Autor Wątek: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka  (Przeczytany 37294 razy)

Offline dzbbdg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 9
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #105 dnia: 04.01.2023, 16:45 »
Tutaj jest numer ofery na allegro
ed7fe1dd-7922-4ebc-834f-44e1cd9a9bda

Bralem na próbe jak się to będzie sprawdzać

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Online Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #106 dnia: 04.01.2023, 16:54 »
Nie miałeś problemu z wyborem opcji dostawy ?

Offline dzbbdg

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 9
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #107 dnia: 04.01.2023, 16:58 »
Kupowałam na wiosnę więc dokladnie nie pamiętam, ale wydaje mi się, że nie bylo żadnych problemów.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder

Online Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #109 dnia: 04.01.2023, 19:52 »
Wybór dostawy np. Inpost jest mozliwy dopiero po zgłoszeniu sprzedającemu ilości towaru. Wycenia i udostępnia opcję wysyłki i zapłaty.


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #111 dnia: 04.01.2023, 22:35 »
Próbował ktoś montować te gumowe klipsy z aliexpress do kołowrotków spinningowych shimano jak stradic fl czy ultegra fc?
Tam niestety klips jest plastikowy na sztywno, a wycięcie jest w kształcie prostokątu zamiast standardowej dziurki.

Znalazłem tylko taki patent, że przez wycięcie w szpuli dają ten klips.
Myślałem jeszcze, żeby wywiercić dziurkę w szpuli.
To, co zobaczyłem na tym zdjęciu woła o pomstę do nieba. Gruby klip wystaje poza obrzeża szpuli, to się musi haczyć podczas wyrzutu. Płaski klip powinien być zamontowany w zagłębieniu obecnego klipa i nie powinien wystawać poza obręb szpuli. Po usunięciu oryginalnego klipa, po usunięciu druta zabezpieczającego, da się w prostokątny otwór wcisnąć klip o okrągłym trzonie i zabezpieczyć go drutem z od spodu. Robiłem to z sukcesem w kołowrotku Browning Black Viper MK FD 850. Odradzam wszelkie wiercenie dodatkowych dziurek w szpuli, nie jest to potrzebne. Do kołowrotków klasy stradic czy ultegra postarałbym się o klipy od Flagmana zamiast zaślepek z Ali. Ale jeżeli zaślepki z Ali zadziałają, bez ingerencji  w szpulę kołowrotka to nie widzę przeciwwskazań.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #112 dnia: 04.01.2023, 22:44 »
A te Flagmanowskie też pasują do większości modelów? Kupiłem ostatnio Daiwy Legalis 6000 LT (niższy model od Fuego 6000 LT) i się zastanawiam czy te klipsy Flagmana wejdą w otwór po oryginalnym klipsie.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #113 dnia: 04.01.2023, 23:01 »
To, co zobaczyłem na tym zdjęciu woła o pomstę do nieba. Gruby klip wystaje poza obrzeża szpuli, to się musi haczyć podczas wyrzutu. Płaski klip powinien być zamontowany w zagłębieniu obecnego klipa i nie powinien wystawać poza obręb szpuli. Po usunięciu oryginalnego klipa, po usunięciu druta zabezpieczającego, da się w prostokątny otwór wcisnąć klip o okrągłym trzonie i zabezpieczyć go drutem z od spodu. Robiłem to z sukcesem w kołowrotku Browning Black Viper MK FD 850. Odradzam wszelkie wiercenie dodatkowych dziurek w szpuli, nie jest to potrzebne. Do kołowrotków klasy stradic czy ultegra postarałbym się o klipy od Flagmana zamiast zaślepek z Ali. Ale jeżeli zaślepki z Ali zadziałają, bez ingerencji  w szpulę kołowrotka to nie widzę przeciwwskazań.
Dlatego pytam, ale narazie nikt tego nie robił w tych szpulach, a mocowanie klipsa w shimano jest na blaszce na sztywno. Jakby był drucik jak w standardowej szpuli to pewnie nie było by problemu, ale nie ma - jest tylko w big pit.
A te flagmana mega drogie, lepiej z ali kupić po 30 groszy.
Jak działa ten sposób to ja nie widzę problemu, bo można wtedy dać bezinwazyjnie kilka klipów jak ktoś potrzebuje.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #114 dnia: 04.01.2023, 23:42 »
Ja stosuję wszędzie dodatkowe klipy z drutu, według mnie najlepsze ale trzeba to zrobić dobrze i nie każdy chce się w to bawić.
Mam Daiwy LT i Shimano Ultegra, spróbuję zdemontować oryginalny klip i zamontować w to miejsce gumowy klip Flagmana. Dam Wam znać z efektów ale na pewno nie dzisiaj.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Losiu74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #115 dnia: 05.01.2023, 02:00 »
Flagmanowskie klipy pasują do wszystkiego.Ostatnio wpychałem do ultegry 5500 bez problemu. Minus jest taki że są drogie w stosunku do tych z AE plus że mają drut w zestawie i są przekłute co zdecydowanie ułatwia montaż

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #116 dnia: 05.01.2023, 03:40 »
To, co zobaczyłem na tym zdjęciu woła o pomstę do nieba. Gruby klip wystaje poza obrzeża szpuli, to się musi haczyć podczas wyrzutu. Płaski klip powinien być zamontowany w zagłębieniu obecnego klipa i nie powinien wystawać poza obręb szpuli. Po usunięciu oryginalnego klipa, po usunięciu druta zabezpieczającego, da się w prostokątny otwór wcisnąć klip o okrągłym trzonie i zabezpieczyć go drutem z od spodu. Robiłem to z sukcesem w kołowrotku Browning Black Viper MK FD 850. Odradzam wszelkie wiercenie dodatkowych dziurek w szpuli, nie jest to potrzebne. Do kołowrotków klasy stradic czy ultegra postarałbym się o klipy od Flagmana zamiast zaślepek z Ali. Ale jeżeli zaślepki z Ali zadziałają, bez ingerencji  w szpulę kołowrotka to nie widzę przeciwwskazań.
Dlatego pytam, ale narazie nikt tego nie robił w tych szpulach,
Robił.
Przypomniałem sobie,że przerabiałem tak Saharę 5000XG. Szukałem zdjęć chyba z godzinę ale nie znalazłem.
Dzisiaj postaram się w wersji 4000 pokazać jak to wygląda.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #117 dnia: 05.01.2023, 04:39 »
może klip autorstwa kolegi Marek118

https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=9534.0

kiedyś stosowałem i jest niezły.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #118 dnia: 05.01.2023, 09:59 »
Bez problemu do każdego rozmiaru dziury pasują te z Ali. Nawet jak jest kwadratowa czy też innego rodzaju. Jak nie możecie przełożyć palcami  polecam cienka igła przewlec kawałek plecionki przez te zgrubienie na końcu korka i za pomocą tej plecionki wprowadzić klips w dziurę. Mniej walki, a jak coś wystaje klipa po prostu podocinac. Daiwy, które posiadam mają przecież sztywne klipy trapezowe, a bez problemu zostały wymienione i docięte  Na koniec kawałkiem mocniejszego druta zabezpieczyć i tyle, ja nawet robiłem to rozgieta zszywka.
Plum

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pomysł na bezpieczny klip do każdego kołowrotka
« Odpowiedź #119 dnia: 05.01.2023, 14:49 »
Przepraszam,że tak trochę bez ładu i składu ale czasu nie mam.
Najsampierw naszykuj sprężysty drucik. Ja biorę z identyfikatora jak na zdjęciu. Mocny, sprężysty i zakończony jak szpilka co ułatwia przebicie gumowego klipa. Pewnie z porządnej agrafki będzie to samo.
Demontujemy badziewny klip, ukazuje nam się otwór około 4mm. Ja mam klipy 3.5mm, wchodzą teoretycznie zbyt luźno ale to w ogóle nie przeszkadza że względu na zabezpieczenie mocnym, sprężystym drucikiem o którym wcześniej. Ale jak ktoś ma klipy 4-4.5mm to gitara.
Robimy wszytko standardowo i musi działać. To nie roket sajens.
Nie wiem na cholerę mi gumowy klip przy spinningu ale cóż ;)











Włala.
Mam nadzieję,że doceniacie bo szału dostaje jak muszę tu wstawić foto z telefonu, a nie mam pod ręką komputera 😉
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!