organizatorem tych zawodów jest jedno z kół PZW z okręgu mazowieckiego. Jak wiemy OM już drugi rok nie podpisał porozumienia z żadnym okręgiem.  Dlatego mam pytanie do Was koledzy:
czy decyzja na zorganizowanie tych zawodów mogla zapaść w okręgu czy też może taką zgodę wyrazić sam  prezes koła
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4467 dnia: 24.03.2017, 22:29 »
W okręgu X na zbiorniku wodnym którym się opiekuje koło do którego należę będą organizowane zawody. Organizatorem tych zawodów jest jedno z kół PZW z okręgu mazowieckiego. Jak wiemy OM już drugi rok nie podpisał porozumienia z żadnym okręgiem.  Dlatego mam pytanie do Was koledzy:
czy decyzja na zorganizowanie tych zawodów mogla zapaść w okręgu czy też może taką zgodę wyrazić sam  prezes koła

Wg mojej wiedzy kalendarz imprez danego koła (w tym miejsca zawodów) MUSI zostać zatwierdzony przez okręg. Jeżeli zawody odbywają się na wodzie innego okręgu, to trzeba mieć jego zgodę.

Offline Mortas

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4468 dnia: 24.03.2017, 23:53 »
W jaki sposób wysłać wędkę (ok. 150 cm) kurierem nie mając z nim zawartej umowy? Nie chcę zabulić 40 zł :-\ Powinienem skorzystać z jakiegoś pośrednika?

Najszybciej i chyba najtaniej wyślesz pocztexem, kuriera możesz zamówić na pack4yu.pl, ale najtańsza wysyłka 26 zł.
Wysyłka przez Sendit.pl (w mojej okolicy można  też nadać w tzw. punkcie brokerskim- cena zbliżona)  kurierem DPD kosztuje około 15 zł, lub 20 zł za pobraniem. Paczka musi mieć kształt prostopadłościanu - niestandardowa jest już droższa(wysyłałem wędzisko w rurze PCV, którą okleiłem kartonem).Info ze strony DPD:
Standardowa paczka krajowa:
Maksymalna waga jednej paczki w przesyłce: 31,5 kg
Maksymalna długość: 175 cm (najdłuższy bok)
Wysokość + szerokość + długość <= 300 cm
Paczka o kształcie prostopadłościanu, z którego nie wystaje żaden ponadwymiarowy element
W Sendit mam też możliwość wysyłki przez Poczta Polska - Kurier 48h(wg mnie to zwykła paczka, ale przesyłkę odbierał  kurier) , to coś innego niż Pocztex, koszt 11 zł, ale karton do 150 cm:
Info ze strony:
Dopuszczalna waga paczki wraz z opakowaniem wynosi 30kg.
Minimalne wymiary paczki to 10 x 16 x 1 cm. Suma wymiarów nie powinna przekroczyć 250cm przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm.
W usłudze przyjmowane są tylko paczki standardowe. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000 zł.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4469 dnia: 25.03.2017, 07:34 »
W okręgu X na zbiorniku wodnym którym się opiekuje koło do którego należę będą organizowane zawody. Organizatorem tych zawodów jest jedno z kół PZW z okręgu mazowieckiego. Jak wiemy OM już drugi rok nie podpisał porozumienia z żadnym okręgiem.  Dlatego mam pytanie do Was koledzy:
czy decyzja na zorganizowanie tych zawodów mogla zapaść w okręgu czy też może taką zgodę wyrazić sam  prezes koła

Wg mojej wiedzy kalendarz imprez danego koła (w tym miejsca zawodów) MUSI zostać zatwierdzony przez okręg. Jeżeli zawody odbywają się na wodzie innego okręgu, to trzeba mieć jego zgodę.

Rozumiem. Ale chodzi mi o to czy taką zgodę udziela się na szczeblu okręgu czy też koła. Czy członkowie koła powinni być informowani o zamiarze organizowania zawodów i czy powinno to być poddane do głosowania. 
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników