Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891181 razy)

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 15
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14850 dnia: 10.05.2023, 21:40 »
Ja dostaje sms w dniu dostawy ok. 8 i np do godziny 10 mogę przekierować paczke.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 092
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14851 dnia: 11.05.2023, 07:54 »
Miałem kiedyś podobny problem. Zamówiłem paczkę do punktu pickup, po czym jakiś czas później zobaczyłem w śledzeniu przesyłki, że została przekierowana do domu. Okazało się, że w punkcie odmówili przyjęcia, ponieważ był przepełniony i w związku z tym przekierowali na dom. Nie mogłem sam tego przekierować do innego punktu, ale na infolinii dali radę.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14852 dnia: 14.05.2023, 20:29 »
Macie jakiś sposób na zmniejszenie wagi podajnika. Wczoraj zakupiłem podajniki zhibo 30g jednak są trochę za cięzkie i chciał bym o ok. połowę zmniejszyć ich wagę. Nie chcę wiercić otworów.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14853 dnia: 14.05.2023, 21:14 »
Koledzy zakupiłem kołowrotek Penn Slammer Live Liner 460LL i chyba coś jest nie tak z nim bo jak kręcę korbą to co któryś obrót kołowrotek się zacina :'(.  Nie zauważyłem żeby zacięcia pojawiały się w tym samym położeniu szpuli. Tak się zastanawiam co zrobić ale chyba zwrócę do sklepu. Co o tym myślicie? Co może dolegać kręciołowi?

Online Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 640
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14854 dnia: 14.05.2023, 21:17 »
Zwracaj zanim uszkodzisz mechanicznie i Ci nie uznają gwarancji. Jeśli na zewnątrz nie widać, co powoduje takie zacinanie to nie kręć dalej tylko odsyłaj.
Artur

Offline mariucha

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14855 dnia: 14.05.2023, 21:19 »
Macie jakiś sposób na zmniejszenie wagi podajnika. Wczoraj zakupiłem podajniki zhibo 30g jednak są trochę za cięzkie i chciał bym o ok. połowę zmniejszyć ich wagę. Nie chcę wiercić otworów.
A w jaki sposób te podajniki mają zamocowane obciążenie?  Pamiętam, że kiedyś odchudzałem jakiś podajnik w ten sposób, że brałem papier ścierny na deseczkę i trochę ścierałem obciążenie.

Offline Imar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 4
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14856 dnia: 14.05.2023, 21:25 »
Czy macie jakiś dobry sposób żeby obliczyć z jakiej żyłki zrobić podkład?
Daiwa Fuego 4000 pojemność szpuli 150m/0,28mm.
Chcę nawinąć plecionkę 0,10mm. Jaką najlepiej żyłkę wybrać żeby zrobić podkład.
Zależy mi na tym żeby nawiąć chociaż 100 metrów plecionki. Nie posiadam szpuli zapasowej.

Chcę zakupić szpulę plecionki 150 metrów i szpulę żyłki 150 metrów.
Ewentualnie proszę o radę jak przy zastosowaniu szpuli zapasowej przewinąć podkład i linkę główną na docelową szpulę. Czy szpula zapasowa powinna być w takim położeniu jak standardowa nowa szpula żyłki czy może sobie leżeć normalnie na ziemi, i zwoje wychodziłyby do góry?

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14857 dnia: 14.05.2023, 22:31 »

Offline Imar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 4
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14858 dnia: 14.05.2023, 22:34 »
Tylko że kalkulatory zupełnie się nie sprawdzają przy plecionkach.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14859 dnia: 14.05.2023, 23:15 »
Koledzy zakupiłem kołowrotek Penn Slammer Live Liner 460LL i chyba coś jest nie tak z nim bo jak kręcę korbą to co któryś obrót kołowrotek się zacina :'(.  Nie zauważyłem żeby zacięcia pojawiały się w tym samym położeniu szpuli. Tak się zastanawiam co zrobić ale chyba zwrócę do sklepu. Co o tym myślicie? Co może dolegać kręciołowi?
Nie rób zwrotu tylko reklamację, wtedy koszt zwrotu jest po stronie dostawcy, po uznaniu reklamacji. Chyba, że chcesz zwrócić i kupić coś innego. Kołowrotek ewidentnie felerny, samo się nie naprawi a Ty majstrując możesz stracić gwarancję.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14860 dnia: 14.05.2023, 23:20 »
Macie jakiś sposób na zmniejszenie wagi podajnika. Wczoraj zakupiłem podajniki zhibo 30g jednak są trochę za cięzkie i chciał bym o ok. połowę zmniejszyć ich wagę. Nie chcę wiercić otworów.
Nawiercanie otworów grubym wiertłem, ale nie na wylot, to jedyna rozsądna metoda obniżenia wagi. Szlifowanie papierem może zeszlifować elementy mocujące ołów z resztą podajnika i powodować rozwarstwianie się podajnika.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14861 dnia: 14.05.2023, 23:45 »
Macie jakiś sposób na zmniejszenie wagi podajnika. Wczoraj zakupiłem podajniki zhibo 30g jednak są trochę za cięzkie i chciał bym o ok. połowę zmniejszyć ich wagę. Nie chcę wiercić otworów.
Nawiercanie otworów grubym wiertłem, ale nie na wylot, to jedyna rozsądna metoda obniżenia wagi. Szlifowanie papierem może zeszlifować elementy mocujące ołów z resztą podajnika i powodować rozwarstwianie się podajnika.

Włóż podajnik w imadło i pilnikiem ściągaj tyle ołowiu ile potrzebujesz.
Nie papierem ściernym, bo się zarobisz, tylko pilnikiem.
Minuta może dwie i zrobione.
Co kilka/kilkanaście ruchów pilnikiem kontrolujesz wagę podajnika.
Ja tak robiłem z podajnikami Zhibo właśnie, tylko że zmniejszałem z 30 g do 20 g.
Do 15 g też powinno dać radę.
Podajników tak przerobionnych używałem cały ubiegły sezon i nic nie odpadło.

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14862 dnia: 14.05.2023, 23:58 »
Czy macie jakiś dobry sposób żeby obliczyć z jakiej żyłki zrobić podkład?
Daiwa Fuego 4000 pojemność szpuli 150m/0,28mm.
Chcę nawinąć plecionkę 0,10mm. Jaką najlepiej żyłkę wybrać żeby zrobić podkład.
Zależy mi na tym żeby nawiąć chociaż 100 metrów plecionki. Nie posiadam szpuli zapasowej.

Chcę zakupić szpulę plecionki 150 metrów i szpulę żyłki 150 metrów.
Ewentualnie proszę o radę jak przy zastosowaniu szpuli zapasowej przewinąć podkład i linkę główną na docelową szpulę. Czy szpula zapasowa powinna być w takim położeniu jak standardowa nowa szpula żyłki czy może sobie leżeć normalnie na ziemi, i zwoje wychodziłyby do góry?

To jest banalnie proste.
Oglądnij ten filmik gość jest na prawdę konkretny w tym co robi. Może coś Ci to rozjaśni :p
C&R

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14863 dnia: 15.05.2023, 00:20 »
Czy macie jakiś dobry sposób żeby obliczyć z jakiej żyłki zrobić podkład?
Daiwa Fuego 4000 pojemność szpuli 150m/0,28mm.
Chcę nawinąć plecionkę 0,10mm. Jaką najlepiej żyłkę wybrać żeby zrobić podkład.
Zależy mi na tym żeby nawiąć chociaż 100 metrów plecionki. Nie posiadam szpuli zapasowej.

Chcę zakupić szpulę plecionki 150 metrów i szpulę żyłki 150 metrów.
Ewentualnie proszę o radę jak przy zastosowaniu szpuli zapasowej przewinąć podkład i linkę główną na docelową szpulę. Czy szpula zapasowa powinna być w takim położeniu jak standardowa nowa szpula żyłki czy może sobie leżeć normalnie na ziemi, i zwoje wychodziłyby do góry?
Obliczenia w przypadku plecionki mogą być bardzo zgrubne i nie polegał bym na nich. Odwijanie ze szpuli, jak na rysunku, chyba że ze szpuli zapasowej kołowrotka.
Najlepszy, według mnie, sposób to nawinięcie na szpulę całej plecionki, zawiązanie odpowiednim węzłem z najtańszą żyłką 0,25 - 0,28 mm i nawinięcie żyłki do rantu szpuli.
Teraz trzeba przewinąć ten cały zestaw od drugiej strony. I znam dwie metody:
1. Jeśli masz do dyspozycji duży obszar w terenie, to rozwijasz zestaw na szeroko rozstawionych kijkach kijkach i zwijasz od drugiej strony.
2. W warunkach domowych musisz mieć 2 puste szpule po lince, przewijasz zestaw na jedną, potem na drugą i potem na kołowrotek.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #14864 dnia: 15.05.2023, 08:12 »
Panowie - szybkie pytanie: otóż zamierzam kupić synowi formę do podajników "Matrix Alloy Open Feeder". Ta, którą aktualnie posiada nie jest wg mnie nie sprawuje się do końca dobrze. Wobec tego byłbym wdzięczny za podowiedź. Mile widziane linki z Drapieźnika, ponieważ tam mam już kilka rzeczy w koszyku.
P.S. Moje typy na pierwszy rzut oka to "Preston OCS Distance Method Mould"
Z góry dzięki ;)
Pozdrawiam Seba