Autor Wątek: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate  (Przeczytany 1483 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #15 dnia: 05.04.2024, 00:09 »
Cudow nie ma, przy cenie 30 zł, marża sklepów to 40-50%. Więc taka kulka w produkcji musi kosztować dobrze poniżej 10 zł/kg.
I wszystko w tym temacie, dalej nie muszę pisać...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 244
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #16 dnia: 05.04.2024, 06:43 »
Cudow nie ma, przy cenie 30 zł, marża sklepów to 40-50%. Więc taka kulka w produkcji musi kosztować dobrze poniżej 10 zł/kg.
I wszystko w tym temacie, dalej nie muszę pisać...

Wstawiłeś zdjęcie ze składem.
Pochwal się czym sypałeś - firma , nuta , data tych kul - skoro mówisz że to gips , nie wart złamanego grosza - warto wiedzieć co to.
Skoro łowiłeś na nie 3 lata - i nic nie umiałeś złowić.....
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #17 dnia: 05.04.2024, 09:10 »
Taka moja propozycja kup kulki które poleżą dłużej w wodzie i będą odżywcze...Do tego orzech tygrysi i nic więcej nie potrzebujesz. Cudow nie ma, przy cenie 30 zł, marża sklepów to 40-50%. Więc taka kulka w produkcji musi kosztować dobrze poniżej 10 zł/kg.

Kozi,
Dasz kilka przykładów takich kulek?
Nie jestem aktualnie w temacie kulek bo sam kręcę. Natomiast za taki towar jak napisałem trzeba zapłacić minimum 45-50 zł/kg.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #18 dnia: 05.04.2024, 13:12 »

Wstawiłeś zdjęcie ze składem.
Pochwal się czym sypałeś - firma , nuta , data tych kul - skoro mówisz że to gips , nie wart złamanego grosza - warto wiedzieć co to.
Skoro łowiłeś na nie 3 lata - i nic nie umiałeś złowić.....
M.in. Massive baits orzech i truskawka
Nie ważne jaka firma, wszystko eko są robione na bazie kukurydzy. Kozi Ci napisał, że taka kulka w produkcji musi kosztować poniżej 10 zł, bo zarobić muszą 3 łańcuchy: producent, sklep, skarb państwa.
W niektórych dochodzi jeszcze zewnętrzna firma produkująca kulki.
Zrób sobie test, wsadź kulkę zrobioną na bazie mączek roślinnych (kuku, soja, groch) do szklanki z wodą, a do drugiej na bazie mączek rybnych wypełnioną pokarmami płynnymi, olejami i po 24h przekrój te kulki.
Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba? To zapycha brzuch jak boki pizzy.

Żeby nie było, testowałem też TB, Starbaits, Carpelan wellmix 9 czy coś takiego, tomas blazek, shimano tx-1 i pewnie jakieś inne, których nie pamiętam.
Sypałem tego 50 kg w sezonie.

Mój wniosek prosty, lepiej kupić o połowę mniej kulek, ale na mączkach rybnych lub tygrysich jak ktoś chce słodkie.

Jak coś możesz polecić to czekam...lub dać jakieś rady :P może łowię na pustych wodach pzw i dlatego nic nie jadło tych kulek. 8) 8)
Aha, dodam z góry, że po wrzuceniu opakowania SK30 2.5kg odrazu były wyniki na tej wodzie :P

W załączniku dowód, reszty mi się nie chce szukać i wklejać, ale przerobiłem dobre 200 kg serii ekonomicznych.
Kulki z przydatnością conajmniej rok czasu, kupowane głównie na promocjach tak jak Kozi poleca :)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #19 dnia: 05.04.2024, 13:43 »
Rybne wersje Essential od Ultimate mają w składzie mączkę krewetkową, dodatkowo albumina więc fajnie sprawdzają się przy dłuższym nęceniu w wodach z dużą ilością drobnicy, wiadomo, że skład ubogi porównując do topowych wersji za te 50-60zł ale w wielu przypadkach wystarczający. Używam im przy długotrwałym nęceniu w jednym miejscu więc jakoś to muszą trawić i wracają :)
Ale kluczem jest tutaj porównywanie konkretnych produktów a nie wrzucanie wszystkiego do jednego wora

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #20 dnia: 05.04.2024, 14:21 »
Rybne wersje Essential od Ultimate mają w składzie mączkę krewetkową, dodatkowo albumina więc fajnie sprawdzają się przy dłuższym nęceniu w wodach z dużą ilością drobnicy, wiadomo, że skład ubogi porównując do topowych wersji za te 50-60zł ale w wielu przypadkach wystarczający. Używam im przy długotrwałym nęceniu w jednym miejscu więc jakoś to muszą trawić i wracają :)
Ale kluczem jest tutaj porównywanie konkretnych produktów a nie wrzucanie wszystkiego do jednego wora
Ja wspominam o kulkach na bazie kuku, czyli głównie na mączkach roślinnych, nie rybnych (krewetkowa) jak Ty podałeś.
Osobiście z doświadczenia wolę dopłacić do tych 50 zł i mieć pewny towar, który pracuje od wrzucenia i jest szansa na szybki strzał.
Zapytacie się mnie czemu stosowałem eko kulki? Ze względu na sumika, myślałem, że twarda kulka lepiej się spełni niż ta miększa na rybnych mączkach.
Myliłem się, na rybnych kulkach karpie się zabijają z sumikami o nie 8)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 244
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #21 dnia: 05.04.2024, 18:43 »

Wstawiłeś zdjęcie ze składem.
Pochwal się czym sypałeś - firma , nuta , data tych kul - skoro mówisz że to gips , nie wart złamanego grosza - warto wiedzieć co to.
Skoro łowiłeś na nie 3 lata - i nic nie umiałeś złowić.....
M.in. Massive baits orzech i truskawka
Nie ważne jaka firma, wszystko eko są robione na bazie kukurydzy. Kozi Ci napisał, że taka kulka w produkcji musi kosztować poniżej 10 zł, bo zarobić muszą 3 łańcuchy: producent, sklep, skarb państwa.
W niektórych dochodzi jeszcze zewnętrzna firma produkująca kulki.
Zrób sobie test, wsadź kulkę zrobioną na bazie mączek roślinnych (kuku, soja, groch) do szklanki z wodą, a do drugiej na bazie mączek rybnych wypełnioną pokarmami płynnymi, olejami i po 24h przekrój te kulki.
Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba? To zapycha brzuch jak boki pizzy.

Żeby nie było, testowałem też TB, Starbaits, Carpelan wellmix 9 czy coś takiego, tomas blazek, shimano tx-1 i pewnie jakieś inne, których nie pamiętam.
Sypałem tego 50 kg w sezonie.

Mój wniosek prosty, lepiej kupić o połowę mniej kulek, ale na mączkach rybnych lub tygrysich jak ktoś chce słodkie.

Jak coś możesz polecić to czekam...lub dać jakieś rady :P może łowię na pustych wodach pzw i dlatego nic nie jadło tych kulek. 8) 8)
Aha, dodam z góry, że po wrzuceniu opakowania SK30 2.5kg odrazu były wyniki na tej wodzie :P

W załączniku dowód, reszty mi się nie chce szukać i wklejać, ale przerobiłem dobre 200 kg serii ekonomicznych.
Kulki z przydatnością conajmniej rok czasu, kupowane głównie na promocjach tak jak Kozi poleca :)

Historia drogiej kulki jest dla tych którzy mogą sobie pozwolić na takie sypanie.
Lub dla tych którzy lubią wierzyć w głupoty.

Ja zjedlem zęby na kulach. Łowię na nie ze 30 lat. W Polsce jeszcze mało kto wiedział co to  kulka...proteina i inne tego typu historie.
Pierwsze przepisy mieliśmy z angielskich gazet.
Nie było nas stać na ekscesy nie znaliśmy się na tym
Kręciło się z mleka w proszku mąki kukurydzianej ,grysiku jaj i zmielonego ptasiego żarcia.
Potem doszedł mielony aler i inne historie.
Sypałem 70 kg na tydzień.
Moje wody to setki hektarów... na pzw. ryby żarły i trza było uprawiać poletka.

Nie rozumiem o czym ty piszesz do mnie bo to trochę nie poważne.
Napisze tak .....płaczesz że ci handlówki nie sypią to na handlowe się nastawiałeś ...masakra.

Cyt."Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba? To zapycha brzuch jak boki pizzy."
o czym ty piszesz ..... Ty jesteś autorem tej teorii czy jakiś kolega .... porostu nokaut. To wnioskuję że parzone w rosole trzymane trzy dni w nim kule będą najlepsze.
Masakra.

Na pzw musze sypać - mało kogo stać by walnąć 70 kg kuli w wode za 70 zł  za 1 kg.

Znam kilka firmowych teamów.
Robiących wyniki do filmów i zdjęć. Nawet oni nie sypia towarem premium.
Buduje się łowiska na ziarnie  i ekonomicznych kulsch a co za tym idzie tanich kulach.
Na końcówce tej zimy i początku wiosny robię swoje ....na rokładzie mam ponad 100 karpi  I gdzie na wodzie pzw. Ale nie jebie kół peletów...ziarna....obecnie.
Teraz liczy się miejsce dopasowanie się ...To jest sposób.
co innego w sezonie towaru trzeb opór i sypać.


Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 244
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #22 dnia: 05.04.2024, 18:45 »
Rybne wersje Essential od Ultimate mają w składzie mączkę krewetkową, dodatkowo albumina więc fajnie sprawdzają się przy dłuższym nęceniu w wodach z dużą ilością drobnicy, wiadomo, że skład ubogi porównując do topowych wersji za te 50-60zł ale w wielu przypadkach wystarczający. Używam im przy długotrwałym nęceniu w jednym miejscu więc jakoś to muszą trawić i wracają :)
Ale kluczem jest tutaj porównywanie konkretnych produktów a nie wrzucanie wszystkiego do jednego wora
Ja wspominam o kulkach na bazie kuku, czyli głównie na mączkach roślinnych, nie rybnych (krewetkowa) jak Ty podałeś.
Osobiście z doświadczenia wolę dopłacić do tych 50 zł i mieć pewny towar, który pracuje od wrzucenia i jest szansa na szybki strzał.
Zapytacie się mnie czemu stosowałem eko kulki? Ze względu na sumika, myślałem, że twarda kulka lepiej się spełni niż ta miększa na rybnych mączkach.
Myliłem się, na rybnych kulkach karpie się zabijają z sumikami o nie 8)

Oki
Podaj nazwę kuli i producenta
Kuli twardej ,od razu pracującej ...Po wrzuceniu do wody ?

Po kawałku opisujesz jakie błędy robisz.
Nie wiadomo gdzie j jak łowisz...
Opierasz się na opowieści drogiej kuli.
A prawda może być taka że na ekonomiczne kule dobrych firm ryby by brały gdybyś podszedł z głową do tematu.
W wodzie z sumikami łowiłes na kulki eko miękkie......sory nie porozumienie.
Ale widzisz jak byś wiedział że istnieją koszulki na kule chroniące przed rozbiciem ....To pierwsza odpowiedź by już była może te kule by ryby dawały.

Dlaczego to pisze bo generalizujesz i mylisz podejścia krótko mówiąc nie mając pojęcia o temacie opiniujesz i krytykujesz dobry towar.
Napalasz się cena a prawda jest taka że jak byś miał pojęcie o temacie inaczej byś łowił.

Pisząc twarda kulą pracuje ...sory to tak nie działa.
Twarde kule  jak beton  szybko oddają i pracują robią strzał szybko...
Masakra.

Podejście ostatniej kuli w łowisku to właśnie podejście twardej kuli ma leżeć kilka dób aż zostanie jako przysłowiowa ostatnia... To podejście tych co wysiadują jaj w namiotach i kręcą kilka rolek w tydzień.
Masakra.
Ale każdy niech robi co lubi i tyle.

Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 440
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #23 dnia: 05.04.2024, 19:46 »
Zrób sobie test, wsadź kulkę zrobioną na bazie mączek roślinnych (kuku, soja, groch) do szklanki z wodą, a do drugiej na bazie mączek rybnych wypełnioną pokarmami płynnymi, olejami i po 24h przekrój te kulki.
Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba?

Enzymami trawiennymi ;) Oczywiście może być tak, że mączka rybna jest trawiona szybciej niż komponenty roślinne, ale to nie zależy znów tak bardzo od tego, jak się ta kulka rozpuszcza w wodzie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #24 dnia: 07.04.2024, 12:45 »

Sypałem 70 kg na tydzień.
Moje wody to setki hektarów... na pzw. ryby żarły i trza było uprawiać poletka.


Maciek Ty to jesteś jednak fachowiec...
Najpierw piszesz o miejscu, które stanowi 99% sukcesu, a później, że trzeba sypać 70kg kulek na tydzień...
A jak ktoś ma inne zdanie niż Twoje to nazywasz go głupkiem tylko dlatego, że jesteś dużo starszą osobą.
I jak ktoś potrafi na dużym zbiorniku PZW łowić ładne ryby to nazywasz to później rybną wodą xd

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #25 dnia: 07.04.2024, 14:59 »
Zrób sobie test, wsadź kulkę zrobioną na bazie mączek roślinnych (kuku, soja, groch) do szklanki z wodą, a do drugiej na bazie mączek rybnych wypełnioną pokarmami płynnymi, olejami i po 24h przekrój te kulki.
Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba? To zapycha brzuch jak boki pizzy.

Kulki na bazie mączek roślinnych będą miały lepszą rozpuszczalność w wodzie niż tłuszczach. Płynny pokarm będzie zawierał mniej wody i dlatego nie będą się rozpuszczały. Nie ma to nic wspólnego z jakością produktu.

Obrazisz się kiedy napiszę, że warto poczytać o biologii ryb i nie kompromitować się publicznie? Karpiowate mają zęby gardłowe i kruszą kulki przez połknięciem. Trawienie to procesy trochę bardziej skomplikowane niż moczenie w szklance ;)

Na pzw musze sypać - mało kogo stać by walnąć 70 kg kuli w wode za 70 zł  za 1 kg.

Zapewne niewielu z nas może przeznaczyć 4900 zł na kulki do nęcenia.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 244
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #26 dnia: 07.04.2024, 16:54 »

Sypałem 70 kg na tydzień.
Moje wody to setki hektarów... na pzw. ryby żarły i trza było uprawiać poletka.


Maciek Ty to jesteś jednak fachowiec...
Najpierw piszesz o miejscu, które stanowi 99% sukcesu, a później, że trzeba sypać 70kg kulek na tydzień...
A jak ktoś ma inne zdanie niż Twoje to nazywasz go głupkiem tylko dlatego, że jesteś dużo starszą osobą.
I jak ktoś potrafi na dużym zbiorniku PZW łowić ładne ryby to nazywasz to później rybną wodą xd

Nie rozumiem z czym masz znowu problem zasada jest prosta.
Otwarta woda..
Wpierw muszą być w niej ryby.
Potem trzeba wytypować miejsce.
A następnie nawozić aby przyzwyczaić i zrobić rolkę.

Coś jest w tym trudnego.....
Zastanów się.

Pisałem napisz nazwę kulek o których piszesz..   nie napisałeś.
Napisz wodę gdzie łowisz...Nie napisałeś.

Deprecjonuesz kule ekonomiczne nie mając pojęcia o łowieniu to wynika z twych postów.
Po raz kolejny czepiasz się nie pisząc w sumie o co ci do końca chodzi....To że ci kiedyś  nie napisałem jak i na co łowię...sory wiedzą kosztuje. Trzeba to przerobić i się dowiedzieć.
Ja podałem argumenty dlaczego pojawiły się kule ekonomiczne od dobrych producentów.
I tyle.

Nie wiem zauważyłem że masz problem z kimś kto umie łowić i łowi. 
I taka to historia.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 244
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #27 dnia: 07.04.2024, 17:00 »
Zrób sobie test, wsadź kulkę zrobioną na bazie mączek roślinnych (kuku, soja, groch) do szklanki z wodą, a do drugiej na bazie mączek rybnych wypełnioną pokarmami płynnymi, olejami i po 24h przekrój te kulki.
Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba? To zapycha brzuch jak boki pizzy.

Kulki na bazie mączek roślinnych będą miały lepszą rozpuszczalność w wodzie niż tłuszczach. Płynny pokarm będzie zawierał mniej wody i dlatego nie będą się rozpuszczały. Nie ma to nic wspólnego z jakością produktu.

Obrazisz się kiedy napiszę, że warto poczytać o biologii ryb i nie kompromitować się publicznie? Karpiowate mają zęby gardłowe i kruszą kulki przez połknięciem. Trawienie to procesy trochę bardziej skomplikowane niż moczenie w szklance ;)

Na pzw musze sypać - mało kogo stać by walnąć 70 kg kuli w wode za 70 zł  za 1 kg.

Zapewne niewielu z nas może przeznaczyć 4900 zł na kulki do nęcenia.

Ale to jest normalny argument dla ludzi którzy karpiują i używają dużo towaru.
Jak ktoś łowi zarybieniówke...
Do tego częściej łowi w necie niż realu.
To jest skłony przyswajać opowieści dziwnych treści.
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #28 dnia: 07.04.2024, 17:10 »
Nie wiem bo nie karpiuje i jest mi to obojętne ile ktoś wydaje na cokolwiek. Pomnożyłem dwie liczby i nasunął się taki wniosek. Aż tyle.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Ekonomiczne kulki Essential od Ultimate
« Odpowiedź #29 dnia: 07.04.2024, 17:17 »
Zrób sobie test, wsadź kulkę zrobioną na bazie mączek roślinnych (kuku, soja, groch) do szklanki z wodą, a do drugiej na bazie mączek rybnych wypełnioną pokarmami płynnymi, olejami i po 24h przekrój te kulki.
Eko kulka będzie w środku sucha, więc jak to ma strawić ryba? To zapycha brzuch jak boki pizzy.

Kulki na bazie mączek roślinnych będą miały lepszą rozpuszczalność w wodzie niż tłuszczach. Płynny pokarm będzie zawierał mniej wody i dlatego nie będą się rozpuszczały. Nie ma to nic wspólnego z jakością produktu.

Obrazisz się kiedy napiszę, że warto poczytać o biologii ryb i nie kompromitować się publicznie? Karpiowate mają zęby gardłowe i kruszą kulki przez połknięciem. Trawienie to procesy trochę bardziej skomplikowane niż moczenie w szklance ;)

Na pzw musze sypać - mało kogo stać by walnąć 70 kg kuli w wode za 70 zł  za 1 kg.

Zapewne niewielu z nas może przeznaczyć 4900 zł na kulki do nęcenia.
Piszesz o rozpuszczalności czy o rozpadaniu kulek? Bo to dwie różne kwestie.