Autor Wątek: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł  (Przeczytany 10441 razy)

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #30 dnia: 16.07.2018, 02:37 »
Miałem okazję ostatnio porównać flagmana cast master 390/150 z nevis vanity carp feeder 390/150. Nevis jest wprawdzie droższy o kilkadziesiąt złotych, ale warto dopłacić bo pod każdym względem bije cast mastera. Nevis przy tym samym zestawie i kołowrotku (shimano ultegra 5500) osiągał zawsze kilkanaście metrów więcej. Rzucałem ciężarkiem 80gr z żyłką 0,26 i strzałówką. Nevis za każdym razem osiągał 100-105m. Przy zastosowaniu cienkiej plecionki wynik pewnie jeszcze można poprawić. Wykonanie nevisa również lepsze. Cast master ma tak gruby dolnik jakiego nie pamiętam od czasu targowców z lat 90 ;) Najzwyczajniej w świecie nie mieścił mi się w butt gripa. Na plus w przypadku nevisa jest również praca pod obciążeniem. Ma fajniejsze ugięcie niż cast master.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #31 dnia: 16.07.2018, 06:02 »
Nie miałem okazji mieć w rękach Nevis'a... więc nie mogę porównywać. Ja za swoje castmastery dałem po 230pln za sztukę i tu cena też decydowała... Jeśli chodzi o dolnik to taka grubość jak najbardziej mi pasuje... W sumie fajnie by było kiedyś porównać castmastera 4,2 z podobnym Navis'em... Po to jest to forum by wymienić doświadczenia.
Marcin

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #32 dnia: 16.07.2018, 07:25 »
Dołączę się do pytania.
Miał ktoś do czynienia z Konger Endura Feeder, np. 3,9 m/150 g?