Autor Wątek: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...  (Przeczytany 4268 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Pomysł na zmiany banalny zaiste... Rado w swojej kolumnie Rozmowa (NIE)kontrolowana w trzecim numerze Spławik i Grunt (http://splawikigrunt.pl/articles/MagazynSiG_3_2015.pdf) sugeruje, że politycy przed zbliżającymi się wyborami szukają wsparcia i na pewno wielu z nich będzie miało pomysł na to jak pomóc wędkarzom. Coś za coś... Czyi głosy poparcia braci wędkarskiej w zamian za pomoc w zajęciu się pewnymi aspektami odnośnie wód, prawa, itp.

Według mnie nie jest jeszcze za późno, aby zapytać wielu polityków z różnych partii, czy nie zechcieliby nam pomóc! Sprawa stowarzyszenia ogólnowędkarskiego się tutaj kłania, ponieważ im rozmawiać byłoby o wiele łatwiej! Niemniej jednak - pojawia się partia  Kukiza chociażby, i jego samego na pewno można zainteresować pewnym rzeczami. Na marginesie dodam, że dawniej namiętnie łowił ryby ;D

Co sądzicie o takim pomyśle? Ja skłonny byłbym nawet zagłosować na kogoś, kto chciałby wędkarzom pomóc (choć z innymi rzeczami mogłoby być mi nie po drodze!). Dla wędkarstwa wszystko! ;D  Na pewno nie mogliby to być politycy z SLD lub PSL, bo to oni wspierają rybacki układ w Polsce, chroniąc go i pielęgnując.

Pamiętajmy, że komisja sejmowa ds. wędkarstwa czy gospodarki rybackiej (czy jakoś tak) nie ma się czym zajmować tak naprawdę. Spotykają się i nie mają co robić, brak postulatów, głosów... A powinni mieć pełne ręce roboty! W ogóle wybrane do tej komisji powinny być osoby mające pojęcie o pełnych rzeczach. Jeżeli więc taki kandydat  'naszej' partii zasiadałby w owej komisji - sprawy mogłyby nabrać  zupełnie innego obrotu.

Chłopaki z Wielkopolski zakładający swoje stowarzyszenie już mogliby szukać jakiegoś poparcia! Takie działanie to lobbing, normalna rzecz. Wiele rzeczy można pchnąć do przodu z większą siłą, bo można załatwić coś odgórnie!


Co o tym sądzicie?
Lucjan

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #1 dnia: 06.07.2015, 10:06 »
Problemem może być obecny system ordynacji.

Co z tego że ktoś obieca że się zajmie, jeśli jest daleko na liście wyborczej i do sejmu nie wejdzie.

To trzeba by niestety z "jedynkami" rozmawiać a to najczęściej jest stara gwardia, która i tak jest pewna dostania się do sejmu.
Pozdrawiam Michał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #2 dnia: 06.07.2015, 10:18 »
Dlatego wlaśnie pomyślałem o Kukizie. On ma problem, bo jego poglądy nie będą szły w parze z poglądami jego partyjnych kolegów, czeka go ten sam problem co Palikota. Myślę, że P.Kukiz mógłby wiele pomóc tutaj, ma awersję do betonów... :D
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #3 dnia: 06.07.2015, 11:30 »
...Dla wędkarstwa wszystko! ;D  ...

Przepraszam, że to piszę. Lucjan, są poważniejsze rzeczy w życiu, niż moczenie kija w wodzie. Nie odbierz tego źle, ale ustalanie priorytetów politycznych w oparciu o wędkarstwo, a potem powrót do codziennego życia w UK nie jest najsprawiedliwszy.

Uważam, że Twój pomysł jest dobry w swoim założeniu. Pisałem już, że bez lobbingu i próby okopania się w jakimś środowisku politycznym (oczywiście innym, od tego, które teraz rządzi w komisji ds. wędkarstwa) jest pomysłem nie tyle dobrym, co wręcz koniecznym.

Prosiłbym tylko, by nie opierać swoich poglądów politycznych wyłącznie na podstawie wędkarstwa. Możliwe, że doszło by do tego o czym wielu nieświadomie marzy. Wrócimy do tych pięknych czasów, gdy będą ryby. Niestety, tak jak to w tych czasach bywało będziemy na nie chodzić z kijkiem leszczynowym zabierając ryby, by je zjeść i nie zdechnąć z głodu. Ty Luk wtedy będziesz przyjeżdżał ze swoim wędkarskim sprzętem na piękne wakacje wędkarskie do Polski. Potem wyjedziesz szczęśliwy, my zostaniemy. Może sprawę trochę przerysowuję, ale proszę o głębszą refleksję.

Kukiz? Sam pisze o sobie: Muzyka i ....polityka. Po co polityka? Żeby wyrwać naszą Ojczyznę z łap partyjnych klanów aby potem móc śpiewać o kwiatkach i motylkach :-) Nie sądzę, że on, jako wędkarz i myśliwy byłby zainteresowany w chwili obecnej takimi pierdołami, jak wędkarstwo. Są inne priorytety.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #4 dnia: 06.07.2015, 12:34 »


Przepraszam, że to piszę. Lucjan, są poważniejsze rzeczy w życiu, niż moczenie kija w wodzie. Nie odbierz tego źle, ale ustalanie priorytetów politycznych w oparciu o wędkarstwo, a potem powrót do codziennego życia w UK nie jest najsprawiedliwszy.
Kukiz? Sam pisze o sobie: Muzyka i ....polityka. Po co polityka? Żeby wyrwać naszą Ojczyznę z łap partyjnych klanów aby potem móc śpiewać o kwiatkach i motylkach :-) Nie sądzę, że on, jako wędkarz i myśliwy byłby zainteresowany w chwili obecnej takimi pierdołami, jak wędkarstwo. Są inne priorytety.


Dominik, nie ustalaj moich priorytetów :D Kukiz to nie gość od mokej roboty co nie zabije kury, bo tylko usuwa ludzi :)  Bycie politykiem to spełnianie obietnic wyborczych, działanie w celu zaspokojenia potrzeb wyborców. W obecnych czasach, różnic wielkich nie ma, pomiędzy PO, PiS, czy innymi partiami. Jeżeli ktoś obiecałby zajęcie się pewnymi problemami, to ma mój głos (oprócz pewnych partii oczywiście) :D
Nie przesadzaj z tym wyrywaniem Ojczyzny z łap klanów partyjnych. Polacy muszą się zmienić, w sensie mentalności, postrzegania pewnych spraw aby bylo lepiej. Sam Kukiz nic nie wskóra. Proponuje on zresztą system który jest w UK, i w którym wygrywają najsilniejsze partie. W koło Macieju to samo... Uważanie go za jakiegoś Mesjasza to gruba przesada. Podam prosty przykład - na UKiP głosowało około 4 milionów Brytyjczyków. Świetny wynik, w Polsce ozaczałby około 10-15% miejsc w sejmie. W UK dostali zaś aż jedno - niech żyją jednomandatowe okręgi wyborcze :) Dlatego nie mam wielkich oczekiwań i jestem realistą. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu :D
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #5 dnia: 06.07.2015, 12:48 »


Dominik, nie ustalaj moich priorytetów :D Kukiz to nie gość od mokej roboty co nie zabije kury, bo tylko usuwa ludzi :)  Bycie politykiem to spełnianie obietnic wyborczych, działanie w celu zaspokojenia potrzeb wyborców. W obecnych czasach, różnic wielkich nie ma, pomiędzy PO, PiS, czy innymi partiami. Jeżeli ktoś obiecałby zajęcie się pewnymi problemami, to ma mój głos (oprócz pewnych partii oczywiście) :D
Nie przesadzaj z tym wyrywaniem Ojczyzny z łap klanów partyjnych. Polacy muszą się zmienić, w sensie mentalności, postrzegania pewnych spraw aby bylo lepiej. Sam Kukiz nic nie wskóra. Proponuje on zresztą system który jest w UK, i w którym wygrywają najsilniejsze partie. W koło Macieju to samo... Uważanie go za jakiegoś Mesjasza to gruba przesada. Podam prosty przykład - na UKiP głosowało około 4 milionów Brytyjczyków. Świetny wynik, w Polsce ozaczałby około 10-15% miejsc w sejmie. W UK dostali zaś aż jedno - niech żyją jednomandatowe okręgi wyborcze :) Dlatego nie mam wielkich oczekiwań i jestem realistą. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu :D
[/quote]




Słusznie pisze Luk  . Czasem mam  wrażenie , iż niektórzy żyją obok mnie ale całkowicie w innym mentalnie kraju .
Jeżeli chodzi o wędkarstwo i politykę to powiem krótko , jeżeli któryś z polityków wykorzysta potencjał jaki drzemie w tym połączeniu to naprawdę wiele na tym wygra . Co do Pawła Kukiza jestem sceptyczny , nie daję mu wiary , nie przekonuje mnie . Z drugiej strony wolałbym głosować na jego partię niż na PO czy PIS ,oczywiście tylko z tego względu , że obie te partie mnie mocno zawiodły .

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #6 dnia: 06.07.2015, 13:00 »
Dominik, nie ustalaj moich priorytetów :D
Nie ustalam Twoich priorytetów, tylko swoje.
Nie przesadzaj z tym wyrywaniem Ojczyzny z łap klanów partyjnych.
To nie moje słowa, tylko P. Kukiza :) Podałem cytat kursywą :D

Słusznie pisze Luk  . Czasem mam  wrażenie , iż niektórzy żyją obok mnie ale całkowicie w innym mentalnie kraju .

A może to Ty Jędrula żyjesz w innym kraju?? :D Wszystko zależy z której strony na to spojrzysz :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #7 dnia: 06.07.2015, 13:10 »
A może to Ty Jędrula żyjesz w innym kraju?? :D Wszystko zależy z której strony na to spojrzysz :)



Właśnie , dlatego trzeba być baaaardzo plastycznym a nie na maxa radykalnym . Nie wolno słuchać wariatów twierdzących  , iż Polska wygląda jak po bombardowaniu . Ale również nie wolno słuchać cwaniaków , którzy mówią , że nasz kraj to eden mlekiem i miodem płynący . Sam się śmieję , że przyszło mi żyć w kraju o najbardziej trudnej sytuacji politycznej na globie - Polak potrafi...

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #8 dnia: 06.07.2015, 14:50 »
E no jedrula nie bądź takim radykałem :P
Są kraje na świecie gdzie jest o niebo trudniejsza sytuacja polityczna.
Weźmy takie pierwsze z brzegu : Afganistan, Irak czy Syria ...

ps.
a tak generalnie w temacie, całkowicie zgadzam sie z bigdomem :thumbup:
Znów jestem

Kotwic

  • Gość
Odp: Idą wybory, czyli politycy porzebują wsparcia wędkarzy...
« Odpowiedź #9 dnia: 10.07.2015, 09:18 »
Jak dla mnie we wszelakich wyborach liczy się:
- specjalista który w swej dziedzinie może coś pomóc,
- osoba ambitna i energiczna, która chce coś zrobić a nie tylko obiecywać.

Dlatego sądzę, że w wyborach "politycznych" (parlamentarne itp) trzeba wybierać osobę sprawną intelektualnie i ambitną, bo polityka to szerokie pole działania i takich osób potrzeba.
Natomiast z inicjatywy oddolnej (drobne wybory samorządowe, stowarzyszenia) tam lokować specjalistów, by ci mogli działać lokalnie, dając materiał do inicjatyw globalnych.