Autor Wątek: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW  (Przeczytany 6910 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Popełniłem ten artykuł...
http://splawikigrunt.pl/pzw-i-tematy-z-tym-zwiazane-szczegoly-227.html

Mam do Was pytanie... Czy wędkarze powinni zgadzać się na wszystko, i być jakby pozbawieni prawa głosu? Czy jeżeli PZW wprowadzi nowe składki - stać za tym będą faktyczne, racjonalne powody? Czy nie powinno się czegoś zrobić???

To co mnie zadziwia, to fakt, że skoro ryb jest coraz mniej, a składki coraz większe - tak mało osób zadaje sobie pytanie dlaczego dalej trwa taki stan rzeczy... Czy podczas zdawania rejestru - nie powinno się mocno wyrazic swojej opinii, a na zebraniu walnym zadac kilka 'niewygodnych' pytań?
Lucjan

johnny12

  • Gość
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 04.12.2014, 16:37 »
Witam ja w 2015 nie opłacam wcale wód pzw będę łowił na wodach pgr. Tak jak postąpili z wędkarzami byłego okręgu płocko-włocławskiego to tylko w Polsce można tak zrobić.Nie wiadomo co będzie z Wisłą cały rok ludzie łowili bez jakichkolwiek opłat i robili co chcieli.Nikt nie zapytał nas wędkarzy czy chcemy połączenia z okręgiem mazowieckim,narobili przekrętów najwięcej pozwoleń dla rybaków było na tym odcinku Wisły a prezes przeszedł do okręgu mazowieckiego.Jeżdzimy po 60km w jedną stronę i co łapiemy kilka krąpików czasem leszcza do 1kg a o drapieżniku nie wspomnę Naprawdę się odechciewa

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 05.12.2014, 13:32 »
Johny12 - przybliż trochę temat, co? Co znaczy , że nie wiadomo co z Wisłą? Macie tam rybaków? Wielu? I co to za cyrki z tym łączeniem okręgów?

W sumie ciekawy temat... O ile niektórzy chętnie moga patrzeć na umowy pomiędzy okręgami, to dobre okręgi mogą wcale nie chcieć takich 'wymian'... Przynajmniej ich członkowie!
Lucjan

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 05.12.2014, 13:47 »
W linku przedstawiam artykuł dotyczący połączenia.

http://www.tp.com.pl/temat-numeru/koniec-wloclawskiej-niewoli.html

Dla mnie to i tak ta sama "banda". Zresztą prezes okręgu płocko-włocławskiego zasiada już w szeregach okręgu mazowieckiego. Doprowadził do upadku jednego okręgu i przeszedł do innego wraz z podziękowaniami za wspaniałe wyniki. Masakra...
Darek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Darek

johnny12

  • Gość
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 05.12.2014, 14:35 »
Witam zapomniałeś Luk jak jest w Polsce >:( .Wisła była najlepszym i najciekawszym łowiskiem pomimo działalności rabunkowej związku.
Moje miasteczko jest małe ale koło wędkarskie miało z 50 lat i miało około100 członków po połączeniu okręgów dostaliśmy pismo-koło do likwidacji proszę zapisać się do innego do tej pory nie wiemy czemu .Jedna banda gorsza od stada kormoranów

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 05.12.2014, 14:56 »
Zlkwidowali Wam koło? Ładny numer...  :o  Nie rozumiem jak ktos może sobie rozwiązywac koło wędkarskie. To podstawowa komórka zrzeszająca lokalnych wędkarzy!!!

Co do Wisełki...  To wielka rzeka i ma potencjał... Niestety jak się wykorzystuje ja rybacko - to nie ma raczej dobrych wyników później.

To czego ja nie rozumiem, to dlaczego składka była tak duza wczesnie a teraz będzie tak mała... Czy to ilośc wędkarzy w okręgu mazowieckim ma na to wpływ? Bo skoro jest ich tak dużo, że składka robi sie tańsza - to znaczy to również, że będzie ich znacznie więce nad wodamij! I tak źle i tak niedobrze...
Lucjan

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #7 dnia: 05.12.2014, 14:58 »
Niestety tutaj trudno jest coś zrozumieć...
Darek

johnny12

  • Gość
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #8 dnia: 05.12.2014, 16:04 »
Zlikwidowali bo jak byli u nas na początek sezonu 2013r i nasi zaczęli zadawać pytania to dobrze że policja przyjechała bo różnie mogło skończyć
Przekręt roku lub hit roku - większość kolegów opłaciło składki na 2014r w kołach okręgu mazowieckiego ponieważ prezesi tych kół zapewniali że wisła na odcinku płock-włocławek przechodzi we władanie tego okręgu.Teraz pytanie po co?? -oszukano ich chociaż prezesi wiedzieli że przetarg będzie rozstrzygnięty w sierpniu.Byłem ostatnio w listopadzie wędkarzy dużo łódek dużo gościu przypłynął rano i karpia trafił na szarpaka PSR nie kontroluje bo po co przecież każdy teraz może łowić NIE OPŁACAM PZW W 2015R NIE BĘDĘ DORABIAŁ ZŁODZIEJI

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #9 dnia: 05.12.2014, 19:02 »
No PSR ma kontrolować wody niezależnie od tego kto je dzierżawi. Tym bardziej powinni strzec 'majątku'. RZGW po raz kolejny sie nie popisało. Jak dla mnie to Ci goście w ogóle nie maja pojęcia o co chodzi wz wodami. Niestety to nie jest tak, że tylko PZW to beton. W wielu miejscach pracują 'gamonie'. RZGW rzadko kiedy myśli o wodzie jako o czyms co zawiera ryby, ptaki i inne zwierzęta...

Swoją drogą nie mam pojęcia jak można było zniszczyć tak Wisłę... Nie wiem czy macie to samo odczucie - w Polsce jakby nikt nie dbał o wody - panuje 'spychologia' - RZGW, Ministerstwo Rolnictwa, Srodowiska... winnych nie ma, komu robic również.
O wiele lepiej wyszła na tym Odra - bo przynajmniej nie ma rybaków - i na części długości jest rzeką graniczną...
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #10 dnia: 05.12.2014, 21:10 »
wisla to tylko juz na mapie :(a skladki na PZW to pewnie ida na paliwo dla rybakow i wodke zeby sie chlopaki grzali jak pilnoja sieci w nocy

Offline Fluffy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 13
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #11 dnia: 05.12.2014, 21:53 »
Prawda jest, że najlepsze okręgi nie chcą wymian, jak popatrzycie na mapę to np PZW Nowy Sącz czy Krosno mają zero porozumień, i w sumie się nie dziwię. Mają chyba jedne z najrybniejszych wód w Polsce. Inna sprawa że mądrze gospodarują zasobami, powstają OSy, spore ograniczenia wędkowania, jest pełne zrozumienie korzyści z turystyki wędkarskiej. Nawet na Dunajcu, gdzie przecież jest ogromna presja wędkarska, można bez problemu syto połowić. Górne odcinki Sanu, pomimo że najswietniejsze lata mają za sobą, w porównaniu do pozostalych rzek Polski kipią życiem. Inna sprawa, że łowiąc w okolicy Sanoka na Sanie, Oslawie (na odludnym odcinku) i Soline przez trzy dni miałem cztery kontrole. I bardzo dobrze.
Tak że są okręgi PZW gdzie można naprawdę cieszyć się hobby. W tym roku opłacam podstawową najminimalniejszą, bo muszę, na Kraków (rybna pustynia) i pełną na bogatości na Krosno (Sanok to moje rodzinne strony i czesto tam bywam).

Pozdrawiam
Michał

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #12 dnia: 06.12.2014, 13:33 »
Ja na nadchodzący rok również nie opłacam składki. Mam już dość tego że jeszcze 4 lata temu na Wiśle to i połowiłem takich 30+ i większe nie licząc tych mniejszych, teraz skala zaczyna się 20+ a 40 to powoli rarytas.
Wole już jechać na komercje lub dobrze poszperać w necie i nad jakieś jeziorko prywatne.
Mieszkam w Warszawie i z mojego punktu widzenia z tymi porozumieniami jest fajnie bo mam większe pole do popisu w niewielkiej odległości. Lecz widzę i waszą stronę medalu koledzy.
Mazovia Fishing Team

XooX

  • Gość
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #13 dnia: 15.12.2014, 20:51 »
Ja nie wiem co wy chcecie od tego PZW... przecież obdarowali nas najnowszą aplikacją na tablety i smartfony !!!!!!!
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/105900/60/pzw__wedkuj_z_nami__aplikacja_na_smartfony_i_tablety
... dodatkowo w ramach przyszłorocznej składki każdy członek PZW otrzyma darmowe konto w grze on-line "Na ryby!"  :o

I to powinno Wam Koledzy wystarczyć... a nie jakieś tam prawdziwe ryby wam się kurna marzą...  :P  :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanim zapłacisz nową składkę... Dyskusja o składkach w PZW
« Odpowiedź #14 dnia: 15.12.2014, 20:58 »
No to ma sens... ;) Zapłacić składke i łowic ryby on-line. :)

Znowu zamiast konkretów PZW częstuje jakimis pierdołami...
Lucjan