Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 117169 razy)

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 60
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #570 dnia: 16.02.2021, 20:03 »
W tamtym sezonie odbiłem się od drzwi na Rybakach w Zegrzu i nie dopłaciłem na mazowiecki i w tamtym tygodniu krew mnie zalała jak okazało się, że przez neta mogę to zrobić ;D

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #571 dnia: 16.02.2021, 21:14 »
Ja w tym roku chce pierwszy raz wykupić OM, muszę tylko gdzieś podjechać, jest w Łodzi jakieś koło czegoś warte ?

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #572 dnia: 16.02.2021, 21:16 »
Podpowiem tylko, że w niektórych okręgach można na kupić znaczek na OM. Czasem znajomi znajomych przerzucają do sklepów z innych okręgów, i oszczędza to trochę fatygi. Chyba tak być nie powinno, ale wiadomo.

Offline wsumierybak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 1
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #573 dnia: 17.02.2021, 15:40 »
Lucek ja mam do wyboru cztery koła trzy w ciechanowskim i jedno w mazowieckim. Zrobił bym jak napisałeś jednak nie wiem gdzie naprawdę uderzyć. W Warszawie jedna wielka zbieranina nikogo nie znam. W ciechanowskim to koło w Nowym Mieście to zarzekam się że moja noga nad zalewem nowomiejskim nie postanie. Parę lat temu na zebraniu z tego co wiem tylko jedna osoba była za zarybieniem zalewu boleniem. A kto ? Pan Prezes który w ocenie wędkarzy roz....ił boleniem zalew. W Płońsku to też kicha. Prezes dziadek emeryt dużo gada wiele nie robi nie wiem dlaczego. Miejscowe gumowce chcą tylko zarybiać i nic od siebie. Od poniedziałku do czwartku nie wiele osób nad wodą. W piątek najwięcej gumofilców. Nęcą i czasami cos tam trafią bo w weekend brac można. Ostatnie kolo to Cieksyn. Nie znam nikogo. I co  robić  q..wa mac jak żyć gdy na ryby chce sie jechać.
Najbliższa większa komercja to okoń. Jednak nie dla mnie. Druga to prawie 100km w jedna stronę -Rusiec juz lepiej jak na okoniu. Wybierz koło dobre - łatwo powiedzieć

Cytuję:
..."Parę lat temu na zebraniu z tego co wiem tylko jedna osoba była za zarybieniem zalewu boleniem. A kto ? Pan Prezes który w ocenie wędkarzy roz....ił boleniem zalew. "...

Od co najmniej "paru lat" pełnię obowiązki prezesa tego Koła. Czyli w cytacie pewnie o mnie mowa.
Ja nie wiem kolego skąd czerpiesz te informacje, ale w naszym Kole, a tym bardziej na walnych, nikt nie był (w tym i moja osoba) i nie jest za zarybianiem wody stojącej boleniem. Wręcz przeciwnie. Od lat powtarzam jak mantrę, że takie wody nie potrzebują SUBSTYTUTU szczupaka, tylko po prostu - szczupaka. I jego lepszej ochrony. Np. takiej, że od 2021 roku na Zalewie Nowomiejskim wprowadzony jest zakaz zabierania tego gatunku.
Zatem czekam na przeprosiny, bowiem ja nigdy nie "byłem za zarybieniem zalewu boleniem", ani żadnej innej wody zresztą.
W tym wątku:   https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1460.0  to wyjaśniłem, a Ty nie potrafisz honorowo cofnąć swoich słów. Nieładnie... Jak już, to dla Twojej wiedzy, pomysł zarybiania boleniem ("bo szczupaka jest w wodach za mało") wychodzi wyłącznie od dyrektora biura okręgu ciechanowskiego PZW, który, jako ichtiolog, ma takie prerogatywy. Podobna sprawa ma się do zarybień sumami innych wód stojących, ale to napisz mejla do okręgu i się wszystkiego dowiesz. 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #574 dnia: 17.02.2021, 15:57 »
Myślę, że były to plotki, których sporo krąży, i podawane z ust do ust nabierają całkiem innego kształtu.

Ja mam pytanie odnośnie dyrektora. Podobno mają oni bardzo dużo do powiedzenia, i często nie ma nad nimi kontroli, choć taka powinien sprawować prezes w imieniu wędkarzy. Czy nie jest tak, że na siłę się wciska tego bolenia, bo jest gdzieś na zbyciu, czyli w ośrodku zarybieniowym?

Temat jest ciekawy, bo wielu wędkarzy nie rozumie, że za wiele rzeczy odpowiada dyrektor biura zarządu okręgu, nie zaś prezes okręgu tum bardziej koła. Nie znamy  danych ile naprawdę kosztuje ryba z takiego ośrodka, bo cenę ustala się na jakimś poziomie, a koszt utrzymania ośrodka i ludzi w nim pracujących to całkiem inna rzecz. 

Ubolewam nad tym, że takie rzeczy w PZW nie są wyjaśniane na bieżąco (ustalenie kto tu wydal taką decyzję i sprawdzenie co i jak, łącznie z wyciągnięciem konsekwencji). Zarybienie boleniem zamiast szczupakiem wody takiej jak zalew, to lekka kpina. Ale wędkarze zazwyczaj odbijają się od ściany.
Lucjan

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #575 dnia: 17.02.2021, 20:58 »
Ja w tym roku chce pierwszy raz wykupić OM, muszę tylko gdzieś podjechać, jest w Łodzi jakieś koło czegoś warte ?
Zezwolenie opłacam od dwóch lat w sklepie zoologiczno-wedkarskim - Lermontowa 7 bo tam mam w sumie najbliżej. Ale z chęcią też zapisalbym się do jakiegoś sensownego koła ale do którego? Gdzie uderzyć, kogo poprzeć w wyborach?
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #576 dnia: 18.02.2021, 13:46 »
Panowie proszę o poradę. Mam kartę wędkarską ale nie jestem członkiem żadnego koła i nigdy karty nie opłacałem. W tym roku chciałbym pierwszy raz opłacić, czy musze to robić zapisując się do jakiegoś koła, czy mogę to zrobić przez Internet nie zapisując się do żadnego koła ?

Link do opłacenia Okręg Mazowiecki
https://ompzw.eparki.pl/

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #577 dnia: 18.02.2021, 15:18 »
Pliz, zapisz się do dobrego koła. Bez tego wspierasz sitwę.
Lucjan

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #578 dnia: 18.02.2021, 16:04 »
Pliz, zapisz się do dobrego koła. Bez tego wspierasz sitwę.

Z chęcią ale u mnie w mieście są 3 czy 4 i zero opinii :facepalm:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #579 dnia: 18.02.2021, 16:26 »
Wybrałbym takie które ma pod sobą wody. Na stronie PZW masz więcej informacji. Ne pewno nie wchodź w koła garnizonowe, to ostoja postkomunistów  :)
Lucjan

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #580 dnia: 18.02.2021, 16:32 »
Wybrałbym takie które ma pod sobą wody. Na stronie PZW masz więcej informacji. Ne pewno nie wchodź w koła garnizonowe, to ostoja postkomunistów  :)

Jedno jest opiekunem dwóch wód, nic więcej. Żadne koło nie ma wody indywidualnej dla siebie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #581 dnia: 18.02.2021, 17:33 »
To wiesz co brać, te z wodami, część twej składki idzie na te zbiorniki :)
Lucjan

Offline marek1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #582 dnia: 18.02.2021, 17:48 »
Lucek - to może i ja się przeniosę do innego koła :) jakie polecasz ? Bo byłem już w paru i wszędzie to samo :) w Opolu ( tylko nie pisz że do elektrowni :) . )

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #583 dnia: 18.02.2021, 20:20 »
Mogę zapytać chłopaków :) Im zależy na tym, aby w innych kołach byli wędkarze co coś robią, bo potem jest jedno koło co działa i które uwalane jest przez dziedziców z prezydium. Odezwę się jeszcze dziś, poczekaj :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #584 dnia: 18.02.2021, 20:29 »
Na tę chwilę najlepszy wybór to koło w Dąbrowie. Mają dobrą wode no kill i sprawny zarząd, zależy im na ludziach. Polecam więc tam zajrzeć, skarbnik to swój człowiek - Paweł. Jak nie łowiłeś tam to też polecam, podobno wykonali wiele prac i zbudowali konkretne łowisko, które pięknie dojrzewa. Wiem, troszkę trzeba pojechać, ale zrobisz dobry uczynek, ale oni dadzą ci też kilka porad na tej wodzie :)
Lucjan