Autor Wątek: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R  (Przeczytany 70073 razy)

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #15 dnia: 22.02.2016, 23:13 »
Nie jestem członkiem Zarządu tego koła ,ani nie mam w nim żadnych udziałów. Poprostu jestem bardzo mocno związany emocjonalnie z tą wodą, spędziłem na niej połowę swojego życia. Myślę, że to łowisko ma szansę na wielkie odrodzenie populacji. Rozgrywanie zawodów zapewne będzie nieuniknione ale myślę, że będą to sporadyczne przypadki. W moim wyobrażeniu to łowisko nie tylko dla karpiarzy, przecież tam występują prawie wszystkie gatunki ryb.
Pożyjemy zobaczymy, ale ja głęboko wierzę że pójdzie to w dobrą stronę! 
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 567
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #16 dnia: 02.03.2016, 20:35 »
Wszystko super, pomysł extra, wykonanie także ale jest jedno ale, przeczytałem Wniosek który został skierowany do Zarządu Okręgu i niestety jeden pkt. mi i moim znajomym karpiarzom nie pasował, dotyczył on organizacji na tej wodzie mnóstwa zawodów karpiowych które miały przynosić dla okręgu zyski min 20 tys zł. Jak to wnioskodawca napisał niech ta woda zostanie POLSKIM RAINBOW Fajnie tylko kogo stać zapłacić 2000 zł za możliwość łowienia ?! >:O
Kupiliście sobie okręg tym zawodami, macie wodę, organizujecie pierwsze zawody już 15.08 na 60 drużyn gdzie wpisowe wynosi 1200 zł, później będą następne i następne, dlatego uważamy że to nie w porządku dla normalnych wędkarzy, którzy jak wcześniej chcieliby by w ciszy i spokoju mieć możliwość połowienia a przecież pieniądze potrzebne dla ochrony środowiska miały być pozyskiwane przez Stowarzyszenie, które zostało do tych celów utworzone.
W mojej ocenie ktoś sprytnie manipuluję aby mieć z tego wszystkiego korzyści, następnym krokiem pewnie będzie łowisko licencyjne- obym się mylił
Niestety póki co nie przepisujemy się do Waszego Koła, poczekamy jeśli polityka zarządu się zmieni na pewno to uczynimy- Pozdrawiamy

Ja się przepisuję do 'Dzierźna'... :D

Też przeczytałem ten dokument aby dowiedzieć się o co chodzi, ale nie doszukałem się tam niczego 'strasznego'. Bardziej wydawało mi się, że wniosek był pisany tak aby został zaakceptowany. Wiadomo, roztoczono pewną wizję aby 'chwyciło'. Co do samych zawodów - jakby nie było, łowisko 'no kill' będzie do tego przeznaczonym, też bym próbował ukazywać okręgowi właśnie taką 'świetną' perspektywę. W przyszłości, skoro będą tam wielkie karpie, nie wyobrażam sobie aby nie było żadnych imprez. Jestem też święcie przekonany, że ewentualny zysk przeznaczony będzie dla koła, dla zbiornika. Nie wygląda mi to na nic zdrożnego, nawet lepiej jeżeli takich imprez będzie kilka w roku. Bo skorzystają na tym na pewno wędkarze. Tak duża woda na pewno wymagać będzie jakiś inwestycji, zwłaszcza jeżeli chodzi o ochronę.
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #17 dnia: 04.03.2016, 00:40 »
Też mi się wydaje, że argumenty zawarte w tym wniosku były swego rodzaju kartą przetargową, która miała zapewnić pozytywne jego rozpatrzenie. Dobrze, że takie łowisko powstało. Dobrze, że udało się stworzyć koło. Wiem, że zawiązana przy kole SSR działa bardzo aktywnie. Mam nadzieję, że nie chodzi tu o to, żeby ktoś z tego przedsięwzięcia czerpał zyski. Wierzę, że wśród członków koła i jego zarządu znajdzie się wielu miłośników wędkarstwa, którzy bezinteresownie pomogą zadbać o ten akwen i doprowadzić do odrodzenia się rybostanu, który podczas ostatniej powodzi został mocno naruszony.
Chciałbym móc kiedyś połowić tam wielkie liny, z których swego czasu ten zbiornik słynął.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #18 dnia: 04.03.2016, 19:48 »
Mateusz, odrodzenie się rybostanu ?! Chyba dawno tam nie byłeś.
Bez kozery powiem tak: takiej dużej ryby jak tam chyba nie ma nigdzie w Polsce, jak jest tarło karpia to widziałem grzbiety takie że ten nowy rekord Polski to pikuś :))
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #19 dnia: 04.03.2016, 20:34 »
Zapewne są tam wielkie kabany. Czasem udaje się je złowić, choć często łowcy wolą zachować tę informację dla siebie i nie podają jej do publicznej wiadomości ;) Bez wątpienia jednak kiedyś było tam jeszcze więcej rekordowych sztuk, nie tylko karpi, ale linów i leszczy, okoni i szczupaków. Szkoda tych wszystkich sztuk, które spadły do kanału w czasie tarła, kiedy poniesiono tamę podczas powodzi.
Obecnie, po powodzi w 2010, karp ruszył ostro z reprodukcją i pojawiła się masa młodych roczników. Wielkie stada pełnołuskich karpi do 5 kg pływają w akwenie.
Myślę, że więcej może napisać Łukasz, dla którego jest to najukochańsza woda do wędkowania.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #20 dnia: 05.03.2016, 20:11 »
Rzeczywiście populacja karpia 3-5 kg wygląda obecnie na zadowalającą w porównaniu z rokiem 2010 zaraz po powodzi. Pamiętam jak wtedy opłynąłem pontonem cały zbiornik i przeżyłem szok. Moja echosonda wskazywała czasami jakąś rybkę, ale jak na taki obszar to była totalna klęska :-(. Jednak kolejne lata pokazały, że woda zaczyna znów żyć. Jeżeli chodzi o duże osobniki to musiało coś zostać, jednak na tak dużej wodzie taka ilość nie jest zadowalająca. Na pewno podczas wiosennego grupowania się ryby do tarła wygląda to całkiem nieźle, jednak te osobniki nie są już tak duże jak kiedyś i ich ilość jest zdecydowanie mniejsza. Wprowadzenie No kill to na prawdę świetne posunięcie. Trzeba oczywiście dodać, że bez chłopaków z SSR to  sam status łowiska "No kill" nic by nie dał. Ich działania w sezonie 2015 naprawdę mnie podbudowały i dały nadzieję, że wrócą "stare dobre Rzeczyce". Sam uczestniczyłem w jednej akcji i powiem Wam, że gościowi po kilku naprawdę ciężkich przewinieniach udało sie odebrać uprawnienia do wędkowania.
Za kilka lat może być znów prawdziwe eldorado wędkarskie pełne rekordów!!!!.
Warunkiem jest odpowiednia liczba członków do utrzymania koła nr 29 . Dlatego jeszcze raz gorąco wszystkich namawiam o przeniesienie sie do tego koła. Wspierajmy dobre pomysły!!!
Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #21 dnia: 05.03.2016, 20:56 »
Osobiście wątpię w to że będzie tak jak dawniej ( lata 75-85) . Oczywiście mówię o populacji ryb. Kuriozalnie to ...zanieczyszczanie wody ściekami ze świniarni przyczyniło sie do powstania eldorado. Planktonu w takiej ilości nie widzialem nigdzie , całe wielkie słupy czerwonych rozwielitek na calutkim jeziorze. Było je widać doskonale i łowiono je na potęgę jako pokarm dla rybek akwariowych, znam człowieka który potrafił w dobry dzień wysuszyć 20 kg
Narybek mial wtedy co jeść i rosł w oczach a dodatkowo ludzie wiedzący o zanieczyszczeniu tego jeziora (a między 1980 a 1990 było to największe najbardziej zanieczyszczone jezioro w Europie) nie jeżdzili tam na ryby prawie wcale gdyż ryby śmierdziały tak że nie dało się ich zjeść. Kłodnica zasilała zbiornik potężnymi dawkami ścieków bo wtedy jeszcze istniały zakłady-molochy nie przejmujące się odprowadzaniem ścieków wprost do rzeki. Jezioro jednak żyło , ścieki były przerabiane przez bakterie i plankton którego przybywało - a to zaowocowało powstaniem dużej populacji ryb. Nie mam na myśli tylko karpia - ale z tej wody pochodzi też krajowy rekord lina a wiem że złowiono jeszcze większe tylko nie zgłoszono. Karasie japońce mające pół metra też nie były czymś wyjątkowym. Sam złowiłem na spinning kilka wzdręg ponad 40cm co też było rekordem krajowym ale nie zgłaszałem tego z wiadomych względów. Wielkie okonie i szczupaki wypasione na olbrzymich stadach narybku dorastały do rekordowych rozmiarów, raz mialem okazję obserwować tarło szczupaków to mi gały wychodziły na wierzch !
Teraz będzie to już normalne jezioro jakich u nas wiele, nie ma co liczyć że ryby będą w nim rosly do takich rozmiarów jak dawno temu.
Bardzo dobrze że to woda z której nie można zabierać ryb, to jest najważniejsze !
Pozdrawiam - Gienek

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #22 dnia: 25.03.2016, 15:49 »
Cały czas gorąco zapraszamy do koła 29 Dzierżno Duże. Mamy naprawdę niepowtarzalną okazję zrobić fantastyczny zbiornik, pełen okazów wielu gatunków ryb. Wystarczy przenieść kartotekę, to bardzo niewiele, a może przyczynić się do stworzenia wędkarskiego eldorado.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #23 dnia: 25.03.2016, 16:03 »
W obecnej chwili niestety nie dysponuję dużą ilością czasu. Gdybym miał się jednak kiedyś przepisać z mojego koła - to tylko tam. Będę uważnie śledził, co się dzieje i gorąco Wam kibicował. :thumbup: :bravo:
;)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #24 dnia: 25.03.2016, 21:45 »
Cały czas gorąco zapraszamy do koła 29 Dzierżno Duże. Mamy naprawdę niepowtarzalną okazję zrobić fantastyczny zbiornik, pełen okazów wielu gatunków ryb. Wystarczy przenieść kartotekę, to bardzo niewiele a może przyczynić sie do stworzenia wędkarskiego eldorado.
Przed chwilą dzwonił do mnie kolega karpiarz z Zabrza, który dzisiaj w sklepie wędkarskim usłyszał "plotkę", że duże karpie biorą w nocy i kilka ponad 20 kg już nie pływa na Dzierżnie >:( Halo, panowie strażnicy, pora coś upolować, mam nadzieję, że to plotka, a wy o tym nic nie wiecie!
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #25 dnia: 25.03.2016, 21:58 »
Plotki mają to do siebie jak gra w głuchy telefon. Może pierwotnie było to, że ktoś złapał ponad 20 kg karpia, a skończyło się na tym, że wywożą karpie... Co jak co, ale panowie z koła dbają o ten zbiornik. Ostatnio chodziła też plotka, że wywożą ryby, co najlepsze, ta plotka była głównie rozgłaszana przez koło, które straciło ten zbiornik. A co do potwierdzenia mojej wersji wyżej polecam zdjęcie na stronie: http://ztkzabrze.pl/news.php O:) Zresztą, jak się nie mylę, to kolega Łukasz, który pisał wyżej, jest tym szczęśliwcem :D

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #26 dnia: 25.03.2016, 22:08 »
Rekord znam, najprawdopodobniej to ta sama ryba, która została złowiona w 2013 r, ale wtedy miała 23 kg :D
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #27 dnia: 25.03.2016, 22:12 »
Jedyny problem, jaki się powtarza odnośnie tego zbiornika, to to, że strasznie kradną. Niestety tak słyszałem od kolegów przy piwie i niestety jeden kolega jest tego przykładem. Ale z tym będzie trudno walczyć jako koło, to już się muszą ludzie zmienić :-\

Offline ŁukaszR

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #28 dnia: 28.03.2016, 21:07 »
Czołem Panie i Panowie,
przepraszam, że tak późno pojawiam się na forum bo minął już ponad tydzień od mojej zasiadki z Heńkiem ale tyle się ostatnio działo.
Chciałem się z Wami podzielić tym szczęściem jakie mnie spotkało :D. Karp o masie 25,1 kg w temperaturze wody 6,5 stopnia i temperaturze powietrza - 4 stopnia. To mój drugi ponad 20kg karp na Rzeczycach. Pierwszego złowiłem w 2009 roku 31 października, wtedy miał 21,5 kg ,a teraz pobiłem mój rekord życiowy z Rybnika o 100gram. Warto było czekać prawie 20 lat :D.
Wracając do tematu DD:
Walka o Dzierżno Duże powiodła się, i od tego sezonu możemy cieszyć się największym zbiornikiem No kill w Polsce!. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda fantastycznie jednak aby utrzymać status łowiska No kill w kolejnych latach musimy działać!. Podstawowym warunkiem jest odpowiednia liczba członków koła nr 29, jedynego opiekuna tego cudownego zbiornika. Aby ryby w Dzierżnie Dużym mogły dorastać do rekordowych rozmiarów potrzebny jesteś właśnie TY !!!.
Pamiętajcie, że jeżeli nie uzbieramy odpowiedniej liczby członków, wtedy w kolejnych latach zostanie zniesiony status No kill
Przenieście bez wahania swoje kartoteki do tego koła , a za kilka lat będziemy łowić same okazy różnych gatunków ryb.
Ten mój okaz to dar od Boga bo w ciągu tygodnia do koła zawitało kolejnych 40 osób :D. Już nie wiele brakuje aby koło mogło funkcjonować.
Dobre info jest też takie, że osoby które nawet już w tym roku wniosły opłaty w innym kole, to również mogą się do nas przenieść.
Pomóżcie zrobić coś pięknego, a natura Wam to wynagrodzi, ja już tego doświadczyłem :D :D :D



Z karpiowym pozdrowieniem
Łukasz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R
« Odpowiedź #29 dnia: 28.03.2016, 22:05 »
Wielkie gratulacje Łukaszu ! :bravo:
Choć nie płacę PZW od kilku ładnych lat podjadę do mojego byłego koła i wyciągnę kartotekę , zapłacę składkę u Was tylko po to by było o jedną osobę więcej choć raczej wątpię czy choć raz uda mi się tam przyjechać na ryby , taki skromny wkład by utrzymać łowisko z mojej strony
Pozdrawiam - Gienek