Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893286 razy)

Offline seraffina666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9450 dnia: 15.03.2020, 22:27 »
Faktycznie jakiś wynalazek. :D

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline wsw1515

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9451 dnia: 16.03.2020, 00:08 »
Koledzy szukam tematu o rozbudowie Fotela pod picera i spławik. Szukam inspiracji jak najlepiej to zrobić,by było wygodnie i funkcjonalnie. Mam zamiar sprawić sobie fotel by łowienie było jeszcze bardziej przyjemne. Tylko niewiem jak zabrać się za rozbudowę jego by to wszystko grało. Może ktoś nakieruje mnie na  odpowiedni temat, gdzie jest napisane w co warto a w co nie warto inwestować, jakie Połki a jakie ramiona najlepsze,co sie sprawdza aco nie itp..Bo nie mogłem znaleźć.
Pozdrawiam.
Jest i będzie dobrze.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 262
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9452 dnia: 16.03.2020, 02:57 »
Koledzy szukam tematu o rozbudowie Fotela pod picera i spławik. Szukam inspiracji jak najlepiej to zrobić,by było wygodnie i funkcjonalnie. Mam zamiar sprawić sobie fotel by łowienie było jeszcze bardziej przyjemne. Tylko niewiem jak zabrać się za rozbudowę jego by to wszystko grało. Może ktoś nakieruje mnie na  odpowiedni temat, gdzie jest napisane w co warto a w co nie warto inwestować, jakie Połki a jakie ramiona najlepsze,co sie sprawdza aco nie itp..Bo nie mogłem znaleźć.
Pozdrawiam.

Hej.

Tu masz wątek ze zdjęciami gotowych krzeseł cuzo f2, a konkretnie to do mojego cuzo f2.

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=16073.msg440904#msg440904

Jak będzie mało dla Ciebie ten wątek to w wyszukiwarkę w prawym górnym rogu strony wpisz "cuzo f2 akcesoria" i czytaj :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline wsw1515

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9453 dnia: 16.03.2020, 07:08 »
Ok, wielkie dzięk, mam jeszcze pytanie, chyba nie ma sensu kupować fotela preston, jak o polowe taniej jest cuzo f2/f3?
Jest i będzie dobrze.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9454 dnia: 16.03.2020, 08:58 »
Ok, wielkie dzięk, mam jeszcze pytanie, chyba nie ma sensu kupować fotela preston, jak o polowe taniej jest cuzo f2/f3?
Na takie pytanie nie ma odpowiedzi. Z cyklu: po co kupować BMW, jak połowę taniej jest Citroen ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9455 dnia: 16.03.2020, 09:04 »
Ja za radą forum kupiłem caperlana za 350zł. W tej cenie dostajesz krzesło, tacke boczną i feeder arm. Jak dla mnie wystarczy. Zobaczymy jak rozwinie sie u mnie choroba feederowa jeżeli jak do tej pory to kupie kosz.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 262
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9456 dnia: 16.03.2020, 10:06 »
Ja za radą forum kupiłem caperlana za 350zł. W tej cenie dostajesz krzesło, tacke boczną i feeder arm. Jak dla mnie wystarczy. Zobaczymy jak rozwinie sie u mnie choroba feederowa jeżeli jak do tej pory to kupie kosz.

Caperlan jest świetna opcja dla osób zastanawiających się "czy to dla mnie?".

W stosunkowo niskiej cenie dostaniemy fajny, kompaktowy zestaw krzesło plus akcesoria, do tego wszystko jest lekkie i łatwe w transporcie a jak wiadomo początkujący wędkarz żadko kiedy ma wózek transportowy do dyspozycji. Sma fotel tez wygodny, siedziałem sobie na nim. Akcesoria typu arm, czy grzebień podpórka nie są wysokich lotów, zmieści się też na nich tylko jedna wędka, tacka jest też mała.

To takie za i przeciw dla Caperlana. Podstawowe cuzo plus akcesoria budżetowe to koszt w granicach 700 złotych albo ciut więcej do tego kłopotliwy transport w rece. Caperlan jest o połowę tańszy, lżejszy i łatwiejszy w transporcie.


Wybór należy do Ciebie :) :beer:

Zdecydowanie na pierwszy ogień odradzałbym Prestona, z tej samej zasady dla której lepiej kupić pierwsza wędkę za 200 złotych niż rzucać się na głęboka wodę i brać Supere czy coś tej klasy. Też prawdę mowiac naprawdę żadko kiedy ktoś potrzebuje produktu z łatką "delux"... Dziś sprzęt typu Jaxon Genesis, Cuzo, czy inne akcesoria o których mowa na forum spełnia w 100% potrzeby wędkarza amatora. Wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie, walory użytkowe są w pełni wystarczające, po prostu są to bardzo dobre produkty w bardzo atrakcyjnej cenie.

Cała reszta już to prestiż, coś bardziej wyszukanego, eleganckiego, itp itd, ale żeby mnie dobrze zrozumiano, sprzęt za kilka razy większy pieniądz nie ma w sobie nic magicznego co przełoży się na lepsze wyniki dla łowcy.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9457 dnia: 16.03.2020, 18:36 »
Ja mam Caperlana od 1,5 roku, jak na moje wypady super sprawa. Jakość ok, trochę drga ramię ale można się przyzwyczaić.
Andrzej

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9458 dnia: 16.03.2020, 19:12 »
Jak pisze Azymut, zacznij od czegoś skromniejszego, po czasie przekonasz się, czy to Ci wystarcza, czy czegoś Ci brakuje.
Ja po zydelku kupiłem Cuzo2 i na dzisiaj mi całkowicie wystarcza. Gdybym chciał łowić z podnóżkiem, może zmieniłbym na Cuzo3.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=16073.msg440258#msg440258
Półki lub półka i karuzela po obu stronach. Fajka Daiwa D TATCH Duo Accessory Arm idealna pod dwa feedery, na przód podpórka wbijana w ziemię, feeder arm, dla mnie zbędy, przydatny tylko, jeśli musisz łowić z pomostu. Podpórka na wędki z przodu koniecznie zagięta, nie daje szans na wciągnięcie wędki do wody. Uchwyt na parasol przydatny - nie wszędzie daje się wkręcić jego sztycę na więcej niż 5 - 10 cm.
Dokupiłem zestaw podpórek za 67 PLN. Tanio ale nie użyłem nigdy żadnej.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9459 dnia: 16.03.2020, 19:47 »
Witam
Czy zna ktoś  wagę sztycy do podbieraka  Matrix Torque 2,50m???

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9460 dnia: 16.03.2020, 19:57 »
Bądź ewentualnie ktoś może coś powiedzieć na temat sztycy  Daiwa 3,00m teleskopowa

https://allegro.pl/oferta/sztyca-do-podbieraka-daiwa-3-00m-teleskopowa-7525724445

Offline seraffina666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9461 dnia: 16.03.2020, 20:00 »
Witam
Czy zna ktoś  wagę sztycy do podbieraka  Matrix Torque 2,50m???
9 marca sam sobie odpowiedziałem na tak uprzednio postawione pytanie w tym wątku kolego. Waga 250g
Mega lekka jest.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9462 dnia: 16.03.2020, 20:02 »
Witam
Czy zna ktoś  wagę sztycy do podbieraka  Matrix Torque 2,50m???
9 marca sam sobie odpowiedziałem na tak uprzednio postawione pytanie w tym wątku kolego. Waga 250g
Mega lekka jest.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

dzięki :thumbup:

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9463 dnia: 17.03.2020, 10:19 »
Robi się coraz cieplej. W jakiej proporcji obecnie należy dodawać ziemi do mieszanki zanetowej do łowienia na wodzie stojącej?
Marcin

Bombay

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #9464 dnia: 17.03.2020, 10:40 »
Robi się coraz cieplej. W jakiej proporcji obecnie należy dodawać ziemi do mieszanki zanetowej do łowienia na wodzie stojącej?
To że na dworzu jest coraz cieplej to nie znaczy że woda na 2m też się ociepla w takiej samej szybkości. Ilości glin / ziem nie da się określić zza klawiatury to wymaga doświadczenia i zmagania się z przeciwnościami. Z resztą za mało szczegółów podałeś. Co łowisz, na jakiej głębokości i jaką metodą?