Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 117147 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #105 dnia: 19.01.2016, 14:08 »
Pokrętna Darku jest Twoja logika.
Bo wody nie mogą być uwłaszczone, gdyż muszą być państwowe. A kto Ci tak powiedział i gdzie jest tak „wszędzie”?
Spadkobierca nie musi być wędkarzem a to doprowadzi do tragedii? Tylko dlatego że ktoś nie jest wędkarzem? Dobrze, zaraz Ci przypomnę…
Gigant budowlany będzie chciał wykupić (…) – a państwowego nie wykupi? Nawet są ceny łapówek co do tego ile kosztuje ustawa, a decyzji o zmianie koryta rzeki na przykład nie można kupić? Albo zasypać jedno jezioro i w zamian wykopać inne w innym miejscu (w dobie dzisiejszej techniki)?
A następnie piszesz w sprawie kół, że „Dlatego tak ważną jest sprawą kompetentna kadra menadżerska (niekoniecznie związana z wędkarstwem)”.

Ależ Darku, w PZW są doskonale wyszkoleni fachowcy w dziedzinach strategicznych. Hodowli ryb nie prowadzą rolnicy, ślusarze czy lekarze, ale doskonali fachowcy. 40 km od mojego miejsca zamieszkania jest koło PZW które samo hoduje ryby, sobie po kosztach wpuszcza do zbiorników i jeszcze sprzedaje, a zyski inwestuje w infrastrukturę…

Główne decyzje podejmują politycy – to jest tutaj banda idiotów, którzy głosują nad sprawami, na których się nie znają, to są prawdziwi szkodnicy – i nie tylko głosując w sprawach dotyczących w skutkach PZW. Debilny dzisiaj Regulamin PZW (PARP) dlatego jest debilny, bo musiał być dostosowany do prawa wyższego rzędu jakim jest ustawa. A doszczętnie sprostytuował go pan Kalinowski, którego powinno się postawić przed Trybunał Stanu, a on odwrotnie, awansował. O tym ja mówię, o systemie.

Twoje słowa Darku jasno wskazują, że jesteś za państwowym monopolem, (czyli pozostawić tak jak jest), a to co prywatne to be. Tutaj jednak nie chodzi o kosmetykę, ale o zmiany systemowe.

Gdybyś mi powiedział, że aby było dobrze i właściwie w PZW, trzeba zdelegalizować wszystkie partie polityczne w Polsce, wyrzucić na zbity pysk polityków a rząd obsadzić specjalistami – bez sprzeciwu jestem za. Państwo jest jak rodzina, jest głowa rodziny i członkowie, którzy wykonują dobrze powierzone role.

Tylko skala inna…
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #106 dnia: 19.01.2016, 14:33 »
Główne decyzje podejmują politycy – to jest tutaj banda idiotów, którzy głosują nad sprawami, na których się nie znają

Zgadzam się, ze od polityki wiele zależy, ale nie traktowałbym ich jak bandy idiotów, którzy nie widzą nad czym głosują (choć zapewne i takich jest wielu - lecz ci nie są decydentami), lecz raczej jako cynicznych graczy, traktujących Polskę jak prywatny folwark.

Twoje słowa Darku jasno wskazują, że jesteś za państwowym monopolem, (czyli pozostawić tak jak jest), a to co prywatne to be.

Nie jestem za państwowym monopolem, ale sądzę, że tzw. uwłaszczenie jest niemożliwe z czysto organizacyjnego punktu widzenia. Co do rzek natomiast, to z tego co wiem , nigdzie nie należą one do prywatnych właścicieli.

Gdybyś mi powiedział, że aby było dobrze i właściwie w PZW, trzeba zdelegalizować wszystkie partie polityczne w Polsce, wyrzucić na zbity pysk polityków a rząd obsadzić specjalistami – bez sprzeciwu jestem za. Państwo jest jak rodzina, jest głowa rodziny i członkowie, którzy wykonują dobrze powierzone role.

Politycy są potrzebni, tyle tylko, że uczciwi i kompetentni w sprawach politycznych. Będę się upierał, że polityk nie musi być ekspertem. Ministrem zdrowia nie musi być lekarz, a ministrem rolnictwa rolnik, tak jak ministrem MON żołnierz itd. Tak więc nie musimy wymieniać polityków na ekspertów, wystarczy, że politycy będą uczciwi.

Natomiast, co do kadry menadżerskiej, podtrzymuję swoje zdanie, że nie musi być związana merytorycznie z wędkarstwem. Ich celem ma być zarządzanie organizacją, a nie łowienie ryb.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #107 dnia: 19.01.2016, 17:13 »
Według książki „Rzymskie prawo prywatne: Zarys wykładu” -  Autorzy Marek Kuryłowicz,Adam Wiliński – (...) mogą być rzeki prywatną własnością, a inne nie. Nie będę się rozwodzić, rzeki nie muszą być tzw. „prywatną własnością indywidualną”, ale pomińmy to, bo to skomplikowany temat.

Darku, przyznasz, że temat ciekawy. Dziękuję Ci za obopólną wymianę poglądów.

Ale na pewno w życiu jest tak, że wszyscy mówią, że coś jest niemożliwe, że nie da się czegoś zrobić, a znajduje się ktoś kto o tym nie wie i to robi…
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #108 dnia: 31.01.2016, 15:12 »
Opłaciłem dziś i chce mi się łowić

Pozdrawiam Czarek

Pozdrawiam
Czarek


Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #109 dnia: 31.01.2016, 15:18 »
No to stary? Odstajesz od reszty? ;) ;D
Arek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #110 dnia: 31.01.2016, 16:03 »
A ja jeszcze nie opłaciłem......za dużo kasy wkładam w wędkarstwo żeby łowić mikro rybki, i za pewne ten rok spędzę weekendowo na komercjach :narybki: :narybki: :narybki:

Na "moich" wodach jest tylu wędkarzy że biało ryb :fish: nie dożywa do 45 cm , a na nie których zbiornikach nawet do 40 cm ::)
Z poważaniem Marcin

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #111 dnia: 31.01.2016, 16:09 »
Na "moich" wodach jest tylu wędkarzy że biało ryb :fish: nie dożywa do 45 cm , a na nie których zbiornikach nawet do 40 cm ::)

Białoryb?? U mnie wędkarze w wiaderkach noszą sumy, sandacze i szczupaki nie większe niż 25-30 cm...

Ja daję ostatnią szansę PZW...z nastawieniem na suma. Jeśli nie złowię w tym roku żadnego większego niż 130cm to w od przyszłego roku tylko łowiska prywatne...
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #112 dnia: 31.01.2016, 17:57 »
No ja , nie nastawiam się na drapieżniki, gdyby tak było to na pewno bez namysłu opłacałbym składki. W poprzednim sezonie wędkarze ładne sandacze wyciągali i jak dobrze pamiętam to nawet ktoś ok. 2 metrowego suma przytargał ??? ale że był okres ochronny to musiał kolosa wypuścić , i tak pływają takie rakiety :fish: :fish:
Z poważaniem Marcin

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #113 dnia: 09.02.2016, 00:18 »
Ja pierdziu chciałem napisać że zapłaciłem składkę a tu dowiedziałeś się o II WŚ, Komunizmie,Socjalizmie, Prywatyzacji wód , Prywatyzacji PZW , kradzieży ryb przez dziadków ( bo chyba tak trzeba nazwać zabieranie ryb niezgodnych z regulaminem ) oraz wiele innych ciekawych rzeczy ;)
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #114 dnia: 09.02.2016, 00:39 »
:D
Pozdrawiam
Mateusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #115 dnia: 09.02.2016, 12:19 »
75 członkowska i 105 zł na zagospodarowanie.... Okręg Skierniewice. Z jednej strony wiem, że mało. Ale znając stan wód nie wiem dlaczego aż tyle chcą.
Marcin

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #116 dnia: 09.02.2016, 12:39 »
I pomyśleć, że kiedyś okręgowa - 5 zł, krajowa - 15 zł.  (butelka pojemności 0,5 l.) 8) A i ryb jakby więcej było...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Chub

  • Gość
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #117 dnia: 09.02.2016, 12:53 »
Ryb jest cały czas mnóstwo na PZW tylko wybredne bardziej sypiecie im Sensasy, Sonubaits itd to im się w dupach poprzewracało :P

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #118 dnia: 09.02.2016, 12:58 »
Święta racja. Czasy chleba, płatków i soli czosnkowej odeszły...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #119 dnia: 09.02.2016, 14:20 »
Ryb jest cały czas mnóstwo na PZW tylko wybredne bardziej sypiecie im Sensasy, Sonubaits itd to im się w dupach poprzewracało :P

Zależy na jakich wodach pzw , i jakie duże one są :P
Z poważaniem Marcin